محسن مهربان
سایت خبری بروجرد
صفحه نخست         تماس با مدیر         پست الکترونیک        RSS         ATOM
 
 
رئیس هیات فوتسال بروجرد:
مسابقات قهرمانی فوتسال نوجوانان 
کشور به میزبانی بروجرد برگزار می شود


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا 

سید کمال الدین حسینی روز یکشنبه در نشست خبری در خبرگزاری جمهوری اسلامی دفتر بروجرد افزود: این مسابقات از 30 مرداد ماه به مدت 10 روز در سه سالن ورزشی ولایت، کارگران و شهید بروجردی شهرستان بروجرد برگزار می شوند.وی اظهار کرد: 2 تیم منتخب از هر استان یعنی 64 تیم در 16 گروه چهار تیمی و به صورت حذفی با یکدیگر به رقابت می پردازند و چهار تیم نخست به لیگ برتر راه می یابند.

رئیس هیات فوتسال بروجرد افزود: یک یا 2 تیم از بروجرد با نام اداره ورزش و جوانان و منتخب بروجرد در این مسابقات شرکت خواهند کرد.وی با بیان اینکه تیم ها از سال گذشته در حال آماده سازی برای حضور در این مسابقات هستند، گفت: متاسفانه تیم بروجرد پارسال در این مسابقات شرکت نکرد ولی امسال به دلیل میزبانی شانس موفقیت در این مسابقات را دارد.

حسینی از حضور کمیته فنی تیم ملی در این مسابقات خبر داد و افزود: این کمیته بازی ها را رصد و از بین چهار تیم راه یافته به لیگ کشوری افرادی را برای تیم ملی انتخاب می کند.وی اظهار کرد: با توجه به حضور حدود 2 هزار بازیکن، مربی، کادر فنی و خانواده ورزشکاران در بروجرد در حال رایزینی و هماهنگی برای برگزاری هرچه بهتر مسابقات کشوری فوتسال در این شهرستان هستیم.وی از ادارات و شرکت های خصوصی خواست به منظور برگزاری این مسابقات و تامین هزینه ها با هیات فوتسال بروجرد همکاری کنند.


رئیس هیات فوتسال بروجرد افزود: این مسابقات فقط یک رقابت ورزشی نیست بلکه می توان از این ظرفیت برای معرفی توانمندی ها و ظرفیت های ورزشی، هنری، فرهنگی و گردشگری شهرستان بروجرد نیز بهره مند شد.وی بر لزوم تشکیل کمیته استقبال از ورزشکاران و تامین امنیت مسابقات تاکید کرد و گفت: اسکان و پذیرایی مناسب تیم های ورزشی و جذب حامی برای این مسابقات نیازمند همکاری ادارات و شرکت های خصوصی است.

حسینی در خصوص وضعیت تیم های پایه بروجرد اظهار کرد: در 2 سال اخیر تمامی تمرکز خود را بر تیم های پایه معطوف کرده ایم تا بتوانیم بازیکنانی آماده و مجرب برای رده های بالاتر پرورش دهیم.وی با اشاره به پنج سال حضور تیم فوتسال پولاد گسترش بروجرد در مسابقات لیگ دسته 2 کشور گفت: به دلیل مشکلات مالی این تیم به خرم آباد واگذار شد که در آنجا نیز یک سال بیشتر دوام نیاورد و از سطح مسابقات حذف شد.
نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها : رئیس هیات فوتسال بروجرد: مسابقات قهرمانی فوتسال نوجوانان کشور به میزبانی بروجرد برگزار می شود، سید کمال الدین حسینی روز یکشنبه در نشست خبری در خبرگزاری جمهوری اسلامی دفتر بروجرد افزود: این مسابقات از 30 مرداد ماه به مدت 10 روز در سه سالن ورزشی ولایت، کارگران و شهید بروجردی شهرستان بروجرد برگزار می شوند، رئیس هیات فوتسال بروجرد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار ورزشی با وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


استاندار لرستان از ارائه تسهیلات 
به 304 واحد تولیدی استان خبر داد.به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از خبرگزاری فارس 

هوشنگ بازوند عصر امروز در حاشیه سفر به شهرستان بروجرد در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: واحدها باید به منظور دریافت تسهیلات ثبت نام و اقدام به انعقاد قرارداد کنند.وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر سهم شهرستان بروجرد از مجموع 304 واحد یاد شده عنوان کرد: قریب به یک ماه و نیم تا دو ماه طول می‎کشد تا سهم شهرستان‎ها مشخص شود.

استاندار لرستان تصریح کرد: از مجموع 304 واحد یاد شده 192 واحد تولیدی در سال 95 تسهیلات می‎گیرند که برش شهرستانی این تعداد تا یک ماه آینده اعلام می‎شود.بازوند در پاسخ به سؤالی مبنی بر چگونگی تداوم حیات کاری کارخانجات نساجی بروجرد و بازگشت به کار نیروهای تعدیل شده گفت: کارخانجات نساجی این شهرستان جزء پروژه‎های اقتصاد مقاومتی استان لرستان قرار دارد.وی از اعطای تسهیلات به کارخانجات نساجی بروجرد خبر و ادامه داد: این کارخانه برای دریافت 50 میلیارد تومان تسهیلات معرفی شده است.

استاندار لرستان همچنین بر احداث و بهره‎برداری از پروژه بیمارستان آیت‌الله بروجردی را تا پایان سال جاری تاکید کرد.گفتنی است، استان لرستان در سال مزین به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل به عنوان استان پایلوت اجرای طرح اقتصاد مقاومتی در کشور انتخاب شده است.بر این مبنا فراهم‎سازی شرایط لازم به منظور تقویت و احیای کارخانجات و پروژه‎های متعددی در دستور کار مسئولان ارشد استانی و شهرستانی قرار گرفته است.

گفتنی است، اعطای تسهیلات به واحدهای صنعتی، تولیدی و ... به منظور تداوم حیات کاری و جلوگیری از تعطیلی آنها نیز در دستور کار مسؤولان ارشد استان لرستان قرار دارد.لازم به ذکر است، استاندار لرستان امروز در سفر به شهرستان بروجرد بررسی ظرفیت ها و چالش‎های فراروی این شهرستان را در دستور کار خود قرار داد و در این راستا از چندین پروژه در حال اجرا بازدید کرد.

نوع مطلب : اقتصادی، تولید، 
برچسب ها : استاندار لرستان از ارائه تسهیلات به 304 واحد تولیدی استان خبر داد.، هوشنگ بازوند، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار اقتصادی با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد: 
احیاء کارخانه‎های تعطیل و نیمه‌
تعطیل این شهرستان ضروری است.


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از فارس

کامران فرشید امروز اظهار کرد: احیاء واحدهای تولیدی و صنعتی تعطیل و نیمه‌تعطیل این شهرستان با تامین و تزریق سرمایه در گردش آنها حفظ فرصت‎های شغلی تعریف شده در این واحدها را به دنبال دارد.وی با اشاره به لزوم تلاش بیش از پیش مسؤولان استانی و شهرستانی در راستای ایجاد اشتغال در شهرستان بروجرد افزود: استفاده از تسهیلات بانکی در جهت ایجاد فرصت‎های شغلی جدید در این شهرستان ضرورتی انکارناپذیر است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد بر لزوم جلوگیری از رکود کارخانه‎ها و کارگاه‎های تولیدی به عنوان سرمایه عظیم این شهرستان تاکید کرد.فرشید عنوان کرد: سال مزین به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل فرصت خوبی به منظور احیاء واحدهای تولیدی و صنعتی تعطیل و نیمه‌تعطیل این شهرستان است.وی اظهار کرد: ایجاد فرصت‎های شغلی جدید در کنار احیاء کارخانه‎ها و کارگاه‎های تولیدی این شهرستان با استفاده از ظرفیت سرمایه‎گذاران در بخش‎های مختلف کشاورزی، دامپروری، تولیدی و صنایع دستی امکان‎پذیراست.  

این مسؤول تصریح کرد: کارخانه‎ها و کارگاه‎های تولیدی و صنعتی شهرستان بروجرد باید در جذب نیروی کار در چارچوب قوانین و مقررات داخلی کارخانه‎ها از نیروهای کار ماهر ثبت‌نام شده در کاریابی‎ها استفاده کرده و از هرگونه رابطه بازی در این زمینه خودداری کنند.

فرشید اضافه کرد: صاحبان صنایع و کارخانه‎های بروجرد می‎توانند، با برگزاری آزمون و گزینش از میان افراد ماهر و تحصیل کرده ثبت‌نامی در کاریابی‎های این شهرستان نیروی کار مورد نیاز خود را جذب کنند.وی ادامه داد: تنها دلیل عدم جذب برخی افراد ثبت‌نام شده در کاریابی‎ها از سوی صاحبان واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان بروجرد نداشتن مهارت‎های لازم آنها است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد با اشاره به لزوم کسب مهارت توسط دانش‎آموختگان دانشگاهی در کنار کسب مدرک تحصیلی خاطرنشان کرد: کاریابی‎ها به تناسب فرصت‎های شغلی معرفی شده از سوی کارخانه‎ها، صنایع و تعاونی‎ها اقدام به معرفی افراد کارجو می‎کنند.

فرشید یکی از راهکارهای اشتغالزایی را تشکیل تعاونی‎ها خواند و تاکید کرد: انتخاب استان لرستان به عنوان پایلوت اجرای طرح اقتصاد مقاومتی فرصت خوبی به منظور بهره‎گیری از اعتبارات و تسهیلات بخش تعاون در ایجاد فرصت‎های شغلی جدید در شهرستان بروجرد است.
نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها : رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد: احیاء کارخانه‎های تعطیل و نیمه‌ تعطیل این شهرستان ضروری است.، کار و رفاه اجتماعی بروجرد بر لزوم جلوگیری از رکود کارخانه‎ها و کارگاه‎های تولیدی به عنوان سرمایه عظیم این شهرستان تاکید کرد.، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخباراجتماعی با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


استاندار لرستان:
بیمارستان آیت الله بروجردی 
باید تا دهه فجر امسال تکمیل شودبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا 

استاندار لرستان گفت: بیمارستان آیت الله بروجردی جزو طرح های اقتصاد مقاومتی استان لرستان است لذا باید تا دهه فجر امسال به بهره برداری برسد.

هوشنگ بازوند در جریان بازدید از بیمارستان در حال ساخت آیت الله بروجردی بروجرد افزود: اداره راه و شهرسازی پیمانکار طرح بیمارستان آیت الله العظمی بروجردی(ره) باید روند اجرای طرح را تسریع بخشد در غیر این صورت باید طرح را به پیمانکار دیگری واگذار نماید.وی با اشاره به آغاز عملیات ساخت بیمارستان آیت الله بروجردی در سال 1386 اظهار کرد: مسئولان بارها در این مدت به مردم بروجرد قول بهره برداری از این بیمارستان را داده اند ولی تاکنون این وعده ها عملی نشده اند.

استاندار لرستان افزود: تجهیز بیمارستان آیت الله بروجردی 700 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که دانشگاه علوم پزشکی لرستان برای تجهیز این بیمارستان اعلام آمادگی کرده است.وی بروجرد را نیازمند تحول جدی دانست و گفت: مسئولان بروجرد به همراه نمایندگان این شهرستان در مجلس شورای اسلامی باید با وحدت و اتحاد کمبودهای گذشته را جبران کنند.


نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی به عنوان پیمانکار اجرای طرح بیمارستان آیت الله بروجردی باید تمام تلاش خود را برای تکمیل این بیمارستان در سال جاری به کار گیرد.عباس گودرزی افزود: وعده های عملی نشده مسئولان در سال های گذشته باعث نارضایتی مردم بروجرد شده است لذا برای حل مشکلات بهداشت و درمان این شهرستان باید اقدام عملی صورت گیرد.وی گفت: ظرفیت بخش خصوصی برای رفع مشکلات بهداشتی و درمانی شهرستان بروجرد باید مورد استفاده قرار گیرد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی پیشرفت فیزیکی بیمارستان آیت الله بروجردی را 73 درصد عنوان کرد و افزود: این بیمارستان برای تکمیل به 230 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.وی اظهار کرد: این بیمارستان در پنج طبقه احداث شده و دارای 16 تختخواب است که قابلیت ارتقا به 229 تخت را دارد.

نوع مطلب : بهداشت، عمرانی، 
برچسب ها : استاندار لرستان: بیمارستان آیت الله بروجردی باید تا دهه فجر امسال تکمیل شود، هوشنگ بازوند، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی، عباس گودرزی، وبلاگ خبری محسن مهربان، استاندار لرستان،
لینک های مرتبط :


امام جمعه بروجرد: 
بروجرد از کمبود فضای
بهداشتی درمانی رنج می بردبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا 

امام جمعه بروجرد گفت: به رغم تمام تلاش های صورت گرفته برای رفع محرومیت بهداشتی و درمانی بروجرد ولی همچنان این شهرستان از کمبود فضای بهداشتی و درمانی رنج می برد.

حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی روز شنبه در دیدار استاندار لرستان در دفتر امام جمعه بروجرد افزود: بیمارستان های بروجرد متعلق به 100 سال پیش و تخریبی هستند.وی اظهار کرد: مسئولان نبود اعتبار کافی را دلیل تکمیل نشدن بیمارستان آیت الله بروجردی(ره) می دانند در حالیکه طرح های بهداشتی درمانی سایر نقاط استان مشکل خاصی ندارند.

امام جمعه بروجرد افزود: مشکلات بخش بهداشت و درمان بروجرد و کمبود پزشک متخصص در این شهرستان باید بررسی و برطرف شوند.وی گفت: اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) که توسط خیران احداث شده در انتظار تجهیز توسط علوم پزشکی لرستان است.

حجت الاسلام والمسلمین ترابی افزود: با توجه به پیگیری جدی استاندار لرستان امیدواریم مشکلات بهداشت و درمان شهرستان بروجرد برطرف شوند.وی با تاکید بر لزوم مرمت آثار تاریخی شهرستان بروجرد اظهار کرد: بیشترین آثار تاریخی استان لرستان در شهرستان بروجرد واقع شده اند ولی اقدام عملی برای سرو سامان دادن به آنها صورت نگرفته است.


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان نیز گفت: قرارداد مرمت و بازسازی مسجد جامع بروجرد با اعتبار یکهزار و 500 میلیون ریال بسته شده است و به زودی عملیات مرمت این مسجد آغاز می شود.علیرضا سلیمانی افزود: برای بازسازی و مرمت مسجد امام خمینی(ره) بروجرد نیز یک هزارو 440 میلیون ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.وی اظهار کرد: به زودی کار تملک و خریداری 9 خانه تاریخی در شهرستان بروجرد آغاز و مرمت و بازسازی این اماکن آغاز می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز گفت: شاخص جمعیتی شهرستان بروجرد اجازه افزایش تخت های بیمارستانی را در این شهرستان نمی دهد.کوروش ساکی افزود: آمادگی لازم برای تجهیز بیمارستان آیت الله بروجردی و مرکز درمان بستر اشترینان وجود دارد.وی اظهار کرد: مرکز درمان بستر شهر اشترینان با 10 میلیارد ریال اعتبار به اتمام رسیده و حدود 10 میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز نیاز دارد که موافقت آن اخذ شده است.وی افزود: برای تجهیز 77 تخت بیمارستانی با وجود تجهیز اورژانس بیمارستان امام(ره) در شهرستان بروجرد، 170 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

استاندار لرستان به همراه جمعی از مسئولان استان لرستان و شهرستان بروجرد روز شنبه از محور بروجرد- اراک، روستای آق بلاغ، مرکز درمان بستر 10 تختخوابی اشترینان، اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) و طرح تقاطع دوراهی نهاوند - بروجرد بازدید کرد. 

نوع مطلب : بهداشت، میراث فرهنگی، 
برچسب ها : امام جمعه بروجرد: بروجرد از کمبود فضای بهداشتی درمانی رنج می برد، حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی روز شنبه در دیدار استاندار لرستان در دفتر امام جمعه بروجرد، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


نماینده بروجرد از آغاز احداث بزرگترین
کمپ گردشگری این شهرستان خبر دادبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: بزرگترین کمپ گردشگری تاریخ شهرستان بروجرد در قلعه تاریخی آق بلاغ توسط بخش خصوصی احداث می شود.

عباس گودرزی در نشست خبری با اصحاب رسانه بروجرد در دفتر خود افزود: این کمپ گردشگری با همکاری سپاه پاسداران برای استفاده عموم مردم احداث می شود.وی اظهار کرد: قرار است فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان ظرف مدت 10 روز طرح خود را برای احداث کمپ گردشگری بروجرد تهیه و به استانداری ارائه دهد که استانداری نیز باید ظرف مدت 48 ساعت این طرح را بررسی کند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی افزود: قرار است استانداری پس از تایید طرح، آسفالت مسیر دسترسی و اجرای برق رسانی به این مجموعه گردشگری را پیگیری کند.وی گفت: سپاه پاسداران با نظارت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و با استفاده از تمام ظرفیت های ممکن به صورت جهادی و انقلابی این طرح مهم را اجرا می کند.

گودرزی افزود: قرار گرفتن روستای آق بلاغ در نزدیکی آزاد راه اراک - بروجرد - خرم آباد فرصت مناسبی را برای توقف مسافران و اقامت آنها در کمپ گردشگری بروجرد فراهم می کند که این موضوع باعث رونق گردشگری این شهرستان خواهد شد.وی در خصوص مرمت مساجد تاریخی بروجرد اظهار کرد: مرمت مساجد جامع و امام خمینی(ره) بروجرد به ترتیب با یکهزار و 500 میلیون ریال و یکهزارو 440 میلیون ریال اعتبار انجام می شود.وی با اشاره به سفر استاندار لرستان به بروجرد و تصویب 14 مصوبه در این سفر گفت: 6 مصوبه از این تعداد در حوزه بهداشت و درمان، چهار مصوبه در حوزه راه، سه مصوبه در حوزه گردشگری و یک مصوبه در خصوص ساماندهی مزار شهدای گمنام اشترینان بودند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی احداث بیمارستان آیت الله بروجردی(ره) را مطالبه جدی مردم این شهرستان دانست و افزود: متاسفانه عملیات احداث این بیمارستان به کندی پیش می رود.وی گفت: پیمانکار این بیمارستان وزارت راه و شهرسازی است لذا هفته آینده نشستی با حضور معاون این وزارتخانه برای بررسی وضعیت این بیمارستان و راه های تسریع در تکمیل آن برگزار می شود.

گودرزی با بیان اینکه افزون بر یکهزار بیمار خاص از جمله بیماران سرطانی در شهرستان بروجرد وجود دارد، گفت: تجهیزات مورد نیاز برای درمان سرطان در مرکز بیماری های خاص بروجرد وجود دارد ولی متاسفانه بیماران به دلیل نبود پزشک آنکولوژیست برای درمان بیماری خود به دیگر شهرستان ها مراجعه می کنند.وی افزود: پیگیری هایی توسط استاندار لرستان و بنده برای دعوت پزشک آنکولوژیست از استان های همدان و مرکزی صورت گرفته است و امیدواریم این مشکل هرچه سریعتر برطرف شود.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: قرار است رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان ظرفیت تخت بیمارستانی شهرستان بروجرد را بررسی نماید تا با مشارکت قرارگاه خاتم الانبیا یک بیمارستان دولتی دیگر در شهرستان احداث شود.وی افزود: طرح احداث یک بیمارستان 32 تختخوابی توسط بخش خصوصی در حال مطالعه می باشد و قرار است زمین آن برای تغییر کاربری به استانداری معرفی شود.

گودرزی تاکید کرد: احداث بیمارستان خصوصی در بروجرد موجب خلوت شدن بیمارستان های دولتی این شهرستان و درمان بیماران کم درآمد در بیمارستان های دولتی می شود.وی با اشاره به دوطرفه بودن جاده بروجرد- توره گفت: استاندار لرستان در جریان بازدید از این جاده قول دادند 11 کیلومتر مسیر دوطرفه این جاده تا پنجم مردادماه امسال چهارخطه شود.وی به تامین روشنایی جاده بروجرد- اشترینان در آینده نزدیک خبر داد و افزود: مقرر شد کار مطالعاتی تقاطع غیرهمسطح شهرک دام در دستور کار قرار گیرد و 2 تقاطع غیرهمسطح برای محورهای روستایی قلعه ثمور خان و دودانگه احداث شود.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از دخالت های برخی از مسئولان این شهرستان در حوزه های غیر مرتبط اظهار کرد: مسئولان باید در حوزه مسئولیت خود برای رفع مشکلات شهرستان گام بردارند.وی افزود: وضعیت فرهنگی بروجرد زیبنده این شهرستان نیست ولی متاسفانه مسئولان این حوزه در حوزه هایی که هیچ ارتباطی با آنها ندارد دخالت می کنند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: بنده بر سر دفاع از حقوق مردم و مصالح انقلاب با هیچ کس مماشات نمی کنم لذا مسئولان باید وظایف خود را به خوبی انجام دهند.وی افزود: فرهنگ تملق و چاپلوسی باید از شهرستان بروجرد رخت ببندد.
نوع مطلب : گردشگری، 
برچسب ها : نماینده بروجرد از آغاز احداث بزرگترین کمپ گردشگری این شهرستان خبر داد، عباس گودرزی، نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار گردشگری با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


توصیه‌هایی برای مهار گرمازدگیبه گزارش سلامت نیوز

​​​​​وقتی دمای مرکزی بدن از ۴۰ درجه سانتیگراد فراتر برود و بدن قادر به تنظیم دما و خنک کردن خود نباشد، اختلال گرمازدگی بروز می‌کند. مشکلی که فصل تابستان و گرمای هوا بهترین زمینه برای بروز آن است. اما می‌توان با وجود فعالیت در روزهای گرم سال از گرمازدگی اجتناب کرد و گرمازده نشد.

در فصل تابستان در مناطق بسیار گرم و همچنین دیگر مناطقی که هم رطوبت بالایی دارند و هم دمای هوا بالا می‌رود، مشکلات گرمازدگی گریبان بسیاری را می‌گیرد. البته مشکلات گرمازدگی می‌تواند در درجات مختلف بروز کند که در چنین صورتی پیشگیری و راه‌های مقابله با گرمازدگی در این فصل سال، امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

دکتر وحید حسینی جناب، با اشاره به اینکه مردان بیشتر از زنان مستعد گرمازدگی هستند، می‌گوید:«گرمازدگی می‌تواند مسافران و طبیعت گردان را درگیر کند البته در بیشتر موارد با استراحتی کوتاه مشکل برطرف می‌شود، اما گاهی موضوع جدی است و می‌تواند عوارض جبران‌ناپذیری داشته باشد. برای اینکه حرارت بدن، ۳۷ درجه سانتیگراد بماند باید حرارت اضافی را به صورت تنفس، تعریق، تشعشع و هدایت دفع کند، اگر به هر دلیلی این اتفاق نیفتد شخص دچار گرمازدگی می‌شود.»

60 درصد وزن بدن را آب تشکیل می‌دهد. با از دست دادن آب، بدن بسرعت واکنش نشان می‌دهد، به گفته این پزشک، با از دست دادن یک درصد آب بدن، احساس تشنگی دست می‌دهد؛ به میزان دو درصد علاوه بر تشنگی، آشفتگی و کم اشتهایی هم به سراغ فرد خواهد آمد؛ اتلاف 3درصد با ضعف و بی‌حالی وافزایش غلظت خون و 4 درصد با تهوع و ضعف عضلانی، 5 درصد با عدم تمرکز و 6درصد با اختلال کنترل درجه حرارت بدن همراه است. با کاهش 7درصد و بیشتر، تنگی نفس، گرفتگی عضلات، افت گردش خون و نارسایی کلیه رخ می‌دهد.

دکترحسینی جناب در ادامه می‌افزاید: «براثرتعریق فراوان، مایعات و املاح زیاد از بدن خارج و شخص دچار اختلال مختصری می‌شود. گاهی عضله‌ها بخصوص در جدار شکم دچار انقباض و گرفتگی دردناک می‌گردد که به آن «کرامپ ناشی ازگرما» می‌گویند. گاهی سلول‌های سطحی پوست آسیب دیده وعرق زیر پوست جمع شده و فرد دچار جوش زیرپوستی یا به اصطلاح عرق سوز می‌شود.»


در تابستان 4 لیتر مایعات بنوشید

همه می‌دانیم که برای پیشگیری از عارضه گرمازدگی در هوای گرم، باید مایعات فراوان نوشید، این مشاور مدیریت بحران از دیگر بایدها و نبایدهای تابستان به مصرف نکردن قهوه، چای و انواع نوشابه‌های گازدار اشاره کرده و متذکر می‌شود: مصرف این مواد سبب ازبین رفتن بیشتر آب بدن می‌شوند، ورزش را هم صبح یا عصرانجام دهید، چون در آن زمان دمای هوا نسبت به ساعات دیگر پایین‌تر است؛ در ساعات گرم روز تا جایی که ممکن است از منزل خارج نشوید، لباس‌های آزاد و گشاد با رنگ‌های روشن انتخاب کنید و کلاه لبه دار بگذارید. خوب است بدانید که بدن انسان در حالت عادی روزانه نیاز به دو لیتر مایعات دارد تا سوخت و ساز، بدون مشکل صورت پذیرد اما این میزان در تابستان به چهار لیتر می‌رسد.

درمان گرمازدگی بستگی به شدت آن دارد، به توصیه دکترحسینی جناب، اگر دیدید فردی علائم گرمازدگی دارد، در کوتاه‌ترین زمان ممکن او را به بیمارستان منتقل کنید، در صورتی که نمی‌توانید او را به بیمارستان ببرید، باید هرچه سریعتر دمای بدن را پایین بیاورید، به عنوان نخستین قدم بهتر است لباس‌های شخص گرمازده را از بدن خارج کنید و با استفاده از یک پارچه یا حوله، بدن او را با آب سرد یا قطعات یخ خیس کنید. اگر مقدار آبی که در اختیار دارید کم است، ابتدا سر و گردن او را خنک کنید. تکه‌های یخ را روی گردن، زیر بغل و کشاله ران او بگذارید و با هر وسیله‌ای که دم دست دارید، او را باد بزنید. بعد از حمام گرفتن، پاها را در محل بالاتری نسبت به بدن او قرار دهید تا جریان خون بیشتر به طرف سر او برود. دست‌ها و پاها را ماساژ دهید تا خونی که خنک شده، به سمت مغز و مرکز بدن او برود. اگر شخص هشیار است، او را تشویق کنید تا کم کم آب یا یک نوشیدنی خنک بنوشد. ولی اگر شخص بی‌هوش باشد، نمی‌توانید این کار را انجام دهید، بنابراین همان‌طور که گفتم بدن او را خنک کنید تا وقتی به هوش آمد، آب بنوشد.

نوع مطلب : سلامت، 
برچسب ها : توصیه‌هایی برای مهار گرمازدگی، اخبار بروجرد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار سلامت با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، دکتر وحید حسینی جناب،
لینک های مرتبط :


بروجردی:
آمریکا در برجام بارها نقض عهد کردبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از خانه ملت

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: ممکن است علی رغم مصوبه کارگروه اقدام مالی درباره ایران، آمریکایی ها به صورت شفاهی یا به صورت دستور العمل های محرمانه به سیستم های بانکی، همچنان دستور عدم تعامل با بانک های ایران را ارسال کنند.

علاء الدین بروجردی با اشاره به تصمیم اخیر کارگروه اقدام مالی درباره ایران مبنی بر تعلیق محدودیت ها و اقدامات تقابلی گروه ویژه مالی بین المللی، گفت: با توجه به اصل بدبینی به حق و همیشگی ایران به آمریکا، نباید در این زمینه قضاوت خوشبینانه و شتاب زده ای انجام بدهیم.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: آن چه که حائز اهمیت بوده، این است که در صحنه عمل چه اتفاقی واقع می شود، از این رو تصویب مصوبه‌ای از سوی غربی ها برای برداشتن موانع و خرسندن شدن ما، امر و مسئله کافی نیست.وی گفت: متأسفانه آمریکایی در برجام به عنوان یک تعهد رسمی، امضاشده و بین المللی و با پشتوانه قطعنامه شورای امنیت، بارها نقض عهد و پیمان شکنی کرده اند، از این رو مهم این است که در صحنه عمل چه اتفاقی رخ داده و رویکرد آمریکا در این رابطه چگونه است.

بروجردی تصریح کرد: ممکن است علی رغم مصوبه کارگروه اقدام مالی درباره ایران، آمریکایی ها به صورت شفاهی یا به صورت دستور العمل های محرمانه به سیستم های بانکی، همچنان دستور عدم تعامل با بانک های ایران را ارسال کنند و این قطعا آغاز یک بازی جدید خواهد بود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ادامه داد: به نظر من نباید شتاب زده و خوشبینانه عمل کرد و باید منتظر باشیم تا ببینیم در صحنه عمل چه اتفاقی رخ خواهد داد.کارگروه اقدام مالی در بیانیه خود که روز جمعه منتشر شد، از تصویب و تعهد سیاسی سطح بالای ایران به یک برنامه اقدام برای رسیدگی به کمبودهای مربوط به مبارزه با پولشویی و مقابله با حمایت مالی از تروریسم و هم‌چنین تصمیم این کشور برای دریافت کمک‌های فنی در جهت اجرای این برنامه اقدام استقبال کرد و اقدامات تقابلی را به مدت 12 ماه به حالت تعلیق درآورد تا در روند اجرای برنامه اقدام نظارت کند.

هم‌چنین در ادامه این بیانیه آمده است: ایران تا زمان اجرای کامل برنامه اقدام کماکان در بیانیه‌ عمومی کارگروه اقدام مالی باقی خواهد ماند. تا زمانی که ایران اقدامات لازم برای رفع کمبودهای تعیین شده در برنامه اقدام را کامل نکرده است، کارگروه اقدام مالی نسبت به خطر ناشی از حمایت مالی تروریسم از سوی ایران و تهدیدی که برای نظام مالی بین‌المللی ایجاد می‌کند، نگران خواهد بود.


نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : بروجردی: آمریکا در برجام بارها نقض عهد کرد، علاء الدین بروجردی، نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، اخبار سیاسی با وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


راهپیمایی روز جهانی 
قدس در بروجرد برگزار شدبه گزارش ایرنا 

مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه شهرستان بروجرد با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس و سردادن شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین ابراز داشتند.

مردم روزه دار بروجرد در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان در هوای گرم تابستان با لبیک به ندای خمینی کبیر و مقام معظم رهبری به خیابان ها آمدند تا ندای مظلومیت فلسطین را به گوش جهانیان برسانند و به سردمداران کفر و رژیم پوشالی و جعلی صهیونیستی بفهمانند که قدس از آن مسلمانان است. 

مردم بروجرد با در دست داشتن پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی و پلاکاردهایی در حمایت از ملت فلسطین، یمن و دیگر ملل اسلامی مظلوم آمدند تا بگویند در قدس جایی برای کافران بی دین و غاصبان صهیونیست نیست. همچنین راهپیمایان روز جهانی قدس با سر دادن شعارهایی جنایات گروه های تروریستی و تکفیری داعش را به سرکردگی آمریکا و عربستان در منطقه را محکوم کردند.

امام جمعه، فرماندار، روحانیون، جانبازان، خانواده های معظم شهدا و اقشار مختلف مردم بروجرد از خیابان های منتهی به مسجد امام خمینی(ره) این شهر با صفوف به هم فشرده و با مشت های گره کرده ندای مرگ بر اسراییل و آمریکا سردادند تا به زورگویان و زیاده خواهان بفهمانند ملت ایران همنوا، همدل و همزبان در دفاع از مظلومان جهان بخصوص فلسطین مصمم هستند.

راهپیمایی روز جهانی قدس راس ساعت 11 و 30 دقیقه با حضور قشرهای مختلف مردم بروجرد از میدان قیام به سمت خیابان های شهدا، بحرالعلوم، صفا و مصلی نمازجمعه برگزار شد.قطعنامه روز جهانی قدس در پایان در 10 بند قرائت و با ندای تکبیر راهپیمایان تایید شد.

 راهپیمایان پس از انجام راهپیمایی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه بروجرد شرکت کردند. 
نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : راهپیمایی روز جهانی قدس در بروجرد برگزار شد، مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه شهرستان بروجرد با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس و سردادن شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین ابراز داشتند.، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبارسیاسی با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


امام جمعه بروجرد: 
اتحاد مسلمانان لازمه 
آزادی قدس شریف استبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل ازایرنا

امام جمعه بروجرد فلسطین و آزادی قدس را مساله اصلی و مهم جهان اسلام دانست و گفت: وحدت و اتحاد مسلمانان جهان لازمه آزادی قدس شریف است.

حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه بروجرد در مسجد امام خمینی(ره) این شهرستان افزود: مسلمانان جهان نباید از دشمن اصلی جهان اسلام یعنی آمریکا و اسرائیل غافل شوند.وی آمریکا و رژیم صهیونیستی را عامل اصلی تمام جنایت های آل سعود، آل خلیفه و داعش در کشورهای مسلمان دانست و اظهار کرد: امروز دلارهای نفتی عربستان، قطر و امارات به سلاح های کشتار جمعی آمریکا و اسرائیل برای ریختن خون مسلمانان تبدیل شده اند.

امام جمعه بروجرد افزود: مردم مسلمان جهان شاهد جنایت های حاکمان خائن کشورهای عربی اسلامی بر ضد مسلمانان و مردم بی دفاع منطقه هستند.وی تصریح کرد: امروز حاکمان خائن کشورهای عربی و حامیان اصلی رژیم صهیونیستی سخن امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه فلسطین پاره تن اسلام است را معضل دنیای اسلام می دانند و همواره بر جنایت های صهیونیست ها علیه مردم مظلوم فلسطین سرپوش می گذارند.

حجت الاسلام و المسلمین ترابی گفت: امسال در حالی راهپیمایی روز جهانی قدس برگزار می شود که ارتجاع عرب و حامیان منطقه ای و فرامنطقه ای آنها نقاب تزویر و دورویی را از چهره پلید خود برداشته و روابط خود را با اسرائیل آشکار کرده اند.وی افزود: حاکمان خائن کشورهای عربی در منطقه برای خوش خدمتی به آمریکا و اسرائیل نیروهای دلیر و شجاع حزب الله لبنان را تروریست معرفی کرده اند و هر روز بر جنایت های خود علیه مردم مظلوم منطقه می افزایند.

حجت الاسلام و المسلمین ترابی با بیان اینکه مردم مسلمان ایران همواره حامی مستضعفان جهان بوده اند، اظهار کرد: امروز زندان های رژیم منحوس اسرائیل مملو از جوانان بی گناه فلسطینی است که مورد شکنجه قرار می گیرند ولی صدایی از مجامع بین المللی حقوق بشر بلند نمی شود.

خطیب جمعه بروجرد در فرازی دیگری از خطبه های نماز جمعه با اشاره به نزدیکی عید سعید فطر گفت: امت اسلامی خود را برای پرداخت زکات و شرکت در نماز عید فطر آماده می کنند.وی افزود: مسلمانان چه روزه بگیرند یا روزه نگیرند باید زکات فطریه خود و افراد تحت تکفل را پرداخت نمایند.

حجت الاسلام و المسلمین ترابی اظهار کرد: بنا بر اعلام دفتر مقام معظم رهبری میزان زکات فطریه در کشور براساس سه کیلوگرم گندم 60 هزار ریال و سه کیلوگرم برنج 150 هزار ریال اعلام شده است. وی افزود: قیمت هر کیلوگرم گندم در بروجرد 15 هزار ریال است لذا میزان زکات فطریه در این شهرستان 45 هزار ریال و بنا بر احتیاط لازم 50 هزار ریال اعلام می شود.

امام جمعه بروجرد گفت: نماز عید سعید فطر راس ساعت هفت صبح در خیابان صفا مقابل مصلی و مسجد امام(ره) بروجرد برگزار می شود.
نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : امام جمعه بروجرد: اتحاد مسلمانان لازمه آزادی قدس شریف است، حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه بروجرد، روزقدس، خطیب جمعه بروجرد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار سیاسی با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد:
تعطیلی بخش سرطان مرکز
بیماری‌های خاص به دلیل نبود پزشکبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از  سلامت نیوز به نقل از فارس

محسن صیرفی در ارتباط با بخش سرطان مرکز بیماری‌های خاص بروجرد گفت: این مرکز به دلیل نبود پزشک آنکولوژیست تعطیل است.رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد، ادامه داد: پیگیری‌هایی برای جذب پزشک آنکولوژیست در مرکز بیماری‌های خاص بروجرد از طریق وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی لرستان انجام و قول‌های مساعدی برای جذب این پزشک داده شده است.وی اظهار داشت: پذیرش نشدن بیماران در بخش سرطان مرکز بیماری‌های خاص بروجرد موجب شده تا بیماران در مراکز دیگری خارج از شهرستان اقدام به شیمی درمانی کنند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد با بیان اینکه مرکز بیماری‌های خاص بروجرد از تجهیزات و امکانات مطلوبی برخوردار است، گفت: امید است به زودی یکی از فارغ التحصیلان آنکولوژی در این مرکز جذب شود.وی افزود: مرکز بیماری‌های خاص بروجرد با مشکل نبود داروساز نیز مواجه است و در حال حاضر داروهای این مرکز تنها از طریق داروخانه دولتی امام خمینی(ره) تامین می‌شود.

صیرفی، اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد در بخش بهداشت و درمان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: کلینیک بیماران خاص بروجرد توسط دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان احداث شده و دارای 10 تخت دیالیز است.وی افزود: نیمی از بیماران دیالیزی شهرستان بروجرد در مرکز بیماران خاص و نیمی دیگر در بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان تحت درمان هستند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد با ساخت کلینیک دندانپزشکی و ساخت مرکز بیماران خاص خدمات گسترده‌ای به مردم ارائه داده است.وی با اشاره به اینکه برخی از اساتید دانشگاه علوم پزشکی لرستان در قالب هیئت علمی با مرکز بیماری‌های خاص بروجرد همکاری دارند، اظهار داشت: مرکز بیماری‌های خاص دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد چهاردهم دی ماه 1394 با حضور رئیس بنیاد امور بیماران خاص کشور به بهره برداری رسید.

صیرفی در پایان بیان کرد: پنج هزار بیمار خاص در شهرستان بروجرد وجود دارد که 900 تن از این افراد مبتلا به سرطان هستند.

نوع مطلب : اجتماعی، سلامت، 
برچسب ها : رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد: تعطیلی بخش سرطان مرکز بیماری‌های خاص به دلیل نبود پزشک، محسن صیرفی در ارتباط با بخش سرطان مرکز بیماری‌های خاص بروجرد گفت: این مرکز به دلیل نبود پزشک آنکولوژیست تعطیل است، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار سلامت با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد: 
جامعه کارگری شهرستان بروجرد در راهپیمایی
روز قدس حضوری پرشور و حداکثری خواهند داشتبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از خبرگزاری فارس 

کامران فرشید عصر امروز در جلسه هماهنگی راهپیمایی روز قدس در سالن جلسات اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی این شهرستان اظهار کرد: جامعه کارگری و تعاون‎گران این شهرستان در راهپیمایی روز قدس همانند سایر راهپیمایی‎ها حضوری پر شور و شعور به هم می‎رسانند.وی خاطرنشان کرد: جامعه کارگری شهرستان بروجرد همانند سال‎های گذشته با حضور متحد و یکپارچه در راهپیمایی روز قدس حمایت خود را از ملت مظلوم و بی دفاع فلسطین فریاد می‎زنند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد روز قدس را یادگار امام خمینی(ره) خواند و عنوان کرد: این روز یادآور ایستادگی و استقامت ملت مظلوم فلسطین طی 60 سال گذشته در مقابل رژیم غاصب صهیونیست است. فرشید ادامه داد: روز قدس روز مقابله مستضعفین و آزادی‎خواهان  دنیا با مستکبران و زورگویان است وی با اشاره به تلاش دشمنان به منظور پاک کردن مسئله فلسطین از اذهان عمومی تاکید کرد: نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس از سوی امام خمینی(ره) نشان‎دهنده دور اندیشی امام راحل است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد افزود: حضور پررنگ مسلمانان و آزادی‎خواهان دنیا در راهپیمایی روز قدس و اعلام حمایت از مردم فلسطین پشتوانه‎ای برای استقامت بیشتر مردم این کشور در مقابل رژیم غاصب اسرائیل است.فرشید یادآور شد: مردم مسلمان ایران همه ساله با حضور باشکوه و مثال‎زدنی در راهپیمایی روز جهانی قدس با اعلام انزجار از صهیونیسم بین‎الملل حمایت خود از ملت فلسطین اعلام می‎کنند.وی افزود: حضور مردم مسلمان و آزادی‎خواه دنیا در راهپیمایی روز قدس خط بطلانی بر موجودیت رژیم جعلی صهیونیست است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد به حساسیت بیشتر حضور حداکثری مردم در راهپیمایی روز قدس امسال اشاره و تاکید کرد: اتفاقات رخ داده در منطقه و اعلام حمایت حکام آل سعود از رژیم صهیونیستی بر حساسیت راهپیمایی روز قدس امسال در مقایسه با سال‎های گذشته افزوده است.

فرشید با اشاره به بصریت و موقعیت‎شناسی ملت ایران اسلامی خاطرنشان کرد: مردم جای جای ایران اسلامی با حضور پرشور خود در راهپیمایی روز قدس بار دیگر بصیرت و دشمن شناسی خود را اثبات می‎کنند.وی تصریح کرد: حضور چشمگیر قشر جوان در راهپیمایی روز قدس نشان‎دهنده آگاهی، بصیرت و دشمن‎شناسی آنان و اعلام حمایت از دین مبین اسلام است.
نوع مطلب : اداره تعاون، اجتماعی، سیاسی، 
برچسب ها : رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد: جامعه کارگری شهرستان بروجرد در راهپیمایی روز قدس حضوری پرشور و حداکثری خواهند داشت، کامران فرشید، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار اجتماعی با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار سیاسی با وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


فرمانده انتظامی بروجرد:
نیروی انتظامی بروجرد با
بانوان بدحجاب برخورد می کند


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

فرمانده انتظامی بروجرد با اشاره به آغاز فصل گرم سال گفت: متاسفانه برخی از بانوان به بهانه گرمای هوا لباس های نازک و بدن نما می پوشند که نیروی انتظامی بروجرد با آنها برخورد قاطع می کند.

سرهنگ علیرضا دلیری روز پنجشنبه افزود: بی حجابی و بد حجابی هیچ سنخیتی با دین مبین اسلام ندارند و تظاهر به این امر در جامعه گناه و عواقب آن باعث بروز جرم می شود.وی بدحجابی را باعث ایجاد نا امنی در جامعه دانست و اظهار کرد: اگر بانوان، حجاب و عفاف خود را حفظ کنند بسیاری از مشکلات و مزاحمت های خیابانی برطرف می شوند.

فرمانده انتظامی بروجرد افزود: بانوان و دختران بدحجاب در اماکن عمومی بیشتر مورد تعرض افراد مفسد قرار می گیرند زیرا با بدحجابی، خود را در معرض نگاه های آلوده قرار می دهند.وی گفت: ریشه بسیاری از مزاحمت های خیابانی برای بانوان پوشیدن برخی لباس ها و استفاده از برخی آرم ها و عطرهای تند و تحریک کننده در سطح جامعه است.

سرهنگ دلیری حجاب و عفاف را نوعی مصونیت برای بانوان و دختران جوان دانست و افزود: بانوان می توانند با رعایت حجاب با آسودگی خاطر بیشتر در مکان های عمومی حاضر شوند.

نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها : فرمانده انتظامی بروجرد: نیروی انتظامی بروجرد با بانوان بدحجاب برخورد می کند، سرهنگ دلیری، فرمانده انتظامی بروجرد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار اجتماعی با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


آغاز اردوی تدارکاتی سه تیم
تکواندوی استان قم در بروجرد

به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

مسئول بسیج ورزشکاران بروجرد با اعلام این خبر به ایرنا گفت: این اردو به دعوت بسیج ورزشکاران بروجرد به مدت 2 روز برگزار می شود.

اصغر زینعلی هدف از برگزاری این اردو را ایجاد آمادگی روحی و روانی در ورزشکاران بروجرد و قم و شناسایی نقاط ضعف و قوت آنها برای شرکت در مسابقات لیگ برتر عنوان کرد و افزود: سه تیم خردسالان، نونهالان و نوجوانان پسر استان قم از امروز فعالیت خود را در سالن صالحین یاسر بروجرد آغاز می کنند.

مسئول بسیج ورزشکاران بروجرد گفت: چند بازی تدارکاتی به منظور آمادگی هر 2 تیم انجام می شود.وی با اشاره به حضور سه تیم تکواندوی شهرستان بروجرد در مسابقات لیگ برتر خردسالان کشور اظهار کرد: تیم بسیج شهرستان بروجرد یکی از این تیم ها است که با نام شهید شیرودی در مسابقات لیگ برتر کشور شرکت خواهد کرد.

زینعلی افزود: مسابقات تکواندو لیگ برتر کشور بعد از ماه مبارک رمضان در تهران برگزار می شوند.
نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها : آغاز اردوی تدارکاتی سه تیم تکواندوی استان قم در بروجرد، مسئول بسیج ورزشکاران بروجرد با اعلام این خبر به ایرنا گفت: این اردو به دعوت بسیج ورزشکاران بروجرد به مدت 2 روز برگزار می شود.، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار ورزشی با وبلاگ خبری محسن مهربان، اصغر زینعلی،
لینک های مرتبط :


امام جمعه و فرماندار بروجرد مردم را به 
شرکت در راهپیمایی روز قدس دعوت کردند


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

امام جمعه و فرماندار ویژه بروجرد در بیانیه مشترکی ضمن گرامیداشت روزجهانی قدس اقشار مختلف مردم این شهرستان را به شرکت با شکوه در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت کردند.

در متن این بیانیه آمده است: آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با ابتکار حضرت امام خمینی(ره) به نام روز جهانی قدس نامگذاری شد تا جبهه ای جهانی برای مبارزه با استکبار و صهیونیست تشکیل شود.

این بیانیه می افزاید: روز قدس، روز تجلی شکوه و عظمت امت اسلامی و روز وحدت همه انسان های حقیقت خواه و عدالت دوست است و مردم آزادی خواه جهان در این روز ظلم صهیونیسم و امپریالیسم غارتگر را محکوم می کنند.
در این بیانیه آمده است: روز قدس را امام خمینی(ره) بر تارک تاریخ به یادگار گذاشت تا مسلمانان جهان از ستمی که بیدادگران بر ملت مظلوم فلسطین روا می کنند، غافل نمانند و با فریادی رسا و با قامتی برافراشته در برابر ستمگران تاریخ قیام کنند. 

امام جمعه و فرماندار ویژه بروجرد در این بیانیه با محکوم کردن جنایت اشغالگران و حامیان غربی آنان از مردم ولایتمدار شهرستان بروجرد دعوت کردند با حضور باشکوه در راهپیمایی روز جهانی قدس ضمن تجدید بیعت با آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی و لبیک به ندای رهبر فرزانه انقلاب با وحدت و همدلی برائت خود را از آمریکای جهان خوار و متجاوزان پلید و اشغالگران قدس اعلام کنند.

برخی از ادارات و نهادهای بروجرد از جمله تبلغیات اسلامی، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در بیانیه های جداگانه ای ضمن محکومیت اقدامات رژیم اشغالگر قدس و حمایت از مردم مظلوم فلسطین اقشار مختلف مردم را به حضور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت کردند.راهپیمایی روز جهانی قدس 11 تیرماه راس ساعت 11 و 30 دقیقه با حضور قشرهای مختلف مردم بروجرد از میدان قیام به سمت خیابان های شهدا، بحرالعلوم، صفا و مصلی نمازجمعه برگزار می شود.

در این روز خطبه نخست نماز جمعه قبل از اذان ظهر خوانده می شود.
نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : امام جمعه و فرماندار بروجرد مردم را به شرکت در راهپیمایی روز قدس دعوت کردند، امام جمعه و فرماندار ویژه بروجرد در بیانیه مشترکی ضمن گرامیداشت روزجهانی قدس اقشار مختلف مردم این شهرستان را به شرکت با شکوه در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت کردند.، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار سیاسی با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


شورای پول و اعتبار تصویب کرد
کاهش نرخ سود تسهیلات بانکیبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی

شورای پول و اعتبار با تایید و تصویب اقدام بانک ها و موسسه های اعتباری برای تعدیل نرخ های سود علی الحساب سپرده بانکی، نرخ سود عقود مشارکتی و غیرمشارکتی را حداکثر 18 درصد تعیین کرد.

 شورای پول و اعتبار در یک هزار و دویست و بیستمین نشست خود، اقدام بانک ها و موسسه های اعتباری برای تعدیل نرخ های سود علی الحساب سپرده بانکی به حداکثر 15 درصد برای سپرده های یک ساله را تایید و تصویب کرد.  در این نشست نرخ سود تسهیلات عقود مشارکتی و غیرمشارکتی، حداکثر معادل 18 درصد تعیین شد.

 همچنین شورای پول و اعتبار نرخ سود تسهیلات بانک کشاورزی برای تسهیلات سرمایه گذاری را معادل 15 درصد وبرای سایر تسهیلات معادل 18 درصد تعیین کرداین مصوبه از تاریخ شانزدهم تیرماه امسال از سوی بانک ها و موسسه های اعتباری، لازم الاجرا خواهد بود.

 شورای پول و اعتبار همچنین با هدف تمهید شرایط حضور بانک های معتبر، رقابت پذیر و توانمند از حیث سرمایه ای در مناطق آزاد کشور، حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس بانک برون مرزی را از 25 میلیون یورو به 150 میلیون یورو افزایش دادهمچنین از این پس انجام عملیات بانکداری برون مرزی در مناطق آزاد در قالب تاسیس موسسه اعتباری غیربانکی، منتفی شد و فقط از طریق تاسیس بانک امکان پذیر است.

 بر پایه توافق بانک ها نرخ سود سپرده ها از 18 درصد مصوب بهمن ماه پارسال به 15 درصد کاهش یافت.نوع مطلب : اقتصادی، 
برچسب ها : شورای پول و اعتبار تصویب کرد، کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی، شورای پول و اعتبار با تایید و تصویب اقدام بانک ها و موسسه های اعتباری برای تعدیل نرخ های سود علی الحساب سپرده بانکی، نرخ سود عقود مشارکتی و غیرمشارکتی را حداکثر 18 درصد تعیین کرد.، اخبار اقتصادی با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


درسه ماهه سال جاری
137 متهم دستگیر شدند

کراپ‌شده - سرهنگ علیرضا دلیری


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان

سرهنگ علیرضا  دلیری ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۹۷  درصد افزایش كشف سرقت و كاهش چشمگیر وقوع جرم را داشته ایم كه این کشفیات با انجام طرح­های ارتقاء امنیت اجتماعی صورت گرفته است.وی در ادامه بیان داشت: در این مدت ۱۳۷ متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع ذیصلاح معرفی شدند.

فرمانده انتظامی بروجرد ضمن قدردانی از مشارکت و همکاری خوب مردمی با پلیس در اجرای طرح های ارتقاء امنیت اجتماعی از شهروندان خواست  در صورت مشاهده هر گونه فعالیت های غیرقانونی و مجرمانه توسط افراد فرصت طلب و قانون گریز، در اسرع وقت از طریق تلفن فوریت های پلیسی ۱۱۰  اعلام تا نسبت به شناسایی جرم و  دستگیری مجرمان و متخلفان اقدام  شود

سرهنگ دلیری موفقیت پلیس را، نتیجه تلاش شبانه روزی عوامل انتظامی شهرستان و به کارگیری اقدامات پیشگیرانه ازجمله طرح آموزش همگانی و هشدار پلیسی در مساجد و مدار، راه اندازی گشت های آشکار رعد و افزایش گشت های فوریتی پلیس ۱۱۰ و همچنین همکاری و تعامل بیشتر مردم با پلیس دانست.
نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها : درسه ماهه سال جاری 137 متهم دستگیر شدند، سرهنگ علیرضا دلیری، فرمانده انتظامی بروجرد، اخبار اجتماعی با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار انتظامی و قضایی با وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


بروجردی:
روز قدس، تنها امید ملت فلسطین برای 
رهایی قدس شریف از چنگال صهیونیست‌ها استبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از خانه ملت

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: روز قدس در شرایط کنونی به تنها نقطه امید ملت مظلوم فلسطین برای رهایی قدس شریف و آزادسازی سرزمین های اشغالی از دست جنایتکاران صهیونیستی تبدیل شده است.

علاء الدین بروجردی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اهمیت حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس، گفت: حرکت عظیم و الهی حضرت امام خمینی(ره) در نام گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز جهانی قدس، بسیج امت اسلامی برای مقابله با رژیم اشغال گر، نامشروع، غاصب صهیونیستی بود، آنقدر دید الهی حضرت امام ژرف و عمیق بود که فرمودند روز قدس، روز مستضعفان جهان و روز مقابله با استکبار جهانی است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: روز قدس در شرایط کنونی به تنها نقطه امید ملت مظلوم فلسطین برای رهایی قدس شریف و آزادسازی سرزمین های اشغالی از دست جنایتکاران صهیونیستی تبدیل شده است.وی گفت: ما با توجه به طراحی های شیطان بزرگ قطعا نیازمند بسیج تمام امکانات امت اسلامی برای حمایت از مردم فلسطین هستیم، اما متأسفانه در شرایط کنونی کشورهایی مانند عربستان به طور علنی از رژیم اشغال گر قدس حمایت می کنند که این اهمیت روز قدس را که عملا یک دعوت از ملت های جهان اسلام برای مقابله با صهیونیست ها است، را افزایش می دهد.

بروجردی تصریح کرد: قطعا ملت ایران همواره به عنوان الگوی جهان اسلام، در کنار مسلمانان جهان، در راهپیمایی روز قدس شرکت می کنند تا بتوانند عرض اندام قدرت مندانه ای را در مقابل رژیم صهیونیستی و آمریکا نشان دهند./

نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : بروجردی: روز قدس، تنها امید ملت فلسطین برای رهایی قدس شریف از چنگال صهیونیست‌ها است، نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، علاء الدین بروجردی، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار سیاسی با وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


در سه ماه نخست امسال
هفت باند توزیع مواد
مخدر در بروجرد متلاشی شدبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

فرمانده انتظامی بروجرد از متلاشی شدن هفت باند توزیع مواد مخدر در سه ماه نخست امسال در این شهرستان خبر داد و گفت: 166 کیلو و 850 گرم انواع مواد مخدر در این مدت از سوداگران مرگ کشف و ضبط شد.

سرهنگ علیرضا دلیری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یک هزار و 51 فروشنده مواد مخدر و معتاد پرخطر در سه ماه نخست امسال دستگیر و روانه زندان شدند.وی اظهار کرد: در سه ماه نخست امسال 864 مورد مشاوره رایگان در کلانتری های شهرستان بروجرد به مراجعان ارائه و مشکلات 424 تن از آنها برطرف شد.

فرمانده انتظامی بروجرد خواستار دقت و توجه خانواده ها در انتخاب دوستان فرزندان شد و گفت: جوانان از دوستی و معاشرت با افراد معتاد خودداری کنند.وی افزود: اعتیاد و مواد مخدر خاص قشر و گروه خاصی نیست و اگر غفلت کنیم امکان اعتیاد هر کسی وجود دارد.

سرهنگ دلیری استفاده از دود قلیان و سیگار را سرآغاز اعتیاد به مواد مخدر دانست و گفت: جوانان و نوجوانان باید مراقب باشند تا فریب افراد ناشناس را نخورند و به بهانه تفریح و سرگرمی یا شغل راحت و پر درآمد در دام اعتیاد گرفتار نشوند.وی با بیان اینکه همه افراد جامعه در معرض خطر اعتیاد هستند، افزود: اعتیاد، نشاط، خلاقیت، آرامش، خوشبختی، سلامتی و ذهن فعال جوانان را تباه می کند
نوع مطلب : اجتماعی، انتظامی، 
برچسب ها : در سه ماه نخست امسال هفت باند توزیع مواد مخدر در بروجرد متلاشی شد، فرمانده انتظامی بروجرد از متلاشی شدن هفت باند توزیع مواد مخدر در سه ماه نخست امسال در این شهرستان خبر داد و گفت: 166 کیلو و 850 گرم انواع مواد مخدر در این مدت از سوداگران مرگ کشف و ضبط شد.، سرهنگ علیرضا دلیری، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار اجتماعی و انتظامی با وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


نبود تسهیلات مشکل اساسی واحدهای صنعتی بروجردبه گزارش ایرنا

 بیش از 35 درصد صنایع استان لرستان در شهرستان 340 هزار نفری بروجرد قرار دارد.زاگرس خودرو بروجرد یکی از شرکت ‌ها و کارخانه ‌های خودروسازی در ایران است که در زمینه مونتاژ خودرو فعالیت دارد؛ این کارخانه با ظرفیت اسمی 50 هزار دستگاه خودرو در سال طراحی شد اما برای مدت طولانی فقط پنج هزار دستگاه خودرو در سال تولید می‌ کرد. این کارخانه اکنون به دلیل عمل نکردن شرکت MVM به تعهدهای خود با تولید روزانه 60 دستگاه قطعه برای مونتاژ در آستانه تعطیلی قرار دارد و 350 کارگر این واحد صنعتی با چالش مواجه شده اند. 

کارخانه نساجی بروجرد نیز که اکنون با بحران مالی روبروست با داشتن بیش از یکهزار کارگر، 2 فاز ریسندگی و 2 فاز بافندگی و رنگرزی از واحدهای صنعتی بزرگ شهرستان بروجرد و از کارخانه های بزرگ نساجی کشور محسوب می شود و نقش بسزایی در اشتغال منطقه دارد. این واحد صنعتی هر سال پنج هزار و 500 تن نخ، 14 میلیون متر پارچه خام و 12 میلیون متر پارچه تکمیل، تولید می کند. 

کارخانه سامان کاشی بروجرد نیز با داشتن 400 نیروی انسانی، در سال 1385 با توجه به حجم بالای صادرات به عنوان قهرمان صنعت معرفی شد اکنون با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کند. این کارخانه در زمینه تولید کاشی کف، دیواری و نما فعالیت می کند و در سال 1385، 40 درصد تولیدات خود را به کشورهای اروپایی از جمله انگلیس، هلند و کشورهای آسیای میانه، حوزه قفقاز، عراق، افغانستان، آفریقای جنوبی و عربستان صادر می کرد. 

مدیر مرکز رشد واحدهای فناور بروجرد با اشاره به مشکلات اقتصادی واحدهای صنعتی این شهرستان گفت: نبود مرکز تحقیق و توسعه از دلایل اصلی تعطیلی واحدهای صنعتی بروجرد است. سعید محمودی اضافه کرد: صنایعی همچون نساجی، کاشی و چرم برای حفظ مشتریان خود همواره باید تولیدات را به روز کنند در غیر این صورت از صحنه رقابت حذف می شوند. 

یک کارشناس اقتصادی در این باره گفت:: متاسفانه در برخی از واحدهای صنعتی مدتی حقوق کارگر را پرداخت نمی کنند تا اعتراض هایی از سوی کارگران صورت گیرد و سپس با بهره برداری از این اعتراض ها درخواست تسهیلات می کنند و با توجه به نبود نظارت دقیق ممکن است حتی تسهیلات اعطایی در همان کارخانه نیز هزینه نشود. ایمان رضایی افزود: در برخی از واحدها هم گفته می شود که فناوری ها قدیمی است و باید بهسازی شود اما دیده شده که برخی از کارها به صورت صوری است و قصد ندارند وام های دریافتی را در محل اصلی خود هزینه کنند. 

معاون استاندار و فرماندار ویژه بروجرد نیز با اشاره به مشکلات فراگیر صنایع کوچک و بزرگ شهرستان بروجرد در سال‌ های اخیر گفت: به نظر می ‌رسد عمده‌ ترین دلیل بحران معیشتی فعلی نادیده گرفتن اقتصاد مقاومتی و بی ‌توجهی به کارکردهای فرهنگی در کشور است. مسلم پور قاسمیان فرهنگ را زیربنای توسعه اقتصادی پایدار دانست و اظهار کرد: تا زمانی ‌که به مقوله فرهنگ توجه نشود نمی‌ توان مشکلات معیشتی مردم را به درستی حل کرد. 

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد نبود نقدینگی، سرمایه در گردش، تامین نشدن مواد اولیه برای واحدهای تولیدی و نبود بازار فروش محصولات و صادرات را از مشکلات واحدهای صنعتی بروجرد دانست و گفت: نبود امکان رقابت محصولات تولیدی در بازار به ویژه در بخش بسته بندی، ایجاد مشکل و دغدغه فکری از سوی بانک ها برای تولیدکنندگان، نبود همکاری لازم بین نهادهای خدمات رسان و واحدهای صنعتی و تولیدی، نبود حمایت لازم کارفرمایان از کارگران و پرداخت نشدن به موقع حقوق و معوقه های کارگران از دیگر مشکلات بخش صنعت بروجرد است. 

محمدرضا علوی زاده افزود: هنر مدیریت آن است که در مواقع سختی و مشکل بتوان مجموعه ای را به بهترین نحو مدیریت کرد. وی ادامه داد: اقدام و عمل در حوزه اقتصاد مقاومتی همان هنری است که هر یک از مدیران باید در حوزه کاری خود به آن توجه ویژه داشته باشند تا شاهد پیشرفت و توسعه کشور باشیم. 

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد نیز اظهار کرد: رکود در صنعت بروجرد و نیمه تعطیل بودن برخی واحدهای صنعتی بزرگ این شهرستان ناشی از نبود تسهیلات است. کامران فرشید افزود: مشکلات ایجاد شده منجر به نبود امنیت شغلی برای کارگران این واحدها و مشکلاتی در شرایط زندگی این افراد شده است. وی گفت: صنعت نیمه جان بروجرد تنها با حمایت بانک ها و ارایه تسهیلات احیا و جان دوباره می گیرد در غیر این صورت مشکلات این واحدهای صنعتی همچنان پا برجا خواهد بود. 

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد افزود: پاسخگویی و توجه مسئولان بخش‌ های مختلف به مطالبه های کارگران و توجه به حل مسائل و مشکلات کاری و کارگری آنها می ‌تواند زمینه پیشرفت و توسعه کشور را فراهم کند. در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده، ارتقای امنیت شغلی اقدامی عملی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است. 

بهترین نمود اقتصاد مقاومتی، حضور فعال کارگران و بهره گیری از توانمندی ها و تامین رفاه نسبی این قشر با هدف ایجاد انگیزه برای بهره وری بیشتر است. زمانی که نیروهای کار به عنوان نیروی مولد جامعه رفاه نسبی نداشته باشند و انگیزه آنها برای کار کردن تحت الشعاع مسائل مالی قرار گیرد بدون شک مشکلات زیادی برای آنها ایجاد می شود. 
نوع مطلب : اجتماعی، اقتصادی، تولید، 
برچسب ها : نبود تسهیلات مشکل اساسی واحدهای صنعتی بروجرد، مسلم پورقاسمیان، معاون استاندار و فرماندار ویژه بروجرد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد، کامران فرشید،
لینک های مرتبط :
درباره وبلاگ

پروردگارا داده هایت ، نداده هایت و گرفته هایت را شکر می گویم

چون داده هایت نعمت ، نداده هایت حکمت و گرفته هایت امتحان است.

ضمن عرض درود و خوش آمدگویی خدمت شما عزیزان
امیدوارم از مطالب سایت رضایت داشته باشید.
مدیر سایت محسن مهربان

ایمیلmehraban_asa@yahoo.com

سامانه پیام کوتاه 50004000300020

مدیر وبلاگ : محسن مهربان
مطالب اخیر
آرشیو وبلاگ
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :