محسن مهربان
سایت خبری بروجرد
صفحه نخست         تماس با مدیر         پست الکترونیک        RSS         ATOM
 
 
رئیس کمیسیون امنیت ملی و 
سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی:
 ایران ذیل فصل هفت بود و تهدید
 نظامی وجودداشت اما غرب هرگز
 جرات اجرایی کردن آن رانداشت

واکنش بروجردی به رصد سفارت‌خانه‌ها در زمان انتخابات

به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل ازخبرگزاری خانه ملت

علاءالدین بروجردی با اشاره به اینکه برجام مهمترین موضوع سال 94 بوده است، در این باره که نقطه مثبت برجام خروج ایران از ذیل بند "ب" فصل هفت منشور سازمان ملل است، می گوید: اما منتقدان اعتقاد دارند که ایران هرگز ذیل فصل هفت نبوده و تهدید نظامی علیه ایران وجود نداشته، دلیل این گروه این است که در زمان بررسی این موضوع در سازمان ملل چین و روسیه مخالفت کرده و اجازه چنین اتفاقی را نمی دادند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس نهم شورای اسلامی با بیان اینکه کلیتی از فصل 7 منشور سازمان ملل می داند، ادامه می دهد: در فصل هفت منشور سازمان ملل بندهای مختلفی وجود دارد که تهدید نظامی نیز یکی از بندهای این فصل است. با وجود اینکه ایران ذیل این فصل قرار داشت اما منجر به اتفاقات نظامی که در کشورهای دیگررخ داد، نشد و هرگز غرب نتوانست تهدید نظامی خود را اجرایی کند.

این نماینده اظهار می کند که تصمیمات شورای امنیت سازمان ملل بیشتر تصمیمات سیاسی است که مبتی بر واقعیت و عملکرد کشورها نیست.بروجردی تاکید می کند: شورای امنیت سازمان ملل به هر میزانی که در مقابل خود اقتدار احساس کند از عهده اعمال تهدید نظامی بر نمی آید. کشورهای عراق و افغانستان نمونه بارز این ادعاست. این دو کشور هم ذیل فصل 7 بودند و از آنجایی که در مقابل این تهدید اقتدار نشان ندادند هر دو کشور وارد جنگ شدند در حالی که چنین حادثه ای برای ایران رخ نداد.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت همچنین می گوید که تدابیر فرمانده کل قوا در طول سال های پس از جنگ تحمیلی شرایطی ایجاد کرد که نظام هر سال متحکم تر شد و دشمن جرات نکرد تهدیدهای نظامی خود را عملیاتی کند. با هر بار رزمایش نظامی که قدرت ایران به نمایش گذاشته شد، غرب یک گام از تهدید نظامی خود عقب گذاشت.وی بر این باور است که در برابر قدرت های استکباری از جمله آمریکا که از هیچ منطق اصولی بین المللی برخوردار نیستند و می خواهند نظرات خود را اعمال کنند، مقتدر بود تنها شرطی است که می توان با تکیه بر آن در مقابل زورگویی آنها ایستاد که جمهوری اسلامی با همین اقتدار در مقابل آنها ایستادگی کرد.

این نماینده می گوید: اقتدار و ایستادگی ایران بر حق و حقوق خود یکی از دلایل اصلی عقب نشینی غرب از زیادی خواهی هایش بود و همین نکته باعث شد آنها پای میز مذاکره بیاند و توافق هسته ای را بپذیرند.  بنابراین اقتدار و اتحاد ملی در کنار قدرت نظامی جمهوری اسلامی هرگز به آنها اجازه نداد که دچار اشتباه محاسباتی بشوند و به ایران حمله نظامی داشته باشند.بروجردی در این باره که در نهایت تهدید نظامی وجود داشت یا خیر  عنوان می کند: تهدید نظامی وجود داشت و بارها از سوی رژیم صهیونسیتی که به عامل آمریکا در منطقه است در بالاترین سطح انجام می شد اما هیچگاه جرات عملی کردن تهدیداتشان را پیدا نکردند و پیدا نخواهند کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جنگ 33 روزه در لبنان می گوید: رژیم صهیونیستی با جنگ 33 روزه در لبنان تلاش داشت قدرت نظامی جمهوری اسلامی را به چالش بکشد و در صورت پیروزی به طور مستقیم ایران را هدف بگیرد. بعد از اینکه در این جنگ شکست خوردند متوجه شدند به هیچ وجه نمی توانند با قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران مبارزه کنند.

عضو کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس در ادامه به موضوع عادی شدن فعالیت هسته ای ایران اشاره می کند و ادامه می دهد: برخی می گویند اگر برجام درست اجرا شود و آژانس فعالیت هسته ای ایران را تایید کند، فعالیت هسته ای بعد از 10 سال عادی می شود اما دولت تاکید دارد که در حال حاضر نیز شرایط ایران عادی است.وی با اشاره به آخرین گزارشی که یوکیا آمانو درباره فعالیت هسته ای ایران در شورای حکام آژانس بین المللی ارائه کرد، می گوید: بر اساس این گزارش و به گفته دبیر کل آژانس بین المللی انرژی هسته ای محدودیت های ایران برای بهره مندی از دانش و فن آوری های این نهاد بین المللی عملا لغو شد و به نوعی روند عادی شدن فعالیت هسته ای ایران کلید خورد.

با این حال بروجردی اعتقاد دارد که روند عادی شدن فعالیت هسته ای ایران طولانی و مرحله به مرحله است  و بر اساس شرایط درج شده در برجام صورت می گیرد پس به نوعی ایران با عادی شدن فعالیت هسته ای فاصله دارد.وی تاکید می کند: تا شرایط عادی شدن ایران نمی تواند فعالیتی خارج از موارد ذکر شده در برجام داشته باشد. با وجود اینکه محدودیت هایی برای فعالیت ایران وجود دارد اما این محدودیت ها گذار است و در یک پروسه زمانی مشخص به سمت عادی شدن کامل پیش خواهیم رفت.

 به گفته بروجردی بر اساس آنچه که در برجام آمده است در محدودیت های هسته ای ایران در موارد مختلف در بازه های زمانی 8 سال، 10 سال و در برخی موارد بیش از 10 سال برطرف می شود و ایران به شرایط عادی دست پیدا می کند.عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در باره این موضوع که حق غنی سازی شده ایران در دولت روحانی به اثبات رسیده یا دولت و تیم مذاکره کننده از آنجایی که ایران عضویت NPT را دارد کار مهمی انجام داده است اظهار می کند: نباید موضوعات را با یکدیگر مقایسه کرد چرا که این دو مقوله از یکدیگر متفاوت است. اینکه برخی دوستان می گویند ایران به دلیل پذیرش عهدنامهNPT حق غنی سازی را دارد، حرف درستی است و باید بگویم که این عضویت قبل از انقلاب انجام شد و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، نظام جمهوری اسلامی آن را تایید کرد.

وی ادامه می دهد: اما اینکه این حق را دیگر نهادهای بین المللی از جمله شورای امنیت سازمان ملل آن را به رسمیت بشمارند و برای آن تصمیم بگیرند مقوله ای جداست. در واقع این حق با وجود عضویت ایران در NPT محقق نشده بود که پس از توافق با گروه 1+5 و برجام محقق شد.بروجردی با تاکید بر اینکه دولت روحانی و تیم مذاکره کننده به رسمیت شمردن حق غنی سازی را نهایی کردند، می گوید: در این مدت که غرب چنین حقی برای ایران قائل نبود، ما معطل آنها نماندیم و در طول سالهای گذشته بر اساس قوانین بین المللی و حقوقی که برای ایران در زمینه هسته‌ای در نظر گرفته شده بود، فعالیت خود را با وجود تمام محدودیت ها و تحریم ها دنبال کردیم.

منتقدان دولت روحانی همچنین تاکید می کنند که این دولت برای حفظ و تثبیت خود دست به هرکاری زد که توافق هسته ای به نتیجه برسد. آنها با اینجا پیش رفتند که می گویند مقامات بلند مرتبه کشور نیز از جزییات برجام اطلاعی ندارد. با این حساب این گروه بر این باروند که دولت در سطحی بسیار بالا تخلف کرده است. بروجردی با اشاره به این نکات توضیح می دهد: تصور می کنم در نظام جمهوری اسلامی تصمیمات با انسجام، مشورت، چارچوب مبنایی قانونی  و مصوبات شورای عالی امنیت ملی گرفته می شود. این طور نیست که هر کسی حتی رئیس جمهور هر تصمیمی که می خواهد بگیرد.

وی با رد این ادعاها ادامه می دهد: در نظام جمهوری اسلامی همه چیز در چارچوب تصمیمگیری ساختاری به پیش می رود و هیچ اقدامی بدون روند قانون خود نمی تواند به سرانجام برسد. اگر در جریان برجام گفته شد که برخی رویکردی اتخاذ کردند و یا تصمیماتی گرفته شده اما در نهایت دیدیم که در زمان تایید نهایی همان خطوط قرمز تعیین شده لحاظ شد. بنابراین عدم هماهنگی بین تصمیمات دولت با مقامات بلند مرتبه نادرست است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین در باره مذاکرات ایران با عمان برای فعالیت هسته ای می گوید: از آنجایی که در آن دوره قرار بود از طرف آمریکا رئیس کمیسیون سیاست خارجی آنها پای میز مذاکره بیاید، قرار شد به طور متقابل هم بنده در مذاکرات هسته ای حضور پیدا کنم اما به نظر می آید که دبیرخانه آمریکا از این تصمیم پشیمان می شود و نظر مثبت نسبت به اینکه رئیس کمیسیون آنها در مذاکرات حاضر شود نشان نمی دهد بنابراین حضور بنده نیز در مذاکرات منتفی می شود./
نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی: ایران ذیل فصل هفت بود و تهدید نظامی وجودداشت اما غرب هرگز جرات اجرایی کردن آن رانداشت، علاءالدین بروجردی با اشاره به اینکه برجام مهمترین موضوع سال 94 بوده است، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


امام جمعه بروجرد: 
تحقق اقتصاد مقاومتی 
نیازمند تقویت تولید داخلی است


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا 

حجت الاسلام و المسلمین حسن ترابی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه بروجرد در مسجد امام خمینی(ره) این شهر افزود: رهبر معظم انقلاب با توجه به اولویت نخست کشور یعنی اقتصاد و دوران پسابرجام، سال جدید را سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامگذاری کردند و راه حل مشکلات اقتصادی را تقویت تولید داخلی دانستند.وی افزود: با تقویت تولید داخلی می توان بر بحران بیکاری فائق آمد و با ایجاد فرصت های شغلی به رونق اقتصادی رسید.

امام جمعه برجرد گفت: دشمنان بر اقتصاد ضعیف کشور ما تمرکز کرده اند و از این موضوع برای ضربه زدن به ملت و نظام ایران استفاده می کنند.حجت الاسلام و المسلمین ترابی با تاکید بر لزوم علاج تحریم های ظالمانه اقتصادی اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی و تقویت تولید داخلی تنها راه علاج تحریم ها است.وی افزود: باید بدانیم که مشکلات اقتصادی کشور با کوتاه آمدن در مقابل دشمن و عقب نشینی از ارزش ها برطرف نمی شوند.امام جمعه بروجرد یادآور شد: چند سالی است که حضرت آقا بحث اقتصاد مقاومتی با اتکا بر توان داخلی را مطرح کرده اند ولی مدیران فقط شعار دادند و در عمل کاری نکردند.وی افزود: حضرت آقا سال 1395 را سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامگذاری کردند لذا دولتمردان و مسئولان باید به صورت عملی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گام بردارند تا کشور در برابر تحریم ها مصونیت پیدا کند.

خطیب جمعه بروجرد در فرازی دیگر از خطبه های نماز جمعه با اشاره به سالروز میلاد فرخنده و مبارک دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: هفته آینده به عنوان هفته گرامیداشت مقام زن و روز مادر نامگذاری شده است.وی با بیان اینکه زن با ولادت با سعادت این بانوی بزرگوار از پوچی شخصیت خلاص شد، افزود: ولادت حضرت زهرا(س) در محیطی رخ داد که زن موجودی مطرود بود و بواسطه تعصبات کور جاهلی از دایره انسانیت خارج شده بود.وی گفت: در این محیط فاسد و وحشت زا خداوند متعال این گوهر تابناک را به پیامبر اعظم اسلام ارزانی داشت تا در طول تاریخ الگویی جامع و کامل برای همه عصرها و نسل ها باشد.

حجت الاسلام و المسملین ترابی افزود: جهان امروز نیز اسیر حلقه های جاهلیت مدرن است؛ جاهلیتی که با مظاهر فریبنده و در جلوه های گوناگون زنان را به کام بی هویتی، فساد و تباهی سوق می دهد.به گفته وی بشریت امروز به ویژه زنان به شدت تشنه فرهنگ فاطمی هستند و این موضوع رسالت ما را در ترویج فرهنگ فاطمی بیشتر می کند.وی با اشاره به فرا رسیدن میلاد امام خمینی(ره) گفت: روز چهارشنبه سالروز ولادت با سعادت بزرگ مردی است که چهار قرن بعد از ظهور اسلام، راه معنویت را در جهان تاریک امروز روشن کرد و با استفاده از فرهنگ فاطمی مستکبران را با حرکت و قیام خود مات و مبهوت کرد.

امام جمعه بروجرد به 12 فروردین روز جمهوری اسلامی اشاره و اظهار کرد: در این روز تاریخی با رای اکثریت قاطع ملت مومن ایران نظام سیاسی کشور پس از دو هزار و 500 سال از نظام سلطنتی به جمهوری اسلامی تغییر یافت.وی افزود: در 12 فروردین ماه ثمره مبارزات و مجاهدات ملت ایران و شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی آنها به بار نشست و یک نظام سیاسی مبتنی بر دین اسلام و ولایت فقیه در این کشور استقرار یافت.وی گفت: جمهوری اسلامی با گذشت چهار دهه، نه تنها تضعیف نشده بلکه پر توان به حرکت خود ادامه می دهد و این روحیه خوباوری و اعتماد به نفس ملی آثار خودش را در جای جای منطقه و جهان بروز داده است.
نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : امام جمعه بروجرد: تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند تقویت تولید داخلی است، حجت الاسلام و المسلمین حسن ترابی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه بروجرد در مسجد امام خمینی(ره) این شهر افزود: رهبر معظم انقلاب با توجه به اولویت نخست کشور یعنی اقتصاد و دوران پسابرجام، سال جدید را سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامگذاری کردند، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


رئیس پلیس راه لرستان:
حجم تردد درمحورهای مواصلاتی
 لرستان ۱۱ درصد افزایش یافت


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل ازمهر

سرهنگ مرتضی چغلوند با اشاره به افزایش حجم تردد در محورهای مواصلاتی استان لرستان اظهار داشت: با توجه به آغاز موج دوم سفرهای نوروزی ما شاهد افزایش ۱۱ درصدی حجم تردد در سطح محورهای مواصلاتی لرستان هستیم.وی ادامه داد: به طور حتم این حجم تردد در ادامه سفرهای نوروزی در سطح محورهای مواصلاتی استان بیشتر از ۱۱ درصد خواهد شد.

رئیس پلیس راه لرستان همچنین به تصادفات منجر به فوت و جرح در سطح محورهای مواصلاتی لرستان طی ایام نوروز اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در موج اول سفرهای نوروزی ما شاهد کاهش ۶۰ درصدی تصادفات منجر به فوت و جرح در سطح محورهای مواصلاتی استان بوده ایم.

سرهنگ چغلوند همچنین محورهای پر تردد لرستان را از ابتدای تعطیلات نوروز تا کنون محورهای بروجرد - چالانچولان، بروجرد - خرم آباد و بروجرد - آزاد راه پل زال عنوان کرد.
نوع مطلب : انتظامی، حمل ونقل وسوخت، 
برچسب ها : رئیس پلیس راه لرستان: حجم تردد درمحورهای مواصلاتی لرستان ۱۱ درصد افزایش یافت، سرهنگ مرتضی چغلوند، سرهنگ چغلوند همچنین محورهای پر تردد لرستان را از ابتدای تعطیلات نوروز تا کنون محورهای بروجرد - چالانچولان، بروجرد - خرم آباد و بروجرد - آزاد راه پل زال عنوان کرد.، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


فرمانده انتظامی بروجرد:
20 تن برنج قاچاق در 
بروجرد کشف و ضبط شد


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل ازایرنا

سرهنگ علیرضا دلیری روز پنجشنبه افزود: پس از دریافت خبری مبنی بر دپوی مقادیری برنج در یک انبار در بروجرد، رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

به گفته فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد ماموران پلیس آگاهی در یک عملیات شناسایی موفق به دستگیری دو متهم و کشف 20 تن برنج از دو کامیون مستقر در این انبار شدند.وی اظهار کرد: متهمان به همراه برنج کشف شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شهرستان بروجرد شدند.
نوع مطلب : انتظامی، 
برچسب ها : فرمانده انتظامی بروجرد: 20 تن برنج قاچاق در بروجرد کشف و ضبط شد، سرهنگ علیرضا دلیری، ماموران پلیس آگاهی در یک عملیات شناسایی موفق به دستگیری دو متهم و کشف 20 تن برنج از دو کامیون مستقر در این انبار شدند.، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


مسئول پایگاه انتقال خون بروجرد:
پارسال 13 هزار و 867 واحد خون
در شهرستان بروجرد اهدا شده است.


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل ازایرنا

غلامرضا حامدی روز پنجشنبه افزود: 6 هزار و 708 واحد خون از این تعداد مربوط به اهدا کنندگان مستمر بود.مسئول پایگاه انتقال خون بروجرد اضافه کرد: اهدا کنندگان مستمر خون به دلیل ارتباط بیشتر با پایگاه های خونگیری از خون سالم تری برخوردارند و جزو سرمایه های انتقال خون محسوب می شوند.
وی میزان اهدای خون در سال 1393 در بروجرد را 14 هزار و 828 واحد اعلام کرد.

حامدی گفت: از خون های اهدایی، فرآورده های خونی شامل گلبول متراکم، پلاسمای تازه، کرایو، پلاکت و گلبول شسته شده، تهیه و در اختیار مراکز درمانی داخل و خارج از شهرستان بروجرد قرار می گیرد.به گفته وی خون های اهدایی در بخش ویروس شناسی مورد آزمایش قرار می گیرند و پس از اطمینان از نداشتن بیماری هایی مانند ایدز، هپاتیت و سفلیس قابل استفاده و فرآوری می باشند.وی میزان اهدای خون در سال 93 در بروجرد را ، 14 هزار و 828 واحد اعلام کرد.

هم اکنون دو پایگاه خونگیری در شهرستان بروجرد وجود دارد.
نوع مطلب : سلامت، 
برچسب ها : مسئول پایگاه انتقال خون بروجرد: پارسال 13 هزار و 867 واحد خون در شهرستان بروجرد اهدا شده است.، غلامرضا حامدی، هم اکنون دو پایگاه خونگیری در شهرستان بروجرد وجود دارد.، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


رییس اداره هواشناسی بروجرد:
سامانه بارشی هفته 
آینده وارد بروجرد می شود


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل ازایرنا

بهروز یاراحمدی روز پنجشنبه افزود: براساس نقشه های هواشناسی این سامانه که حدود سه روز فعال خواهد بود، بارش های خوبی به همراه خواهد داشت و حتی احتمال بارش برف نیز در ارتفاعات وجود دارد.وی اظهار کرد: امروز و فردا نیز آسمان بروجرد نیمه ابری همراه با وزش باد خواهد بود و سرمای صبحگاهی نیز تا هفته آینده وجود خواهد داشت.وی حداقل و حداکثر دمای هوای امروز را به ترتیب یک و 14 درجه سانتیگراد اعلام کرد و افزود: هم اکنون دمای هوای بروجرد پنج درجه سانتیگراد بالای صفر است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت دو درجه افزایش نشان می دهد.

یاراحمدی میزان بارندگی در سال زراعی جاری (اول مهرماه سال 94 تاکنون) را 419 میلیمتر دانست و گفت: این رقم در مدت مشابه پارسال 319 میلیمتر بود که نشان از افزایش 100 میلیمتری بارندگی در سال زراعی جاری است.
نوع مطلب : هواشناسی، 
برچسب ها : رییس اداره هواشناسی بروجرد: سامانه بارشی هفته آینده وارد بروجرد می شود، بهروز یاراحمدی، یاراحمدی میزان بارندگی در سال زراعی جاری (اول مهرماه سال 94 تاکنون) را 419 میلیمتر دانست و گفت: این رقم در مدت مشابه پارسال 319 میلیمتر بود که نشان از افزایش 100 میلیمتری بارندگی در سال زراعی جاری است.، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


فرمانده بسیج بروجرد: 
اقتصاد مقاومتی در سایه 
جهاد اقتصادی محقق می شود


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل ازایرنا

سرهنگ محمد پاپی نژاد روز پنجشنبه افزود: همانگونه که مقام معظم رهبری تاکید دارند راه برون رفت و مقابله با مشکلات اقتصادی که دشمن با تحریم بر سر راه ملت ایران گذاشته است، استفاده از توانمندی داخلی می باشد.وی اظهار کرد: باید با تکیه بر توانمندی های داخلی در عرصه علمی و بکارگیری نیروهای جوان، جهادی اقتصادی را همانند هشت سال دفاع مقدس رقم بزنیم و بر مشکلات اقتصادی غلبه کنیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد افزود: اقدامات جوانان ما در هشت سال دفاع مقدس در بهره برداری از امکانات و تجهیزات مورد نیاز به خوبی انجام شد و اکنون می توان این توانمندی را در عرصه اقتصاد مقاومتی بکار گرفت.وی گفت: بسج شهرستان بروجرد در چند سال اخیر در راستای اقتصاد مقاومتی گام های بلندی برداشته و با ایجاد کارگاه های اقتصادی زود بازده زمینه اشتغال و تولید فرآورده های مختلف را فراهم کرده است.

سرهنگ پاپی نژاد افزود: بسیج تاکنون در عرصه اقتصاد مقاومتی پیشتاز بوده است و با حمایت از کارگاه های زودبازده جویندگان کار را به سمت طرح های مختلف اقتصادی در شهر و روستا تشویق کرده که در این راه موفقیت های فراوانی کسب کرده است.وی تاکید کرد: بسیج بروجرد آمادگی دارد با استفاده از نظرات کارشناسان اقتصادی گام های مهمی در راستای اقتصاد مقاومتی بردارد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد گفت: برای تحقق شعار امسال مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل باید از هرگونه شعار پرهیز کنیم و با اقدامات عملی و وحدت در راستای تحقق این شعار گام برداریم.
نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : فرمانده بسیج بروجرد: اقتصاد مقاومتی در سایه جهاد اقتصادی محقق می شود، سرهنگ محمد پاپی نژاد، برای تحقق شعار امسال مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل باید از هرگونه شعار پرهیز کنیم و با اقدامات عملی و وحدت در راستای تحقق این شعار گام برداریم.، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


مسئول موزه مردمشناسی بروجرد:
بیش از یک هزار مسافر نوروزی از 
موزه مردمشناسی بروجرد دیدن کردند


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل ازایرنا

مهشاد برق دهنده روز پنجشنبه افزود: حدود یک هزار قلم انواع اشیای تاریخی کم نظیر در موزه مردمشناسی بروجرد نگهداری می شود که هر کدام شناسنامه و سندی بر فرهنگ، زندگی و حرفه تاریخی مردم بروجرد است.وی اظهار کرد: امسال همچون سال های گذشته واحد عکاسخانه موزه برای تهیه عکس یادگاری از مهمانان نوروزی و بازدید کنندگان دایر است که به دلیل تنوع لباس های محلی موجود در این واحد، مورد استقبال بازدید کنندگان قرار گرفته است.

مسئول موزه مردمشناسی بروجرد افزود: این موزه در ایام تعطیلات نوروزی از ساعت 9 صبح تا 19 عصر برای بازدید علاقه مندان دایر است.موزه مردمشناسی بروجرد در بنای تاریخی خانه فرهنگ در خیابان صفا واقع شده که مسافران نوروزی با بازدید از این مکان تاریخی خاطرات سفر به شهرستان بروجرد را برای خود ماندگارتر می کنند. 
نوع مطلب : میراث فرهنگی، فرهنگی، 
برچسب ها : مسئول موزه مردمشناسی بروجرد: بیش از یک هزار مسافر نوروزی از موزه مردمشناسی بروجرد دیدن کردند، مهشاد برق دهنده، موزه مردمشناسی بروجرد در بنای تاریخی خانه فرهنگ در خیابان صفا واقع شده که مسافران نوروزی با بازدید از این مکان تاریخی خاطرات سفر به شهرستان بروجرد را برای خود ماندگارتر می کنند.، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


معاون فرماندار بروجرد: 
اقتصاد مقاومتی تنها نسخه 
شفابخش اقتصاد کشور است


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل ازایرنا

احمد گودرزیان روز سه شنبه افزود: اجرای اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبر معظم انقلاب باعث توسعه پایدار کشور می شود.وی اظهار کرد: مسئولان باید در تمام زمینه ها در اقدامی عملی، منویات مقام معظم رهبری را در حوزه اقتصاد مقاومتی سرلوحه کار خود قرار دهند.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار بروجرد افزود: گام برداشتن در راستای شعار امسال نیازمند بینش، روحیه انقلابی و نهادسازی مقاومتی در اقتصاد است.وی تاکید کرد: باید به جای واردات محصولات از غرب، تکنولوژی را وارد کشور کنیم و با بومی سازی علم و فناوری، خود را به یک پایگاه اقتصادی تبدیل نماییم.وی تاکید رهبر معظم انقلاب بر اجرای اقتصاد مقاومتی را یادآور شد و افزود: مشکلات کشور با عملی کردن اقتصاد مقاومتی برطرف می شوند.

گودرزیان گفت: تحقق شعار امسال همکاری تمام اجزای فرهنگ، سیاست، اقتصاد، دولت و مجلس را می طلبد.
نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : معاون فرماندار بروجرد: اقتصاد مقاومتی تنها نسخه شفابخش اقتصاد کشور است، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، گودرزیان گفت: تحقق شعار امسال همکاری تمام اجزای فرهنگ، سیاست، اقتصاد، دولت و مجلس را می طلبد.،
لینک های مرتبط :


پیام نوروزی مقام معظم رهبری:
سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل»


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به قرار گرفتن ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در ابتدا و انتهای سال 95، اظهار امیدواری کردند که این سال، سالی مبارک برای ملت ایران باشد و بتوان با بهره مندی از معنویات آن بانوی بزرگ، از راهنمایی ها و زندگی ایشان درس گرفت.

رهبر انقلاب اسلامی در ارزیابی از سالی که گذشت، سال 94 را مشابه سالهای دیگر، آمیزه ای از «شیرینی ها و تلخی ها»، و «فرازها و فرودها» و شامل «فرصتها و تهدیدها» توصیف کردند و گفتند: از تلخیِ «حادثه منا» تا شیرینیِ «راهپیمایی 22 بهمن و انتخابات 7 اسفند» و همچنین «تجربه برجام و امیدهایی که برانگیخت و نگرانی هایی که در کنار آن وجود دارد»، همگی جزء حوادث سال 94 بود.ایشان با اشاره به امیدها، فرصتها و تهدیدهای پیش رو در سال جدید تأکید کردند: هنر آن است که از فرصتها به معنای حقیقی کلمه استفاده و تهدیدها را نیز به فرصت تبدیل کنیم، به گونه ای که در کشور در پایان سال، تفاوتهای محسوسی پیدا شود و البته برای تحقق امیدها باید «تلاش»، «کار شبانه روزی» و «سعی و کوششی بی وقفه» انجام داد.
حضرت آیت الله خامنه ای در بیان نکته اساسی و اصلی در حرکت عمومی ملت ایران خاطرنشان کردند: ملت ایران باید کاری کند که خود را در مقابل تهدیدهای دشمنان از آسیب پذیری خارج کند و آسیب پذیری از ناحیه دشمن به صفر برسد.رهبر انقلاب، اولویت اول و فوری در این حرکت مهم را مسئله «اقتصاد» خواندند و افزودند: اگر ملت، دولت و همه مسئولان بتوانند در مسئله اقتصاد کارهای درست، بجا و متقنی انجام دهند، امید می رود که این کارها در مسائل دیگر همچون «مسائل و آسیبهای اجتماعی» و «مسائل اخلاقی و فرهنگی» نیز تأثیرگذار باشند.ایشان، «تولید داخلی»، «ایجاد اشتغال و رفع بیکاری»، «تحرک و رونق اقتصادی و مقابله با رکود» را مسائل اصلی در اقتصاد برشمردند و گفتند: این موارد جزء مسائل مبتلابه مردم است و مردم آنها را حس و مطالبه می کنند و آمارها و اظهارات مسئولان نیز نشان می دهد که این خواسته های مردم، بجا و به مورد است.

حضرت آیت الله خامنه ای «اقتصاد مقاومتی» را علاج مشکلات اقتصادی و پاسخ به مطالبات مردم خواندند و افزودند: با اقتصاد مقاومتی می توان به جنگ بیکاری و رکود رفت، گرانی را مهار کرد، در مقابل تهدیدهای دشمنان ایستادگی کرد و فرصتهای بسیاری برای کشور ایجاد و از آنها استفاده کرد.رهبر انقلاب اسلامی شرط دستیابی به این توفیقات را کار و تلاش بر مبنای اقتصاد مقاومتی دانستند و گفتند: گزارشهای دولت نشان می دهد که کارهای وسیعی در این زمینه صورت گرفته اما این کارها، کارهایی مقدماتی و شامل بخشنامه ها و دستورها به دستگاههای مختلف است.ایشان وظیفه مسئولان را «اقدام عملی» در زمینه اقتصاد مقاومتی خواندند و تأکید کردند: لازم است که اقدام و عمل کردن به برنامه های اقتصاد مقاومتی ادامه یابد و محصول کار «بر روی زمین» به مردم نشان داده شود.

حضرت آیت الله خامنه ای «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» را همچون راهی مستقیم و روشن به سمت رفع نیازهای کشور دانستند و با تشکر از همه تلاشگران این عرصه، افزودند: البته توقعی نیست که این اقدام و عمل در ظرف یک سال همه مشکلات را حل کند اما اگر اقدام و عمل با برنامه ریزی درست همراه شود، یقیناً در پایان سال آثار و نشانه های آن قابل مشاهده خواهد بود.
نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : پیام نوروزی مقام معظم رهبری: سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل»، حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به قرار گرفتن ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در ابتدا و انتهای سال 95، اظهار امیدواری کردند که این سال، سالی مبارک برای ملت ایران باشد و بتوان با بهره مندی از معنویات آن بانوی بزرگ، از راهنمایی ها و زندگی ایشان درس گرفت.، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


فرمانده انتظامی بروجرد:
سه سارق مسلح در بروجرد دستگیر شدند


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل ازایرنا

سرهنگ علیرضا دلیری روز یکشنبه گفت: این باند سرقت مسلحانه اقدام به سرقت یک خودروی سمند کرده و از مالباخته نیز تقاضای 170 میلیون ریال پول نقد کرده بودند.به گفته وی این باند سرقت مسلحانه که با زورگیری و تهدید سرقت می کردند در یک عملیات پلیسی دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی بروجرد افزود: از این باند سرقت مسلحانه، سه قبضه سلاح کمری کشف و ضبط شد.وی اظهار کرد: سارقان مسلح برای انجام بازجویی های اولیه در اختیار پلیس آگاهی شهرستان بروجرد می باشند.
نوع مطلب : انتظامی، 
برچسب ها : فرمانده انتظامی بروجرد: سه سارق مسلح در بروجرد دستگیر شدند، سرهنگ علیرضا دلیری روز یکشنبه گفت: این باند سرقت مسلحانه اقدام به سرقت یک خودروی سمند کرده و از مالباخته نیز تقاضای 170 میلیون ریال پول نقد کرده بودند، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


یکشنبه 1 فروردین 1395 :: نویسنده : محسن مهربان
پیام نوروزی امام جمعه بروجردبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل ازایرنا


متن پیام حجت الاسلام حسن ترابی امام جمعه شهرستان بروجرد:

به نام خالق هستی، یگانه قدرت ازلی و ابدی

حلول سال نو و فرا رسیدن بهار پر طراوت را به حضور شهروندان عزیز و میهمانان بزرگوار نوروزی تبریک و تهنیت عرض می نمایم.تحویل هر سال جدید شمسی فرصتی است که انسان به تحول درونی و اصلاح امور روحی، معنوی، فکری و مادی خود بپردازد.

دعای شریف آغاز سال درس همین تحول است که به ما تعلیم داده اند. ایجاد تحول کار خداوند است ولی ما نیز وظیفه داریم که برای این تحول در درون و زندگی خود و در جهان، اقدام و تلاش نموده و همت کافی بگماریم.اما نوروز امسال حال و هوای دیگری دارد؛ همزمان با عطر دل انگیز بهار طبیعت، ازکوچه پس کوچه های مدینه النبی شمیم روح بخش عطر گل یاس به مشام می رسد و تقارن نوروز با ایام فاطمیه را به یاد ما می آورد.

این وظیفه ماست که پاسداشت ایام فاطمیه به بهترین نحو ممکن در این ایام انجام گیرد تا بدین گونه بتوانیم قلب مبارک فرزندش حضرت مهدی(عج) را از خود خشنود نگه داریم.بهروزی و تندرستی شما، تعجیل در ظهور مولایمان، عزت و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مقام فرزانه ولایت و مرجعیت، امام المسلمین امام خامنه ای را از ایزد منان آرزومندم.
نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : پیام نوروزی امام جمعه بروجرد، به نام خالق هستی، یگانه قدرت ازلی و ابدی، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، متن پیام حجت الاسلام حسن ترابی امام جمعه شهرستان بروجرد:،
لینک های مرتبط :


زیباترین عکسهای متحرک,متن متحرک تبریک عید نوروز,تصاویر متحرک سال نو,صاویر متحرک نوروز 94,تصاویر متحرک تبریک سال نو,تصاویر متحرک سال نو,تصاویر متحرک نوروز
با اهدای سلام 

فرا رسیدن نوروز باستانی و حلول بهارطبیعت

رابه شما بیننده گان محترم این وبلاگ خبری 

به ویژه همشهریان بروجردی تبریک عرض 

نموده و از خداوند متعال برای شما سالی

 نو،و آکنده از سلامتی و نیکبختی آرزومندم. 

با تقدیم و احترام 
محسن مهربان 


نوع مطلب :
برچسب ها : فرا رسیدن نوروز باستانی و حلول بهارطبیعت مبارک باد، وبلاگ خبری محسن مهربان، بهار، اخبار بروجرد، تحول نو، نوروز باستانی،
لینک های مرتبط :


یکشنبه 1 فروردین 1395 :: نویسنده : محسن مهربان


درباره وبلاگ

پروردگارا داده هایت ، نداده هایت و گرفته هایت را شکر می گویم

چون داده هایت نعمت ، نداده هایت حکمت و گرفته هایت امتحان است.

ضمن عرض درود و خوش آمدگویی خدمت شما عزیزان
امیدوارم از مطالب سایت رضایت داشته باشید.
مدیر سایت محسن مهربان

ایمیلmehraban_asa@yahoo.com

سامانه پیام کوتاه 50004000300020

مدیر وبلاگ : محسن مهربان
مطالب اخیر
آرشیو وبلاگ
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :