محسن مهربان
سایت خبری بروجرد
صفحه نخست         تماس با مدیر         پست الکترونیک        RSS         ATOM
 
 
پیکر آیت الله مولانا بروجردی در بروجرد تشییع شد


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا 

پیکر پاک آیت الله مولانا بروجردی بر روی دستان صدها تن از مردم مومن و ولایتمدار بروجرد، مسئولان، نیروهای نظامی و انتظامی، روحانیون و دیگر قشرهای مردم از مقابل حوزه علمیه امام صادق(ع) بروجرد به سمت گلزار شهدای این شهر تشییع و به خاک سپرده شد.نماینده ولی فقیه در استان لرستان، امام جمعه بروجرد، استاندار لرستان، فرماندار بروجرد و جمعی از مسئولان استان لرستان در آیین تشییع پیکر آیت الله مولانا بروجردی حضور داشتند.

آیت الله غلامرضا مولانا بروجردی یکی از محققان، مفسران و نویسندگان فعال در حوزه علوم قرآنی و دینی در سال 1306 شمسی در خانواده ای اهل علم و فضیلت در شهر بروجرد متولد شد.وی صاحب آثار و تالیفات زیادی از جمله الخاتم لوصی الخاتم به زبان عربی، درس هایی از توحید، حلیه الابرار، تحقیق و تخریج کتاب شریف عبقات الانوار میر حامد حسین هندی کنهوی، تحقیق کتاب حاشیه کفایه الاصول آیت الله بروجردی، تحقیق کتاب محاضرات فی الدین و التاریخ و الادب نوشته سیدجواد آل علی شاهرودی می باشد. 

آیت الله مولانا از سال گذشته در بستر بیماری بودند و 28 اسفند در اثر بیماری و کهولت سن به دیار باقی شتافت.
نوع مطلب :
برچسب ها : پیکر آیت الله مولانا بروجردی در بروجرد تشییع شد، پیکر پاک آیت الله مولانا بروجردی بر روی دستان صدها تن از مردم مومن و ولایتمدار بروجرد، مسئولان، نیروهای نظامی و انتظامی، روحانیون و دیگر قشرهای مردم از مقابل حوزه علمیه امام صادق(ع) بروجرد به سمت گلزار شهدای این شهر تشییع و به خاک سپرده شد.، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


آیت الله مولانا به دیار باقی شتافت


آیت الله غلامرضا مولانا بروجردی محقق و نویسنده معاصر بروجرد
شب گذشته در اثر بیماری و کهولت سن به دیار باقی شتافت.

به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان 
به نقل از ایرنا

آیت الله غلامرضا مولانا بروجردی یکی از محققان، مفسران و نویسندگان فعال در حوزه علوم قرآنی و دینی در سال 1306 شمسی در خانواده ای اهل علم و فضیلت در شهر بروجرد متولد شد.وی صاحب آثار و تالیفات زیادی از جمله الخاتم لوصی الخاتم به زبان عربی، درس هایی از توحید، حلیه الابرار، تحقیق و تخریج کتاب شریف عبقات الانوار میر حامد حسین هندی کنهوی، تحقیق کتاب حاشیه کفایه الاصول آیت الله بروجردی، تحقیق کتاب محاضرات فی الدین و التاریخ و الادب نوشته سیدجواد آل علی شاهرودی می باشد. 

آیت الله مولانا از سال گذشته در بستر بیماری بودند و 15 اسفند ماه سال گذشته نیز آیین بزرگداشت وی در مسجد حضرت ولیعصر(عج) بروجرد برگزار شد. 

مراسم تشییع و خاکسپاری این عالم فقید فردا(شنبه) ساعت 9 صبح از حوزه علمیه امام صادق(ع) واقع در خیابان بحرالعلوم به سمت بهشت شهدای بروجرد برگزار می شود.


نوع مطلب :
برچسب ها : آیت الله مولانا به دیار باقی شتافت، آیت الله غلامرضا مولانا بروجردی محقق و نویسنده معاصر بروجرد شب گذشته در اثر بیماری و کهولت سن به دیار باقی شتافت.، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


در ۱۰ ماهه منتهی به مهر۹۴
۲.۹ درصد چک ها برگشت خوردبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی

وضعیت چک‌های مبادله شده از نظر تعداد و مبلغ در مقطع ده ماهه دی ماه 1393 لغایت مهر ماه 1394 به ترتیب 267 میلیون فقره و 560 36 هزارمیلیارد ریال با میانگین مبلغ 137 میلیون ریال می‌باشد. از این تعداد، جمعاً 7.8 میلیون فقره چک‌ به مبلغ 940 هزارمیلیارد ریال با میانگین مبلغ 120 میلیون ریال، چک برگشتی بوده است.

براساس جدول 1 مشاهده می‌شود که سهم چک‌های برگشتی اشخاص حقیقی به کل چک‌های مبادله شده از نظر تعداد 2.8 درصد و از نظر مبلغ 2.2 درصد و سهم چک‌های برگشتی اشخاص حقوقی از نظر تعداد 0.1 درصد و از نظر مبلغ 0.4 درصد می‌باشد. ملاحظه می‌شودکه چک های برگشتی از نظر تعداد و مبلغ، نسبت به کل چک‌های مبادله شده شبکه بانکی (به خصوص برای اشخاص حقوقی) سهم بسیار کوچکی دارد و این امر حاکی از آن است که عمدة چک‌های شرکت‌ها، وصول شده است.طی 10 ماهه منتهی به مهرماه 1394 تعداد 2.5 میلیون فقره چک برگشتی از سوی صاحبان حساب رفع سوءاثر شده و بر این اساس 7.8 میلیون فقره چک برگشتی مذکور به 5.3 میلیون فقره کاهش یافته است که این امر موجب کاهش نسبت مانده چک‌های برگشتی به کل چک‌های مبادله شده از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب به 2.0 و 1.7 درصد شده است.

جدول 2 نمایانگر وضعیت چک‌های برگشتی کشورهای ترکیه، امارات و تایلند طی سال‌های 2009 الی 10 ماهه منتهی به سال 2015 است. طی آمار اخذ شده از وب‌سایت بانک‌مرکزی این سه کشور که اطلاعات تمام چک‌ها را به صورت مرتب منتشر می‌کنند، نسبت تعداد چک‌های برگشتی به تعداد کل چک‌های مبادله شده در 10 ماهه منتهی به سال 2015 میلادی به ترتیب 3.3، 4.1 و 1.1 درصد بوده است. چنانچه مشاهده می‌شود تعداد چک‌های مبادله شده در ایران چندین برابر کشورهای فوق بوده، با این وجود میزان سهم چک‌های برگشتی از کل چک‌های مبادله شده در ایران در مقایسه با کشورهای مورد بررسی، تفاوت چندانی ندارد.

جدول شماره 3 نمایانگر مجموع کل تراکنش‌های شبکه بانکی از طریق خودپرداز، ساتنا و پایا، پایانه شعب و فروشگاهی، اینترنت بانک و تلفن‌بانک از دی ماه 1393 لغایت مهرماه 1394 است که از  نظر تعداد 568 11 میلیون، تراکنش جمعاً به مبلغ 925 49 هزار میلیارد ریال (میانگین هر تراکنش انجام پذیرفته 4.3 میلیون ریال) انجام پذیرفته که این آمار نشان می‌دهد بانکداری الکترونیکی در سال‌های اخیر در کشور ما رشد مناسبی داشته است.همانطور که در جدول 4 مشاهده می‌شود از جمع کل نقل و انتقال وجوه از طریق چک‌، خودپرداز، ساتنا و پایا، پایانه شعب و فروشگاهی، اینترنت و تلفن، علی‌رغم آنکه سهم چک از نظر تعدادی 2.3 درصد است، از نظر مبلغی سهم قابل توجه 42.3 درصد را به خود اختصاص داده که این امر حاکی از اهمیت و مقبولیت چک در جامعه است.

اداره آمار اقتصادی تا پایان آذر ماه سال 1393 اطلاعات اسناد مبادله و برگشت داده شده دریافتی از اتاق پایاپای اسناد بانکی را در قسمت شاخص‌های ماهانه اقتصادی پایگاه اطلاع رسانی بانک مرکزی منتشر می‌کرد که با راه‌اندازی سامانه چکاوک و توقف فعالیت اتاق پایاپای اسناد بانکی، این آمار منتشر نشد. لیکن برای بهره برداری از اطلاعات چک‌های برگشتی و با در نظر داشتن نقایص اطلاعات ارایه شده توسط اتاق پایاپای اسناد بانکی (این آمار مربوط به اطلاعات چک‌های مبادله شده در تهران بود و صرفا اطلاعات چک‌های واگذار شده از طریق اتاق پایاپای را شامل می‌شد)، اداره اطلاعات بانکی بانک مرکزی به جمع‌آوری و پالایش آمار تمام چک‌های مبادله شده (شامل چک‌های وصولی و برگشتی) در سطح کشور اقدام کرده، پس از تجزیه و تحلیل داده‌ها، نسبت چک‌های برگشتی به کل چک‌های مبادله شده از نظر تعداد و مبلغ را بررسی و منتشر کرده است.با توجه به ضرورت شفافیت و انتشار منظم آمار و اطلاعات، بانک مرکزی در نظر دارد آمار چک‌های برگشتی و سایر اطلاعات مرتبط با این موضوع را به صورت فصلی و سالانه منتشر کند.
نوع مطلب : اقتصادی، 
برچسب ها : در ۱۰ ماهه منتهی به مهر۹۴ ۲.۹ درصد چک ها برگشت خورد، دوضعیت چک‌های مبادله شده از نظر تعداد و مبلغ در مقطع ده ماهه دی ماه 1393 لغایت مهر ماه 1394 به ترتیب 267 میلیون فقره و 560 36 هزارمیلیارد ریال با میانگین مبلغ 137 میلیون ریال می‌باشد، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


مدیر نظام‌های پرداخت بانک مرکزی:
سقف دریافت وجه نقد از دستگاه‌های
خودپرداز به ۵۰۰هزار تومان افزایش یافت.


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از خبرگزاری تسنیم

داوود محمدبیگی در خصوص تمهیدات بانک‌ها برای ایام نورز گفت: مجموعه بانک‌های بانک مرکزی تلاش می‌کنند مردم در ایام نوروز بدون کمترین مشکلی عملیات بانکی خود را انجام دهند.وی افزود: با توجه به تراکم مراجعه کنندگان به بانک‌ها و به‌خصوص دستگاه‌های خودپرداز بانک مرکزی مجوزی در خصوص افزایش سقف برداشت‌ها صادر کرده است.

محمدبیگی ادامه داد: دارندگان کارت عابربانک می‌توانند از همان دستگاه بانک مورد نظر تا سقف 500هزار تومان برداشت کنند.وی تصریح کرد: مجوز سقف برداشت تا مبلغ 500هزار تومان به همه بانک‌ها داده شده است و در صورتی که بانک‌ها مایل باشند این امکان را فراهم می‌کنند.

مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی ادامه داد: امکان برداشت تا سقف 500هزار تومان تا پایان تعطیلات فراهم شده است و بعد از تعطیلات به روال عادی خود بازمی‌گردد.وی در پاسخ به سؤالی در خصوص اسکناس‌های نو و چگونگی تهیه آن از بانک‌ها گفت: برخی از بانک‌ها اسکناس نو را در دستگاه عابربانک قرار داده‌اند و برخی دیگر در شعبه، اسکناس نو را توزیع می‌کنند.
نوع مطلب : اقتصادی، 
برچسب ها : با مجوز بانک مرکزی طی تعطیلات نوروز سقف برداشت از عابر بانک‌ها ۵۰۰هزار تومان شد، داوود محمدبیگی در خصوص تمهیدات بانک‌ها برای ایام نورز گفت: مجموعه بانک‌های بانک مرکزی تلاش می‌کنند مردم در ایام نوروز بدون کمترین مشکلی عملیات بانکی خود را انجام دهند.، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


پیش‌بینی وضعیت آب و 
هوایی نقاط مختلف کشوربه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان

براساس داده‌ها و نقشه‌های هواشناسی امروز در شمال غرب، برخی مناطق غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور ابرناکی و بارش باران و برف گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود، در برخی مناطق استان هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان نیز افزایش ابر و در بعد از ظهر رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد.

روز جمعه بارش برف و باران در شمال شرق، دامنه‌های البرز شرقی و سواحل شرقی خزر ادامه خواهد داشت.این سامانه روز شنبه در شمال شرق کشور سبب بارش پراکنده شده و به‌تدریج از کشور خارج می‌شود.گرد و غبار و کاهش دید افقی و کیفیت هوا امروز در جنوب غرب کشور ادامه خواهد داشت. امروز دریای خزر و روزهای جمعه و شنبه بخشهای شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز مواج پیش‌بینی می‌شود.

همچنین در سه روز آینده وزش باد شدید گاهی همراه با گردوخاک در استانهای کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خراسان جنوبی پیش‌بینی می‌شود. امروز در استان‌های تهران، البرز، قم، مرکزی و سمنان در بعضی ساعات وزش باد شدید موقتی رخ خواهد داد.
نوع مطلب : هواشناسی، 
برچسب ها : پیش‌بینی وضعیت آب و هوایی نقاط مختلف کشور، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، اخبارهواشناسی،
لینک های مرتبط :


شورای نگهبان طی نامه‌ای به وزارت کشور
صحت انتخابات مجلس خبرگان
در تهران و ۳۰ حوزه را تایید کرد


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان 

شورای نگهبان طی نامه‌ای به وزارت کشور اعلام کرد  که، نظر به برگزاری انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در مورخ 1394/12/7 و با عنایت به ماده 70 آئین نامه اجرایی قانون انتخابات، پرونده‌های حوزه‌های انتخابیه ذیل در جلسات متعدد شورای نگهبان مطرح و صحت انتخابات این حوزه‌‌ها مورد تأیید قرار گرفت.

1. آذربایجان شرقی
2. آذربایجان غربی
3. اردبیل
4. اصفهان
5. البرز
6. ایلام
7. بوشهر
8. تهران
9. چهارمحال و بختیاری
10. خراسان رضوی
11. خراسان جنوبی
12. خراسان شمالی
13. خوزستان
14. زنجان
15. سمنان
16. سیستان و بلوچستان
17. فارس
18. قزوین
19. قم
20. کردستان
21. کرمان
22. کرمانشاه
23. کهگیلویه و بویراحمد
24. گلستان
25. گیلان
26. لرستان
27. مازندران
28. مرکزی
29. هرمزگان
30. همدان
31. یزد
نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : شورای نگهبان طی نامه‌ای به وزارت کشور صحت انتخابات مجلس خبرگان در تهران و ۳۰ حوزه را تایید کرد، پرونده‌های حوزه‌های انتخابیه ذیل در جلسات متعدد شورای نگهبان مطرح و صحت انتخابات این حوزه‌‌ها مورد تأیید قرار گرفت، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، اخبارسیاسی،
لینک های مرتبط :


رئیس پلیس‌ راه استان لرستان:
برخورد کامیون با منزل مسکونی در
لرستان ۳ کشته و ۲ زخمی بر جای گذاشت


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل ازخبرگزاری تسنیم

سرهنگ مرتضی چغلوند اظهار داشت: صبح امروز در محور خرم‌آباد- بروجرد در روستای طالقان یک دستگاه کامیون ولوو به منزل مسکونی برخورد کرد.وی افزود: برخورد کامیون با منزل مسکونی 3 نفر کشته و 2 نفر زخمی بر جای گذاشت.

رئیس پلیس‌راه استان لرستان بابیان اینکه نقص فنی در ترمز کامیون علت حادثه بوده است عنوان کرد: 3 نفر از سرنشینان کامیون فوت و 2 نفر از اهالی منزل مسکونی مجروح شدند.
نوع مطلب : حوادث، 
برچسب ها : رئیس پلیس‌ راه استان لرستان: برخورد کامیون با منزل مسکونی در لرستان ۳ کشته و ۲ زخمی بر جای گذاشت، سرهنگ مرتضی چغلوند، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، اخبارحوادث،
لینک های مرتبط :


معاون پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش و پرورش بروجرد:
ضرورت شناسایی و رفع آسیب‎های
اجتماعی جامعه دانش‏‌آموزی بروجرد


نتیجه تصویری برای معاونت  پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش و پرورش


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از خبرگزاری فارس

شهاب روزبهانی صبح امروز در کمیته پیشگیری از آسیب‎های اجتماعی آموزش و پرورش این شهرستان اظهار کرد: داشتن جامعه‎ای سالم در سایه تقویت آموزش و پرورش محقق می‎شود.وی خاطر نشان کرد: شناسایی آسیب‎‏‏های اجتماعی دانش‏‌آموزان و تلاش در جهت رفع آنها در سالم‎سازی جامعه موثر است.

معاون پرورشی و تربیت‌‌بدنی اداره آموزش و پرورش بروجرد ادامه داد: بر این اساس همه نهادها و ادارات ذیربط و مسئول در این زمینه باید با ایفای بهینه وظایف خود در حذف و کاهش آسیب‎های اجتماعی که دانش‎آموزان را تهدید می‎کند، کوشا باشند.روزبهانی عنوان کرد: پس از شناسایی دانش‎آموزان در معرض آسیب‎های اجتماعی توسط اداره آموزش و پرورش دیگر ادارات این شهرستان نظیر بهزیستی و شبکه بهداشت و درمان باید در سایه تعامل و خرد جمعی در رفع مشکلات احتمالی بکوشند.وی تاکید کرد: همکاری و تعامل حول محور شناسایی، رصد و رفع آسیب‎های اجتماعی دانش‎آموزان زمینه را برای جلوگیری از بروز و سرایت این آسیب‎ها به جامعه فراهم و آنها را مهار می‎کند.

معاون پرورشی و تربیت‌بدنی اداره آموزش و پرورش بروجرد بر ضرورت تعیین وظایف و محدوده‎های فعالیت هر نهاد و اداره در کمیته پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش تاکید کرد.روزبهانی بیان کرد: در صورت تحقق این مهم از دوباره کاری‎ها پرهیز و نتایج مثبت حداکثری حاصل می‎شود.وی تصریح کرد: برخی آسیب‎های اجتماعی متوجه دانش‎آموزان بد یا بی‎‏سرپرست این شهرستان است که سلامت جسمی و روانی آنها را تهدید می‎کند.

معاون پرورشی و تربیت‌بدنی اداره آموزش و پرورش بروجرد در بخش دیگری از سخنان خود به حضور نیافتن نمایندگان و مدیران برخی ادارات ذیربط در جلسه کمیته پیشگیری از آسیب‎های اجتماعی آموزش و پرورش اشاره کرد.روزبهانی اظهار کرد: حضور نیافتن نمایندگان نهادها و اداراتی همچون دادگستری، نیروی انتظامی، کمیته امداد، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ... در این جلسات مانعی در اجرای هرچه بهتر اهداف این کمیته است.وی خاطر نشان کرد: در مقابل حضور فعال و مستمر مدیران ادارات و یا نمایندگان آنها در جلسات این کمیته اهرم قوی به شمار می‎رود که می‎تواند، در سایه تصمیمات اتخاذ شده در این باره در مهار و کاهش آسیب‎های اجتماعی تهدیدکننده جامعه دانش‎آموزان نقش‏‌آفرین باشد.
نوع مطلب : اجتماعی، فرهنگی، 
برچسب ها : معاون پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش و پرورش بروجرد: ضرورت شناسایی و رفع آسیب‎های اجتماعی جامعه دانش‏‌آموزی بروجرد، شهاب روزبهانی صبح امروز در کمیته پیشگیری از آسیب‎های اجتماعی آموزش و پرورش این شهرستان اظهار کرد: داشتن جامعه‎ای سالم در سایه تقویت آموزش و پرورش محقق می‎شود، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی لرستان :
35 نفر مجروح در چهارشنبه آخر سال در لرستان

نتیجه تصویری برای چهارشنبه سوری

به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل ازفارس

مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: تا این لحظه در سطح لرستان 35 نفر بر اثر مواد منفجره آسیب سطحی دیدند.

هوشنگ بادپی دقایقی پیش اظهار داشت: خوشبختانه تا این لحظه هیچ‌گونه مشکل جانی و خسارتی در چهارشنبه آخر امسال در سطح لرستان نداشته‌ایم.مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: تا این لحظه در سطح لرستان 35 نفر بر اثر مواد منفجره آسیب سطحی دیده و تنها دو نفر از این تعداد بستری هستند مابقیی مرخص شدند.

وی عنوان کرد: از این تعداد 13 نفر در دورود، 16 نفر در بروجرد، یک نفر در ازنا، یک نفر در الیگودرز و چهار نفر در خرم‌آباد بوده که یک نفر در خرم‌آباد و یکی در بروجرد بستری هستند مابقی آسیب سطحی دیده‌اند و مرخص شدند.
نوع مطلب : حوادث، 
برچسب ها : مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی لرستان : 35 نفر مجروح در چهارشنبه آخر سال در لرستان، هوشنگ بادپی، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :
درباره وبلاگ

پروردگارا داده هایت ، نداده هایت و گرفته هایت را شکر می گویم

چون داده هایت نعمت ، نداده هایت حکمت و گرفته هایت امتحان است.

ضمن عرض درود و خوش آمدگویی خدمت شما عزیزان
امیدوارم از مطالب سایت رضایت داشته باشید.
مدیر سایت محسن مهربان

ایمیلmehraban_asa@yahoo.com

سامانه پیام کوتاه 50004000300020

مدیر وبلاگ : محسن مهربان
مطالب اخیر
آرشیو وبلاگ
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :