محسن مهربان
سایت خبری بروجرد
صفحه نخست         تماس با مدیر         پست الکترونیک        RSS         ATOM
 
 
قاتلی که در هر نفس 4800 
ماده شیمیایی وارد بدن می کندبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

مطالعات اخیر نشان می دهد، حدود چهار هزار و 800 ماده شیمیایی در دود سیگار وجود دارد که با هر کام از سیگار، وارد بدن می شوند این در حالی است که بیشتر مصرف کنندگان از این واقعیت بی اطلاع هستند.

بی اطلاعی سیگاری ها از این شمار ماده شیمیایی در دود سیگار در حالی است که رسانه ها در مورد مضرات دخانیات هشدارهای جدی می دهند.نتایج این مطالعه که از طریق یک نظرسنجی شامل پنج هزار و 14 داوطلب آمریکایی بالای 18 سال صورت گرفته است ، نشان می دهد بیشتر سیگاری ها در مورد مواد شیمیایی موجود در سیگار بی اطلاع هستند.

به گزارش مدیکال،سازمان غذا و دارو(FDA) ، فهرستی از تمام مواد شیمیایی خطرناک و مضر شناخته شده در دود سیگار را در وب سایت خود منتشر کرده است. این فهرست شامل استالدهید، آمونیاک، آرسنیک، کومارین و چند ماده دیگر است که اکثر آن ها سمی هستند. 

در حالیکه فهرست کامل این مواد در وب سایت سازمان غذا و دارو آمریکا وجود دارد؛ ولی فهرست این مواد به سهولت در دسترس مصرف کنندگان دخانیات قرار نمی گیرد و بهتر است این مواد در جایی قابل دسترس، مانند جعبه سیگار درج شود تا فرد با هر بار استفاده، مضرات سیگار را مرور کند. محققان بر این باورند که مشاهده این مواد در ترک سیگار موثر است.

نتایج این تحقیقات در نشریه BMC Public Health منتشر شده است.
نوع مطلب : علمی، سلامت، 
برچسب ها : قاتلی که در هر نفس 4800 ماده شیمیایی وارد بدن می کند، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار علمی با وبلاگ خبری محسن مهربان، مصرف سیگار و خطر مرگ، اخبار بروجرد، اخبار سلامت با وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


کاهش آلرژی غذایی با غذاهای پرفیبر


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

مطالعات اخیر پژوهشگران استرالیایی نشان می دهد رژیم غذایی پرفیبر حاوی ویتامین A، باکتری های روده را به گونه ای تغییر می دهد که در کاهش آلرژی غذایی موثر است.

باکتری های روده، فیبر را به اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه تجزیه می کنند. افزایش این اسیدهای چرب در تعامل با سیستم ایمنی، مانع از تحریک واکنش آلرژیک توسط سلول های دندریتیک می شوند. سلول های دندریتیک تنظیم کننده حساسیت های آلرژیک غذا به شمار می آیند؛ بنابراین استفاده از غذاهای پرفیبر حاوی ویتامین A به افراد مبتلا به آلرژی توصیه شده است.‌ گردو، عدس، غلات، سیب و مرکبات از جمله مواد غذایی حاوی فیبر و ویتامین A محسوب می شوند.

حدود 15 میلیون تن در آمریکا به آلرژی غذایی مبتلا هستند و این تعداد روز به روز در حال افزایش است. بادام زمینی، انواع آجیل، تخم مرغ، شیر، گندم، سویا، ماهی و صدف از جمله بیشترین غذاهایی هستند که واکنش های آلرژیک ، همراه دارند. واکنش های آلرژیک در افراد مختلف متفاوت است و می تواند شامل خارش و کهیر، تهوع یا استفراغ، درد معده و اسهال باشد. 

تورم زبان و لب ها و گلو، تنگی نفس، مشکل بلع، درد قفسه سینه و کاهش ناگهانی فشار خون در موارد شدید تر دیده می شود. گاهی تورم مجاری تنفسی یا زبان می تواند منجر به خفگی شود.به گزارش مدیکال اکسپرس،بهترین روش برای کنترل آلرژی، جلوگیری از مصرف مواد غذایی آلرژی زا و داروهای آنتی هیستامین است.

نتایج این تحقیقات در نشریه Cell Reports منتشر شده است.
نوع مطلب : علمی، 
برچسب ها : کاهش آلرژی غذایی با غذاهای پرفیبر، سیب و مرکبات از جمله مواد غذایی حاوی فیبر و ویتامین A محسوب می شوند.، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار علمی با وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


آیین تشییع نمادین تابوت 
حضرت علی(ع) در بروجرد برگزار شدبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

به مناسبت 21 رمضان سالروز شهادت امیر مومنان حضرت علی(ع) آیین ویژه عزاداری و تشییع نمادین تابوت آن حضرت ظهر دوشنبه در بروجرد برگزار شد.مردم روزه دار بروجرد در سوگ شهادت حضرت علی(ع) اشک ماتم ریختند و تابوت نمادین این حضرت را بر دوش خود حمل کردند.

زن و مرد و کودک و جوان در حالی که خود را به نشانه عزای امیرالمومنین(ع) گل اندود کرده بودند سینه زنان، تابوت نمادین آن حضرت را از حرم امامزاده ابوالحسن(ع) بروجرد تا مرقد مطهر امامزاده جعفر(ع) تشییع کردند.در این آیین معنوی اقشار مختلف مردم، امام جمعه بروجرد، جمعی از مسئولان و خانواده های معظم شهدا حضور داشتند.

آیین تشییع نمادین تابوت حضرت علی(ع) چندین سال است که در روز شهادت آن حضرت در بروجرد با شکوه خاصی برگزار می شود.
نوع مطلب : دینی مذهبی، 
برچسب ها : آیین تشییع نمادین تابوت حضرت علی(ع) در بروجرد برگزار شد، ه مناسبت 21 رمضان سالروز شهادت امیر مومنان حضرت علی(ع) آیین ویژه عزاداری و تشییع نمادین تابوت آن حضرت ظهر دوشنبه در بروجرد برگزار شد، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان 
مدیران دستگاه‌های اجرایی لرستان
پاسخگوی سؤالات فرماندار بروجرد شدندبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از خبرگزاری فارس از خرم‌آباد

مسلم پورقاسمیان یکشنبه شب در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان لرستان سوالاتی درخصوص رفع مشکلات شهرستان بروجرد و پروژه‌هایی که سال‌ها است تمام نشده‌اند، پرسید و مسؤولان مورد خطاب پاسخگو شدند.

فرماندار بروجرد اولین سوال خود را در خصوص سد آبسرده این شهرستان مطرح کرد و گفت: برای سد آبسرده در سال گذشته شش میلیارد تومان اعتبار اخذ شده بود که متاسفانه مبلغ مورد نظر تخصیص نیافت.وی ادامه داد: انتظار می‌رفت که علاوه بر اعتباری که امسال به همان میزان شش میلیارد تومان برای سد آبسرده در نظر گرفته شده اعتبار سال گذشته نیز تخصیص یابد اما متاسفانه این‌گونه نشد، دلیل آن چیست؟

علی امید سیفی مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان در پاسخ گفت: سد آبسرده در سال گذشته هشت میلیارد تومان اعتبار داشته است که تنها 10 درصد آن تخصیص یافت.این مسؤول افزود: در سال جاری دو میلیارد تومان جهت انحراف آب این سد پیش‌بینی شده است و اعتبار در نظر گرفته برای این سد در سال 95 نیز همان هشت میلیارد تومان است.

هوشنگ بازوند استاندار لرستان نیز بیان کرد: در صورت توانا بودن پیمانکار سد آبسرده، می‌تواند از اوراق مشارکت و اسناد خزانه برای ساخت این سد استفاده کند.

پورقاسمیان همچنین خواستار بیان کردن دلیل دیده نشدن اعتبار برای سد شهید بروجردی را در بودجه 95 از مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان شد.

سیفی در پاسخ مطرح کرد: سد شهید بروجردی تنها 100 هزار تومان اعتبار دارد ولی با این حال پیمانکار با وجود یک میلیارد طلب به کار خود ادامه می‌دهد و این سد فراموش نشده است.

استاندار لرستان نیز در این خصوص گفت: سد شهید بروجرد با اعتبار دولتی احداث نمی‌شود و باید برای آن یک سرمایه‌گذار پیدا شود.

فرماندار بروجرد سوال بعدی خود را درخصوص طرح توسعه کارخانه نساجی بروجرد پرسید و خاطرنشان شد: حداقل برای تجهیز و نوسازی دستگاه‌های این کارخانه به 50 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.وی اضافه کرد: از مجموع هزار و 70 نفر مشغول به کار در نساجی بروجرد 500 نفر بیکار شده‌اند و قرار است که در ابتدای مهر ماه سال جاری به کار خود ادامه دهند، این درحالی است که اعتبارات کمی در اختیار است، برای حل این مشکل چه راه‌حلی وجود دارد؟

پورقاسمیان ادامه داد: 80 کارخانه زانو زده‌اند و در صورت عدم رسیدگی همگی امسال از پای درمی‌آیند و مشکلاتی برای استان به‌وجود می‌آید.

محمدرضا صفی‌خانی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان در پاسخ گفت: نساجی بروجرد دارای ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه است که برای این امر 114 میلیون یورو پیش‌بینی شده است.

فرماندار بروجرد با بیان اینکه زیرساخت‌های راه‌آهن دورود - بروجرد انجام شده است و به مردم بدهکار هستیم، چرا انجام چنین طرحی در قالب پروژه‌های اقتصاد مقاومتی لحاظ نشده است؟

علی علیخانی مدیرکل راه و شهرسازی لرستان در پاسخ به این سوال تاکید کرد: پروژه‌هایی در قالب اقتصاد مقاومتی لحاظ شده‌اند که تا پایان سال‌های 95 و 96 به پایان برسند که راه‌آهن دورود-بروجرد به زمان بیش‌تری نیاز دارد.این مسؤول افزود: اختیارات این پروژه به استان داده نشده است و به دلیل طولانی بودن زمان اتمام پروژه جزو پیشنهادات برای طرح‌های اقتصاد مقاومتی نبوده است.
نوع مطلب : اقتصادی، 
برچسب ها : در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان مدیران دستگاه‌های اجرایی لرستان پاسخگوی سؤالات فرماندار بروجرد شدند، مسلم پورقاسمیان، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار سیاسی و اقتصادی با وبلاگ خبری محسن مهربان، فرماندار بروجرد، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


شهادت مولا امیر المؤمنین تسلیت باد


ای نخل‌های کوفه! امام شما چه شد؟

آن اشک و شور و گریه و حال و دعا چه شد؟

محراب کوفه! سرخی دامان تو ز چیست؟

سجادۀ علی! علی مرتضی چه شد؟

متن تسلیت شهادت حضرت علی (ع)

باز امشب عشق تنها می‌شود / زخم سهم فرق مولا می‌شود

آفتاب عشق گلگون می‌شود / سینه سجاده پرخون می‌شود

پشت نخل آرزو خم می‌شود / داغ حسرت سهم آدم می‌شود

جاده می‌ماند غریب و بی سوار / ذوالفقار عدل می‌گیرد غبارمیزند فرق علی٬ کعبه پلی روی بهشت
چه مراعات النظیریست
علی!
کعبه!!
بهشت!!!
شهادت مولی الموحدین حضرت علی (ع) تسلیت باد
التماس دعا
وبلاگ خبری محسن مهربان 


نوع مطلب : دینی مذهبی، 
برچسب ها : شهادت مولا امیر المؤمنین تسلیت باد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار دینی مذهبی با وبلاگ خبری محسن مهربان، حضرت علی (ع)، شهادت اولین امام شیعیان حضرت علی (ع) تسلیت باد، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


امام جمعه بروجرد:
تلاش دشمن برای محو فلسطین با 
نامگذاری روز قدس با شکست مواجه شد


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی روز یکشنبه در نشست هماهنگی راهپیمایی روز جهانی قدس در حسینیه اهل البیت(ع) این شهرستان افزود: روز جهانی قدس یادگار ماندگار امام خمینی(ره) است و همچنان از موضوعات مهم نظام اسلامی است.وی با اشاره به گذشت 60 سال از اشغال و آوارگی مردم فلسطین توسط رژیم صهیونیستی اظهار کرد: آمریکا و اسراییل در این مدت از هیچ تلاشی برای محو مساله فلسطین دریغ نکرده اند.

امام جمعه بروجرد نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس را نشان از دوراندیشی امام خمینی(ره) دانست و افزود: این نامگذاری تلاش دشمنان برای محو فلسطین را با شکست مواجه کرده است.وی گفت: بسیاری از آزادی خواهان جهان در روز قدس با تجمع و راهپیمایی، اشغال فلسطین را محکوم می کنند و از اشغالگران بیزاری می جویند.

حجت الاسلام و المسلمین ترابی با تاکید بر اینکه راهپیمایی روز قدس امسال از حساسیت بیشتری برخوردار است، افزود: برخی از دولت ها و سران خائن کشورهای عربی اسلامی در گذشته به صورت پنهانی با اسراییل ارتباط داشتند ولی ریاکارانه سخن از فلسطین و حمایت از قدس به زبان می راندند.وی اضافه کرد: امسال کشورهای عربی به رهبری آل یهود، آشکارا از ارتباط با صهیونیست ها و اشغالگران سخن می گویند.

امام جمعه بروجرد گفت: امروز سران خائن کشورهای عربی صف خود را از امت اسلام جدا کرده و در جبهه مقابل اسلام قرار گرفته اند لذا راهپیمایی امسال باید با شکوه بیشتری برگزار شود.وی افزود: مردم ولایتمدار ایران اسلامی در روز قدس باید ائتلاف نامبارک صهیونیست ها با آل سعود و دیگر کشورهای عربی اسلامی را محکوم کنند تا پرده از خیانت کشورهای عربی به مسلمانان برداشته شود.

حجت الاسلام والمسلمین ترابی اظهار کرد: شهرستان بروجرد با حضور گسترده خود در راهپیمایی روز جهانی قدس نشان می دهند گوش به فرمان خلف صالح امام خمینی(ره) هستند و نسبت به سرنوشت قدس و فلسطین بی تفاوت نیستند.

* روز قدس روز جشن واقعی مسلمانان است

فرماندار ویژه بروجرد نیز در این نشست روز قدس را روز جشن واقعی مسلمانان دانست و گفت: حضور با شکوه مردم در این حماسه ضروری است.مسلم پورقاسمیان افزود: تمام ادارات و اقشار مختلف مردم باید با تمام توان و قدرت در این راهپیمایی شرکت کنند.وی اظهار کرد: راهپیمایی روز جهانی قدس 11 تیرماه راس ساعت 11 و 30 دقیقه صبح از میدان قیام بروجرد آغاز می شود.

در این نشست تدابیری برای تامین امنیت مسیر راهپیمایی، توزیع اقلام فرهنگی، فضاسازی شهر، تامین سیستم صوتی و حضور اقشار مختلف مردم اندیشیده شد.
نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : امام جمعه بروجرد: تلاش دشمن برای محو فلسطین با نامگذاری روز قدس با شکست مواجه شد، حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی روز یکشنبه در نشست هماهنگی راهپیمایی روز جهانی قدس در حسینیه اهل البیت(ع) این شهرستان، امام جمعه بروجرد نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس را نشان از دوراندیشی امام خمینی(ره) دانست، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار سیاسی با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی در 
پی درگذشت جوانان سرباز درسانحه جاده‌ای؛


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی دفترمقام معظم رهبری

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت غم‌انگیز جوانان عزیز سرباز در سانحه جاده‌ای را تسلیت گفتند و تأکید کردند مسئولان در قبال این حوادث باید همه پیگیری های لازم را انجام دهند.


متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

خبرغم‌انگیز سانحه‌ی جادّه‌ئی برای جوانان عزیزی که در حال خدمت سربازی بوده‌اند، موجب تأسف عمیق اینجانب شد. به خانواده‌های داغدیده‌ی آنان از صمیم دل تسلیت می‌گویم و بارش رحمت الهی را در این شبها و روزهای پر برکت بر همه‌ی آنان مسألت می‌کنم. مسئولان نظامی و غیر نظامی در قبال این حوادث باید همه‌ی پیگیریهای لازم را انجام دهند. جان عزیز جوانان ما نباید در معرض چنین خطراتی قرار بگیرد.

سیّد علی خامنه‌ای
5/ تیر ماه/ 1395
نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها : پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی درگذشت جوانان سرباز درسانحه جاده‌ای؛، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت غم‌انگیز جوانان عزیز سرباز در سانحه جاده‌ای را تسلیت گفتند، رهبر انقلاب اسلامی، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار اجتماعی با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بروجرد:
پیش بینی برداشت بیش از
40هزار تن گندم در بروجردبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

رضا امینی روز شنبه مجموع اراضی محصول گندم این شهرستان را 15هزارهکتار عنوان کرد و افزود: از این مقدار 10 هزار هکتار دیم و مابقی به صورت آبی کشت شده است. به گفته وی امسال به دلیل بارندگیهای مطلوب ، استفاده از نظرات کارشناسان جهاد، استفاده از بذرهای اصلاح شده و ارایه خدمات ترویجی پیش بینی می شود برداشت و تولید گندم در مقایسه با سال گذشته افزایش یابد. 

امینی اظهار داشت: چهار مرکز خرید در این شهرستان دایر شده که به ازای هر کیلوگرم گندم 12هزارو 850 ریال به کشاورزان پرداخت می شود. وی بیان کرد: کشاورزانی که به صورت مستقیم محصول خود را به سیلو و مراکز خرید جهاد کشاورزی تحویل دهند به ازای هر یک تن 150هزار ریال کرایه حمل بار دریافت می کنند. وی افزود: به دلیل شرایط مساعد آب وهوایی، شهرستان بروجرد دارای بیش از 60 هزار هکتار اراضی مستعد کشاورزی است. 
نوع مطلب : کشاورزی، 
برچسب ها : مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بروجرد: پیش بینی برداشت بیش از 40هزار تن گندم در بروجرد، رضا امینی روز شنبه مجموع اراضی محصول گندم این شهرستان را 15هزارهکتار عنوان کرد و افزود: از این مقدار 10 هزار هکتار دیم و مابقی به صورت آبی کشت شده است، اخبار بروجرد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار کشاورزی با وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


پخش مستقیم و زنده آیین 
جزء خوانی قرآن کریم از شبکه افلاکبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان بروجرد

آیین جزء خوانی قرآن کریم در دهه سوم ماه مبارک رمضان بروجرد برگزار و از طریق شبکه افلاک پخش مستقیم می گردد

صبح چهارشنبه ٢ تیرماه ٩٥ در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بروجرد که در دفتر امام جمعه این شهر برگزار شد در رابطه با برگزاری آیین جزء خوانی قرآن کریم در دهه سوم ماه مبارک رمضان تصمیماتی اتخاذ گردید .

آیین جزء خوانی قرآن کریم در دهه سوم ماه مبارک رمضان در بروجرد از روز ٢١ ماه رمضان تا پایان ماه مبارک ، همه روزه از ساعت ١٠ و نیم تا ١١ و نیم در مسجد امام خمینی(ره) بروجرد با حضور همه اقشار مختلف مردم برگزار می شود و مقرر گردیده طی توافقی که با مدیر کل صدا و سیمای لرستان به عمل آمده این مراسم به صورت زنده از استودیوی تلویزیونی بروجرد بر روی شبکه استانی افلاک پخش خواهد شد .

در  جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بروجرد ، همچنین مقرر گردید از طریق رسانه ها و ادارات و بنرهای تبلیغاتی ضمن اطلاع رسانی به مردم شریف بروجرد از کلیه مراکز تحت پوشش ادارات و دستگاه های اجرایی و  مردم ولایتمدار بروجرد دعوت شود در این مراسم پرفیض و برکت شرکت نمایند .
نوع مطلب : دینی مذهبی، فرهنگی، 
برچسب ها : پخش مستقیم و زنده آیین جزء خوانی قرآن کریم از شبکه افلاک، آیین جزء خوانی قرآن کریم در دهه سوم ماه مبارک رمضان بروجرد برگزار و از طریق شبکه افلاک پخش مستقیم می گردد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار دینی مذهبی و فرهنگی با وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


اعمال شب نوزدهم ماه مبارک رمضاناعمال شب قدر,اعمال شب نوزدهم

 شب نوزدهم  اول شبهای قدر است وشب قدر همان شبی است که در تمام سال شبی به خوبی وفضیلت آن نمی رسد وعمل در آن بهتر است از عمل در هزار ماه ودر آن شب (شب قدر) تقدیر امور سال می شود وملائکه وروح که اعظم ملائکه است درآن شب باذن پروردگار بزمین نازل می شوند وبخدمت امام زمان علیه الستلام مشرف می شوند وآنچه برای هر کس مقدر شده است بر امام علیه السلام عرض می کنند واعماال شب قدر بر دو نوع است ، یکی آنکه در هر سه شب باید کرد ودیگر آنکه مخصوص است به هر شبی.
 
اما اعمالی که در هر سه شب (شبهای قدر)  مشترک است وباید انجام داد :
 
اول : غسل است  ( مقارن غروب آفتاب ، که بهتر است نماز شام را با غسل خواند )
 
دوم : دو رکعت نماز است که در هر رکعت بعد از حمد هفتمرتبه توحید بخواند وبعد از فراغ  هفتاد مرتبه اَستَغفُرِاللهَ وَاَتوبُ اِلَیهِ ودر روایتی است که از جای خود بر نخیزد تا حقتعالی او وپدر ومادرش را بیامرزد.
 
سوم : قرآن مجید را بگشاید وبگذارد در مقابل خود وبگوید :  اَللّهُمَّ اِنّی اَسئَلُِکَ بِکِتابِکَ المُنزَلِوَمافیهِاسمُکَالاَکبَرُو،اَسماؤُکَ الحُسنی وَیُخافُ وَ یُرجی اَن تَجعَلَنی مِن عُتَقائِکَ مِنَ النّار پس هر حاجت که دارد بخواند
 
چهارم : مصحف شریف را بگیرد وبر سر بگذارد وبگوید :

اَللّهمَّ بِحَقِّ هذاالقُرآنِ وَ بِحَقِّ مَن اَرسَلتَه بِه وَبِحَقِ کُلِّ مومنٍ مَدَحتَه ُ فیهِ وَبِحَقِّکَ عَلَیهِم فلا اَحَدَ اَعرَفُبِ بِحَقِّکَ مِنکَ

ده مرتبه بگوید: بِکَ یا الله

ده مرتبه: بِمُحَمَّدٍ

ده مرتبه: بِعلیٍّ

ده مرتبه: بِفاطِمَةَ

ده مرتبه: بِالحَسَنِ

ده مرتبه: بِالحُسَین ِ

ده مرتبه: بِعلیّ بنِ الحُسین

ده مرتبه: بِمُحَمَّدِ بنِ عَلِیٍّ

ده مرتبه: بِجَعفَر بنِ مُحَمَّدٍ

ده مرتبه: بِموُسی بنِ جَعفَر ٍ

ده مرتبه: بِعلیِّ بنِ مُوسی

ده مرتبه: بِمُحَمَّدِ بنِ عَلِیٍّ

ده مرتبه: بِعَلِیِّ بنِ مُحَمَّدٍ

ده مرتبه: بِالحَسَنِ بنِ عَلِیٍّ

ده مرتبه: بِالحُجَّةِ.

پس هر حاجتی داری طلب کن .
 
پنجم : زیارت امام حسین (ع) است؛ که در خبر است که چون شب قدر میشود منادی از آسمان هفتم ندا میکند که  حق تعالی آمرزید هر کسی را که به زیارت قبر امام حسین (ع) آمده .
 
ششم : احیا داشتن این شبها است که در روایت امده هر کس احیا کند شب قدر را گناهان او آمرزیده شود هر چند به عدد ستارگان آسمان وسنگینی کوهها وکیل دریاها باشد .
 
هفتم : صد رکعت نماز کند که فضیلت بسیار دارد ، وافضل آنست که در هر رکعت بعد از حمد ده مزتبه توحید بخواند .
 
هشتم : بخواند :اَللّهُمَّ اِنّی اَمسَیتُ لَکَ عَبدًا داخِرًا لا اَملِکُ لِنَفسی وَ اَعتَرِفُ ....
 


اما اعمالی که مخصوص هر شب است وباید انجام داد :
 
شب نوزدهم :

اول : صد مرتبه اَستَغفُرِاللهَ رَبی وَاَتوبُ اِلَیه

دوم : صد مرتبه  اَللّهُمَّ العَن قَتَلَةَ اَمیرَالمومنینَ

سوم : بخواند یا ذَالَّذی کانَ ...

چهارم : بخواند دعای اَللّهَمَّ اجعَل فیما تَقضی وَ....

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم

إِنَّا أَنْزَلْنَاهُ فِی لَیْلَةِ الْقَدْرِ ﴿١﴾ وَمَا أَدْرَاکَ مَا لَیْلَةُ الْقَدْرِ ﴿٢﴾ لَیْلَةُ الْقَدْرِ خَیْرٌ مِنْ أَلْفِ شَهْرٍ 

﴿٣﴾ تَنَزَّلُ الْمَلائِکَةُ وَالرُّوحُ فِیهَا بِإِذْنِ 
رَبِّهِمْ مِنْ کُلِّ أَمْرٍ ﴿٤﴾ سَلامٌ هِیَ حَتَّى مَطْلَعِ الْفَجْرِ ﴿٥﴾  

التماس دعا.....

نوع مطلب : دینی مذهبی، 
برچسب ها : اعمال شب نوزدهم ماه مبارک رمضان، شب نوزدهم اول شبهای قدر است وشب قدر همان شبی است که در تمام سال شبی به خوبی وفضیلت آن نمی رسد وعمل در آن بهتر است از عمل در هزار ماه ودر آن شب (شب قدر) تقدیر امور سال می شود، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار دینی مذهبی با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، شب قدر،
لینک های مرتبط :


امام جمعه بروجرد: 
سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم 
تبعات سنگینی برای دولت بحرین داردگزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا 

حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه بروجرد در مسجد امام خمینی(ره) این شهر افزود: عمل ننگین دادگاهی در بحرین مبنی بر سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم موجب خشم شیعیان از رژیم آل خلیفه شده است.وی اظهار کرد: رژیم آل خلیفه در پنج سال گذشته مردم مظلوم و بی گناه بحرین را آماج حملات وحشیانه خود قرار داده است و اقدام اخیر این رژیم علیه شیخ عیسی قاسم نابودی آنان را رقم خواهد زد.

امام جمعه بروجرد با اشاره به بیانیه سردار سلیمانی مبنی بر محکومیت اقدام اخیر رژیم آل خلیفه افزود: تعرض به علمای شیعه خط قرمز شیعیان است و عبور از آن خشم شیعیان را شعله ور می کند.وی گفت: رژیم آل خلیفه با سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم راهی جز مقاومت مسلحانه برای مردم بحرین باقی نگذاشته است.

خطیب جمعه بروجرد در فرازی دیگر از خطبه های نماز جمعه با اشاره به انتشار فیش های حقوقی برخی از مدیران اظهار کرد: قطع دست های تجاوز به بیت المال از مطالبات رهبری و ملت است.وی هفته قوه قضاییه را فرصت مناسبی برای بیان عملکرد و دستاوردهای دستگاه قضاییه دانست و افزود: ملت مسلمان ایران اسلامی از قوه قضاییه انتظار دارند که مبارزه با مفاسد اقتصادی به ویژه دانه درشت ها را سرلوحه عملکردهای خود قرار دهند.

حجت الاسلام و المسلمین ترابی گفت: مهمترین وظیفه قوه قضاییه اجرای قانون، عدالت و مبارزه جدی با بی عدالتی و بی قانونی است.وی با بیان اینکه دولت و مجلس باید به موضوع حقوق های نجومی برخی مدیران به سرعت رسیدگی کنند، افزود: مجلس با ورود جدی به این عرصه حداکثر و حداقل حقوق را در کشور مصوب و خلاهای قانونی در این راستا را پر کند.


امام جمعه بروجرد اقدامات سازمان بازرسی کل کشور درخصوص حقوق نجومی برخی مدیران را ناکافی خواند و اظهار کرد: مقامات قضایی باید مدیران متخلف را به طور قاطع مجازات کنند و حق از دست رفته بیت المال را از آنها بگیرند.وی افزود: دریافت حقوق های نجومی برخی مدیران با توجه به مشکلات مالی اقشار مختلف مردم هدف قرار دادن ارزش های اسلامی و انقلابی نظام است.

حجت الاسلام و المسلمین ترابی با اشاره به حادثه هفتم تیرماه سالگرد فاجعه هولناک حزب جمهوری و شهادت شهید بهشتی و 72 تن از یارانش گفت: مظلومیت شهدای هفتم تیر به کمک انقلاب آمد و باعث بیمه شدن آن شد.وی افزود: شهدای هفتم تیر با خون خود اسلام را تجدید حیات کردند و نقاب تزویر را از چهره منافقان کنار زدند.

امام جمعه بروجرد با اشاره به سالروز ضربت خوردن و شهادت حضرت علی(ع) اظهار کرد: مظلومیت حضرت علی(ع) تا انتهای تاریخ پا برجاست و هیچکس نمی تواند حق او را ادا کند.وی با تبیین اهمیت شب های قدر گفت: در این شب ها مردم روزه دار حل مشکلات امت اسلامی، مظلومیت شیعیان جهان، مشکلات جوانان ایران زمین و سلامتی رهبر معظم انقلاب را از خداوند متعال می خواهند.
نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : امام جمعه بروجرد: سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم تبعات سنگینی برای دولت بحرین دارد، حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه بروجرد، امام جمعه بروجرد، خطیب جمعه بروجرد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار سیاسی عبادی با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد: 
شورای شهر بر اجرای طرح تفکیک زباله 
از مبدا در این شهرستان نظارت می‎کندبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از خبرگزاری فارس 

عباس شمس‎الدینی عصر امروز در کارگروه پسماند این شهرستان اظهار کرد: طرح تفکیک زباله از مبدا چندین مرحله در شهرستان بروجرد نیمه کاره اجرا شده است.وی افزود: بر این اساس شورای اسلامی شهر بروجرد به منظور جلوگیری از مشکلات به وجود آمده در مراحل پیشین اجرای این طرح خود نظارت بر اجرای این طرح را بر عهده گرفته است.

رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد با اشاره به اهمیت اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا در این شهرستان عنوان کرد: پس از اعلام ناتوانی شرکت پیشین در اجرای طرح رایزنی‎ها با چهار شرکت در این شهرستان انجام شد.شمس‎الدینی بیان کرد: از مجموع چهار شرکت که به منظور اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا در این شهرستان اعلام آمادگی کرده بودند، پس از بررسی‎های کارشناسانه شرکت نواندیشان زاگرس برگزیده شد.وی در ادامه به تلاش شورای اسلامی شهر و شهرداری بروجرد برای نصب دستگاه زباله‎سوز در سایت زباله این شهرستان اشاره و تاکید کرد: پیگیری‎های یک و نیم ساله شورای اسلامی شهر و شهرداری به منظور نصب دو دستگاه زباله‎سوز در این شهرستان تا کنون به نتیجه نرسیده است.

رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد اضافه کرد: در قراردادی اولیه با شرکت ماشین‎سازی اراک قرار بود، با نصب دستگاه زباله‎سوز در سایت زباله بروجرد سود حاصل از فروش انرژی برق تولید شده از سوختن زباله‎ها عاید این شرکت شود.شمس‎الدینی اضافه کرد: این در حالی است که شرکت ماشین‎سازی اراک به بهانه کاهش قیمت حامل انرژی برق خواستار دریافت سالانه چهار و نیم میلیارد تومان از شهرداری این شهرستان است.وی اظهار کرد: رایزنی‎ها به منظور کاهش قیمت درخواستی شرکت ماشین‎سازی اراک در ازای نصب زباله‎سوز در سایت زباله شهرستان بروجرد ادامه دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد ادامه داد: همچنین به منظور تسریع در دفن زباله‎های شهری در سایت دفن زباله این شهرستان خرید ماشین آلات در بودجه سال 95 شهرداری دیده شده است.شمس‎الدینی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: برداشت شن و ماسه از رودخانه‎های شهرستان بروجرد توسط شهرداری با هماهنگی امور آب این شهرستان انجام می‎شود.

وی خاطر نشان کرد: یکی از اقدامات شهرداری این شهرستان در سال‎های اخیر خریداری معدن شن و ماسه بوده است.

رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد تاکید کرد: شهرداری این شهرستان زمینی که در سال‎های گذشته به قیمت 400 میلیون تومان خریداری کرده بود با این معدن شن و ماسه تعویض کرده است.شمس‎الدینی در ادامه به مغفول ماندن ساماندهی فاضلاب‎های خانگی در دوره‎ای چند ساله در شهرستان بروجرد اشاره کرد.وی اظهار کرد: رفع این معضل مجددا در دستور کار شورای اسلامی شهر و شهرداری این شهرستان قرار گرفته و تا کنون به این منظور جلسات متعددی برگزار شده است.
نوع مطلب : خدمات، 
برچسب ها : رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد: شورای شهر بر اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا در این شهرستان نظارت می‎کند، عباس شمس‎الدینی عصر امروز در کارگروه پسماند این شهرستان اظهار کرد: طرح تفکیک زباله از مبدا چندین مرحله در شهرستان بروجرد نیمه کاره اجرا شده است، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار خدمات شهری با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 3 تیر 1395 :: نویسنده : محسن مهربان
10 توصیه برای درمان نفخبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از سلامت نیوز از انجمن ام اس ایران

نفخ شکم یکی از بیماری هایی است که خیلی ها با آن مشکل دارند و برای درمان آن به دکتر مراجعه و دارو خورده اند، اما برای درمان نفخ شکم راه های بهتری ازجمله دمنوش ها وعرقیات گیاهی وجود دارد.

رعایت 10 توصیه که احتمال بروز مشکل گوارشی را به حداقل می‌رساند، عبارتند از:

**از دمنوش‌ها و عرقیات ضدنفخ کمک بگیرید

اگر پس از خوردن هر وعده غذایی احساس می‌کنید نفخ کرده‌اید، می‌توانید از مصرف دمنوش‌ها یا عرقیات گیاهی که خاصیت ضد نفخ دارند و به اصطلاح عامه، بادشکن هستند، استفاده کنید.دمنوش‌های زیره و نعناع، موثرترین دمنوش‌های بادشکن هستند. مصرف عرق نعناع و عرق بادرنجبویه برای درمان نفخ نیز بسیار مفید و موثر است.

**ریحان و نعناع را در سبد سبزی خود داشته باشید

اگر به مصرف سبزی خوردن علاقه دارید و با خوردن تربچه یا حتی تره و شاهی دچار نفخ و گاهی دل‌پیچه می‌شوید، سبزی‌های بادشکن و ضدنفخ مانند ریحان یا نعناع را در سبزی خوردن خود جای دهید.

**آویشن را فراموش نکنید

آویشن یکی از بهترین و پرخاصیت‌ترین سبزی‌های دنیا است که نوشیدن دمنوش آن در فصل سرد سال علاوه بر از بین بردن نفخ، باعث آرامش اعصاب و بهبود گلودرد ناشی از سرماخوردگی می‌شود.این گیاه، خلط ‌آور است و به همین دلیل مصرف آن به افراد سرماخورده توصیه می‌شود. گیاهخواران می‌توانند مقداری پودر آویشن را برای از بین بردن نفخ سبزی‌هایی مانند نخودفرنگی یا کاهو به سس سالادشان اضافه کنند.

**زردچوبه را از فهرست ادویه‌های خود حذف نکنید

زردچوبه یکی از پرخاصیت‌ترین ادویه‌ها است که می‌تواند باعث سم‌زدایی از کبد شود و نفخ مواد اولیه موجود در غذاها را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.بهتر است برای بهره بردن هرچه بیشتر از خاصیت‌های زردچوبه، این ادویه را حدود 15 دقیقه مانده به پایان زمان پخت به غذا اضافه کنید.

**پوست حبوبات را جدا کنید

حبوبات یکی از نفاخ‌ترین خوراکی‌ها هستند؛ بنابراین باید آن‌ها را حدود 24 تا 48 ساعت قبل از مصرف با آب ولرم خیس کنید. بهتر است هر 12 ساعت یکبار، آب ظرف حاوی حبوبات را دور بریزید. برای بهتر از بین بردن نفخ حبوبات خیس‌خورده می‌توانید پیش از پختن، آن‌ها را در دستمالی نخی و نازک به آرامی ماساژ دهید تا پوستشان جدا شود.

**مخلوط کدو سبز و ماست را امتحان کنید

خیلی از افراد به دلیل احساس نفخ و دل‌پیچه پس از خوردن ماست، ترجیح می‌دهند دور مصرف این محصول لبنی پرخاصیت را خط بکشند؛ در صورتی که اگر یک کدو سبز متوسط رنده شده را با چند برگ نعناع تازه و خردشده به ماست اضافه کنند، این مشکل تا حد زیادی حل خواهد شد. به جای نعناع می‌توان از پونه نیز استفاده کرد.

**میوه‌هایی که قند کمتری دارند انتخاب کنید

بعضی‌ها به عنوان دسر میوه می‌خورند اما قند فروکتوز موجود در میوه‌ها می‌تواند باعث ایجاد نفخ شود. اگر شما هم جزو این گروه هستید و از نفخ بعد از غذا رنج می‌برید، خوردن میوه‌هایی با قند کمتر را به شما توصیه می‌کنیم. میوه‌هایی مانند سیب، هلو، لیموشیرین و کیوی.

**به توت‌فرنگی و گریپ‌فروت نقش‌های تازه بدهید

توت‌فرنگی و گریپ‌فروت قند فروکتوز پایین‌تری نسبت به سایر میوه‌ها دارند و می‌توانید با اضافه کردن توت‌فرنگی به ماست یا سالاد و آب گریپ‌فروت به غذاهای گوشتی، کمی نفخ موجود در مواد اولیه سالاد یا گوشت‌ها را بگیرید.

**گوشت‌های کم‌چرب بخورید

معمولا مصرف مواد غذایی مختلفی که ترکیبی از پروتئین و چربی هستند، می‌تواند باعث ایجاد نفخ شود. به افرادی که زیاد نفخ می‌کنند، توصیه می‌شود گوشت گوساله بدون چربی، سینه مرغ، ماهی، تخم‌مرغ، کره بادام‌زمینی، گوشت بوقلمون و پنیر کم‌چرب را به جای گوشت گوسفندی یا سایر منابع پروتئینی پرچرب مصرف کنند.

**معجون زنجبیل را از یاد نبرید

اگر زیاد نفخ می‌کنید، یک تکه زنجبیل، کمی نمک و مقداری آب لیموترش را با هم مخلوط کنید. این معجون را داخل یخچال بگذارید و پس از هر وعده غذایی حدود 1 تا 2 قاشق غذاخوری از آن را میل کنید. معجون زنجبیل طعم خوبی ندارد اما در درمان نفخ، معجزه می‌کند!نوع مطلب : سلامت، 
برچسب ها : 10 توصیه برای درمان نفخ، نفخ شکم یکی از بیماری هایی است که خیلی ها با آن مشکل دارند و برای درمان آن به دکتر مراجعه و دارو خورده اند، اما برای درمان نفخ شکم راه های بهتری ازجمله دمنوش ها وعرقیات گیاهی وجود دارد.، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار سلامت و پزشکی با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


پیروزی تیم ملی والیبال ایران 
در آغاز هفته دوم لیگ جهانیبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

تیم ملی والیبال ایران در نخستین مسابقه خود در هفته دوم لیگ جهانی موفق به شکست بلغارستان شد تا به سه امتیاز مهم این بازی دست یابد.

هفته دوم لیگ جهانی والیبال با حضور 12 تیم در سه گروه چهار تیمی در سه کشور صربستان، ایتالیا و لهستان پیگیری خواهد شد.تیم های ایران و بلغارستان در نخستین دیدار این هفته و از ساعت 18 و 30 دقیقه عصر امروز (پنج شنبه) در سالن 8500 نفری آلکساندر نیکولیچ شهر بلگراد به مصاف یکدیگر رفتند.

ملی پوشان ایران در ست نخست این مسابقه 25 بر 18 مغلوب بلغارستان شدند، اما در ست های دوم تا چهارم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 20، 25 بر 23 و 25 بر 20 به پیروزی رسیدند تا در نخستین مسابقه هفته دوم لیگ جهانی برد سه امتیازی به دست آورند.

تیم ملی والیبال ایران که از سه مسابقه خود در هفته نخست تنها دو امتیاز کسب کرده بود، با شکست بلغارستان پنج امیتازی شد تا انگیزه بازیکنان برای دیدارهای آتی این تیم افزایش یابد و حداقل صعود یک پله ای را در جدول 12 تیمی این رقابت ها داشته باشد. تیم ایران هفته نخست لیگ جهانی را با کسب رتبه نهم به پایان رسانده بود. 
نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها : پیروزی تیم ملی والیبال ایران در آغاز هفته دوم لیگ جهانی، ملی پوشان ایران، تیم ملی والیبال ایران، تیم ملی والیبال ایران در نخستین مسابقه خود در هفته دوم لیگ جهانی موفق به شکست بلغارستان شد تا به سه امتیاز مهم این بازی دست یابد.، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار ورزشی با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


تسلیت روحانی بخاطر جان 
باختن سربازان در سانحه جاده ایبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

رئیس جمهوری اسلامی ایران در پیامی ضمن تسلیت جان باختن تعدادی از سربازان وظیفه در سانحه جاده ای، بر ضرورت رسیدگی همه دستگاهها بویژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح به وضعیت حادثه دیدگان و کاهش آلام خانواده های آنان تاکید کرد.

متن پیام تسلیت حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

بار دیگر سانحه ای غم انگیز در جاده های کشور رخ داد و همه ما را در سوگ تعدادی از سربازان عزیزمان عزادار کرد.خسارت بزرگ فقدان این جوانان پاکنهاد و فرزندان غیور ملت که لباس پاسداری از میهن پوشیده و بعد از دوران آموزشی و در آستانه لیالی مبارک قدر عازم دیدار خانواده خود بودند؛ بار دیگر ضرورت توجه به ایمنی حوزه حمل و نقل را به عنوان اولویتی ملی خاطر نشان ساخت.

ضروری است همه دستگاههای دولتی مرتبط و بویژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین وزارت دفاع امکانات خود را برای رسیدگی به وضعیت حادثه دیدگان و کاهش آلام خانواده های این عزیزان به کار گیرند.
اینجانب ضمن تسلیت به ملت شریف ایران، خانواده های داغدیده، نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی ایران؛ برای آن سربازان به حق پیوسته، علو درجات و رحمت واسعه الهی، برای مصدومان حادثه، شفای عاجل و برای عموم بازماندگان صبر و سلامتی مسالت می دارم.

حسن روحانی

رئیس جمهوری اسلامی ایران

دو دستگاه اتوبوس حامل سربازان مرکز آموزش صفر - پنج کرمان روز گذشته (چهارشنبه) در کیلومتر 15 جاده نی ریز - کرمان و کیلومتر 65 جاده سروستان - شیراز واژگون شد که در نتیجه آن 15 نفر از سربازان نیروی زمینی ارتش جان خود را از دست دادند.


نوع مطلب : حوادث، 
برچسب ها : تسلیت روحانی بخاطر جان باختن سربازان در سانحه جاده ای، رئیس جمهوری اسلامی ایران در پیامی ضمن تسلیت جان باختن تعدادی از سربازان وظیفه در سانحه جاده ای، بر ضرورت رسیدگی همه دستگاهها بویژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح به وضعیت حادثه دیدگان و کاهش آلام خانواده های آنان تاکید کرد.، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


تكذیبیه معاون استاندار
و فرماندار ویژه بروجردبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه بروجرد 

بهروز شجاعی مدیر روابط عمومی فرماندار ویژه بروجرد گفت :, در پی انتشار مطلبی از فرماندار ویژه بروجرد در برخی رسانه ها , سایتهای خبری و فضای مجازی و بزرگ نمایی و نشر این خبر در اینگونه رسانه ها بدین مضمون” مخالفت فرماندار با اجرای هرگونه كنسرت در بروجرد " لازم به توضیح می باشد كه درج خلاف واقع این مطلب و شایعات پیرامون آن تاثیر منفی در افكار عمومی و جامعه داشته و موجبات بدبین شدن مردم به دولت و خدمتگزاران  نظام و حكومت جمهوری اسلامی خواهد شد .

مع الوصف در پی انتشار و درج این خبر در رسانه های شهرستان و گاها برخی رسانه های استان , مسلم پورقاسمیان معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بروجرد تكذیبیه ای در خصوص نشر غیر واقع این خبر به شرح ذیل عنوان می نماید :

بسم الله الرحمن الرحیم

اینجانب در خصوص مطالب ذكر شده در مورد اجازه ندادن اجرای هرگونه كنسرت در بروجرد و نقل صرف این مطلب از زبان اینجانب , یادآور می شوم كه ما مطابق با ارزشھای اسلامی و دینی و مذهبی خود ھم به شادی و ھم به اندوه در جای خود به حد معقول و مجاز نیاز داریم . این شادی ها ھمان اعیاد اسلامی است و در روایات و دستورات بزرگان اسلام در جای خود بسیار ارزشمند قلمداد شده و در روایتی از امام صادق علیه السلام نیز چنین آمده است : رحم االله شیعتنا خلقوا من فاضل طینتنا و عجنوا بماء ولایتنا یحزنون لحزننا و یفرحون لفرحنا ؛ خدا شیعیان ما را رحمت كند كه از زیادی طینت ما آفریده شده اند و با آب ولایت ما عجین گشته اند و در ایام حزن ما محزون و در ایام سرور ما شادمان ھستند . بدین منظور , اینجانب با اجرای برنامه های شادی آور و نشاط و سرگرمی كه طبق موازین اسلامی و دینی در شهرستان برگزار شوند موافق هستم و به جهت اینكه كلیه فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی شهرستان با نظر و تایید اعضای محترم شورای فرهنگ عمومی انجام می گیرد , بنابراین اجرای برنامه هایی كه ضد ارزش های اسلام و انقلاب و مغایر با شئونات و عفت عمومی باشد و همچنین سبب بروز ناهنجاری های اجتماعی در سطح جامعه و حرمت شكنی دین و مذهب مردم ولایی و شهید پرور شهرستان گردد , خلاف قانون و مقررات قلمداد شده و از اجرای برنامه های اینچنینی در شهرستان جلوگیری بعمل می آید .
                                                                           
 ۲/۴/۹۵ مسلم پورقاسمیان , معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بروجرد
نوع مطلب : اطلاع رسانی همگانی، 
برچسب ها : تكذیبیه معاون استاندار و فرماندار ویژه بروجرد، روابط عمومی فرمانداری ویژه بروجرد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


رئیس دادگستری بروجرد:
ورودپرونده های قضایی به دادگستری
بروجرد  15 درصد رشد داشته است


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا 

حمید رضا بوالحسنی روز پنجشنبه در دیدار کارکنان دستگاه قضایی با امام جمعه بروجرد در دفتر امام جمعه این شهرستان افزود: در فاصله تیر 93 تا تیرماه 94، تعداد پرونده های ورودی به دادگستری 57 هزار و 601 فقره بود که امسال رشد 15 درصدی و نگران کننده ای داشته است.وی اظهار کرد: از اول تیرماه سال 1394 تا تیرماه امسال، 66 هزار و 466 پرونده به حوزه قضایی شهرستان بروجرد وارد شده که 64 هزار و 888 فقره از این پرونده ها مختومه شده است.

رئیس دادگستری بروجرد متوسط وقت رسیدگی به پرونده ها در دادگستری را در سال 93 حدود 134 روز دانست و افزود: این رقم در سال 94 (اول تیرماه 94 تا اول تیرماه 95) به 112 روز کاهش یافته است.وی گفت: هم اکنون یک هزار و 150 تن در زندان بروجرد بسر می برد که 57 درصد آنها معادل 650 تن محکوم شده اند و بقیه در انتظار صدور حکم هستند.

بوالحسنی افزود: از این تعداد زندانی 10 تن محکوم به اعدام، 60 تن محکوم به حبس ابد، هفت تن قصاص و 65 تن محکوم مالی هستند که بیشترین جرائم آنها به ترتیب مربوط مواد مخدر و سرقت است.وی تعداد پرونده های مختومه توسط شوراهای حل اختلاف بروجرد در سال 94(تیرماه 94 تا تیرماه 95) را 21 هزار و 957 فقره و تعداد پرونده های مختومه در مدت مشابه سال قبل را 15 هزار و 76 فقره اعلام و اظهار کرد: متوسط رسیدگی به پرونده ها در شورای حل اختلاف در سال 94 حدود 43 روز بوده است.

رئیس دادگستری بروجرد عدم سازش در پرونده های شورای حل اختلاف را یکی از نقاط ضعف در مجموعه قضایی شهرستان بروجرد نسبت به سایر شهرستان های استان لرستان دانست و افزود: از مجموع 21 هزار و 957 پرونده مختومه در شورای حل اختلاف فقط 943 مورد منجر به سازش شده است.وی تعداد پرونده های ورودی به دادسرای بروجرد در سال 94 را 12 هزار و 139 مورد و پرونده های مختومه را 11 هزار و 890 فقره اعلام کرد و گفت: بقیه پرونده ها مربوط به دادگاه کیفری، دادگاه حقوقی، نیروی انتظامی، پزشکی قانونی و ثبت اسناد و املاک بودند.

بوالحسنی افزود: طبق آمار نیروی انتظامی بروجرد، تعداد پرونده های مربوط به انواع سرقت در سال 93 از 2 هزار و 597 مورد به 2 هزار و 64 مورد در سال 94، قتل عمد از 18 مورد به 10 مورد و نزاع دسته جمعی از 51 مورد به 35 مورد کاهش یافته است.وی تامین امنیت نسبی را از وظایف دستگاه قضایی دانست و گفت: رئیس قوه قضاییه توسط مقام معظم رهبری انتخاب می شود که این موضوع اهمیت قوه قضاییه را نشان می دهد و رسالت قضات و کارکنان را دوچندان می کند.

بوالحسنی افزود: عدالت محوری، پرهیز از اظهارنظرهای شفاهی توسط کارکنان، تکریم ارباب رجوع، نحوه برخورد با اصحاب دعوا و گوش دادن به سخنان آنها و توجیه مخاطبان از نظر قانونی در اولویت کاری کارکنان دستگاه قضایی قرار دارد.
نوع مطلب : قضایی، 
برچسب ها : رئیس دادگستری بروجرد: ورودپرونده های قضایی به دادگستری بروجرد 15 درصد رشد داشته است، رئیس دادگستری بروجرد، حمید رضا بوالحسنی روز پنجشنبه در دیدار کارکنان دستگاه قضایی با امام جمعه بروجرد، اخبار انتظامی و قضایی با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


امام جمعه بروجرد: 
دستگاه قضایی پیشانی نظام اسلامی است


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

حجت الاسلام و المسلمین حسن ترابی روز پنجشنبه در دیدار با کارکنان دادگستری بروجرد در دفتر امام جمعه این شهرستان افزود: مردم خواهان رعایت عدالت، مقابله با ظلم و رفع تبعیض توسط قوه قضاییه هستند.وی مبارزه با فساد را یکی از مطالبات جدی مردم از دستگاه قضایی دانست و اظهار کرد: امروز مفسدانی در ادارات و سازمان ها با فساد خود با آبروی نظام بازی می کنند و مردم انتظار دارند با این افراد به ویژه دانه درشت ها برخورد جدی شود.

امام جمعه بروجرد افزود: دستگاه قضایی باید خودش پاک باشد تا بتواند با ناپاکی ها و فساد مبارزه کند لذا در گزینش نیروهای این دستگاه باید شایستگی و تقوای افراد مدنظر باشد و بر کار قضایی نظارت مستمری صورت گیرد.وی سرعت در رسیدگی به دعاوی را از دیگر خواسته های مردم دانست و گفت: سرعت در رسیدگی به جرایم نقش مهمی در کاهش جرم دارد و باعث نشان دادن اقتدار نظام می شود.

حجت الاسلام و المسلمین ترابی افزود: در قانون اساسی و سند چشم انداز 20 ساله کشور، دستگاه قضایی باید قوه ای مستقل، عدالت گستر، کارآمد، تاثیرگذار و الگو در قضاوت اسلامی باشد.وی افزایش پرونده های ورودی به دستگاه قضایی بروجرد را نگران کننده خواند و اظهار کرد: به رغم اینکه هزینه پیشگیری از وقوع جرم کمتر است ولی متاسفانه کار زیادی در این حوزه صورت نگرفته است.

امام جمعه بروجرد خواستار اجرای کامل احکام اسلامی در خصوص جرائم مرتبط با نوامیس و اموال مردم شد و گفت: اگر احکام به درستی و کامل اجرا شوند، بسیاری از جرایم کم یا ریشه کن می شوند.وی همچنین تخصصی کردن رسیدگی به جرایم را باعث سرعت بخشیدن به احکام دانست و افزود: برخی قضات در برخی حوزه های تخصص اشراف کامل دارند که که ارایه پرونده های تخصصی به این افراد باعث سرعت بخشیدن به پرونده ها می شود.وی خواستار ارتقای سطح علمی و دانش قضایی کارکنان قضایی شد و گفت: دستگاه قضایی باید با جدیت به مطالبات مردم رسیدگی کند تا امنیت بیشتری در جامعه حاکم شود.
نوع مطلب : قضایی، 
برچسب ها : امام جمعه بروجرد: دستگاه قضایی پیشانی نظام اسلامی است، حجت الاسلام و المسلمین حسن ترابی روز پنجشنبه در دیدار با کارکنان دادگستری بروجرد در دفتر امام جمعه این شهرستان، امام جمعه بروجرد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار قضایی با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار انتظامی و قضایی با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار سیاسی با وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


عفونت هایی که در 
بستنی سنتی پنهان استبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از سلامت نیوز

متخصصان تغذیه، همگان را نسبت به عوامل بیماری زای برخی دسرهای دلپذیر تابستانه همچون بستنی های سنتی و فالوده هشدار می دهند و رعایت برخی نکات را در خرید آنها ضروری می دانند.

شهاب اولیایی متخصص تغذیه در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران؛ درباره عوارض ناشی از بهداشت بستنی سنتی و فالوده ها گفت: اگر فرآیند تهیه این بستنی و فالوده ها با آلودگی همراه باشد، به راحتی مصرف کننده را هم درگیر می سازد.وی با اشاره به آزمایش روی نمونه‌ای از بستنی سنتی ها افزود: در این آزمایش نشان داده شد که بسیاری از آنها آلوده به نوعی عوامل بیماری‌زا هستند که در اثر شرایط حمل و نقل، نگهداری، تولید و تهیه محصول و حتی استفاده از مواد اولیه نامرغوب به وجود می آیند و در نهایت منجر به عفونت‌، آلرژی های غذایی و مسمویت‌ها می شوند.

اولیایی با بیان اینکه در برخی موارد بیماری‌های گوارشی نیز ظاهر می شوند، اظهار داشت: عوارض حاصل شده از هردلیل فوق الذکر می تواند در بدن ماندگار شده و مشکلات عدیده‌ای را برای فرد ایجاد کند.وی اعلام کرد: بستنی های متشکل از مواد اولیه آلوده مثل شیر و خامه‌ای که پاستوریزه نیستند یا بارمیکروبی بالایی دارند، می توانند منجر به بیماری‌ شوند، همچنین زعفرانی که در بستنی سنتی وجود دارد اگر رنگ مصنوعی باشد آلرژی های غذایی را به بار آورده و در دراز مدت باعث زمینه سازی بروز بعضی سرطان ها می شود. 

این متخصص تغذیه با اشاره به آلودگی های ناشی از فرآیند تولید بیان کرد: ابزار یا ظروف مصرفی در تهیه محصول، اگر استاندارد لازم را نداشته باشند و حتی دارای خراش باشند، می توانند مواد شیمیایی را به محصول نفوذ داده و آن را آلوده کنند.

اولیایی توصیه کرد: بهتر است اماکن نظارت براینگونه محصولات کار خود را دقیق تر از قبل انجام دهند و مصرف کنندگان هم بستنی های سنتی و فالوده را از اماکن معتبر و بهداشتی مورد تایید خریداری کنند.وی با تاکید بر اینکه بهتر است در این راستا محصولات شناسنامه دار خریده شوند، ادامه داد: بعنوان مثال شرایط حاکم بر کارخانه ها( به دلیل نظارت بالا) به مصرف کنندگان این اطمینان را می دهد که محصولات آنها بهداشتی تر از سایر مغازه ها و اماکن است.

این متخصص تغذیه با بیان اینکه مصرف بستنی سنتی و فالوده تنها از لحاظ تهیه بهداشتی نگران کننده است، یادآور شد: این محصولات با رعایت نکات می توانند دسرهای دلپذیری بخصوص برای تابستان باشند و درصورتی هم که فرد مبتلا به بیماری خاصی ( مثل دیابت، چاقی یااضافه وزن) نباشد حتی نشاسته فالوده ها نمی توانند به او ضرری برساند.

نوع مطلب : سلامت، 
برچسب ها : عفونت هایی که در بستنی سنتی پنهان شده است، شهاب اولیایی متخصص تغذیه، متخصصان تغذیه، همگان را نسبت به عوامل بیماری زای برخی دسرهای دلپذیر تابستانه همچون بستنی های سنتی و فالوده هشدار می دهند و رعایت برخی نکات را در خرید آنها ضروری می دانند.، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار سلامت با وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


رئیس اداره هواشناسی بروجرد:
پیش بینی ورود ریزگردها به بروجردبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

رئیس اداره هواشناسی بروجرد گفت: پیش بینی می شود پدیده ریزگردها همراه با باد نسبتا شدید در 48 ساعت آینده در بروجرد حاکم شود.شنبه گذشته با ورود پدیده ریزگردها به شهرستان بروجرد آلودگی هوای این شهرستان به 20 برابر حد مجاز رسیده بود. 

بهروز یاراحمدی دمای کنونی هوای بروجرد را 33 درجه سانتیگراد اعلام کرد و افزود: دمای هوا با توجه به آغاز فصل تابستان روبه افزایش است.وی میزان بارندگی در سال زراعی جاری را 672 میلیمتر اعلام و اظهار کرد: این رقم در مدت مشابه پارسال 428 میلیمتر بوده است.
نوع مطلب : هواشناسی، 
برچسب ها : رئیس اداره هواشناسی بروجرد: پیش بینی ورود ریزگردها به بروجرد، رئیس اداره هواشناسی بروجرد، بهروز یاراحمدی دمای کنونی هوای بروجرد را 33 درجه سانتیگراد اعلام کرد و افزود: دمای هوا با توجه به آغاز فصل تابستان روبه افزایش است، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار هواشناسی با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


فرمانده انتظامی بروجرد:
140 کیلوگرم مواد مخدر از 
نوع تریاک در بروجرد کشف شد


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

سرهنگ علیرضا دلیری روز چهارشنبه در افزود: 60 کیلوگرم از این میزان مواد مخدر پس از انهدام یک باند چهار نفره تهیه و توزیع مواد مخدر کشف شدند.وی اظهار کرد: این مواد مخدر با 2 دستگاه خودروی پژو از استان های جنوبی به سمت غرب کشور در حرکت بودند که ماموران با تشکیل اکیپ ویژه در محور بروجرد - اشترینان آنها را توقیف کردند.

فرمانده انتظامی بروجرد افزود: 80 کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک نیز به طرز ماهرانه ای داخل یک بطری نوشابه داخل تانکر یک دستگاه تریلی نفت کش جاسازی شده بود که توسط ماموران کشف شد.وی گفت: دستگیرشدگان به همراه مواد کشف شده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند. 
نوع مطلب : انتظامی، 
برچسب ها : فرمانده انتظامی بروجرد: 140 کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک در بروجرد کشف شد، سرهنگ علیرضا دلیری روز چهارشنبه در افزود: 60 کیلوگرم از این میزان مواد مخدر پس از انهدام یک باند چهار نفره تهیه و توزیع مواد مخدر کشف شدند.، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار انتظامی و قضایی با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


امام جمعه بروجرد:
شورای فرهنگ عمومی بروجردبابرگزاری
 آیین های فرهنگی شاد مخالف نیست


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا 

حجت الاسلام و المسلمین حسن ترابی در نشست شورای فرهنگ عمومی بروجرد در دفتر امام جمعه این شهرستان افزود: متاسفانه برخی افراد برگزاری کنسرت های موسیقی را کار فرهنگی می دانند درحالیکه این کنسرت ها با آموزه های دینی همخوانی ندارند.وی با اشاره به نامگذاری امسال رهبر معظم انقلاب مبنی بر اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل اظهار کرد: تمام مسئولان شهرستان بروجرد باید برای تحقق شعار امسال تلاش کنند و راهکار ارائه دهند.

امام جمعه بروجرد گفت: آیین جزء خوانی قرآن کریم در دهه سوم ماه مبارک رمضان هر روز از ساعت 10 و 30 دقیقه تا 11 در مسجد امام خمینی(ره) برگزار و از طریق سیمای بروجرد پخش می شود.وی خواستار شرکت مردم ولایتمدار بروجرد در آیین معنوی جزء خوانی قرآن کریم شد و افزود: با توجه به قرار گرفتن در ایام ماه مبارک رمضان باید به بهترین نحو ممکن از این آیین معنوی استفاده کنیم.

* افزایش 10 درصدی ورودی پرونده ها به دادگستری بروجرد

رئیس دادگستری بروجرد نیز در این نشست گفت: با توجه به تعطیلی تعدادی از واحدهای صنعتی شهرستان بروجرد آمار ورودی پرونده های قضایی به دادگستری در سه ماه نخست امسال 10 درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش یافته است.

حمید رضا بوالحسنی افزود: با بیکار شدن کارگران تعدادی از واحدهای صنعتی شهرستان بروجرد مشکلات زیادی گریبان گیر خانواده های آنها می شود که طلاق یکی از این معضلات است.وی سست شدن اعتقادات مذهبی را از دیگر عوامل طلاق دانست و اظهار کرد: متاسفانه مردم معمولا از فناوری هایی چون ماهواره و اینترنت استفاده منفی می کنند که این موضوع در سست شدن اعتقادات آنها مشهود است.

رئیس دادگستری بروجرد با تاکید بر انجام مشاوره قبل از ازدواج افزود: متاسفانه در حال حاضر مشاوره ها قبل از طلاق انجام می شوند که تاثیر چندانی ندارند زیرا زوجین در این زمان تصمیم خود را برای طلاق گرفته اند. 

* برگزاری همایش تشکل های مردم نهاد کشور در بروجرد

یکی از اعضای شورای اسلامی شهر بروجرد نیز از برگزاری همایش تشکل های مردم نهاد سراسر کشور در این شهرستان خبر داد و گفت: این همایش بعد از هفته دولت از 11 تا 14 شهریور ماه در بروجرد برگزار می شود.

پروین صادقی نژاد خواستار همکاری تمام دستگاه ها و نهادهای شهرستان بروجرد برای برگزاری این همایش شد و افزود: 200 تن از اعضای تشکل های مردم نهاد سراسر کشور در این همایش شرکت می کنند.وی اظهار کرد: همایش تشکل های مردم نهاد تاکنون در 9 شهر کشور برگزار شده و دهمین همایش این تشکل ها در شهرستان بروجرد برگزار می شود.این عضو شورای اسلامی شهر بروجرد برگزاری این همایش را نیازمند یک میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار دانست و افزود: استانداری لرستان برای تامین این مبلغ قول مساعد داده است. 
نوع مطلب : فرهنگی، 
برچسب ها : امام جمعه بروجرد: شورای فرهنگ عمومی بروجردبابرگزاری آیین های فرهنگی شاد مخالف نیست، حجت الاسلام و المسلمین حسن ترابی در نشست شورای فرهنگ عمومی بروجرد، امام جمعه بروجرد، افزایش 10 درصدی ورودی پرونده ها به دادگستری بروجرد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار فرهنگی با وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


فرماندار بروجرد: 
پایه های اقتصاد کشور با
اقتصاد مقاومتی قوی می شوند


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا 

معاون استاندار و فرماندار ویژه بروجرد نامگذاری امسال رهبر معظم انقلاب مبنی بر اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل را یادآور شد و گفت: پایه های اقتصاد کشور با اقتصاد مقاومتی قوی می شوند.

مسلم پورقاسمیان در نشست شورای فرهنگ عمومی بروجرد در دفتر امام جمعه این شهرستان افزود: رهبر معظم انقلاب در سه سال اخیر بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح و امسال بر اقدام و عمل در این راستا تاکید کرده اند.وی با تاکید بر لزوم خارج شدن اقتصاد کشور از وابستگی به نفت گفت: اقتصاد کشور باید مانند قدرت نظامی ما شود تا نگران تحریم های دشمن نباشیم.

فرماندار ویژه بروجرد با اشاره به شیوع بیماری تب برفکی در این شهرستان اظهار کرد: متاسفانه به دلیل کمبود واکسن تعداد زیادی از دام های شهرستان بروجرد تلف شدند.وی افزود: اگر در گذشته با تولید واکسن تب برفکی خود را برای مقابله با این بیماری آماده می کردیم هرگز به این اندازه تلفات نمی دادیم.

پورقاسمیان از برگزاری آیین جزء خوانی قرآن کریم در دهه سوم ماه مبارک رمضان در بروجرد خبر داد و گفت: این برنامه از استودیوی تلویزیونی بروجرد بر روی شبکه استانی افلاک پخش می شود.وی افزود: آیین جزء خوانی قرآن کریم برای نخستین بار است که در یک شهرستان و از طریق سیمای آن در شب قدر پخش می شود.

فرماندار ویژه بروجرد با انتقاد از افرادی که عنوان می کنند فرماندار مخالف برنامه های مفرح و شاد است، اظهار کرد: بنده هیچ مخالفتی با برگزاری برنامه های شاد و مفرح منطبق با اسلام و آموزه های دینی ندارم.وی افزود: هر برنامه یا همایش قبل از اجرا در بروجرد باید با شورای فرهنگ عمومی این شهرستان هماهنگ و در این شورا مصوب شود.

* شورای شهر بروجرد توجهی به اظهارنظرهای غیرکارشناسی نمی کند

رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد نیز در این نشست با انتقاد از اظهارنظرهای غیرکارشناسی در خصوص عملکرد شهرداری و شورای شهر گفت: برخی افراد از شهرداری می خواهند به جای احداث تقاطع غیرهمسطح بیمارستان احداث کند درحالیکه احداث بیمارستان وظیفه شهرداری و شورای شهر نیست.

عباس شمس الدینی افزود: احداث تقاطع غیرهمسطح برای رفع ترافیک در برخی از نقاط شهر بروجرد الزامی است و این کار در راستای وظایف شهرداری و شورای شهر انجام خواهد شد.وی اظهار کرد: شورای شهر بروجرد برای احداث اماکن درمانی از جمله مرکز بیماری های خاص بیشترین همکاری را در اعطای زمین داشته است.

رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد افزود: قرارگاه خاتم الانبیا قرار است یکهزار و 300 میلیارد ریال در طرح های شهرداری بروجرد سرمایه گذاری کند ولی متاسفانه برخی از رسانه ها با طرح موضوعات غیرمرتبط و حاشیه ای این موضوع را وارونه جلوه دادند.وی گفت: شهرداری و شورای شهر با بی توجهی به اظهارنظرهای غیرکارشناسی تمام تلاش خود را برای خدمت رسانی به جامعه بکار می گیرند.

شمس الدینی افزود: نخستین اقدام شهرداری با همکاری قرارگاه خاتم الانبیا آزادسازی محوطه امامزاده جعفر(ع) و مرمت بنای این اثر تاریخی است.وی با اشاره به تشکیل کمیسیون اقتصاد مقاومتی در شورای اسلامی شهر بروجرد اظهار کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر بروجرد، انضباط مالی را در راستای سیاست اقتصاد مقاومتی مدنظر قرار داده اند.
نوع مطلب : فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، 
برچسب ها : فرماندار بروجرد: پایه های اقتصاد کشور با اقتصاد مقاومتی قوی می شوند، مسلم پورقاسمیان، فرماندار ویژه بروجرد، شورای شهر بروجرد توجهی به اظهارنظرهای غیرکارشناسی نمی کند، رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد، عباس شمس الدینی، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :سلام بر لحظه‏ هایی که تو را آوردند!

سلام بر لب‏های رسول اللّه‏ که میلاد تو را به درگاه پروردگار، سبحه گفت 

و نام یگانه‏ ات را از دست جبرئیل گرفت و در گوش عصمتت زمزمه کرد!

سلام بر لبخند سرافراز علی علیه‏ السلام ، که در طلوع تو اتفاق افتاد!

سلام بر تو، امامتِ فردای پس از علی!

سلام بر تو، شباهتِ بی‏شائبه محمدی!

سلام بر اقیانوس کرامت و سخاوتی که

 از دامان «کوثر» و «ابوتراب» برخاست.
 


-حسن.gif


emem-hasan-a.gif


میلاد نور، در نیمه ی ماه نور، بر عاشقان نور مبارکباد.
وبلاگ خبری محسن مهربان

نوع مطلب : دینی مذهبی، 
برچسب ها : میلاد نور، در نیمه ی ماه نور، بر عاشقان نور مبارکباد.، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار دینی مذهبی با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، امام حسن مجتبی (ع)،
لینک های مرتبط :


فرمانده انتظامی بروجرد: 
اعتیاد فراتر از یک آسیب اجتماعی استبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا 

سرهنگ علیرضا دلیری روز سه شنبه در همایش اعتیاد و راه های مقابله و پیشگیری در تالار دکتر زرینکوب بروجرد افزود: مواد مخدر بعد از نفت، سلاح و صنعت گردشگری، چهارمین صنعت پر در آمد دنیا است و بعد از سلاح مقام دوم تجارت غیر قانونی را دارد.وی اظهار کرد: 200 هزار خانواده در کشور افغانستان در زمینه تولید و توزیع مواد مخدر فعالیت دارند و جامعه جهانی تاکنون نتواسته با این افراد برخورد کند.

فرمانده انتظامی بروجرد با اشاره به وجود 450 نوع مواد مخدر صنعتی و سنتی در جهان افزود: طبق آمار بیش از 250 میلیون معتاد و 50 میلیون بیمار مبتلا به ایدز از طریق استفاده از سرنگ مشترک در جهان شناسایی شده است.وی گفت: با توجه به افزایش کشفیات مواد مخدر، مصرف این مواد در حال افزایش و سن مصرف در حال کاهش است.

سرهنگ دلیری استعمال مواد مخدر در روستاها را قابل تامل خواند و افزود: متاسفانه تبلیغات لاغری در آرایشگاه های زنانه و فروش قرص هایی از جنس مواد مخدر رو به افزایش است.وی با اشاره به نقش منفی اعتیاد در تمام عرصه های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و بهداشتی اظهار کرد: 65 درصد همسرآزاری، 55 درصد طلاق ها، 22 درصد خشونت ها، 68 درصد بیماری ها و 25 درصد قتل ها ناشی از مواد مخدر است.وی افزود: متاسفانه افراد معتاد برای دور کردن نگاه های مردم از خود به دنبال آلوده کردن افراد دیگری می روند.

فرمانده انتظامی بروجرد با اشاره به شناسایی افزون بر 60 هزار معتاد در کشور گفت: 30 تن دارو سالانه برای درمان این افراد استفاده می شود که خود مصداق از بین رفتن سرمایه های اجتماعی و اقتصادی است.وی افزود: نیروی انتظامی تاکنون سه هزار و 780 شهید و 12 هزار جانباز را در راه مبارزه با مواد مخدر تقدیم میهن اسلامی کرده است.

سرهنگ دلیری یکی از عوامل مهم در گرایش افراد به مواد مخدر را خانواده دانست و گفت: فقر خانواده، بی سرپرستی یا بد سرپرستی، از هم گسیختگی، کم سوادی و بی سوادی اعضای خانواده همگی در اعتیاد فرزندان نقش دارند.وی ویژگی های فردی مانند نداشتن اعتماد به نفس و مهارت اجتماعی، اضطراب و کمرنگی اعتقادات دینی را در بروز معضل اعتیاد موثر دانست و گفت: زندگی در محلات آلوده، بیکاری، ضعف در اجرای قانون، کمرنگ بودن نظارت های اجتماعی و حمایت نکردن از فرد نیز از عوامل اجتماعی گرایش افراد به اعتیاد می باشند.

فرمانده انتظامی بروجرد افزود: کمبود مراکز مشاوره و تفریحی و بالا بودن هزینه استفاده از این مکان ها، کمبود مراکز درمانی ویژه معتادان و کمرنگ بودن برنامه های فرهنگی در گسترش اعتیاد موثر است.وی نجات یک فرد معتاد را نجات یک جامعه دانست و اظهار کرد: نیروی انتظامی با تمام توان و قدرت از حریم جوانان و آینده کشور دفاع می کند.

سرهنگ دلیری با ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده در حوزه مبارزه با مواد مخدر در شهرستان بروجرد گفت: در سال های 93 و 94 به ترتیب 422 و 387 کیلوگرم انواع مواد مخدر در بروجرد کشف شده است.وی افزود: در سه ماه نخست امسال نیز 227 کیلوگرم انواع مواد مخدر در شهرستان بروجرد کشف شده که این آمار نشان دهنده افزایش مصرف مواد مخدر است.

فرمانده انتظامی بروجرد گفت: در سال های 93 و 94 به ترتیب یکهزار و 531 و سه هزار و 671 فرد معتاد در شهرستان بروجرد دستگیر شده است که این آمار در سه ماه نخست امسال 729 نفر می باشد. وی از متلاشی شدن هشت باند تهیه و توزیع مواد مخدر از ابتدای سال جاری تاکنون در شهرستان بروجرد خبر داد و افزود: در سال های 93 و 94 به ترتیب 17 و 29 باند تهیه و توزیع مواد مخدر در این شهرستان متلاشی شده است.

در این همایش جمعی از مسولان و انجمن های اجتماعی شهرستان بروجرد و افراد معتاد نجات یافته حضور داشتند.
نوع مطلب : اجتماعی، قضایی، انتظامی، 
برچسب ها : فرمانده انتظامی بروجرد: اعتیاد فراتر از یک آسیب اجتماعی است، سرهنگ علیرضا دلیری روز سه شنبه در همایش اعتیاد و راه های مقابله و پیشگیری در تالار دکتر زرینکوب بروجرد افزود: مواد مخدر بعد از نفت، سلاح و صنعت گردشگری، چهارمین صنعت پر در آمد دنیا است، فرمانده انتظامی بروجرد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 2 )    1   2   
درباره وبلاگ

پروردگارا داده هایت ، نداده هایت و گرفته هایت را شکر می گویم

چون داده هایت نعمت ، نداده هایت حکمت و گرفته هایت امتحان است.

ضمن عرض درود و خوش آمدگویی خدمت شما عزیزان
امیدوارم از مطالب سایت رضایت داشته باشید.
مدیر سایت محسن مهربان

ایمیلmehraban_asa@yahoo.com

سامانه پیام کوتاه 50004000300020

مدیر وبلاگ : محسن مهربان
مطالب اخیر
آرشیو وبلاگ
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :