محسن مهربان
وبلاگ خبری بروجرد
صفحه نخست         تماس با مدیر         پست الکترونیک        RSS         ATOM
 
 
فرماندار بروجرد:
مبارزه با قاچاق کالا برای 
حفظ منافع ملی ضروری است


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا 

مسلم پورقاسمیان روز یکشنبه در کمیسیون قاچاق کالا و ارز در سالن جلسات فرمانداری ویژه بروجرد افزود: ورود کالاهای قاچاق به کشور علاوه بر تهدید سلامت مردم به بازار و تولیدات داخلی نیز آسیب وارد می کند.وی اظهار کرد: با توجه به نزدیکی سال نو و افزایش تقاضای خرید، زمینه ورود کالاهای قاچاق توسط سودجویان فراهم شده است.

فرماندار ویژه بروجرد افزود: باید با همکاری همه مسئولان از جمله شهرداری، جهاد کشاورزی، صنعت معدن و اتاق اصناف، نیروی انتظامی و تعزیرات حکومتی بازار شب عید تحت کنترل و نظارت باشد تا شاهد کمبود کالاها و ایجاد بازار سیاه نباشیم.وی گفت: مردم در ایام نوروز به بسیاری از کالاها و مواد غذایی برای پذیرایی از مهمانان و مسافران نوروزی نیازمند هستند لذا باید با نظارت بر قیمت ها و نحوه توزیع کالاها و مواد غذایی جلوی هرگونه سوء استفاده دلالان و فروشندگان بی انصاف گرفته شود.

پورقاسمیان با تاکید بر لزوم جلوگیری از ورود و توزیع میوه قاچاق و خارجی اظهار کرد: میوه های خارجی و وارداتی، مردم را متحمل پرداخت هزینه های هنگفت می کنند و بازار را کم کم به سوی میوه های نوبر گران قیمت سوق می دهند.

در این نشست بر کنترل و برخورد با قاچاق فرآورده های نفتی، مواد محترقه و مشروبات الکلی تاکید شد.
نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها : فرماندار بروجرد: مبارزه با قاچاق کالا برای حفظ منافع ملی ضروری است، وبلاگ خبری محسن مهربان، مسلم پورقاسمیان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


کاشت 2600 اصله نهال
در دانشگاه آزاد بروجرد 


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد

مجید شمس گفت: یک هزار و 100 اصله از نهال های کاشته شده، مثمر و یک هزارو 500 اصله غیرمثمر بودند.وی خواستار توجه ویژه مسئولان به حفظ منابع طبیعی و محیط زیست شد و از عموم مردم به ویژه جامعه دانشگاهی خواست در پاسداست طبیعت اهتمام بیشتری داشته باشند. وی با تاکید بر اهمیت حراست و حفاظت از منابع طبیعی و توسعه آن اظهار کرد: کاشت و پرورش هر درخت یک زندگی است.

رییس دانشگاه بروجرد افزود: حفاظت از منابع طبیعی باعث ترویج و گسترش طبیعت می شود لذا فرهنگ سازی در این زمینه لازم است.در این مراسم به صورت نمادین توسط رئیس واحد و هر یک از معاونان یک اصله نهال کاشته شد.
دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد دارای بیش از 16 هزاردانشجو و 300 هکتار وسعت است که از این میزان 120هزار مترمربع زیربنا می باشد.
نوع مطلب : منابع طبیعی، 
برچسب ها : کاشت 2600 اصله نهال در دانشگاه آزاد بروجرد، مجید شمس، رییس دانشگاه ازاد بروجرد، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


رئیس اداره میراث فرهنگی، 
صنایع دستی و گردشگری بروجرد:
زیرساخت‌های لازم جذب گردشگر در 
روستای ونایی بروجرد احداث شده است 


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از خبرگزاری فارس

حجت‌الله یارمحمدی اظهار کرد:زیرساخت‌هایی نظیر راه دسترسی، گاز رسانی، تلفن و ... در روستای ونایی این شهرستان ایجاد شده است.وی عنوان کرد: یکی از اقدامات انجام شده در سال‌های اخیر در روستای ونایی شهرستان بروجرد ایجاد واحدهایی به منظور پذیرایی از گردشگران بوده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد افزود: دولت همه توان خود را به منظور به منظور ایجاد زیرساخت‌های لازم در مناطق ویژه گردشگری به کار بسته است.یارمحمدی ادامه داد: یکی از اقدامات اداره میراث فرهنگی بروجرد در سال‌های اخیر احداث یک نمازخانه و سرویس بهداشتی در روستای ونایی به عنوان روستای هدف گردشگری است.وی خاطرنشان کرد: عدم توجه در نگهداری نمازخانه روستای ونایی از سوی شورا و دهیاری این روستا شرایط نامطلوب نمازخانه را به دنبال داشته است.   

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: احیاء رشته‌های صنایع دستی فراموش شده این شهرستان در حد توان انجام می‌شود.یارمحمدی اضافه کرد: اعطاء تسهیلات از کانال‌های مختلف به هنرمندان رشته‌های صنایع دستی یکی از اقدامات اداره میراث فرهنگی شهرستان بروجرد در راستای احیاء رشته‌های صنایع دستی فراموش شده در این شهرستان است.وی عنوان کرد: به منظور اعطای تسهیلات به مشاغل خانگی و کارگاه‌های مناطق محروم رایزنی‌هایی به منظور صندوق کارآفرین انجام شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد ادامه داد: اعطای تسهیلات به هنرمندان صنایع دستی مشروط به هزینه و به کارگیری این تسهیلات در این رشته‌ها است.یارمحمدی با اشاره به اینکه باب اعطاء تسهیلات به هنرمندان صنایع دستی در شهرستان بروجرد باز است، خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط ویژه بانک‌ها در اعطاء تسهیلات برخی افراد معرفی شده به بانک‌ها شرایط دریافت تسهیلات را ندارند.وی با اشاره به تصویب قوانینی به منظور تخفیف مالیاتی به کارگاه‌های صنایع دستی اظهار کرد: این قوانین لازم الاجرا است.      

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد اضافه کرد: هدف از تخفیف مالیات به کارگاه‌های صنایع دستی تشویق این دسته از هنرمندان و جذب افراد بیشتر به انجام فعالیت‌ها در حوزه صنایع دستی است.
نوع مطلب : میراث فرهنگی، 
برچسب ها : رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد: زیرساخت‌های لازم جذب گردشگر در روستای ونایی بروجرد احداث شده است، حجت‌الله یارمحمدی، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


امام جمعه بروجرد:
مسئولان نسبت به حراست از محیط 
زیست توجه بیشتری داشته باشند


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از خبرگزاری فارس 

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن ترابی ظهر امروز در دیدار با مسئولان این شهرستان در نخستین روز از هفته منابع طبیعی اظهار کرد: روند نامناسب تخریب محیط زیست یکی از عمده مشکلات امروزه کشور است.وی به اقدام نمادین غرس نهال در روز درختکاری توسط مسئولان کشوری و در راس مقام معظم رهبری اشاره و عنوان کرد: هدف از این اقدام گوشزد اهمیت درختکاری و حفظ درختان به مردم و مسئولان است.

امام جمعه بروجرد با اشاره به عدم همکاری مسئولان کشوری و به تبع استانی و شهرستانی در حفظ و حراست از محیط زیست و منابع طبیعی افزود: کسب رتبه دهم تخریب منابع طبیعی ایران در میان کشورهای جهان مصداق روشن این واقعیت تلخ است.ترابی تاکید کرد: با وجود توصیه‎های فراوان دین مبین اسلام مبنی بر درخت‎کاری و سالم‎سازی محیط زیست این مورد در کشور به مرحله تهدید رسیده است.وی یادآور شد: تخریب منابع طبیعی و محیط زیست مشکلاتی نظیر سیل و افزایش ریزگردها را به دنبال دارد.

امام جمعه بروجرد تصریح کرد: در زندگی صنعتی امروزه نقش درختکاری بیش از سایر ادوار در زندگی انسان خود را نشان می‎دهد.ترابی درختان و فضاهای سبز را ریه‎های شهر خواند و یادآور شد: فعالیت کارخانجات و افزایش روز افزون استفاده از وسائل نقلیه موتوری اهمیت مسئله درختکاری را بیش از گذشته نشان می‎دهد.وی با اشاره به اینکه امروزه تخریب عرصه‎های ملی و منابع طبیعی به تهدیدی برای زندگی انسان‎ها تبدیل شده است، ادامه داد: دستگاه قضا موظف به رسیدگی پرونده‎های متخلفان در عرصه‎های ملی و منابع طبیعی خارج از نوبت است.

امام جمعه بروجرد خاطرنشان کرد: انگیزه مسئولان در همه سطوح مختلف برای حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی پایین است.ترابی با اشاره به پایین بودن فرهنگ حراست از محیط زیست و منابع طبیعی در کشور اضافه کرد: انجام برنامه‎هایی در راستای فرهنگ‎سازی حراست از منابع طبیعی و محیط زیست از سوی مسئولان مربوطه ضروری است.وی با اشاره به شعار هفته منابع طبیعی امسال با نام مدیریت منابع طبیعی با مشارکت مردم تاکید کرد: مشارکت مردم نیازمند زمینه سازی‎هایی نظیر فرهنگ سازی است.امام جمعه بروجرد عنوان کرد: پیگیری‎ها به منظور برخورد جدی با قطع کنندگان درختان در این شهرستان ادامه دارد.
نوع مطلب : محیط زیست، 
برچسب ها : امام جمعه بروجرد: مسئولان نسبت به حراست از محیط زیست توجه بیشتری داشته باشند، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن ترابی، درختکاری،
لینک های مرتبط :
درباره وبلاگ

پروردگارا داده هایت ، نداده هایت و گرفته هایت را شکر می گویم

چون داده هایت نعمت ، نداده هایت حکمت و گرفته هایت امتحان است.

ضمن عرض درود و خوش آمدگویی خدمت شما عزیزان
امیدوارم از مطالب وبلاگ رضایت داشته باشید.
مدیروبلاگ محسن مهربان
ایمیلmehraban_asa@yahoo.com

سامانه پیام کوتاه 50004000300020

مدیر وبلاگ : محسن مهربان
مطالب اخیر
آرشیو وبلاگ
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :