محسن مهربان
سایت خبری بروجرد
صفحه نخست         تماس با مدیر         پست الکترونیک        RSS         ATOM
 
 
فرمانده انتظامی بروجرد:
دستگیری سارق به عنف در بروجرد


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل ازایرنا

سرهنگ علیرضا دلیری روز دوشنبه افزود: این سارق به عنوان مسافر، خودروهای پراید را به صورت دربست كرایه و خارج از شهر با تهدید چاقو و قمه، خودرو و وسایل شخصی راننده را سرقت می كرد.وی اظهار كرد: محدوده فعالیت این سارق استان لرستان محور بروجرد - خرم آباد بوده است.

فرمانده انتظامی بروجرد افزود: آخرین سرقت به عنف این سارق توسط پلیس آگاهی بروجرد شناسایی و این سارق در یك عملیات پلیسی دستگیر شد.وی گفت: این سارق در بازجویی ها به 14 فقره سرقت اعتراف كرده است كه برخی از مالباختگان شناسایی شده اند.
نوع مطلب : اجتماعی، انتظامی، 
برچسب ها : سرهنگ علیرضا دلیری، این سارق در بازجویی ها به 14 فقره سرقت اعتراف كرده است كه برخی از مالباختگان شناسایی شده اند.، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، فرمانده انتظامی بروجرد: دستگیری سارق به عنف در بروجرد،
لینک های مرتبط :


یکشنبه 29 فروردین 1395 :: نویسنده : محسن مهربان

امام جواد(ع): سه چیز است 

که در اثر آن، بنده به مقام رضوان الهی می رسد:

استغفار فراوان، فروتنی و زیاد صدقه دادن.
.
.
.
.
.

برخیز به شادى، گه برخاستن است

چون شادى امشب ز گنه تاختن است

امشب شب میلاد تقى هست و شب

عیدى ز جواد و اهل بیت خواستن است

«تولد امام جواد (ع) برشما عزیزان مبارک باد»

وبلاگ خبری محسن مهربان


نوع مطلب : اداره تعاون، دینی مذهبی، 
برچسب ها : «تولد امام جواد (ع) برشما عزیزان مبارک باد»، امام جواد(ع): سه چیز است که در اثر آن، بنده به مقام رضوان الهی می رسد: استغفار فراوان، فروتنی و زیاد صدقه دادن. . .، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


تصاویر آیین سان و رژه نیروهای مسلح بروجرد
.
.
.
قسمت آخر
نوع مطلب : نظامی، سیاسی، 
برچسب ها : تصاویر آیین سان و رژه نیروهای مسلح بروجردقسمت آخر، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، اخبارنظامی، اخبارسیاسی،
لینک های مرتبط :


آیین رژه، یگان های پیاده و موتوری
نیروهای مسلح مستقر در شهرستان بروجرد
.
.
.

به راویت تصویر2

نوع مطلب : نظامی، سیاسی، 
برچسب ها : آیین رژه، یگان های پیاده و موتوری نیروهای مسلح مستقر در شهرستان بروجرد . . . به راویت تصویر2، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، خبربروجرد، اخبارنظامی،
لینک های مرتبط :


آیین سان و رژه نیروهای مسلح بروجرد
به مناسبت 29 فروردین روز ارتش 
جمهوری اسلامی ایران
.
.
.
.
 به روایت تصویر1
 

در آیین رژه، یگان های پیاده و موتوری نیروهای مسلح مستقر در شهرستان بروجرد از جمله پادگان مهندسی ارتش جمهوری اسلامی، تیپ 24 بعثت نیروی زمینی سپاه پاسداران، نیروی انتظامی و بسیج اقتدار و صلابت خود را با شكوه خاصی به نمایش گذاشتند و از مقابل كلام الله مجید و جایگاه ویژه مسئولان نظامی و انتظامی و مسئولان ادارات بروجرد رژه رفتند. 
نوع مطلب : نظامی، 
برچسب ها : آیین سان و رژه نیروهای مسلح بروجرد به مناسبت 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران به روایت تصویر، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، خبربروجرد،
لینک های مرتبط :


امام جمعه بروجرد: 
اقتدار نیروهای مسلح ایران، 
خواب راحت را از دشمن ربوده استبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی روز یكشنبه در آیین سان و رژه نیروهای مسلح بروجرد در میدان تختی این شهر افزود: هر ماجراجویی و تجاوز دشمن به مرزهای ایران با پاسخ كوبنده نیروهای مسلح مواجه می شود.وی اظهار كرد: ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و سایر نیروهای مدافع انقلاب راهبردهای فرماندهی كل قوا را در حوزه دفاعی كشور دنبال و یاس و سردرگمی را به عنوان یك واقعیت انكارناپذیر به اردوگاه دشمن تحمیل می كنند.وی 29 فروردین را روز نمایش صلابت و اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی دانست و گفت: 29 فروردین فرصتی ارزشمند برای نمایش كارنامه درخشان ارتش در عرصه های مختلف از جمله استقلال و تمامیت ارضی به نسل های امروز و فردا است.

امام جمعه بروجرد اضافه كرد: مردم ولایتمدار ایران اسلامی در این روز از ایثارگری ها و دلاورمردی های فرزندان ارتشی خود در 37 سال گذشته بویژه در دوران دفاع مقدس تجلیل می كنند.وی ارتش جمهوری اسلامی را پرورش یافته مكتب انقلاب اسلامی و ولایت فقیه دانست و گفت: حركت در مدار ولایت فقیه، برخورداری از قابلیت های منحصر به فرد و شكوفایی و توسعه صنایع دفاعی و نظامی از ویژگی های ارتش جمهوری اسلامی می باشند.

حجت الاسلام و المسلمین ترابی افزود: ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز در بهترین وضعیت دفاعی و آمادگی به سر می برند كه این آمادگی و توان دفاعی باعث افزایش قدرت بازدارندگی نظام اسلامی شده است.وی گفت: دشمن با هدف كاهش توان دفاعی نیروهای مسلح ایران اسلامی از برجام دو، سه و چهار سخن به میان می آورد ولی باید این آرزو را به گور ببرد.

امام جمعه بروجرد افزود: امروز صلابت و اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی مانع تحقق اهداف شوم دشمن شده است.وی برجام هسته ای را تجربه ای تلخ برای ملت ایران خواند و اظهار كرد: رهبر معظم انقلاب از سال ها قبل اجازه مذاكرات هسته ای را صادر و اعلام كردند كه آمریكا دروغ می گوید و قابل اعتماد نیست.

حجت الاسلام و المسلمین ترابی افزود: با گذشت سه ماه از توافق هسته ای، طبق گفته آمانو ایران فراتر از تعهدات خود عمل كرده ولی آمریكا نه تنها به هیچ یك از تعهدات خود عمل نكرده است بلكه هر روز به بهانه های مختلف از جمله آزمایش موشكی سپاه تحریم های جدیدی را وضع كرده است.وی گفت: مردم ایران با توجه به تجربه تلخ مذاكرات هسته ای هرگز اجازه برجام های دو، سه و چهار را نخواهند داد و نیروهای مسلح تحت فرماندهی كل قوا هر روز آمادگی خود را برای دفاع از اسلام و میهن اسلامی افزایش می دهند.
نوع مطلب : نظامی، 
برچسب ها : امام جمعه بروجرد: اقتدار نیروهای مسلح ایران، خواب راحت را از دشمن ربوده است، حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی روز یكشنبه در آیین سان و رژه نیروهای مسلح بروجرد در میدان تختی، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


معاون سیاسی وزیر كشور:
اجرای سیاست های اقتصاد
مقاومتی مهمترین اقدام در سال 95 است
به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

محمدحسین مقیمی روز یكشنبه در همایش آموزشی، توجیهی و منطقه ای مرحله دوم انتخابات استان های خوزستان ، لرستان و همدان افزود: اقتصاد مقاومتی در عین ساده بودن ، جدی و مشكل بوده و باید به خوبی پردازش و تحلیل شود.وی ادامه داد: در موضوع اقتصاد مقاومتی با پرهیز از استفاده از منابع خام باید تولید را در دستور كار قرار داد و به نیروی كار داخلی بها داده شود.

معاون سیاسی وزیر كشور همچنین با تاكید بر سرلوحه قرار دادن نظم در تمامی امور ، تصریح كرد: اولویت دوم وزارت كشور در سال جاری توجه به مسائل اجتماعی است.وی با بیان اینكه كشور با چالش های جدی اجتماعی مواجه است، گفت: اعتیاد، طلاق و حاشیه نشینی در شان جامعه اسلامی نیست و رفع این مسائل باید جزو اولویت های كاری باشد.
به گفته وی دولت برنامه های مدونی برای رفع معضلات اجتماعی دارد اما مورد كم لطفی هایی قرار گرفته است.

مقیمی اظهار داشت: باید انتقادهای سازنده را با جان و دل پذیرفت و در راستای اصلاح آن تلاش كرد، اما چنانچه كم لطفی و تخریبی صورت می گیرد، دولتمردان باید با استدلال از مجموعه دولت دفاع كنند در غیر اینصورت گرفتاری های پیش می آید كه هم اكنون در حال رفع آن هستیم.وی همچنین گفت: در پایان دولت گذشته علاوه بر بدهكاری بالا به پیمانكاران، نرخ تورم 43 و بیكاری 15 درصد بود و هم اكنون نیز برخی منتقدان تلاش می كنند دولت را به آن شرایط بازگردانند.

معاون سیاسی وزیر كشور تصریح كرد: قبل از دولت نهم ایران در تولید گندم خودكفا شده بود اما در سال 92، شش میلیون تن از این محصول واردات داشتیم.مقیمی اضافه كرد: در حال حاضر كه قیمت نفت به 30 دلار رسیده و حقوق كاركنان به سختی پرداخت می شود، علاوه بر پرداخت یارانه، سبد كالا هم در حال توزیع بوده و پرداختی بیماران از 70 درصد به 10 درصد كاهش یافته است.وی دفاع از دولت و سه اولویت بیان شده را ملاك ارزیابی كاركنان رده بالای وزارت كشور دانست و ادامه داد: باید با هوشیاری از شرایط فعلی عبور كرد.

*** تهبه مستند انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری 

رئیس ستاد انتخابات كشور اضافه كرد: نحوه برگزاری انتخابات، چالش ها و مسایل پیش روی انتخابات در حوزه های مختلف انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در هفتم اسفند و 10 اردیبهشت ماه مستند سازی خواهد شد. مقیمی با بیان اینكه انتخابات هفتم اسفند ماه درنهایت آرامش و سلامت برگزار شد ادامه داد : استانداران ،فرماندارن و بخشداران نمایندگان دولت تدبیر و امید هستند كه با رای مردم در نظام مقدس جمهوری اسلامی فعالیت دارد و مفتخر به برگزاری انتخاباتی با ملاك قانون هستند.وی با تاكید بر اینكه برگزار كنندگان دور انتخابات مجلس نباید له یا علیه هیچ كاندیدایی فعالیت داشته باشند بیان كرد: در این راستا در زمینه امنیت انتخابات نیز مانند دور نخست همه تمهیدات لازم اندیشیده شده است .وی همچنین به بحث رایانه ای كردن انتخابات اشاره كرد و گفت: در دور نخست حدود 94 درصد از انتخابات به صورت رایانه ای برگزار شد كه تلاش می شود در دور دوم این آمار به حدود 98 تا 99 درصد برسد. 

***اعتماد و نوع نگاه مردم به دولت تدبیر و امید بزرگترین سرمایه این دولت است 

معاون سیاسی وزیر كشور همچنین گفت: توجه به برگزاری انتخابات برابر با قانون ،اصل بی طرفی و توجه به حق الناس بودن رای از طرف برگزار كنندگان انتخابات در دولت تدبیرو امید ، اعتماد مردم را برای این دولت به ارمغان آورده است.وی با بیان اینكه امروز این اعتماد و نوع نگاه باید حفظ شود تصریح كرد: به منظورتسلط كامل فرماندارن و بخشداران جلسات متعدد آموزشی و توجیهی و امتحان از قانون انتخابات به طور جدی برگزار شده است.مقیمی در ادامه با بیان اینكه همه حامیان نامزدها در دور نخست انتخابات سخنرانی و جلسات و تبلیغات گسترده برگزار كردند ، افزود: تنها در كشور دو یا سه مورد سخنرانی برگزار نشد. 

معاون سیاسی وزیركشور گفت : در امر انتخابات و تبلیغات نامزدها و حامیان این افراد مخالفان،منتقدان ،چپ و راست هیچكس با محدویت تبلیغاتی مواجه نبود.همایش آموزشی ، توجیهی و منطقه ای مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی استان های خوزستان، همدان و لرستان روز یكشنبه در خرم آباد آغاز شده است. 

این همایش یك روزه با حضور علی پورعلی مطلق دبیر ستاد انتخابات كشور، با هدف هرچه بهتر برگزار شدن مرحله دوم دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استانها در محل سالن آمفی تئاتر استانداری لرستان در حال برگزاری است. در این همایش مدیران كل سیاسی و انتخابات، فرمانداران، بخشداران و مسئولان استان های لرستان، خوزستان و همدان حضور دارند. 
نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : معاون سیاسی وزیر كشور: اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی مهمترین اقدام در سال 95 است، محمدحسین مقیمی روز یكشنبه در همایش آموزشی، توجیهی و منطقه ای مرحله دوم انتخابات استان های خوزستان، لرستان و همدان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


رییس اورژانس كشور:
6 تن در سیل اخیر كشته و مفقود شدند


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایسنا

امین صابری نیا كه در حال بازرسی از مناطق سیل زده جنوب غربی كشور است،گفت: سیل روزهای اخیر 9 استان كشور را درگیر كرد و بیشترین آسیب ها در استان ایلام، لرستان و شهر دزفول در استان خوزستان بوده است.وی گفت: در این حوادث چهار نفر جان خود را از دست دادند، كه شامل سه مورد صاعقه زدگی و یك مورد غرق شدگی در استانهای ایلام و لرستان بوده است، یك كودك حدود پنج ساله در پلدختر و یك زن جوان نیز در دهلران استان ایلام مفقود شده اند و اگر تا 48 ساعت آینده جسد آنها پیدا نشود، این افراد نیز جزء فوت شدگان سیل اخیر محسوب می شوند.

رییس اورژانس كشور ادامه داد: سیل دو روز گذشته تعداد مصدوم زیادی نداشت و در مجموع در مناطق سیل زده 9 نفر مصدوم شدند كه تقریبا همگی با درمان سرپایی مداوا شدند و نیازی به بستری نداشتند. یك زن باردار نیز در استان لرستان با بالگرد به بیمارستان منتتقل شد و تحت مراقبت قرار گرفت.

صابری نیا گفت: نگاه وزارت بهداشت در این نوع حوادث، علاوه بر نجات مصدومان، پیشگیری از بیماری و اپیدمی هایی است كه به علت مشكلات بهداشتی از جمله مشكلاتی كه در زیرساختهای آب آشامیدنی و فاضلاب به وجود می آید، رخ می دهد و كارشناسان بهداشت محیط و مبارزه با بیماری ها بصورت 24 ساعته مناطق سیل زده را كنترل می كنند.وی افزود: بر اساس آخرین اطلاعات موجود آب شرب در شهرهای سپیددشت، درود و تا حدی بروجرد دچار مشكلات بهداشتی شده است و آب بسته بندی شده در این مناطق توزیع می شود كه البته گزارش وزارت نیرو حاكی از این است كه این مسئله نیز در حال بر طرف شدن است.

رییس اورژانس كشور اضافه كرد:هشدارهای به موقع سازمان هواشناسی باعث شد، افرادی كه در كنار رودخانه ها زندگی می كنند، آسیب نبینند و در شهر دزفول نیز كه به علت سرریز سد دز بیشترین حجم آب را شاهد بود، با اسكان به موقع 424 نفر در ورزشگاه این شهر، هیچ موردی از مرگ و مصدوم شدن را نداشتیم.

صابری نیا افزود: سیل اخیر هیج اپیدمی بیماری را به دنبال نداشت، فقط حدود 9 مورد بیماری اسهال و استفراغ ویروسی در كرمانشاه مشاهده شد كه با اقدام به موقع و بستری بیماران، مسئله مدیریت و كنترل شد.وی گفت: اقدامات وزارت بهداشت، برای پیشگیری از بیماریها و درمان به موقع مصدومان موفقیت آمیز بوده است و این اقدامات با حضور 24 ساعته نیروهای بهداشتی ودرمانی تا یك هفته پس از اتمام سیل نیز در مناطق سیل زده ادامه خواهد داشت.

در پی بارندگی های یك هفته اخیر بیش از 9 استان كشور شامل خوزستان، لرستان، ایلام، كرمانشاه، بخشی از استان فارس، همدان، آذربایجان شرقی، چهارمحال و بختیاری و كردستان دچار سیل شدند و هزاران نفر از ساكنان شهرها، روستاها و عشایر این مناطق در این سیل آسیب دیدند.


نوع مطلب : حوادث، 
برچسب ها : رییس اورژانس كشور: 6 تن در سیل اخیر كشته و مفقود شدند، امین صابری نیا كه در حال بازرسی از مناطق سیل زده جنوب غربی كشور است، گفت: سیل روزهای اخیر 9 استان كشور را درگیر كرد و بیشترین آسیب ها در استان ایلام، لرستان و شهر دزفول در استان خوزستان بوده است.وی گفت: در این حوادث چهار نفر جان خود را از دست دادند، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


كنترل سطح اكسیژن
بدن با پوست الكترونیكی


به گزارش ایرنا

محققان ژاپنی پوست الكترونیكی فوق العاده نازكی ابداع كرده اند كه با چسبیدن بر روی بدن می تواند سطح اكسیژن را اندازه بگیرد.

هدف از ابداع این پوست را كنترل سطوح اكسیژن در ارگان ها در جریان جراحی عنوان كرده اند.آزمایش های انجام شده بر روی داوطلبان نشان داد كه این پوست اندازه گیری های پایداری را از غلظت اكسیژن در خون ارائه می دهد.این ابزار حاوی اجزای میكروالكترونیكی است كه در سطح بدن نوری به رنگ قرمز، آبی و سبز، ساطع می كند.

محققان دانشگاه توكیو اكنون سرگرم فعالیت بر روی روش هایی برای نمایش اعداد و حروف بر پوست به منظور اهداف كنترل سلامتی هستند.ابزارهای الكترونیكی قابل پوشیدن یك موضوع تحقیقاتی قابل رشد در آینده به شمار می روند و كاربردهای زیاد و قابل توجهی در پزشكی دارند كه از جمله آنها می توان به لنزهای تماسی برای اندازه گیری سطوح گلوكز و یا عینك های هوشمند اشاره كرد.

به گفته محققان ، این ابزار زمانی كه بر روی یك انگشت پوشانده می شود، به طور غیر آزاردهنده ای غلظت اكسیژن خون را اندازه می گیرد.یافته های اخیر در مجله Science Advances منتشر شده است.
نوع مطلب : علمی، 
برچسب ها : كنترل سطح اكسیژن بدن با پوست الكترونیكی، به گفته محققان، این ابزار زمانی كه بر روی یك انگشت پوشانده می شود، به طور غیر آزاردهنده ای غلظت اكسیژن خون را اندازه می گیرد.یافته های اخیر در مجله Science Advances منتشر شده است.، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، اخبارعلمی،
لینک های مرتبط :


رقابت های انتخابی المپیك؛
سومین سهمیه پینگ پنگ ایران 
در المپیك به نوشاد عالمیان رسیدبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

نوشاد عالمیان كه صبح امروز (شنبه) به وقت محلی مغلوب كمال از هند شده بود و نتوانست از طریق نخستین جدول به المپیك راه پیدا كند، در دومین بخت با نماینده كشور میزبان «جیانی» روبه رو شد و برابر این حریف به پیروزی رسید و جواز شركت در المپیك  2016 را به دست آورد.

عالمیان در این بازی تماشایی با نتیجه 4 بر یك از سد نماینده هنگ كنگ گذشت و المپیكی شد.او دراین بازی گیم اول را با نتیجه 11 بر 8 واگذار كرد، اما در ادامه گیم های دوم، سوم، چهارم و پنجم را به ترتیب با نتایج 11 بر 5 ،11 بر 5 ،11 بر 6 ،11 بر 4 مقابل حریف خود به پیروزی رسید و به بازی های المپیك راه پیدا كرد.

پیش از این نیما عالمیان و ندا شهسواری جواز حضور در المپیك 2016 ریو را كسب كرده بودند.
نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها : رقابت های انتخابی المپیك؛ سومین سهمیه پینگ پنگ ایران در المپیك به نوشاد عالمیان رسید، نوشاد عالمیان، در دومین بخت با نماینده كشور میزبان «جیانی» روبه رو شد و برابر این حریف به پیروزی رسید و جواز شركت در المپیك 2016 را به دست آورد، اخبارورزشی، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


تیم بانوان كبدی جوانان 
ایران بر بام آسیا ایستاد


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

در چهارمین و آخرین روز از چهارمین دوره مسابقه های كبدی جوانان آسیا كه از روز چهارشنبه در ارومیه آغاز شده است، عصر امروز شنبه دیدار فینال بین تیم های بانوان ایران و هند در سالن سه هزار نفری ارومیه برگزار شد و تیم ایران توانست با شكست تیم هند عنوان قهرمانی را از آن خود كند.

در این دیدار حساس و جذاب تیم ایران در ست اول با نتیجه 8 بر 7 از حریف قدرتمند خود عقب افتاد.در ادامه و در ست دوم تیم ایران با انسجام و تمركز بالایی كه به خود گرفت، توانست فاصله امتیازات خود را بیشتر كند.در این دیدار اعتراضات سرمربی و كادر فنی تیم هند موجب شد بارها فیلم بازی توسط داوران و سرپرست فنی مسابقه بازبینی شود.

تیم بانوان ایران موفق شد با نتیجه 20 بر 16 هند را شكست داده و پس از 20 سال بر سكوی قهرمانی آسیا قرار بگیرد.رباب شهریان معاون وزیر ورزش و جوانان كشور مهمان ویژه این مسابقه بود و از نزدیك این دیدار را تماشا كرد.به این ترتیب تیم های مردان و زنان عراق و سریلانكا مقام سوم مشترك را از آن خود كردند.دیدار فینال مردان هند و ایران نیز هم اكنون در حال برگزاری است.

چهارمین دوره مسابقات قهرمانی كبدی جوانان مردان و زنان آسیا با حضور شش كشور آسیایی در قالب پنج تیم مردان و شش تیم بانوان طی روزهای 25 تا 28 فروردین ماه در ارومیه برگزار شد.در حاشیه این مسابقه ها مجمع عمومی سالیانه فدراسیون كبدی كشور با رباب شهریان معاون وزیر ورزش و جوانان، 

محمدرضا مقصودلو نایب رئیس و محمد سرور دبیر كل كنفدراسیون آسیا، روحبخش شیوایی نایب رئیس فدراسیون كبدی و روسای هیات های سراسر كشور در هتل پارك ارومیه برگزار شد.پنج تیم مردان از كشورهای ایران، هندوستان، سریلانكا، عراق و تركمنستان و شش تیم بانوان از كشورهای پاكستان، افغانستان، ایران، هندوستان، سریلانكا و عراق رقابتهای خود را از صبح روز چهارشنبه به صورت همزمان و جداگانه در دو سالن شش هزار نفری غدیر و سه هزار نفری شهیدان آهن دوست ارومیه برگزار كردند.
نوع مطلب :
برچسب ها : چهارمین دوره مسابقات قهرمانی كبدی جوانان مردان و زنان آسیا با حضور شش كشور آسیایی در قالب پنج تیم مردان و شش تیم بانوان طی روزهای 25 تا 28 فروردین ماه در ارومیه برگزار شد.در حاشیه این مسابقه ها مجمع عمومی سالیانه فدراسیون كبدی كشور با رباب شهریان معاون وزیر ورزش و جوانان، تیم بانوان كبدی جوانان ایران بر بام آسیا ایستاد، وبلاگ خبری محسن مهربان، تخبارورزشی، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


مدیركل دفتر آموزش متوسطه 
نظری وزارت آموزش و پرورش:
14 اردیبهشت،آخرین مهلت ثبت نام
آزمون ورود به مدارس نمونه دولتی


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل ازایرنا

قربانعلی افشانی اظهار كرد: دستورالعمل آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی برای سال تحصیلی 96-95 با شماره 3752/400 به تاریخ 17/1/95 به ادارات كل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ شده است.

وی با بیان اینكه زمان برگزاری آزمون ورودی در 28 خرداد ماه سال جاری انجام می شود، تصریح كرد: زمان ثبت نام دانش آموزان جهت شركت در آزمون ورودی از روز چهارشنبه 25 فروردین شروع شده و تا شنبه 14 اردیبهشت ماه ادامه دارد.

مدیر كل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان كرد: زمان دریافت كارت ورود به جلسه آزمون سه روز قبل از برگزاری خواهد بود و ادارات كل آموزش و پرورش استان ها موظفند، حداكثر دو هفته بعداز برگزاری آزمون ، نتایج را به اطلاع شركت كنندگان برسانند.

به گزارش روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، افشانی گفت: در حال حاضر 224 هزار و 119 نفر دانش آموز در 921 واحد آموزشی نمونه دولتی دوره دوم متوسطه به تحصیل مشغول هستند.
نوع مطلب : فرهنگی، 
برچسب ها : مدیركل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش: 14 اردیبهشت، آخرین مهلت ثبت نام آزمون ورود به مدارس نمونه دولتی، قربانعلی افشانی، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، اخبارفرهنگی،
لینک های مرتبط :


معاون عملیاتی سازمان آتش
نشانی و خدمات ایمنی بروجرد:
سه شهروند بروجردی در
اثر انفجار گاز مصدوم شدند


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل ازایرنا

نادر موسیوند روز شنبه افزود: این واحد مسكونی كاملا تخریب شد و دو واحد مسكونی مجاور آن تا 50 درصد آسیب دیدند.وی اظهار كرد: در این حادثه سه تن مصدوم شدند كه دو تن از آنها به صورت سرپایی در بیمارستان مداوا شدند و یك جوان 22 ساله بر اثر شدت سوختگی به بیمارستانی در اصفهان اعزام شد.

معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بروجرد این حادثه را دومین انفجار ناشی از تجمع گاز خام در سال جاری دانست و افزود: افزایش این حوادث به رغم هشدارهای ایمنی و انتشار اخبار، نگران كننده است.

موسیوند از شهروندان خواست تمام اتصالات، شیلنگ ها، دودكش بخاری ها و آب گرمكن ها را به مراتب بررسی كنند.چهار ایستگاه اتش نشانی در شهر بروجرد فعال است.
نوع مطلب : حوادث، 
برچسب ها : معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بروجرد: سه شهروند بروجردی در اثر انفجار گاز مصدوم شدند، نادر موسیوند، موسیوند از شهروندان خواست تمام اتصالات، شیلنگ ها، دودكش بخاری ها و آب گرمكن ها را به مراتب بررسی كنند.چهار ایستگاه اتش نشانی در شهر بروجرد فعال است.، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


رئیس اداره راه و شهرسازی بروجرد : 
سیل، 130 میلیارد ریال به جاده های 
اصلی و فرعی بروجرد خسارت وارد كرد


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل ازایرنا

حبیب الله جمشیدی روز شنبه افزود: 70 كیلومتر از جاده های بروجرد شامل 50 كیلومتر راه روستایی و 20 كیلومتر راه اصلی به دلیل باران های سیل آسا تخریب شدند و نیاز به روكش مجدد آسفالت دارند.وی اظهار كرد: حدود 30 دستگاه ابنیه فنی در راه های اصلی و 30 دستگاه در راه های روستایی نیز باید تعمیر و بازسازی شوند.

بارش سیل آسای باران در هفته گذشته خسارات زیادی به زیرساخت های شهرستان بروجرد از جمله واحدهای مسكونی شهری و روستایی، مزارع پرورش ماهی و راه های اصلی و فرعی وارد كرد.
نوع مطلب : راه و شهرسازی، حوادث، 
برچسب ها : رئیس اداره راه و شهرسازی بروجرد : سیل، 130 میلیارد ریال به جاده های اصلی و فرعی بروجرد خسارت وارد كرد، حبیب الله جمشیدی، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، اخبارحوادث،
لینک های مرتبط :تصاویر ارسالی از سیلاب و آبگرفتگی 
اخیر درشهرستان بروجرد

با تشکر ازمهندس بهروز شجاعی بابت ارسال تصاویر فوق
نوع مطلب : حوادث، 
برچسب ها : تصاویر ارسالی از سیلاب و آبگرفتگی اخیر درشهرستان بروجرد، باران و رگبارشدید در بروجرد، وبلاگ خبری محسن مهربان، ارسالی از بهروز شجاعی، اخبار بروجرد، اخبارحوادث،
لینک های مرتبط :


امام جمعه بروجرد: 
ارتش، بازوی توانمند نظام و انقلاب است


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا 

حجت الاسلام و المسلمین حسن ترابی روز شنبه در دیدار با ارتشیان بروجرد در دفتر امام جمعه افزود: با توجه به قدرت بازدارندگی بالای ارتش جمهوری اسلامی ایران، هیچ قدرتی نمی تواند چشم طمع به آب و خاك كشور ما داشته باشد.وی اظهار كرد: نیروهای ارتش همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی دعوت حضرت امام خمینی(ره) را لبیك گفتند و همراه با ملت ایران در سرنگونی رژیم طاغوت و مقابله با توطئه های دشمنان اسلام، قرآن و نظام به مجاهدت پرداختند.

امام جمعه بروجرد افزود: ارتش در راه تحقق اهداف جمهوری اسلامی تلاش های خستگی ناپذیری داشته است و امام خمینی(ره) نیز 29 فروردین ماه را به منظور قدرشناسی ملت ایران از ایثار و فداكاری فرزندان ارتشی خود، روز ارتش نامیدند.وی 29 فروردین را فرصتی مناسب برای اعلام آمادگی نیروهای مومن و غیرتمند ارتش برای دفاع از استقلال و تمامیت ارضی كشور دانست و گفت: ارتش در این روز قدرت و توانمندی خود را به رخ جهانیان می كشد.

حجت الاسلام و المسلمین ترابی افزود: ارتش ایران از روزهای نخست انقلاب اسلامی با گسستن از رژیم دست نشانده پهلوی و پیوستن به اقیانوس ملت، وفاداری خود را به اسلام و انقلاب ابراز كرد.وی اظهار كرد: ارتش با خنثی كردن توطئه های دشمن، مقابله با عناصر ضد انقلاب و تجاوزهای همه جانبه دشمن در دوران هشت سال دفاع مقدس و حراست از مرزهای هوایی، دریایی و زمینی در كنار سایر نیروهای مسلح، عشق و علاقه خود را به میهن و ملت اثبات كرد.

امام جمعه بروجرد رمز موفقیت ارتش جمهوری اسلامی را معنویت و اخلاص كاركنان و مكتبی بودن آنها دانست و افزود: این اخلاص باعث پیروزی ایران در هشت سال دفاع مقدس شد زیرا رزمندگان ما در مقایسه با نیروهای دشمن كه مورد حمایت تمام قدرت های استكباری بودند، سلاح پیشرفته ای نداشتند.وی گفت: ارتش باید همانند 37 سال گذشته ویژگی هایی چون مجاهدت و اخلاص را حفظ كند زیرا این ویژگی ها ارتش ما را از سایر ارتش های دنیا متمایز كرده اند.

حجت الاسلام و المسلمین ترابی افزود: امروز ارتش جمهوری اسلامی در كنار سپاه پاسداران با خودكفایی در تولید سلاح و جنگ افزارهای دفاعی و منحصر به فرد و بهره گیری از كاركنان متخصص و مجرب با كوله باری از تجربیات ارزشمند هشت سال دفاع مقدس، قدرتمندترین ارتش منطقه است.

فرمانده پادگان مهندسی بروجرد نیز در این دیدار روز ارتش را روز حیات نوین ارتش خواند و گفت: در این روز شهدای انقلاب و 49 هزار شهید ارتش و جانبازان، ایثارگران و آزادگان مردانه وارد عمل شدند و پاسخ مثبتی به تدبیر امام خمینی(ره) دادند.

امیر سرتیپ اكبر زراوه با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری درباره ارتش های دنیا افزود: ارتش های دنیا تشریفاتی هستند و برای گروه خاصی كار می كنند.وی اظهار كرد: امروز سرمایه نیروی انسانی ارتش جمهوری اسلامی براساس اصل ولایتمداری و تمسك و توسل به ائمه اطهار به دفاع از تمامیت ارضی كشور می پردازد.

فرمانده پادگان مهندسی بروجرد افزود: اگر همواره پشتیبان ولایت فقیه باشیم هرگز به سلاح ویژه و به تعبیر دشمن به سلاح هسته ای نیازی نداریم.
نوع مطلب : سیاسی، نظامی، 
برچسب ها : امام جمعه بروجرد: ارتش، بازوی توانمند نظام و انقلاب است، حجت الاسلام و المسلمین حسن ترابی روز شنبه در دیدار با ارتشیان بروجرد در دفتر امام جمعه افزود: با توجه به قدرت بازدارندگی بالای ارتش جمهوری اسلامی ایران، هیچ قدرتی نمی تواند چشم طمع به آب و خاك كشور ما داشته باشد.، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


رئیس اداره هواشناسی بروجرد:
میزان بارندگی سال زراعی در
بروجرد به 645 میلیمتر  رسید


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل ازایرنا

بهروز یاراحمدی روز جمعه گفت: میزان بارندگی سال زراعی در مدت مشابه سال گذشته 406 میلیمتر بوده است.وی فعالیت سامانه بارش زای جاری را در بروجرد كم سابقه خواند و اظهار كرد: این سامانه از یكشنبه گذشته در بروجرد فعال است و تاكنون 186 میلیمتر بارش داشته است كه اوج این بارش ها در روزهای سه شنبه و چهارشنبه بود.

رئیس اداره هواشناسی بروجرد افزود: در شبانه روز گذشته، 18 میلیمتر بارندگی در شهرستان بروجرد ثبت شده است.
وی حداقل و حداكثر دمای هوای امروز بروجرد را به ترتیب 2 و 10 درجه سانتیگراد اعلام كرد و گفت: هم اكنون دمای هوای بروجرد 6 درجه سانیگراد بالای صفر است كه نسبت به روز گذشته در همین ساعت دو درجه افزایش نشان می دهد.

رئیس اداره هواشناسی بروجرد برای امروز آسمانی ابری همراه با وزش باد نسبتا شدید، رعد و برق و رگبار پراكنده اعلام كرد و افزود: این سامانه تا اواسط هفته آینده در بروجرد فعال است كه معمولا در صبح نیمه ابری و عصر و شب همراه با رگبار خواهد بود.به گفته وی آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه ها بستگی به فعالیت سامانه بارش زا دارد كه در چه مناطقی فعال شود.

 فعالیت سامانه بارشی در هفته جاری، شهرستان بروجرد به حالت بحرانی درآمد و در اثر آن اغلب معابر دچار آبگرفتگی شدید شدند و 20 روستای شهرستان در محاصره سیلاب قرار گرفتند.طغیان رودخانه گلرود نیز موجب سر ریز شدن دریاچه فدك شد.ریزش یك واحد مسكونی و تخریب برخی دیواره ها و پل ها و شكسته شدن شاخه درختان و بوته ها از دیگر اثرات باران سیل آسا در هفته جاری بودند.
نوع مطلب : هواشناسی، 
برچسب ها : رئیس اداره هواشناسی بروجرد: میزان بارندگی سال زراعی در بروجرد به 645 میلیمتر رسید، بهروز یاراحمدی، میزان بارندگی سال زراعی در مدت مشابه سال گذشته 406 میلیمتر بوده است.وی فعالیت سامانه بارش زای جاری را در بروجرد كم سابقه خواند، 20 روستای شهرستان در محاصره سیلاب قرار گرفتند.طغیان رودخانه گلرود نیز موجب سر ریز شدن دریاچه فدك شد.، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


امام جمعه بروجرد:
مشاركت گسترده مردم سوریه در
انتخابات باعث خشم آمریكا و اروپا شد


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

حجت الاسلام و المسلمین حسن ترابی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه بروجرد در مسجد امام خمینی (ره) این شهر به برگزاری انتخابات پارلمانی در كشور بحران زده سوریه اشاره كرد و افزود: این انتخابات و مشاركت گسترده و معنادار مردم باعث ناامیدی آمریكا و اروپا شد.وی اظهار كرد: آمریكا و غرب در چند سال اخیر با تبلیغات گسترده تلاش كردند تا بشار اسد را فاقد جایگاه مردمی و دیكتاتور جلوه دهند اما برگزاری انتخابات و حضور حداكثری مردم به همگان نشان داد كه ملت سوریه به دولت و نظام خود اعتماد دارد و بشار اسد از محبوبیت بالایی در میان مردم برخوردار است.

امام جمعه بروجرد گفت: انتخابات مجلس سوریه در این شرایط بحرانی و پس از 6 سال تلاش آمریكا و مزدوران منطقه ای پیام های مختلفی داشت.وی برگزاری انتخابات در سطح داخلی را نشان از قدرت و ثبات دولت سوریه دانست و افزود: سوریه این انتخابات را در شرایط بحرانی برگزار كرده است.

حجت الاسلام و المسلمین ترابی گفت: سوریه با برگزاری این انتخابات نشان داد كه می تواند به یك الگو و سمبل در منطقه تبدیل شود زیرا در بحرانی ترین شرایط ممكن نیز خود را مقید و متعهد به مردم سالاری می داند و به نظر مردم احترام می گذارد.وی افزود: نظام كشورهایی مانند عربستان، امارات و قطر كه پادوی آمریكا هستند و نقش مهمی در بحران سوریه دارند، پادشاهی است و برگزاری انتخابات برای آنها معنی و مفهوم ندارد.

خطیب جمعه بروجرد در فرازی دیگر از خطبه های نماز جمعه به روز ارتش جمهوری اسلامی اشاره كرد و گفت: 29 فروردین ماه روز تجلیل از حماسه آفرینان نیروی زمینی ارتش و یادآور رژه تاریخی ارتش در سال 1358 در تجدید بیعت با امام خمینی(ره) است.وی 29 فروردین را روز پایان شایعات مطرح شده دشمنان در روزهای نخست انقلاب خواند و افزود: هدف از این شایعات به هم ریختن سازمان دفاعی كشور بود كه ارتشیان پس از حمایت امام خمینی(ره) در عمل ثابت كردند شایستگی این حمایت ها را دارند.

حجت الاسلام و المسلمین ترابی افزود: ارتش در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی حماسه های بزرگی خلق كرد و حضور ایثارگرانه غیورمردان ارتش در دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی و تمامیت ارضی كشور هرگز از صحنه تاریخ پاك نمی شود.وی 29 فروردین ماه را فرصت مناسبی برای نمایش قدرت و توانمندی ارتش در دفاع از كیان ایران اسلامی دانست و گفت: صلابت نیروهای مسلح مومن، انقلابی و كارآمد ارتش باید در دفاع از آرمان ها و ارزش های اسلامی به رخ جهانیان كشیده شود.وی تاكید كرد: امسال ارتش جمهوری اسلامی همانند 37 سال گذشته آمادگی خود را برای دفاع از اسلام، قرآن و تمامیت ارضی كشور به نمایش گذشته است.

امام جمعه بروجرد افزود: ارتش، یكشنبه آینده در آیین نمایش اقتدار خود، به جهانیان اعلام می كند كه در مقابل هر تجاوزی قدرتمندانه می ایستد و در صورت حماقت، متجاوزان را از كرده خود پشیمان می كند.وی به اجلاس سران سازمان همكاری های اسلامی در تركیه اشاره كرد و گفت: این اجلاس در شرایطی برگزاری شده كه جنگ، نا امنی و بحران در عراق، سوریه، یمن، لیبی، افغانستان و سایر كشورها ادامه دارد و از سوی دیگر تعدادی از همین كشورهای اسلامی عضو اجلاس سران هستند.وی افزود: تركیه به عنوان میزبان و برخی از مهمانان این اجلاس مانند امارات و قطر خود از حامیان اصلی تروریست ها است ولی خود را پرچمدار مبارزه با تروریست معرفی می كنند.

حجت الاسلام و المسلمین ترابی گفت: وقتی وضعیت اجلاس سران كشورهای عضو سازمان همكاری های اسلامی اینگونه است، نمی تواند مشكلات جهان اسلام از جمله فلسطین را حل كند و قطعا محكوم به شكست است.امام جمعه بروجرد با تبریك حلول ماه رجب اظهار كرد: در این ماه، زندگی جلوه دیگری می گیرد و كسانی كه دنیا را مزرعه آخرت می دانند تلاش دارند تا در این ایام خود را برای درك هرچه بیشتر فیوضات الهی آماده و خود را به خداوند متعال نزدیك كنند.وی افزود: مردم مومن در این ایام تلاش دارند تا یكبار دیگر با مقام عظمای ولایت پیمان ببندند و در شناخت فرهنگ ناب امامت و ولایت و ترویج آن تلاش كنند.
نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : امام جمعه بروجرد: مشاركت گسترده مردم سوریه در انتخابات باعث خشم آمریكا و اروپا شد، حجت الاسلام و المسلمین حسن ترابی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه بروجرد در مسجد امام خمینی (ره) این شهر به برگزاری انتخابات پارلمانی در كشور بحران زده سوریه اشاره كرد و افزود: این انتخابات و مشاركت گسترده و معنادار مردم باعث ناامیدی آمریكا و اروپا شد.، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


معاون فرمانداری ویژه بروجرد:
میزان خسارت ناشی از 
بارندگی دربروجرد فردا اعلام می‌شودبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل ازایسنا

معاون فرمانداری ویژه بروجرد گفت: میزان خسارت ناشی از بارندگی در شهرستان فردا اعلام می‌شود.

احمد گودرزیان افزود: 5 روستای بخش مرکزی شهرستان بروجرد دچار آبگرفتگی شده‌اند اما خوشبختانه خانه‌ای تخریب نشده است.وی اظهار کرد: دیوار گلی خانه‌های 4 روستای شمال بروجرد بر اثر بارندگی آسیب دیده‌اند.وی گفت: بر اثر بارندگی طی چند روز گذشته به میزان انگشت شماری دام تلف شده‌اند.

گودرزیان با بیان این‌که بارش‌ها هم‌چنان در شهرستان ادامه دارد، خاطرنشان کرد: امیدواریم این بارش‌ها خسارتی به همراه نداشته باشند.
نوع مطلب : حوادث، 
برچسب ها : معاون فرمانداری ویژه بروجرد: میزان خسارت ناشی از بارندگی دربروجرد فردا اعلام می‌شود، گودرزیان با بیان این‌که بارش‌ها هم‌چنان در شهرستان ادامه دارد، خاطرنشان کرد: امیدواریم این بارش‌ها خسارتی به همراه نداشته باشند.، احمد گودرزیان، اخبار بروجرد، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


بروجردی با اشاره به اجلاس استانبول مطرح کرد
عربستان عامل تفرقه در جهان اسلام است

علاء‌الدین بروجردی

به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایسنا

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به نقش میزبان در قطعنامه پایانی اجلاس استانبول، انتظار می‌رود سران این کشور تلاش خود را در هرچه منطقی کردن قطعنامه پایانی به کار بندند.

علاءالدین بروجردی افزود: عربستان در راس سازمان همکاری اسلامی به عامل تفرقه در جهان اسلام مبدل شده است.وی افزود: ادبیات پیش‌نویس بیانیه پایانی سیزدهمین نشست سران سازمان همکاری اسلامی نه تنها غیرمنطقی و بی‌اعتبار است بلکه عربستان در قالب این بیانیه بسیار فراتر از دخالت در امور داخلی کشورهای اسلامی عمل کرده است و این دخالت بر خلاف همه مقررات بین‌المللی است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس نهم ادامه داد: حکام این کشور حدود یک سال است که هزاران زن و کودک یمنی را به خاک و خون کشیده‌اند، عملکرد این کشور در بحرین نیز شبیه یمن است. رفتار غیرانسانی این رژیم شبیه خوی وحشیانه رژیم صهیونیستی است که مردم بی‌دفاع غزه و فلسطین را قتل عام می‌کند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، محکومیت جمهوری اسلامی ایران در پیش‌نویس بیانیه پایانی سیزدهمین نشست سران سازمان همکاری اسلامی را مسئله‌ای انحرافی دانست و افزود: اتهام دخالت ایران در مسائل داخلی کشورهای اسلامی با هدف انحراف افکار عمومی جهان از دخالت‌ها و تجاوزات نظامی عربستان در یمن، بحرین و سوریه انجام شده است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس نهم با بی‌اعتبار دانستن پیش‌نویس بیانیه پایانی سیزدهمین نشست سران سازمان همکاری اسلامی، گفت: متاسفانه این پیش‌نویس مبنای تصمیم‌گیری کشورهای اسلامی قرار خواهد گرفت که البته برای حیثیت سازمان همکاری اسلامی یک نقطه منفی است.

بروجردی متذکر شد: ائتلاف ضد یمن به جای اینکه علیه رژیم صهونیستی شکل بگیرد علیه یک کشور مظلوم اسلامی شکل گرفته است که اصلا قابل قبول نیست.وی یادآور شد: اگر کشور دیگری به غیر از عربستان در یمن دست به جنایت می‌زد سازمان ملل متحد و آمریکا قطعا سران آن کشور را به عنوان جنایتکار جنگی محاکمه می‌کردند اما عربستان با سوء استفاده از دلارهای نفتی بر دیگر کشورها اعمال نفوذ کرده و در تلاش است اجازه دفاع از حقوق ملت‌ها را از جمهوری اسلامی ایران و دول حامی مستضعفان سلب کند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با محکوم کردن بی‌تفاوتی حکام عربستان نسبت به فاجعه فرودگاه جده، گفت: دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران اقدامات قضایی لازم را در خصوص افراد خودسر حمله کننده به سفارت عربستان در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد انجام داده و رسما نیز با هر گونه تندروی مخالفت کرده است اما حکام عربستان بعد از چندین ماه هنوز اقدام شنیع پلیس این کشور در تعهدی به دو جوان ایرانی را محکوم نکرده و دلایل فاجعه مکه و منا را تشریح نکرده است.
نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : بروجردی با اشاره به اجلاس استانبول مطرح کرد عربستان عامل تفرقه در جهان اسلام است، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، علاءالدین بروجردی، ائتلاف ضد یمن به جای اینکه علیه رژیم صهونیستی شکل بگیرد علیه یک کشور مظلوم اسلامی شکل گرفته است که اصلا قابل قبول نیست، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


شهردار بروجرد:
80 میلیارد ریال برای آسفالت 
معابر بروجرد در سال 94 هزینه شد


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل ازایرنا

منوچهر یوسفی گفت: امسال اعتبار بیشتری نسبت به سال گذشته برای آسفالت معابر بروجرد هزینه می شود.وی اظهار كرد: روكش آسفالت خیابان ها و كوچه ها طبق اولویت در طول سال انجام می شود.

شهردار بروجرد با اشاره به پیگیری اجرای طرح ترافیك این شهر گفت: تعدادی از كارشناسان استان های مختلف كشور با مجوز شورای اسلامی شهر بروجرد در این شهر مستقر شده اند تا با انجام كارهای مطالعاتی در چندین نقطه و تقاطع دارای ترافیك، این مشكل را برطرف كنند.وی با بیان اینكه امسال اقدامات شهرداری بروجرد، زیرساختی خواهد بود، افزود: طرح های خوبی برای سال جاری تعریف كرده ایم كه راه اندازی باغ خانواده در خیابان امیر كبیر و پارك مصنوعی در ابتدای جاده دارالسلام از جمله این طرح ها می باشند.

شهردار بروجرد در خصوص آزادسازی حریم امامزاده جعفر(ع) این شهر اظهار كرد: آزادسازی حریم این امامزاده از اولویت های شهرداری بروجرد در سال 95 است.وی افزود: بیش از پنج هزار مترمربع ملك حریم امامزاده جعفر(ع) در سال های گذشته توسط شهرداری تملك شده است كه ایجاد نكردن مجموعه ای فرهنگی، مذهبی و گردشگری به ضرر شهرداری و مردم بروجرد خواهد بود.وی در خصوص ساخت فاز سوم و چهارم میدان قیام بروجرد گفت: تملك املاك اطراف میدان قیام و اجرای فاز سوم و چهار این میدان، یكهزار و 800 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد كه تامین این اعتبار از توان شهرداری خارج است.

یوسفی افزود: از طریق بخش خصوصی، فروش اوراق مشاركت، منابع بانكی و اعتباری پیگیر تكمیل این طرح هستیم.وی اضافه كرد: در فاز اول و دوم طرح بهسازی میدان قیام، فقط املاك مسكونی خریداری كردیم ولی در فاز سوم و چهارم نیاز به تملیك واحدهای تجاری با قیمت بالاتر داریم.

شهردار بروجرد از واگذاری بخش هایی از خانه ترنجستان به موسسه ای فرهنگی خبر داد و گفت: با مجوز شورای اسلامی شهر بروجرد بخشی از این ساختمان سنتی برای انجام امور هنری و فرهنگی به یك موسسه واگذار شده است تا جوانان و نوجوانان این منطقه بتوانند از فضای مناسب فرهنگی بهره مند شوند.وی با اشاره به بارش شدید باران در روزهای اخیر و آبگرفتگی معابر گفت: جوی های آب بروجرد جوابگوی حجم بارندگی ها نیست لذا هنگام بارندگی شدید آب اضافه به خیابان ها سر ریز می شود.وی افزود: شهرداری بروجرد پارسال 15 تا 20 نقطه را كه همواره با معضل آبگرفتگی مواجه بودند با ایجاد كانال های جدید بهسازی كرد ولی ایجاد كانال های جدید در برخی معابر غیرقابل اجرا است.
نوع مطلب : عمرانی، 
برچسب ها : شهردار بروجرد: 80 میلیارد ریال برای آسفالت معابر بروجرد در سال 94 هزینه شد، منوچهر یوسفی، امسال اعتبار بیشتری نسبت به سال گذشته برای آسفالت معابر بروجرد هزینه می شود.وی اظهار كرد: روكش آسفالت خیابان ها و كوچه ها طبق اولویت در طول سال انجام می شود.، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


بخشدار اشترینان:
سیل، 10 مركز پرورش ماهی
در اشترینان بروجرد را تخریب كرد


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل ازایرنا

محسن یعقوبی فر روز پنجشنبه افزود: این مراكز پرورش ماهی از روستاهای امیرآباد تا قلعه حاتم بروجرد از آب رودخانه استفاده می كردند.وی اظهار كرد: این استخرهای پرورش ماهی با سیل و افزایش دبی رودخانه تا یك و نیم متر زیر آب رفتند و سیل، تمام ماهی های این استخرها را با خود برد.

بخشدار اشترینان بروجرد با بیان اینكه خسارت زیادی به این مراكز پرورش ماهی وارد شده است، افزود: میزان ریالی خسارات وارد شده در حال بررسی است و به زودی اعلام می شود.سالانه یكهزار و 500 تن ماهی در مراكز پرورش ماهی شهرستان بروجرد تولید می شود.

103 میلیمتر بارندگی در شبانه روز گذشته در شهرستان بروجرد ثبت شده است.این بارش كم سابقه موجب آبگرفتگی معابر شهری و روستایی و وقوع سیل در برخی نقاط شهرستان بروجرد شد.
نوع مطلب : حوادث، 
برچسب ها : بخشدار اشترینان: سیل، 10 مركز پرورش ماهی در اشترینان بروجرد را تخریب كرد، محسن یعقوبی فر، این استخرهای پرورش ماهی با سیل و افزایش دبی رودخانه تا یك و نیم متر زیر آب رفتند و سیل، تمام ماهی های این استخرها را با خود برد.، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


معاون استاندار لرستان و فرماندار ویژه بروجرد:
رتبه اشتغال بروجرد در استان 71 درصد است.به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایسنا

مسلم پورقاسمیان در جلسه کارگروه اشتغال بروجرد، افزود: سال‌گذشته باید 2833 فرصت شغلی ایجاد می‌کردیم، ولی 2030 فرصت شغلی ایجاد شد.وی اظهار کرد: برخی از مدیران دستگاه‌ها‌ اشتغال تعهد داده شده را ایجاد، ولی در دادن آمار کوتاهی کرده‌اند و یا در سامانه رصد اشتغال ایجاد شده را به نام مرکز استان ثبت کرده‌اند.

فرماندار ویژه بروجرد تصریح کرد: شهرستان در تحقق میزان اشتغال خود حتی از بسیاری شهرستان‌های کوچک استان جامانده و در رده‌بندی منتشرشده جدید از سوی استانداری لرستان در این زمینه در انتهای جدول اشتغال‌زایی استان قرارگرفته است.

‌پورقاسمیان اضافه کرد: بخشی از سهمیه اشتغال در بروجرد مربوط به اعطای تسهیلات اشتغال‌زایی از سوی بانک‌های عامل بوده و این امر در سال‌گذشته محقق نشده است.وی گفت: بسیاری از متقاضیان اخذ تسهیلات خوداشتغالی معرفی‌شده از سوی دستگاه‌های اجرایی به بانک‌های عامل بدهکار بانکی بوده و بانک‌ها نیز براساس قوانین خود نمی‌توانند به این‌گونه افراد تسهیلات دیگری اعطا کنند.

نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها : ‌معاون استاندار لرستان و فرماندار ویژه بروجرد: رتبه اشتغال بروجرد در استان 71 درصد است.، مسلم پورقاسمیان در جلسه کارگروه اشتغال بروجرد، سال‌گذشته باید 2833 فرصت شغلی ایجاد می‌کردیم، ولی 2030 فرصت شغلی ایجاد شد.، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


دبیر ستاد مدیریت بحران بروجرد:
رکورد میانگین بارش در سال
زراعی در بروجرد شکسته شدبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان

محمد کیانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: میانگین بارش سال زراعی در این شهرستان تاکنون 624 میلی‏متر اعلام شده است.وی با اشاره به بارش‎های مطلوب روزهای اخیر در استان لرستان عنوان کرد: میانگین بارش‎ها در این استان در روزهای اخیر به 129 میلی‎متر رسیده است.

دبیر ستاد مدیریت بحران بروجرد افزود: بارش‏‌های روزهای اخیر 108 میلی‏متر بارش را در این شهرستان به ثبت رسانده است.کیانی با اشاره به اینکه بارش‎ها تا پایان هفته جاری در شهرستان بروجرد پیش‎بینی می‎شود، خاطرنشان کرد: ادامه داشتن بارش‎ها در روزهای آینده در این شهرستان افزایش 10 تا 20 میلی‏متر به میزان بارش ثبت شده را به دنبال دارد.وی به بارش برف در برخی نقاط شهرستان بروجرد در روزهای اخیر اشاره و تاکید کرد: در برخی  مناطق این شهرستان نظیر ارتفاعات زالیان و روستاهای شمال بروجرد بارش برف به 40 سانتی‎متر رسیده است.

دبیر ستاد مدیریت بحران بروجرد تصریح کرد: بارش‌های روزهای اخیر در این شهرستان خسارت جانی در بر نداشته است.کیانی اظهار کرد: بارش باران و آبگرفتگی روزهای اخیر در برخی روستاها خصوصا روستاهای جنوب شهرستان بروجرد خسارات ناچیزی عمدتا در نقاط غیر مسکونی به دنبال داشته است.وی یادآور شد: فعالیت گروه‎های برف‌روبی و امداد و نجات جاده‎ای شهرستان بروجرد که در روزهای اخیر به صورت شبانه روزی بوده همچنان ادامه دارد.

دبیر ستاد مدیریت بحران بروجرد تاکید کرد: گروه ستاد بحران شهرداری این شهرستان در همه نقاط شهر حضور فعال و مستمر دارند.کیانی عنوان کرد: گروه‎های ستاد بحران شهرداری بروجرد به منظور کمک به شهروندان و جلوگیری از آب گرفتگی معابر و منازل به صورت شبانه روزی به فعالیت خود ادامه می‎دهند.وی با اشاره به آماده‌باش ستاد بحران بروجرد افزود: این ستاد به منظور جلوگیری از بروز هرگونه خسارت مالی و جانی ناشی از بارش شدید باران آبگرفتگی‎های ناشی از بارش‎ها در سطح شهر را رصد می‎کند.
نوع مطلب : آب و فاضلاب، کشاورزی، 
برچسب ها : دبیر ستاد مدیریت بحران بروجرد: رکورد میانگین بارش در سال زراعی در بروجرد شکسته شد، محمد کیانی، میانگین بارش سال زراعی در این شهرستان تاکنون 624 میلی‏متر اعلام شده است.وی با اشاره به بارش‎های مطلوب روزهای اخیر در استان لرستان عنوان کرد: میانگین بارش‎ها در این استان در روزهای اخیر به 129 میلی‎متر رسیده است.، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد:
شهرداری این شهرستان نسبت به واگذاری بازارچه
فروش محصولات مشاغل خانگی به اداره تعاون اقدام کند.


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل ازایرنا

کامران فرشید امروز اظهار کرد: بر اساس قانون شهرداری‎ها موظف به ایجاد بازارچه‎های فروش محصولات مشاغل خانگی هستند.وی ادامه داد: با توجه به اینکه امروزه بیکاری آسیب‎های فردی و اجتماعی در جامعه را به دنبال داشته که یکی از راه‎های رفع معضل بیکاری در جامعه توسعه مشاغل خانگی است.  

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد یادآور شد: کم هزینه بودن ایجاد مشاغل خانگی در مقایسه با سایر مشاغل منافع بیشتر برای خانواده‎ها را به دنبال دارد.فرشید با اشاره به قدمت مشاغل خانگی در کشور و به تبع در شهرستان بروجرد تأکید کرد: این مشاغل از دیرباز تا امروز در این شهرستان مورد توجه بوده است.وی با اشاره به اینکه مشاغل خانگی در ایران ساماندهی شده و از قانون برخوردار هستند، خاطرنشان کرد: قانون این مشاغل در سال 89 مصوب شده است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد تصریح کرد: تناسب حجم تولیدات مشاغل خانگی با محل سکونت ضرورتی انکارناپذیر است.فرشید با اشاره به لزوم رعایت و جلوگیری از ایجاد آلودگی‎های مختلف در مشاغل خانگی اضافه کرد: ایجاد بازار فروش برای محصولات مشاغل خانگی توسعه این دسته از مشاغل را به دنبال دارد.وی تاکید کرد: لازمه ایجاد اشتغال پایدار توجه بیشتر به مشاغل خانگی و ایجاد بازار فروش برای محصولات تولیدی این مشاغل است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد خاطرنشان کرد: با توجه به مزایای مشاغل خانگی که شامل صرفه‌جویی در وقت و کاهش استرس بوده، رفع معایب آن نیازمند برنامه‎ریزی است.فرشید ادامه داد: اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد آمادگی تشکیل تعاونی فروش، بازاریابی و تهیه مواد اولیه محصولات مشاغل خانگی را دارد.وی خاطرنشان کرد: در یک سال گذشته گرایش به ایجاد مشاغل خانگی در شهرستان بروجرد روند افزایشی داشته است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد تأکید کرد: ایجاد بازارچه‎های فروش محصولات مشاغل خانگی نیازمند همکاری ارگا‎ن‎ها و نهادهای مربوطه است. فرشید یادآور شد: ایجاد بازارچه‎های فروش محصولات مشاغل خانگی در شهرستان بروجرد جذب گردشگر و توسعه صنعت گردشگری در این شهرستان را به دنبال دارد.وی تصریح کرد: اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد در سال مزین به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل تلاش بیش از پیشی را برای ایجاد اشتغال پایدار در دستور کار خود قرار داده است.
نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها : رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد: شهرداری این شهرستان نسبت به واگذاری بازارچه فروش محصولات مشاغل خانگی به اداره تعاون اقدام کند.، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، کامران فرشید،
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 2 )    1   2   
درباره وبلاگ

پروردگارا داده هایت ، نداده هایت و گرفته هایت را شکر می گویم

چون داده هایت نعمت ، نداده هایت حکمت و گرفته هایت امتحان است.

ضمن عرض درود و خوش آمدگویی خدمت شما عزیزان
امیدوارم از مطالب سایت رضایت داشته باشید.
مدیر سایت محسن مهربان

ایمیلmehraban_asa@yahoo.com

سامانه پیام کوتاه 50004000300020

مدیر وبلاگ : محسن مهربان
مطالب اخیر
آرشیو وبلاگ
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :