محسن مهربان
سایت خبری بروجرد
صفحه نخست         تماس با مدیر         پست الکترونیک        RSS         ATOM
 
 
نخستین طرح کارت پارک 
لرستان در بروجرد اجرا می شودبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

مدیرعامل شرکت سامیار مجری طرح کارت پارک در بروجرد روز چهارشنبه با اعلام این خبر گفت: این طرح با همکاری شهرداری بروجرد اجرا می شود.

فرهاد نجف پور افزود: همه شهروندان بروجردی می توانند با مراجعه به پارکبان های مستقر در خیابان های مشمول طرح و خرید یک کارت پارک از خدمات پارکبان مکانیزه استفاده کنند.وی اظهار کرد: قیمت هر یک از کارت پارک ها 50 هزار ریال است که 20 هزار ریال آن قیمت کارت و 30 هزار ریال شارژ اولیه می باشد.وی افزود: این کارت در سمت چپ شیشه جلوی خودرو نصب می شود و در زمان توقف در حاشیه خیابان از سوی دستگاهی که در اختیار پارکبان ها است مبلغی به عنوان حق پارک از شارژ کارت کم می شود.

نجف پور بهای توقف یک ساعته در حاشیه خیابان های بروجرد را پنج هزار ریال اعلام کرد و افزود: در مراحل بعدی مالکان خودرو فقط اقدام به شارژ کارت پارک خود می کنند و نیاز به خرید کارت جدید ندارند.وی گفت: طرح کارت پارک الکترونیک براساس مصوبات شورای ترافیک، فرمانداری، شورای شهر و شهرداری بروجرد اجرا می شود و در روزهای غیرتعطیل از ساعت هفت صبح تا 21 ادامه دارد.وی افزود: این طرح در مرحله نخست در خیابان های شهدا، بحرالعلوم، حافظ شمالی و جنوبی، بهار، آیت الله کاشانی و صفا اجرا و تمامی مسیرها با خط کشی مشخص می شوند.

مجری طرح کارت پارک در بروجرد اظهار کرد: خودروهای فاقد کارت درصورت پارک کردن در خیابان های مشمول طرح با اعمال جریمه قانونی راهنمایی و رانندگی مواجه می شوند.به گفته وی با اجرای این طرح فضای مناسب برای استفاده از حاشیه معابر و پارک خودروها مهیا و از توقف طولانی مدت برخی خودروها که فضای پارک دیگران را سلب می کنند، جلوگیری می شود.


** اجرای طرح کارت پارک باعث تسهیل در تردد خودروها می شود
رئیس پلیس راهور بروجرد نیز در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: اجرای طرح کارت پارک در بروجرد باعث تسهیل در تردد خودروها می شود.
سرگرد علی ابراهیمی افزود: برای استفاده از کارت پارک یا توقف سنج دستورالعمل های قانونی وجود دارد و براساس قانون رسیدگی به تخلفات باید شهرداری و پلیس راهنمایی و رانندگی در این راستا فعالیت کنند. 
وی اظهار کرد: طبق ماده 15 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، شهرداری ها می توانند فقط در معابر پر ترافیک شهری برابر مقررات راهنمایی و رانندگی، پارک های مجاز حاشیه ای را با هدف ارتقای ایمنی تردد مدیریت کنند.
رئیس پلیس راهور بروجرد افزود: همچنین طبق ماده هفت آیین نامه تخلفات رانندگی، شهرداری ها مکلف به نصب تجهیزات لازم از قبیل پارکومتر یا توقف سنج و دستگاه های خودپراز برای دریافت حق توقف در معابر شهری پر ترافیک هستند.
وی با اشاره به اجرای طرح پارکبان در سال های گذشته در بروجرد گفت: در این طرح تخلفاتی صورت می گرفت و اعمال قانون به درستی انجام نمی شد.
وی نصب پارکومتر را موجب تقسیم عادلانه فضای پارک خودروها بین شهروندان دانست و افزود: تمامی استفاده کنندگان از وسایل نقلیه حق استفاده از پارک حاشیه ای معابر را دارند و اگر تقسیم عادلانه ای در این زمینه صورت نگیرد، حقوق شهروندان ضایع می شود.
وی کاهش سفرهای درون شهری غیر ضروری را از دیگر مزایای طرح پارکومتر اعلام و اظهار کرد: در حال حاضر حرکت با خودرو در سطح شهر به یک تفریح برای شهروندان و جوانان تبدیل شده است که این موضوع باعث ایجاد ترافیک در هسته مرکزی شهر می شود.
سرگرد ابراهیمی استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی و نقش آن در کاهش ترافیک را یادآور شد و افزود: شهروندان باید به شهرداری کمک کنند و از شهرداری بخواهند تا ناوگان حمل و نقل عمومی خود را توسعه دهد.
وی جلوگیری از سرگردانی رانندگان در هسته مرکزی شهر برای پارک کردن را از دیگر مزایای طرح کارت پارک در بروجرد دانست و گفت: امید است با اجرای این طرح استفاده مردم از ناوگان عمومی بیشتر شود.
رئیس پلیس راهور بروجرد با بیان اینکه بافت مرکزی شهر بروجرد قدیمی است، افزود: توسعه، بهسازی و عریض کردن معابر به دلیل هزینه های سرسام آور از عهده شهرداری خارج است.
وی اظهار کرد: با احرای طرح کارت پارک، شهروندانی که برای مدت کوتاه نیازمند توقف هستند با پرداخت مبلغی اندک می توانند در مکانی امن توقف کنند و در این صورت آرامش مردم بیشتر می شود و کمتر شاهد درگیری مردم با پلیس می شویم.
وی افزود: توقف های لحظه ای و پارک دوبله در هسته مرکزی شهر به دلیل کم عرض بودن معابر، زیاد است که این موضوع در ساعات اوج ترافیک باعث ایجاد گره ترافیکی و کشیدن ترافیک به خیابان های اطراف می شود.
وی تسهیل در عبور و مرور شهروندان را از دیگر مزایای طرح کارت پارک عنوان کرد و گفت: کسبه، پزشکان و ساکنان هسته مرکزی شهر معمولا خودروهای خود را به صورت رایگان از صبح تا شب در خیابان ها پارک می کنند که با اجرای این طرح باید مبلغ بالایی پرداخت نمایند.
وی با بیان اینکه 30 فرصت شغلی در این طرح ایجاد می شود، افزود: اگر طرح پارکومتر با موفقیت در بروجرد اجرا شود نیازی به اجرای طرح ترافیک نیست.
سرگرد ابراهیمی با اشاره به مزایای اجرای طرح کارت پارک برای پلیس راهور گفت: اجرای این طرح بخشی از فشار کار نیروهای پلیس راهور را کم می کند و می توانیم در زمان حضور عوامل کارت پارک از نیروهای راهور در مناطق حاشیه ای شهر و کمربندی استفاده کنیم.

** هیچ زیرساختی برای اجرای طرح ترافیک در بروجرد آماده نیست
رئیس پلیس راهور بروجرد در خصوص اجرای چند باره و ناموفق طرح ترافیک در این شهر اظهار کرد: اگر طرح پارکومتر موجب تسهیل در تردد شهروندان و رفع گره های ترافیکی در شهر شود می توان اجرای طرح ترافیک را به تعویق انداخت.
وی افزود: با توجه به توسعه شهر بروجرد، اجرای طرح ترافیک یکی از نیازهای این شهر می باشد ولی چون طرحی هدفمند و کشوری است نمی توان آن را به یک باره و بدون ایجاد زیرساخت ها اجرا کرد.
وی گفت: در طرح کارت پارک سهم عبور عادلانه بین شهروندان توزیع و تردد تسهیل می شود ولی در طرح ترافیک هدفی فراتر دنبال می شود.
به گفته وی در حال حاضر خودروهای شخصی مسافربر، وجود وانت های میوه فروش سیار، تخلیه و بارگیری فروشگاه های سطح شهر از معضلات ترافیکی بروجرد محسوب می شوند که در طرح ترافیک باید برای همه آنها برنامه ریزی شود.
وی تاکید کرد: پلس راهور به صورت جدی پیگیر اجرای طرح ترافیک است و اگر مسئولان بخواهند همین فردا این طرح توسط پلیس اجرا می شود اما متاسفانه هنور زیرساخت های لازم برای اجرای آن فراهم نیست.
وی اطلاع رسانی و آماده کردن اذهان عمومی را از الزامات اجرای طرح ترافیک دانست و افزود: اگر مردم برای این طرح آمادگی ذهنی نداشته باشند بدون اطلاع از ساعات و محدوده ترافیکی وارد خیابان ها می شوند و مشکلات ترافیکی افزایش می یابد.
سرگرد ابراهیمی گفت: متاسفانه درحالیکه هنوز مسیر و ساعت طرح ترافیک مشخص نبود چندین بار با نصب بنر از آغاز این طرح در بروجرد خبر رسانی شد.
وی افزود: در طرح ترافیک باید با تابلو و علائم راهنمایی رانندگی، مسیر تردد برای شهروندان مشخص شود و برخی مجوزهای تردد به برخی افراد و ساکنان داده شود ولی هیچ اقدامی تاکنون در این زمینه صورت نگرفته است.
نوع مطلب : اجتماعی، ترافیک شهری، 
برچسب ها : نخستین طرح کارت پارک لرستان در بروجرد اجرا می شود، مدیرعامل شرکت سامیار مجری طرح کارت پارک در بروجرد، فرهاد نجف پور، خودروهای فاقد کارت درصورت پارک کردن در خیابان های مشمول طرح با اعمال جریمه قانونی راهنمایی و رانندگی مواجه می شوند، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ

پروردگارا داده هایت ، نداده هایت و گرفته هایت را شکر می گویم

چون داده هایت نعمت ، نداده هایت حکمت و گرفته هایت امتحان است.

ضمن عرض درود و خوش آمدگویی خدمت شما عزیزان

امیدوارم از مطالب سایت رضایت داشته باشید.
مدیر سایت محسن مهربان

تلگرام :chanelnews_borujerd@

اینستاگرام:mohsen_mehraban1@

ایمیلmehraban_asa@yahoo.com

سامانه پیام کوتاه 50004000300020

مدیر وبلاگ : محسن مهربان
مطالب اخیر
آرشیو وبلاگ
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :


                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات