محسن مهربان
سایت خبری بروجرد
صفحه نخست         تماس با مدیر         پست الکترونیک        RSS         ATOM
 
 
سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد:
بیمارستان آیت الله بروجردی باید
تا دهه فجر امسال تکمیل شود


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان 
به نقل از ایرنا

صید علی کورانی فر روز چهارشنبه در جریان بازدید از طرح بیمارستان آیت الله بروجردی افزود: بهره برداری و تجهیز بیمارستان آیت الله بروجردی بخش عمده ای از مشکلات بهداشتی درمانی شهرستان بروجرد را برطرف می کند.وی با بیان اینکه بیمارستان های بروجرد فرسوده و جوابگوی نیاز بیماران نیستند، اظهار کرد: با توجه به تامین 100 درصدی اعتبارات مورد نیاز بیمارستان آیت الله بروجردی، مجری طرح باید با حداکثر توان طرح را پیش ببرد.

سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد افزود: به منظور رفع مشکلات و موانع طرح بیمارستان آیت الله بروجردی و تسریع در احداث این بیمارستان به صورت هفتگی از این طرح بازدید می شود.به گزارش خبرنگار ایرنا طرح بیمارستان آیت الله بروجردی در سال 1386 کلنگ زنی شد و در حال حاضر 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
نوع مطلب : عمرانی، 
برچسب ها : سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد: بیمارستان آیت الله بروجردی باید تا دهه فجر امسال تکمیل شود، صید علی کورانی فر، بیمارستان آیت الله بروجردی، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


فرمانده انتظامی بروجرد:
کشف یک کیلو و 480 گرم هروئین در بروجردبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

سرهنگ علیرضا دلیری روز سه شنبه افزود: در پی دریافت اطلاعاتی مبنی بر جابجایی مقادیری مواد مخدر توسط 2سوداگر مرگ، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس مبارزه با مواد مخدر قرار گرفت.وی گفت: ماموران پاسگاه والانجرد در محور ارتباطی اراک - بروجرد با اجرای تور ایست و بازرسی و پس از تعقیب و گریز قاچاقچیان، خودروی آنها را توقیف کردند.

فرمانده انتظامی بروجرد افزود: این محموله در حال انتقال از تهران به استان های جنوبی به صورت ماهرانه ای در یک دستگاه خودروی پژو جاسازی شده بود.وی اظهار کرد: ماموران توانستند در این عملیات هر 2 سوداگر مرگ را دستگیر و محموله آنها را کشف و ضبط کنند.

سرهنگ دلیری افزود: متهمان به همراه مواد کشف شده جهت انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.وی همچنین از کشف 42 دستگاه خودرو و موتورسیکلت مسروقه در سه ماهه نخست امسال در بروجرد خبر داد و گفت: 21 دستگاه از این تعداد، خودرو و مابقی موتورسیکلت بودند.

فرمانده انتظامی بروجرد افزود: در این مدت، 25 فقره سرقت اماکن و کیف قاپی، 125 فقره محتویات داخل خودرو، 120 فقره سرقت منزل و 75 فقره جیب بری، کش و روزنی، احشام و مغازه و 84 فقره سایر سرقت ها کشف و 137 تن دستگیر شدند.
نوع مطلب : اجتماعی، انتظامی، 
برچسب ها : فرمانده انتظامی بروجرد: کشف یک کیلو و 480 گرم هروئین در بروجرد، سرهنگ علیرضا دلیری، فرمانده انتظامی بروجرد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار اجتماعی و انتظامی با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


مصرف برق در بروجرد 
30 درصد افزایش یافتبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

محمدعلی خسروی روز سه شنبه افزود: میزان مصرف برق در تیرماه جاری در مقایسه با تیرماه پارسال نیز پنج درصد افزایش یافته است.وی گفت: با توجه به شدت گرما اکنون در مرز پیک مصرف قرار داریم و اگر میزان مصرف برق در شهرستان بروجرد از سهمیه تعیین شده و پیک مصرف بیشتر شود بدون شک با مشکل خاموشی مواجه می شویم.وی از همه مشترکان بروجردی خواست با صرفه جویی روزانه فقط 10 درصد، امور برق شهرستان را در ارایه خدمات مطلوب یاری کنند.

مدیر امور توزیع برق بروجرد افزود: این میزان صرفه جویی برابر با 15 تا 20 درصد کاهش تعرفه برق مصرفی است.وی گفت: مصرف برق در تابستان با دیگر فصول سال متفاوت است لذا از مشترکین درخواست می شود با رعایت فرهنگ صرفه جویی، مصرف برق خود را در ساعات اوج مصرف(11 تا 15 و 19 تا 23) کم کنند.

خسروی با بیان اینکه استفاده از کولرهای گازی در بروجرد ضرورتی ندارد، افزود: وقتی بسیاری از خانواده های بروجردی از داشتن کولر آبی و حتی پنکه محروم هستند استفاده از کولر گازی با توجه به پیک بالای مصرف برای برخی از شهروندان هیچ ضرورتی ندارد.وی اضافه کرد: افزایش بار مصرف کولر گازی موجب افزایش تعرفه برق مشترکان، قطعی برق و خاموشی در شهرستان می شود.

مدیر امور توزیع برق بروجرد گفت: به رغم تبلغیات گسترده برای کولرهای گازی، هیچ یک از آنها استاندارد نیستند و مصرف برق آنها بسیار بالا است.وی مجموع مشترکان برق شهرستان بروجرد را 141هزار مشترک عنوان کرد.
نوع مطلب : توزیع برق، 
برچسب ها : مصرف برق در بروجرد 30 درصد افزایش یافت، محمدعلی خسروی، مدیر امور توزیع برق بروجرد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


مسئول ایرنا در بروجرد:
کاروان های عروسی و
نادیده گرفتن حقوق شهروندیازدواج به عنوان سنتی پسندیده در دین مبین اسلام همواره یادآور شادی و نشاط است ولی تغییر برخی از آیین ها، حرکت کاروان های عروسی و ایجاد آلودگی صوتی تا پاسی از شب این سنت را تحت تاثیر قرار داده و باعث زیرپا گذاشتن حقوق شهروندی شده است.

حرکت کاروان عروسی از منزل عروس تا داماد از گذشته های دور وجود داشته ولی در گذر زمان دستخوش تغییراتی شده است؛ تغییراتی که در دنیای متحول شده امروزی باعث نادیده گرفتن حقوق شهروندی شده اند.در گذشته های دور، اقوام نزدیک در آیینی بسیار ساده و منظم عروس و داماد را تا خانه بخت همراهی می کردند ولی امروزه با وجود خودروها و موتورسیکلت ها این بدرقه شکل دیگری به خود گرفته است.

اکنون در هر خانه ای یک خودرو وجود دارد و اغلب میهمانان بویژه اقوام درجه یک علاقه دارند عروس و داماد را با خودروهای شخصی تا خانه بخت همراهی کنند که این موضوع در نهایت به حرکت کاروانی خودروها می انجامد.تک چرخ زدن موتورسیکلت ها و صدای ناهنجار آنها، ترکیدن ترقه ها، بوق های ممتد، کِل کشیدن های همراهان و صدای بلند سیستم های صوتی خودروهای همراه ماشین عروس، شیشه های واحدهای مسکونی را به لرزش در می آورند و آرامش شهروندان را به هم می زنند.

حرکت کاروان های عروسی در سطح خیابان های شهرهای مختلف از جمله بروجرد علاوه بر ایجاد آلودگی صوتی و از بین بردن آرامش شهروندان باعث ایجاد ترافیک، ازدحام و بی نظمی در سطح شهر می شود.البته در شهرهای بزرگ به دلیل وجود بزرگراه ها این مشکل کمتر احساس می شود حال آنکه بروجرد شهری کوچک با خیابان های کم عرض است.

قطعا با توجه به موارد یادشده حرکت کاروان های عروسی در سطح شهرها و پیامدهای آن از جمله سد معبر و ایجاد آلودگی صوتی یک معضل فرهنگی است که باید برای حل آن چاره اندیشی شود.این معضل فرهنگی نیازمند آسیب شناسی کارشناسانه و اصولی است و می توان از طریق رسانه های گروهی از جمله صدا و سیما، خبرگزاری ها و نشریات در این زمینه فرهنگ سازی کرد.

اگرچه نیروی انتظامی در صورت شکایت و اعتراض شهروندان با کاروان های عروسی برخورد می کند ولی به نظر می رسد اقدامات ابتکاری و فرهنگ سازی در این زمینه نتیجه بهتری خواهد داشت.شاید با انجام خداحافظی و گرفتن عکس یادگاری با عروس و داماد در تالار عروسی و اعلام پایان جشن در این مکان از همراهی میهمانان با زوجین تا خانه بخت کم کند.

البته برخی از تالارهای عروسی طرح های ابتکاری خوبی به عروس و داماد پیشنهاد می دهند مثلا در صورت برگزاری جشن عروسی در آن تالارها عروس و داماد می توانند شب عروسی را در هتل این تالار به رایگان اقامت کنند که این مورد نیز می تواند از حرکت کاروان های عروسی در سطح شهر بکاهد. 

**احسان کردی مسئول ایرنا در بروجرد
نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها : مسئول ایرنا در بروجرد: کاروان های عروسی و نادیده گرفتن حقوق شهروندی، ازدواج به عنوان سنتی پسندیده در دین مبین اسلام همواره یادآور شادی و نشاط است ولی تغییر برخی از آیین ها، حرکت کاروان های عروسی و ایجاد آلودگی صوتی تا پاسی از شب این سنت را تحت تاثیر قرار داده و باعث زیرپا گذاشتن حقوق شهروندی شده است.، مسئول ایرنا در بروجرد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


خوردنی های مضر برای استخوان هابه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا از انجمن ام اس ایران

این تصور وجود دارد که با جذب بالای کلسیم استخوان ها قوی تر و محکم تر خواهند شد، غافل از این که مصرف کلسیم به تنهایی کافی نیست و در کنار آن باید سبک زندگی سالم از جمله رژیم غذایی سالم را رعایت کرد.

وقتی صحبت از سلامت استخوان ها و پیشگیری از پوکی استخوان به میان می آید، همه به یاد کلسیم می افتند.یکی از مواردی که در کنار جذب کلسیم باید بیشتر به آن دقت کرد، محدود کردن مصرف برخی مواد نامناسب برای سلامت استخوان ها است؛. خوردنی های نامناسب روی میزان کلسیم و قدرت سوخت و ساز پروتئین ها تاثیر منفی گذاشته و سلامت عضلات و مفاصل را تهدید می کنند.

**نمک 

زیاده روی در مصرف نمک، بدن را به دردسر می اندازد. اکثر مردم جهان نمک زیادی مصرف می کنند به طوری که گفته می شود 85 درصد مردان و 60 درصد زن ها روزانه 2/3 گرم بیش از میزان لازم، نمک مصرف می کنند. به عقیده متخصصان نباید روزانه بیش از 6 گرم نمک مصرف کرد. واقعیت این است که خوردن غذاهای شور میزان کلسیم دفع شده از طریق ادرار را افزایش می دهد و این مساله به ضعیف شدن استخوان ها منجر می شود.نمک همچنین باعث اسیدی شدن خون می شود و به این ترتیب نیز احتمال بروز التهاب در بدن افزایش پیدا می کند که برای سلامت مفاصل مضر است. معمولا روی برچسب ترکیبات مواد غذایی میزان سدیم آن را ذکر می کنند.

برای دست یافتن به میزان معادل نمک محصول مورد نظر عدد سدیم را ضرب در 5/2 بکنید. بدن شما فقط به 3/2 گرم نمک در روز نیاز دارد. سه چهارم نمک از مواد غذایی فرآوری شده و صنعتی تامین می شود. غذاهای آماده، سوسیس و کالباس، کنسروها و غیره سرشار از نمک و برای سلامتی استخوان ها مضر هستند.عادت کنید که برچسب مواد غذایی را با دقت مطالعه کنید. در حالت کلی هر ماده غذایی 100 گرمی که حاوی بیش از 5/0 گرم سدیم باشد خیلی شور محسوب می شود و برای سلامتی تان مضر است. چنانچه این میزان کمتر از 1/0 گرم باشد جزو مواد غذایی کم نمک بوده و می توانید آن را مصرف کنید.

**قهوه و کافئین

جذب میزان بالای کافئین به طور جزئی در جذب کلسیم مشکل ایجاد می کند. یک فنجان قهوه می تواند مانع از جذب حدود 6 میلی گرم کلسیم شود که معادل میزان کلسیم موجود در یک قاشق شیر است. بنابراین توصیه می شود که قهوه تان را با شیر میل کنید تا جبران شود. اگر عادت به نوشیدن نوشابه نیز دارید، همین تاثیر را به جا می گذارد. علاوه بر این امکان دارد که اسید فسفریک موجود در اکثر نوشیدنی های گازدار (که برای نگهداری آن ها افزوده می شود) بافت استخوان ها را ضعیف کند. زمانی که در خون ما میزان فسفر از میزان کلسیم بیشتر باشد، بدن بخشی از کلسیم استخوان ها را برمی دارد تا تعادل را برقرار کند.

**آلرژی های غذایی

به نظر می رسد که مصرف برخی مواد غذایی باعث افزایش علائم آرتریت روماتوئید (روماتیسم مفصلی) یا آرتریت مرتبط با پسوریازیس در برخی افراد می شود. اگر تصور می کنید که دچار آلرژی یا مشل در تحمل برخی مواد غذایی هستید موضوع را با پزشکتان در میان بگذارید تا برنامه غذایی تان بررسی شده و در صورت لزوم ماده غذایی مشکوک به تدریج از رژیمتان حذف شود.

**مواد غذایی اسیدی

البته تاکنون شواهدی دال بر تشدید آرتریت با مصرف مواد غذایی اسیدی مانند پرتقال یا گوجه فرنگی یافت نشده است.میزان اسیدیته این مواد غذایی کمتر از حالت اسیدی معده است.اگر متوجه شده اید که با مصرف برخی مواد غذایی علائم تشدید می شود، از مصرف آن خودداری کرده و به جای آن از مواد غذایی دیگر برای تامین ویتامین های بدنتان استفاده کنید.داشتن یک برنامه غذایی پر از گوشت قرمز به معنای جذب پروتئین بالا است که برای سلامتی استخوان ها مناسب نخواهد بود. 

پروتئین زیاد باعث دفع کلسیم از طریق ادرار می شود. در روند هضم غذا پروتئین های حیوانی اسیدهایی (فسفریک، سولفوریک و..) آزاد می کنند که pH بدن را تغییر می دهند هر چه pH بدن اسیدی تر باشد احتمال دمینرالیزه شدن استخوان ها نیز بالاتر می رود.میزان پروتئین مورد نیاز زنان 46 ومردان 56 گرم در روز است.برای افزایش سلامت استخوان ها لازم است که در کنار این میزان پروتئین میوه و سبزی و غلات زیادی نیز مصرف شود تا تعادل اسید - باز بدن حفظ شود. برای داشتن استخوان هایی محکم لازم است که به ازای هر 100 گرم گوشت قرمز 500 گرم سبزیجات یا میوه های تازه مصرف شود.
نوع مطلب : سلامت، علمی، 
برچسب ها : خوردنی های مضر برای استخوان ها، این تصور وجود دارد که با جذب بالای کلسیم استخوان ها قوی تر و محکم تر خواهند شد، غافل از این که مصرف کلسیم به تنهایی کافی نیست و در کنار آن باید سبک زندگی سالم از جمله رژیم غذایی سالم را رعایت کرد، قهوه و کافئین، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار سلامت وعلمی با وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


آمار این وبلاگ خبری 

در طی 14 ماه به  2000000 نفر رسیدبا لطف و پیگیری شما ببیندگان عزیز که

 همیشه  مارو در جهت انتشار اخبار در این

 وبلاگ خبری دلگرم و یاری می کنید،  

آمار این وبلاگ خبری در طی 14 ماه به

 2000000 نفر رسید.


با سپاس فراوان   


وبلاگ خبری محسن مهربان
نوع مطلب : اطلاع رسانی همگانی، 
برچسب ها : آمار این وبلاگ خبری در طی 14 ماه به 2000000 نفر رسید، اخبار بروجرد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار ازا طلاع رسانی،
لینک های مرتبط :


سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان بروجرد:
طرح منطقه ویژه اقتصادی بروجرد 
باید هرچه سریعتر به نتیجه برسد


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا 

صید علی کورانی فر روز دوشنبه در نشست بررسی طرح منطقه ویژه اقتصادی بروجرد در سالن جلسات فرمانداری ویژه این شهرستان افزود: با مشورت و خرد جمعی باید مسیر اجرای طرح منطقه ویژه اقتصادی بروجرد هموار شود.
وی با بیان اینکه اجرای طرح منطقه ویژه اقتصادی بروجرد زمان زیادی برده است، اظهار کرد: زمان بر شدن این طرح نباید موجب خدشه دار شدن سرمایه اجتماعی نظام شود.

سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد افزود: شهرک صنعتی شماره 2 بروجرد باید در اولین فرصت طبق نظر کارشناسان قیمت گذاری و به بخش خصوصی متولی اجرای منطقه ویژه اقتصادی واگذار شود.

** مشاور استاندار لرستان: منطقه ویژه اقتصادی بروجرد در مدت سه ماه تعیین تکلیف شود

مشاور اجرایی استاندار لرستان نیز در این نشست با تاکید بر لزوم تعیین تکلیف منطقه ویژه اقتصادی بروجرد در مدت سه ماه گفت: شرکت یاوران سحر به عنوان بخش خصوصی باید مبالغ تعیین شده در قبال زمین های کشاورزی و شهرک صنعتی شماره 2 را پرداخت کند در غیر این صورت طبق دستور استاندار لرستان باید سرمایه گذار دیگری جایگزین این شرکت شود.

محمدرضا ملکی افزود: نظر استاندار لرستان واگذاری منطقه ویژه اقتصادی و شهرک صنعتی شماره 2 بروجرد به بخش خصوصی و شرکت یاوران سحر است که این شرکت نیز باید اقدام به خرید زمین و امکانات موجود در آن کند.وی اظهار کرد: حجم عملیات انجام شده در شهرک صنعتی شماره 2 بروجرد مشخص و قیمت زمین و عملیات اجرایی آن حدود 90 میلیارد ریال است البته برای واگذاری به بخش خصوصی دوباره کارشناسی می شود.مشاور اجرایی استاندار لرستان افزود: برای انتقال سند قطعی و واگذاری منطقه ویژه اقتصادی، شرکت یاوران سحر باید قیمت تعیین شده توسط شرکت یاوران سحر را پرداخت کند تا این واگذاری صورت گیرد.

** استفاده از مزایای منطقه ویژه اقتصادی بروجرد مستلزم خرید شهرک صنعتی شماره 2 است

مدیرکل شهرک های صنعتی لرستان نیز در این نشست گفت: اگر شرکت یاوران سحر بخواهد از مزایای منطقه ویژه اقتصادی بروجرد استفاده کند باید هرچه سریعتر اقدام به خرید شهرک صنعتی شماره 2 بروجرد نماید.

فرزاد محمدی افزود: حجم عملیات انجام شده در شهرک صنعتی شماره 2 بروجرد مشخص است که باید طبق نظر کارشناسان این مبلغ باید توسط شرکت یاوران سحر به عنوان خریدار به شهرک های صنعتی استان لرستان پرداخت شود.وی اظهار کرد: در شهرک صنعتی شماره 2 بروجرد مخزن 250 متر مکعبی آب، اتاقک تجهیز شده چاه آب، 2.5 کیلومتر جدول کشی، اجرای خط انتقال آب چاه به مخزن، اجرای خط انتقال برق، تسطیح بستر، فیبر نوری و 2 کیلومتر راه دسترسی اجرا شده است.مدیرکل شهرک های صنعتی لرستان افزود: تلاش بر این است تا شهرک صنعتی شماره 2 بروجرد به منظور بهره مندی مردم هرچه سریعتر به بخش خصوصی واگذار شود.


نوع مطلب : اقتصادی، 
برچسب ها : سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان بروجرد: طرح منطقه ویژه اقتصادی بروجرد باید هرچه سریعتر به نتیجه برسد، صید علی کورانی فر روز دوشنبه در نشست بررسی طرح منطقه ویژه اقتصادی بروجرد، مشاور استاندار لرستان: منطقه ویژه اقتصادی بروجرد در مدت سه ماه تعیین تکلیف شود، مدیرکل شهرک های صنعتی لرستان، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار اقتصادی با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


با حضور مراجع و علما صورت می‌گیرد
برگزاری مراسمپنجاه و هفتمین
سالگرد ارتحال آیت‌الله العظمی بروجردیبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از خبرگزاری فارس 

پنجاه و هفتمین سالگرد رحلت آیت‌الله العظمی سید حسین طباطبائی بروجردی در مسجد اعظم قم برگزار می‌شود.این مراسم سه شنبه شب 29 تیرماه سال جاری پس از نماز مغرب و عشاء با حضور مراجع تقلید، علما و طلاب در مسجد اعظم قم برگزار خواهد شد.در مراسم پنجاه و هفتمین سالگرد ارتحال آیت‌الله العظمی بروجردی که در کنار مزار آن عالم بزرگ برگزار می‌شود، حجت‌الاسلام حسین انصاریان به ایراد سخن خواهد پرداخت.

آیت‌الله العظمی طباطبائی بروجردی (ره) در ماه صفر سال 1292 هجری قمری مصادف با سال 1250 شمسی در شهر بروجرد دیده به جهان گشود. نسب وی با 30 واسطه به دومین پیشوای شیعیان حضرت حسن بن علی (ع) می‌رسد.

این عالم وارسته بر کتاب‌های فقیه شیخ صدوق، تهذیب و استبصار شیخ طوسی، خصال و رجال و آمالی و علل الشرایع اسانیدی ضمیمه کرد. او همچنین بر کفایه آخوند خراسانی و نهایه طوسی حاشیه نوشت که یک دوره فقهی از تقریرات او به جا مانده است.در عصر وی رساله عملیه توضیح المسائل برای مقلدین با اسلوب تازه و جالبی در سراسر جهان منتشر شد.

آیت‌الله العظمی طباطبائی بروجردی (ره) از مراجع بزرگ جهان تشیع در قرن 14 قمری بود که پس از سال‌ها تلاش و مجاهدت علمی در سن 86 سالگی براثر ابتلا به بیماری قلبی دیده از جهان فرو بست و پیکرش در کنار حرم حضرت معصومه (س) در مسجد اعظم به خاک سپرده شد.
نوع مطلب : دینی مذهبی، 
برچسب ها : با حضور مراجع و علما صورت می‌گیرد برگزاری مراسمپنجاه و هفتمین سالگرد ارتحال آیت‌الله العظمی بروجردی، پنجاه و هفتمین سالگرد رحلت آیت‌الله العظمی سید حسین طباطبائی بروجردی در مسجد اعظم قم برگزار می‌شود، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، اخبار دینی مذهبی با وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


یک انبار چوب در بروجرد دچار آتش سوزی شدبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

نادر موسیوند روز دوشنبه افزود: این آتش سوزی بامداد امروز در خیابان 10 متری سوم در منطقه امام حسین(ع) رخ داد که 50 تن چوب موجود در این انبار در آتش سوخت.

معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بروجرد با بیان اینکه این انبار در مجاورت تعداد زیادی واحد مسکونی و یک نجاری واقع شده است، اظهار کرد: حجم این آتش سوزی زیاد بود ولی با اعزام به موقع نیروهای آتش نشان از تمامی ایستگاه های بروجرد، این آتش سوزی بعد از سه ساعت خاموش شد و از سرایت آن به واحدهای مسکونی جلوگیری به عمل آمد.وی افزود: تعدادی از نیروهای آتش نشان در اثر غلظت دود دچار مسمومیت شدند که البته مداوای آنها به صورت سرپایی انجام شد.

موسیوند گفت: خوشبختانه این حادثه خسارت جانی نداشت ولی خسارت مالی سنگینی به مالک انبار وارد شد.به گفته وی علت این حادثه در دست بررسی بیشتر است.چهار ایستگاه آتش نشانی در شهر بروجرد وجود دارد.
نوع مطلب : حوادث، 
برچسب ها : یک انبار چوب در بروجرد دچار آتش سوزی شد، معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بروجرد، نادر موسیوند، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار حوادث با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


بازی های المپیک و پارالمپیک 2016 ریو؛
30 تیرماه بدرقه کاروان های ایران با
حضور رئیس جمهوری برگزار می شودبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان

بدرقه کاروان های ورزشی اعزامی ایران به بازی های المپیک و پارالمپیک ریودوژانیرو روز چهارشنبه هفته جاری با حضور رئیس جمهوری برگزار خواهد شد.

چهارشنبه هفته جاری با حضور دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری، مراسم بدرقه کاروان های ایران برای بازیهای ریو برگزار می شود.به همین منظور جلسه برنامه ریزی و هماهنگی مراسم بدرقه کاروان ورزشکاران ایران به بازیهای ریو امروز (یکشنبه) در دفتر معاونت قهرمانی وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

در این نشست که با حضور نصرالله سجادی معاون قهرمانی، مناف هاشمی معاون توسعه و پشتیبانی، عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی، محمود خسروی وفا رئیس کمیته ملی پارالمپیک، حمیدرضا گرشاسبی مشاور وزیر و مدیر کل حوزه وزارتی برگزار شد، تمهیدات لازم برای برگزاری هر چه بهتر این مراسم با حضور دکتر روحانی و برخی از اعضای هیات دولت، پیش بینی شد.

مراسم بدرقه کاروان های ایران برای بازی های ریو چهارشنبه سی ام تیرماه در سالن اجلاس سران با حضور ورزشکاران، مربیان، روسای فدراسیون ها، مدیران کل استانی و ستادی و همچنین رسانه های اعزامی به این بازی ها برگزار می شود.


نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها : بازی های المپیک و پارالمپیک 2016 ریو؛ 30 تیرماه بدرقه کاروان های ایران با حضور رئیس جمهوری برگزار می شود، چهارشنبه هفته جاری با حضور دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری، مراسم بدرقه کاروان های ایران برای بازیهای ریو برگزار می شود، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، المپیک، اخبار ورزشی،
لینک های مرتبط :


رکابزن بروجردی رکوردار 
مسابقات قهرمانی پیست کشورشدبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از روابط عمومی اداره ورزش و جوانان بروجرد


مسابقات قهرمانی پیست کشور از روز شنبه بیست و ششم تیرماه در پیست مجموعه ورزشی آزادی آغاز شد و کسری باقرپور رکابزن بروجردی از تیم لرستان توانست با ثبت زمان 10 ثانیه و 58 صدم ثانیه رکورددار این رشته لقب بگیرد.

رکورد این رشته تا پیش از این در اختیار محمد دانشور بود و باقرپور توانست این رکورد را هشت صدم ثانیه بهبود ببخشد.
نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها : رکابزن بروجردی رکوردار مسابقات قهرمانی پیست کشورشد، دوچرخه سواری، کسری باقرپور رکابزن بروجردی از تیم لرستان توانست با ثبت زمان 10 ثانیه و 58 صدم ثانیه رکورددار این رشته لقب بگیرد.، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار ورزشی با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


معاون مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان:
سندتوسعه اشتغال لرستان با بیش
از 25 هزار شغل تدوین شده است


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا 

عظیم سالاری روز یکشنبه در نشست کارگروه اشتغال شهرستان بروجرد در سالن جلسات فرمانداری ویژه این شهرستان افزود: 37 هزار میلیارد ریال اعتبار به منظور اجرای سند توسعه اشتغال لرستان و ایجاد بیش از 25 هزار شغل در نظر گرفته شده است.وی اظهار کرد: متاسفانه برای ایجاد اشتغال در استان لرستان تاکنون به ظرفیت ها و مزیت های اشتغالزایی توجه نشده است ولی دولت تدبیر و امید، کار و کسب های اشتغالزا را شناسایی کرده است.

معاون اشتغال و کارآفرینی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان نرخ بیکاری سال 1394 در این استان را 13.3 درصد اعلام کرد و افزود: این نرخ در شهرستان بروجرد 10.4 درصد است.وی گفت: طرح تکاپو و حرکت از برنامه های محوری برای رفع مشکل بیکاری در استان لرستان است که مطالعات آن در هر شهرستان انجام شده است.

سالاری افزود: این طرح در استان های کردستان و خراسان به خوبی اجرا شده است لذا با انجام تحقیقات کارشناسی در لرستان نیز اجرا می شود.وی اضافه کرد: صنایع تبدیلی کشاورزی، سنگ، شیلات، آبزیان، گردشگری و گیاهان دارویی در اولویت طرح تکاپو و حرکت خواهند بود.وی لرستان را بیکارترین استان کشور دانست و گفت: امید است با اجرای طرح تکاپو و سرمایه گذاری در مشاغل یاد شده بتوان مشکل بیکاری را در استان لرستان برطرف کرد.

سالاری افزود: شهرستان بروجرد با داشتن مشاغل مدنظر طرح تکاپو و حرکت می تواند شاهد اشتغالزایی و سرمایه گذاری خوبی در این راستا باشد.


نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها : معاون مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان: سندتوسعه اشتغال لرستان با بیش از 25 هزار شغل تدوین شده است، عظیم سالاری روز یکشنبه در نشست کارگروه اشتغال شهرستان بروجرد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، اخبار اجتماعی باوبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان بروجرد:
رفع مشکل بیکاری در
بروجرد باید در اولویت قرار گیرد


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان بروجرد گفت: شهرستان بروجرد از مشکل بیکاری رنج می برد لذا باید رفع این مشکل در اولویت دستگاه های اجرایی باشد.

صید علی کورانی فر روز یکشنبه در نشست کارگروه اشتغال بروجرد در سالن جلسات فرمانداری ویژه این شهرستان افزود: با تمام توان موضوعات مربوط به اشتغال را پیگیری می کنم و مسئولان دستگاه های اجرایی بروجرد نیز باید اقدامات خود را در زمینه رفع مشکل بیکاری به فرمانداری اعلام کنند.وی اظهار کرد: مدیران باید در ایجاد سهم اشتغال دستگاه های خود شفاف سازی کنند و آمار دقیق ارائه دهند زیرا فرمانداری تمام اشتغال های اعلام شده را بررسی می کند.

سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد افزود: مدیران دستگاه های اجرایی بروجرد باید با حضور در جلسات کارگروه اشتغال نسبت به آمار اشتغال دستگاه خود پاسخگو باشند.وی گفت: برای تحقق برنامه ها و اهداف کارگروه اشتغال باید از مباحث تخصصی و کارشناسی بهره مند شویم.


شهردار بروجرد نیز در این نشست اظهار کرد: بیش از سه هزار دستفروش در خیابان های شهر بروجرد بساط پهن می کنند که این یک معضل اساسی برای ترافیک و سد معبر در بازار و خیابان های بروجرد به شمار می رود.منوچهر یوسفی افزود: در هفت نقطه شهر بروجرد بازار روز آماده کرده ایم تا دستفروشان در این مکان ها اقدام به کاسبی کنند ولی متاسفانه مرکز شهر همچنان مملو از دست فروشان است.وی اظهار کرد: 100 کانکس میوه فروشی در سطح شهر بروجرد در نظر گرفته شده است که به طور متوسط سه نفر در هر یک از این کانکس ها مشغول به کار هستند.


شهردار بروجرد افزود: اگر به ازای اشتغال های ایجاد شده در سطح شهر، شهرک های اطراف و مسکن مهر اعتباراتی به شهرداری تخصیص یابد برخی از مشکلات برطرف می شوند.وی با بیان اینکه چارت سازمانی شهرداری بروجرد، 850 نیرو است، گفت: یکهزارو 800 نیرو وارد شهرداری بروجرد شده است که حقوق دریافت می کنند.وی اضافه کرد: اگر شهرداری بروجرد جدول کشی خیابان ها را تعطیل کند حدود 10 کارگاه تعطیل و کارگران آنان بیکار می شوند که برای جلوگیری از تعطیلی این کارگاه ها اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید اعتباراتی را به شهرداری تخصیص دهد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد نیز گفت: سه هزارو 402 نفر سهم اشتغال شهرستان بروجرد در سال جاری است که تا پایان سال باید محقق شود.

کامران فرشید افزود: در سه ماهه نخست امسال باید 25 درصد از سهم اشتغال دستگاه های اجرایی بروجرد محقق می شد در صورتیکه این رقم کمتر از 11 درصد است.وی خواستار تلاش بیشتر مسئولان دستگاه های اجرایی بروجرد برای تحقق اشتغال خود شد و گفت: مسئولان موانع و مشکلات ایجاد شده در مسیر اشتغال خود را به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گزارش دهند تا کارشناسان با بررسی موضوع مشکلات را حل و فصل کنند.


مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان بروجرد در کارگروه اشتغال، میزان اشتغال ایجاد شده در سه ماهه نخست امسال خود را اعلام و مشکلات موجود بر سر راه اشتغال دستگاه خود را مطرح کردند.


نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها : سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان بروجرد: رفع مشکل بیکاری در بروجرد باید در اولویت قرار گیرد، سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان بروجرد، صید علی کورانی فر روز یکشنبه در نشست کارگروه اشتغال بروجرد در سالن جلسات فرمانداری ویژه، کورانی فر، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار اجتماعی با وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


تصادف خودروی پژو با موتورسیکلت در
بروجرد 2 کشته و یک مصدوم برجا گذاشت


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

فرمانده پلیس راه بروجرد روز شنبه با اعلام وقوع این سانحه رانندگی به خبرنگار ایرنا گفت: انحراف به چپ و سرعت زیاد خودروی پژو و بی احتیاطی راننده آن دلیل وقوع این حادثه بوده است.

سرگرد کیانوش جودکی افزود: راننده موتورسیکلت و همسر و دختربچه یک سال و نیمه او در این سانحه رانندگی به شدت مصدوم و به بیمارستان چمران بروجرد منتقل شدند.

در پیگیری خبرنگار ایرنا از بیمارستان چمران، راننده موتورسیکلت و همسرش به دلیل شدت جراحات در بیمارستان جان باختند و حال دختربچه آنها وخیم است.یک خودروی سواری پراید نیز عصر جمعه در جاده روستای گردشگری ونایی واژگون شد.خوشبختانه به سرنشینان این خودرو آسیبی وارد نشد.به دلیل عرض کم جاده روستای ونایی همواره حوادث تلخی در این محور رخ می دهد که این حوادث در روزهای تعطیل به دلیل افزایش تردد گردشگران بیشتر می شود.

نوع مطلب : حوادث، 
برچسب ها : تصادف خودروی پژو با موتورسیکلت در بروجرد 2 کشته و یک مصدوم برجا گذاشت، فرمانده پلیس راه بروجرد، سرگرد کیانوش جودکی، اخبار بروجرد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار حوادث با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


رئیس تأمین اجتماعی بروجرد:
۱۱۰۰ کارگر بروجردی از تأمین
اجتماعی بیمه بیکاری دریافت می‌کنند


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از تسنیم

قدرت الله سعادتی اظهار داشت: با توجه به تعطیلی بخش عمده‌ای از واحدهای صنعتی و کارگری شهرستان بروجرد در طول یک سال گذشته تاکنون هزار و 100 کارگر از سازمان تأمین اجتماعی این شهرستان بیمه بیکاری دریافت می‌کنند.وی افزود: این تعداد از کارگران تحت پوشش بیمه بیکاری درمجموع به‌ صورت ماهیانه یک میلیارد و 100 میلیون تومان از تأمین اجتماعی شهرستان بروجرد بیمه بیکاری دریافت می‌کنند.

رئیس اداره تأمین اجتماعی بروجرد بابیان اینکه در حال حاضر 150 هزار نفر از جمعیت شهرستان بروجرد با احتساب بیمه‌شدگان، افراد تبعی و مستمری‌بگیران تحت پوشش خدمات تأمین اجتماعی این شهرستان قرار دارند، عنوان کرد: تأمین اجتماعی شهرستان بروجرد سال گذشته 90 میلیارد تومان مستمری را به شش هزار و 868 مستمری‌بگیر بازنشسته این سازمان پرداخت کرده است.وی با اشاره به بیمه کارگران ساختمانی شهرستان بروجرد بیان کرد: تاکنون چهار هزار و 700 کارگر ساختمانی تحت پوشش خدمات تأمین اجتماعی قرارگرفته و تلاش می‌شود تعداد این کارگران افزایش یابد.

سعادتی با اشاره به مطالبه یک میلیارد و 200 میلیون تومانی سازمان تأمین اجتماعی بروجرد از ادارات و نهادهای مختلف این شهرستان خاطرنشان کرد: سال گذشته حدود 101 میلیارد تومان از مطالبات سازمان تأمین اجتماعی این شهرستان وصول‌شده که درمجموع این سازمان 65 میلیارد تومان از دستگاه‎ها و نهادهای دولتی و غیردولتی مختلف در شهرستان بروجرد مطالبه وصول نشده دارد.
نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها : رئیس تأمین اجتماعی بروجرد: ۱۱۰۰ کارگر بروجردی از تأمین اجتماعی بیمه بیکاری دریافت می‌کنند، رئیس اداره تأمین اجتماعی بروجرد، قدرت الله سعادتی، بیمه بیکاری، اخبار بروجرد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار اجتماعی با وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


رئیس سازمان حج و زیارت:
آغاز ثبت‌نام پیاده‌روی اربعین 
از نیمه مردادماه/ پیش‌بینی حضور
۲ میلیون زائر ایرانی در اربعین امسالبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از خبرگزاری تسنیم 

سعید اوحدی ظهر امروز در دیدار با مدیران دفاتر زیارتی این شهرستان، با اشاره به ظرفیت بالای زائران در ایران اظهار داشت: باید برای افزایش یافتن این ظرفیت اقدام اساسی صورت گیرد و شرکت‌ها و دفاتر خدمات زیارتی این ظرفیت‌ها را برای افزایش تعداد زائران به‌کارگیرند.وی بابیان اینکه سپرده‌های زائران نزد بانک‌های عامل حریم زائر است، افزود: براساس فتوای مراجع اجازه دخل و تصرف در این سپرده‌ها وجود ندارد اما براساس تفاهم‌نامه همکاری که ظرف 10 روز آینده با بانک ملت منعقد می‌شود، این سپرده‌های بانکی به‌عنوان ضمانت در بانک محسوب شده و به زائران 1.5 برابر آن تسهیلات تعلق خواهد گرفت تا بتوانند با استفاده از این اهرم‌های تشویقی در سفر عتبات عالیات ثبت‌نام کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت عنوان کرد: این سازمان امسال برای بیش از یک‌میلیون و 200 هزار زائر برنامه‌ریزی کرده اما ظرفیت تردد زائر در کشور بیش از این تعداد است. اعتقاد ما بر این است که این ظرفیت در حال حاضر حدود 3 میلیون نفر است.وی با اشاره به ضعف موجود در حوزه بازاریابی حج و زیارت بیان کرد: اگر به سمت توسعه بازاریابی میدانی حرکت کنیم، می‌توانیم در راستای جذب زائران اقدام اساسی انجام دهیم بنابراین شرکت‌های زیارتی با جدیت در این زمینه سرمایه‌گذاری کنند.

اوحدی از بهره‌برداری چند هتل وسیع در عراق خبر داد و خاطرنشان کرد: هتل بزرگ امیرالمؤمنین(ع) در شهر نجف با ظرفیت 707 تخت‌خواب که یکی از بزرگ‌ترین هتل‌های کشور عراق محسوب می‌شود، در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی 65 درصدی در حال احداث است همچنین هتل کربلا نیز انتهای مردادماه به بهره‌برداری می‌رسد.وی با اشاره به بهره‌برداری از زائرسرای چزابه تا 15 مردادماه امسال، بیان کرد: این زائرسرا با ظرفیت حدود 4000 نفر برای اسکان زائران اربعین با بالاترین کیفیت بانام شهدای طریق‌القدس در این مرز به بهره‌برداری می‌رسد و اقدامات مشابهی نیز در مرزهای دیگر همچون مهران در دست انجام است.

رئیس سازمان حج و زیارت با تأکید بر ضرورت پشتیبانی و توسعه خدمات و امکانات موردنیاز زائران اربعین گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال 2 میلیون زائر ایرانی برای حضور در مراسم اربعین ثبت‌نام کنند که این تعداد زائر نیاز به خدمات وسیع دارد. با استفاده از سامانه هوشمند "سماح" در هنگام ثبت‌نام خدمات موردنیاز زائران از قبیل پارکینگ نیز به آن‌ها تعلق می‌گیرد.وی با اشاره به زمان ثبت‌نام زائران اربعین خاطرنشان کرد: اول مردادماه فراخوان حج و زیارت آغاز شده و زمان ثبت‌نام زائران اربعین 15 مردادماه، چهار ماه زودتر از سال گذشته است. اول شهریورماه نیز در چهار استان تهران، خراسان، خوزستان و کرمانشاه ویزا برای زائران صادر می‌شود و اول مهرماه در 20 نقطه کشور کنسولگری‌ها مستقر می‌شوند تا ویزای زائران اربعین را صادر کنند.

اوحدی از احداث  پنج پروژه بزرگ در عراق با سرمایه‌گذاری بانک‌های کشور خبر داد و گفت: این پروژه‌ها با طراحی سازمان حج و زیارت شامل بزرگ‌ترین آشپزخانه مرکزی در نجف اشرف با ظرفیت 27 هزار پرس غذا در هر وعده در دست اجراست.
نوع مطلب : حج و زیارت، 
برچسب ها : رئیس سازمان حج و زیارت: آغاز ثبت‌نام پیاده‌روی اربعین از نیمه مردادماه /صدور ویزا از ابتدای شهریور/ پیش‌بینی حضور ۲ میلیون زائر ایرانی در اربعین امسال، سعید اوحدی، رئیس سازمان حج و زیارت، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، وبلاگ خبری محسن مهربان، حج و زیارت،
لینک های مرتبط :


نتایج پژوهش ها نشان می دهد؛
کاهش فشارخون با مصرف مکمل منیزیمبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از سلامت نیوز از مهر

تحلیل و بررسی محققان دانشگاه ایندیانا امریکا نشان می دهد افرادی که در طول مطالعه مکمل منیزیم مصرف کرده بودند در مقایسه با کسانی که این مکمل را دریافت نکرده بودند، بعد از سه ماه فشارخون پایین تری داشتند.

دکتر یی کینگ سانگ، سرپرست تیم تحقیق، در این مورد می گوید: «مصرف مکمل منیزیم می تواند به عنوان گزینه ای برای کاهش فشارخون در افراد پرخطر یا بیماران فشارخونی درنظر گرفته شود.»

در مطالعه، محققان ۳۴ مطالعه قبل که در مجموع شامل ۲۰۰۰ بیمار بود را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. طول مدت تحقیقات از ۳ هفته تا ۶ ماه بود و هریک از شرکت کنندگان در طول مطالعه، بین ۲۴۰ تا ۹۶۰ میلیگرم منیزیم در روز دریافت کرده بود.

محققان دریافتند مصرف روزانه ۳۶۸ میلیگرم منیزیم به مدت ۳ ماه موجب کاهش فشار خون سیستولیک تا mm Hg۲ و فشارخون دیاستولیک تا mm Hg ۱.۸ می شود.بعد از تحلیل بیشتر داده ها، محققان دریافتند مصرف روزانه ۳۰۰ میلیگرم منیزیم به مدت یک ماه می تواند موجب کاهش فشارخون و افزایش میزان منیزیم در خون شود.

خاصیت منیزم در کاهش فشارخون در مطالعات آزمایشگاهی به اثبات رسیده است. این ماده معدنی به پیشگیری از تنگ شدن عروق خونی که موجب افزایش فشارخون می شود، کمک کرده و جریان خون را بهبود می بخشد.نوع مطلب : علمی، 
برچسب ها : نتایج پژوهش ها نشان می دهد؛ کاهش فشارخون با مصرف مکمل منیزیم، بیماران فشارخونی، مکمل منیزیم، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار علمی با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


نمایشگاه عكس از آیت الله 
العظمی بروجردی(ره) در بروجرد برپا شد


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان

علیرضا مهزیاری گفت: این نمایشگاه با ۳۰ قطعه عكس از لحظات حضور حضرت آیت اله العظمی بروجردی در مكانهای مختلف و خاطرات قدیمی و زندگینامه آن حضرت برپا شده است.

مهزیاری اضافه كرد: عكس های جمع آوری شده و به نمایش گذاشته شده در این نمایشگاه مربوط به ۷۰ سال پیش می باشند كه به همت ستاد نماز جمعه بروجرد جمع اوری و در معرض دید نمازگزاران قرار داده شده است .    


نوع مطلب : هنری، فرهنگی، 
برچسب ها : علیرضا مهزیاری، وبلاگ خبری محسن مهربان، ۳۰ قطعه عكس از لحظات حضور حضرت آیت اله العظمی بروجردی، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، نماز جمعه بروجرد، نمایشگاه عكس از آیت الله العظمی بروجردی(ره) در بروجرد برپا شد،
لینک های مرتبط :


امام جمعه بروجرد:
کنفرانس منافقین بار دیگر نقاب از
چهره زشت حامیان تروریسم برداشتبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا 

حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه بروجرد در مسجد امام خمینی(ره) این شهرستان افزود: منافقین در این کنفرانس نمایشی همچون بازیچه ای بی اختیار برنامه ای را که برای آنان تدارک دیده شده بود را اجرا کردند.وی اظهار کرد: دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران باید به این اقدام فرانسه پاسخ قاطع بدهد تا این کشور به بستری برای خودنمایی منافقین تبدیل نشود.

امام جمعه بروجرد افزود: برخورد منفعلانه با دشمنان نظام و حامیان منطقه ای آنان مانند ریاض باعث گستاخی آنها شده است لذا باید یک پاسخ کوبنده و در خور شان آنان داده شود.وی با اشاره به موضوع برجام و یکساله شدن آن گفت: 6 ماه از اجرای برجام گذشته و ایران اسلامی در این مدت بیش از تعهدات خود عمل کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین ترابی افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در راستای اجرای برجام، 12 هزار سانتریفیوژ را از چرخه تولید هسته ای خارج و 11 تن اورانیم غنی شده را به خارج از کشور منتقل کرده است.وی اضافه کرد: ایران با پر کردن قلب راکتور اراک و متوقف کردن سایت هسته ای فردو هزینه ای سنگینی داده است ولی طرف مقابل به هیچ یک از تعهدات خود عمل نکرده است و نه تنها هیچ تحریمی برداشته نشده بلکه تحریم های جدیدی نیز اعمال شده است.


حجت الاسلام والمسلمین ترابی گفت: اموال ایران در این مدت به بهانه های دروغین غارت شده و هیچ یک از اموال بلوکه شده ایران آزاد نشده است.وی اظهار کرد: به نتیجه نرسیدن برجام ضعف دولت و تیم هسته ای نیست بلکه بدعهدی آمریکا را نشان داد.وی افزود: برجام هیچ دستاوردی برای مردم و زندگی و معیشت مردم نداشته و مشکلات را رفع نکرده است و در این راستا باید با ملت صادقانه سخن گفت.

خطیب جمعه بروجرد در فرازی دیگر از خطبه های نماز جمعه به سالروز تاسیس شورای نگهبان اشاره کرد و این نهاد را از نهادهای مهم و تاثیرگذار در نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست.وی افزود: شورای نگهبان سلامت نظام را تضمین و از نفوذ نامحرمان و نا اهلان به پیکره انقلاب و ارکان نظام جلوگیری می کند لذا هیچ نهادی بالاتر از آن در نظام جمهوری اسلامی وجود ندارد.به گفته وی شورای نگهبان با استواری تمام بر مصوبات مجلس شورای اسلامی نظارت می کند تا قانونی خلاف شرع مقدس اسلام و قانون اساسی تصویب نشود.

حجت الاسلام و المسلمین ترابی افزود: در برخی از صحنه های انقلاب مانند فتنه بنی صدر و مسائلی که در مجلس ششم مطرح شد هرکجا که نظارت شورای نگهبان کم رنگ بوده، نظام ضربه خورده است.وی با تبریک انتصاف صید علی کورانی فر به عنوان سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد از زحمات مسلم پورقاسمیان فرماندار قبلی قدردانی کرد.

امام جمعه بروجرد افزود: داشتن فرمانداری بومی از مطالبات مردم بروجرد بود ولی کورانی فر نیز فردی با تجربه، مومن و توانمند است که برای ایشان آرزوی موفقیت می کنیم.وی از مسئولان استان لرستان خواست در توزیع امکانات و اعتبارات عدالت را رعایت کنند و گفت: با وحدت و اتحاد باید از مدیران استانی و کشوری مطالبه گری کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین ترابی با اشاره به 13 شوال سالروز رحلت مرجع تقلید شیعیان جهان آیت الله العظمی بروجردی(ره) اظهار کرد: این مرجع بزرگ جهان تشیع عمر خود را در راه اعتلای اسلام، قرآن و مکتب اهل البیت(ع) سپری کرد.وی افزود: علما و فقهای دین در طول دوران غیبت امام عصر(عج)، اسلام ناب را از گزند دشمنان در امان داشته و حفظ کرده اند.امام جمعه بروجرد گفت: اگر مجاهدت های علما و فقهای دین نبود امروز اسلام ناب در دسترس مسلمانان جهان قرار نداشت.

در حاشیه برگزاری نماز جمعه بروجرد نمایشگاه عکسی از تصاویر حضرت آیت الله العظمی بروجردی(ره) برپا شد.


 
نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : امام جمعه بروجرد: کنفرانس منافقین بار دیگر نقاب از چهره زشت حامیان تروریسم برداشت، حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه بروجرد، خطیب جمعه بروجرد، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار سیاسی با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


ترکیب تیم ملی کشتی در
بازی های المپیک اعلام شدبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا از فدراسیون کشتی

جلسه شورای فنی تیم های ملی کشتی آزاد ظهر امروز (جمعه) با حضور نصرالله سجادی معاون توسعه ورزش حرفه ای و قهرمانی وزیر ورزش و جوانان و اعضای این شورا برگزار شد.در این جلسه اعضای تیم ملی کشتی آزاد در بازی های المپیک به شرح زیر اعلام شدند:

57 کیلوگرم : حسن رحیمی
65 کیلوگرم: میثم نصیری
74 کیلوگرم: حسن یزدانی
85 کیلوگرم: علیرضا کریمی ماچیانی
97 کیلوگرم: رضا یزدانی به عنوان گزینه نخست برای پوشیدن پیراهن تیم ملی خواهد بود. در صورتی که یزدانی نتواند تا زمان اعزام به ریو به شرایط مناسب حضور در مسابقات برسد، امیر محمدی بعنوان نفر جایگزین اعزام خواهد شد. کادر فنی موظف است تا زمان مقرر گزارش نهایی خود را به شورای فنی ارائه کند.

125 کیلوگرم: کمیل قاسمی

همچنین با تصمیم شورای فنی تیم های ملی کشتی فرنگی، انتخاب فرنگی کاران اعزامی به المپیک نیز بر عهده محمد بنا سرمربی تیم ملی گذاشته شده بود که بنا نیز کشتی گیران زیر را برای حضور در ریو معرفی کرد:

59 کیلوگرم: حمید سوریان
66 کیلوگرم: امید نوروزی
75 کیلوگرم: سعید عبدولی
85 کیلوگرم: حبیب الله اخلاقی و رامین طاهری
98 کیلوگرم: قاسم رضایی
130 کیلوگرم: بشیر باباجان زاده
نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها : ترکیب تیم ملی کشتی در بازی های المپیک اعلام شد، جلسه شورای فنی تیم های ملی کشتی آزاد ظهر امروز (جمعه) با حضور نصرالله سجادی معاون توسعه ورزش حرفه ای و قهرمانی وزیر ورزش و جوانان و اعضای این شورا برگزار شد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار ورزشی با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


اعلام اسامی بلندقامتان المپیکی ایرانبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از فدراسیون والیبال

فدراسیون جهانی والیبال با انتشار مصاحبه ای از رائول لوزانو سرمربی تیم بلندقامتان ایران اسامی سیزده بازیکن حاضر در اردوی آماده سازی تیم ملی را اعلام کرد.

بر این اساس سعید معروف، مهدی مهدوی، سید محمد موسوی، عادل غلامی، مصطفی شریفات، شهرام محمودی، امیر غفور، حمزه زرینی، فرهاد قائمی، مجتبی میرزاجانپور،جواد معنوی نژاد، میلاد عبادی پور و مهدی مرندی بلندقامتان اعزامی به بازی های المپیک ریو هستند.

ایران در سی و یکمین دوره بازی های المپیک 2016 توانست 63سهمیه کسب کند و در این میان بلندقامتان ایران پس از 52سال به بازی های المپیک راه یافتند.این بازی ها با حضور بیش از 10 هزار ورزشکار از سراسر جهان، از 15 تا 31 مرداد ماه در شهر بندری ریودوژانیرو برگزار می شود.
نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها : اعلام اسامی بلندقامتان المپیکی ایران، فدراسیون جهانی والیبال با انتشار مصاحبه ای از رائول لوزانو سرمربی تیم بلندقامتان ایران اسامی سیزده بازیکن حاضر در اردوی آماده سازی تیم ملی را اعلام کرد، اخبار بروجرد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار ورزشی با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


واکسن آلزایمر تا پنج سال آینده از راه می رسدبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا از مدیکال اکسپرس

مطالعات جدید نشان می دهد واکسن آلزایمر تا پنج سال آینده وارد بازار می شود و روزی مانند واکسن آنفلوآنزا جزء لاینفک زندگی سالمندان خواهد شد.

مطالعات محققان دانشگاه فلیندرز در آدلاید استرالیا و موسسه پزشکی مولکولی دانشگاه کالیفرنیا نشان می دهد دو پروتئین موجود در مغز به نام های a-beta و tau نقش مهمی در بروز زوال عقل ایفا می کنند. زمانی که این پروتئین ها غیر فعال می شوند و در اصطلاح می میرند، به پلاک ها می چسبند و اتصال سلول های عصبی مغز را مسدود می کنند. کالبدشکافی نشان می دهد این پلاک ها در مغز تمام بیماران مبتلا به آلزایمر وجود دارند. 

واکسن آلزایمر قرار است پروتئین های a-beta و tau را مورد هدف قرار دهد و از تجمع آنها پس از غیرفعال شدن جلوگیری کند. اساس کار واکسن به ین صورت است که با تحریک سیستم ایمنی سبب تولید آنتی بادی هایی می شود که پروتئین های انباشته شده را تجزیه کرده و آن ها را از مسیر عروق خارج می کنند.

نتایج این واکسن در آزمایش های حیوانی موفقیت آمیز گزارش شده است؛ ولی در حال حاضر برای آزمایش های انسانی آماده نیست. محققان بر این باورند که واکسن آلزایمر تا پنج سال آینده آماده استفاده است و امیدوارند که استفاده از آن در افراد سالمند مانند واکسن آنفلوآنزا رایج شود.بر اساس آمار مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، هر 67 ثانیه یک تن در آمریکا به آلزایمر مبتلا می شود و از هر سه فرد مبتلا به آلزایمر، یک نفر جان خود را از دست می دهد.
نوع مطلب : علمی، 
برچسب ها : واکسن آلزایمر تا پنج سال آینده از راه می رسد، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار علمی با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، آلزایمر،
لینک های مرتبط :


نماینده بروجرد در مجلس:
یارانه افراد مرفه باید قطع شودبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا 

عباس گودرزی روز جمعه در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان بروجرد افزود: قشر ضعیف و متوسط کارمند و کارگر باید از یارانه بیشتری بهره مند شوند.وی اشرافی گری و دریافت حقوق های نجومی را موجب بی اعتمادی مردم دانست و اظهار کرد: یکی از راه حل های مشکلات اقتصادی کشور به فرموده مقام معظم رهبری مبارزه جدی با اشرافی گری و تجمل گرایی است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران در دوران تحریم قدرتمندتر شد، افزود: تکیه بر توانمندی های داخلی و رونق اقتصاد مقاومتی برای رفع مشکلات اقتصادی کشور ضروری است.وی با تاکید بر لزوم کم کردن فاصله مردم و مسئولان به منظور تقویت پایه های نظام و انقلاب اسلامی گفت: ارتباط نزدیک مردم و مسئولان از طریق رسانه ها باعث شفاف تر شدن موضوعات و دلگرم تر شدن ملت به انقلاب می شود.

گودرزی ایجاد فاصله بین ملت و انقلاب را از ترفندها و توطئه های دشمن دانست و افزود: انقلاب اسلامی در طول 37 سال عمر با برکت خود ابهت ابرقدرت های جهان را شکسته است.وی اظهار کرد: دشمنان از دفاع اصولی انقلاب از مستضعفان جهان شکایت دارند لذا در صدد از بین بردن پشتوانه مردمی نظام هستند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی آمریکا را دشمن درجه یک ملت ایران دانست و گفت: آمریکا، داعش را برای شکست و نابودی ملت ایران، اسلام و قرآن پرورش داده است لذا هیچ خیری از این کشور به مردم ایران نخواهد رساند. وی با تاکید بر لزوم اقدام عملی در راستای اقتصاد مقاومتی در استان لرستان اظهار کرد: با گذشت حدود چهار ماه از سال جاری هنوز اتفاق خاصی در خصوص اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در استان لرستان و شهرستان بروجرد رخ نداده است.

گودرزی از استاندار لرستان خواست به صورت جدی رفع مشکلات صنایع بروجرد و اقدام و عمل در طرح های اقتصاد مقاومتی را پیگیری کند.وی در خصوص مخالفت خود با انتصاب فرماندار جدید بروجرد گفت: این مخالفت جریان سازی سیاسی نیست بلکه با هدف معرفی فردی توانمند، ارزشی و خادم ملت صورت گرفته است.وی تعامل دولت و مجلس را باعث تحقق اهداف نظام دانست و افزود: به دنبال بروز اختلافات قومی و قبیله ای نیستم ولی متاسفانه برخی افراد در فضای مجازی آدرس غلط به مردم می دهند.


نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی اولویت اصلی این شهرستان را رفع مشکلات صنایع، کمبود امکانات بهداشتی و درمانی و اشتغال دانست و گفت: نباید منافع مردم با بازی های سیاسی و جناحی ادغام شوند.وی تاکید کرد: بنده بر اصول انقلاب و تبعیت محض از فرامین مقام معظم رهبری اصرار دارم و در چارچوب انقلاب خواهان تحقق مطالبه مردم شهرستان بروجرد می باشم.

گودرزی افزود: بنده به هیچ جریان سیاسی تعلق ندارم و برای مردم استان لرستان به اندازه مردم شهرستان بروجرد احترام قائلم.وی گفت: رسالت اصلی رسانه ها آگاهی بخشی به ملت است و باید سعی کنند که مردم را به تشخیص برسانند و نه اینکه آنان را وادار به تصمیم گیری کنند.


نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : نماینده بروجرد در مجلس: یارانه افراد مرفه باید قطع شود، نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار سیاسی با وبلاگ خبری محسن مهربان، عباس گودرزی،
لینک های مرتبط :


چاقی در مردان 3 برابر کشنده تر از زنان

چاقی در مردان 3 برابر کشنده تر از زنان

به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا 

مطالعه پژوهشگران دانشگاه هاروارد، آکسفورد و کمبریج حاکی از آن است که حتی مقدار اندک اضافه وزن در مردان، خطر مرگ زودرس را به دنبال دارد.براساس این تحقیق، افراد دارای اضافه وزن متوسط در قیاس با افرادی که وزن متعادل دارند، 12 ماه کمتر عمر می کنند و این کاهش عمر در مورد افراد چاق حدود سه سال است.

معمولا کمتر از یک پنجم مردان طول عمر کمتر از 70 سال دارند، مطالعات جدید نشان می دهد این آمار در مورد مردان با چاقی متوسط حدود یک از سه نفر و در مورد مردان بسیار چاق حدود هشت نفر از هر 10 تن است. در مورد زنان آمار به این صورت است؛ معمولا یک دهم زنان قبل از 70 سالگی می میرند، در مورد زنان چاق این آمار به یک نفر از هر هفت تن می رسد. 

چاقی خطر مرگ زودرس را در زنان سه درصد و در مردان 10 درصد افزایش می دهد. محققان بر این باورند که بدن مردان چاق مقاومت بیشتری نسبت به انسولین دارد و میزان چربی کبد و دیابت، چاقی را برای آنان کشنده تر می کند.

شاخص توده بدنی (BMI) مهمترین فاکتور در تعیین وزن نرمال، اضافه وزن و چاقی است. شاخص توده بدنی با تقسیم وزن (به کیلوگرم) بر توان دوم قد (به متر) به دست می آید. شاخص توده بدنی کمتر از 18.5، نشان دهنده کم وزنی غیر طبیعی است. اگر عدد بدست آمده بین 18.5 تا 24.9 باشد، یعنی وزن فرد طبیعی است. عدد بزرگتر و مساوی 25، نشان دهنده اضافه وزن است. عدد 30 به بالا نشان دهنده چاقی است، که به ترتیب به چاقی درجه یک (بین 30 تا 34.9)، چاقی درجه دو (بین 35 تا 39.9) و چاقی درجه سه (40 به بالا) تقسیم بندی می شود. آگاهی از شاخص توده بدنی برای هر فرد ضروری است.

مطالعات نشان می دهد بیش از 10 نوع سرطان با چاقی و اضافه وزن ارتباط مستقیم دارد. علاوه بر آن، چاقی عامل اصلی حمله قلبی، سکته مغزی، بیماری های تنفسی و دیابت است.
نوع مطلب : علمی، سلامت، 
برچسب ها : چاقی در مردان 3 برابر کشنده تر از زنان، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار علمی با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، اخبار سلامت با وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


علاءالدین بروجردی نماینده مردم 
بروجرد دربیمارستان بستری شدبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: علاءالدین بروجردی رییس این کمیسیون به علت بیماری تنفسی در یکی از بیمارستان های تهران بستری شد.

محمد جواد جمالی روز پنج شنبه افزود: آقای بروجردی روز دوشنبه سفری به کرمانشاه برای بررسی موضوع سوءقصد به نماینده اسلام آباد غرب داشت، وی صبح سه شنبه در جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس حضور یافت و در همان جلسه اظهار کسالت می کرد.

جمالی ادامه داد: آقای بروجردی به دلیل کسالت نتوانست در جلسه عصر روز سه شنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حضور بیابد و روز چهارشنبه در یکی از بیمارستان های تهران بستری شد که امیدواریم هر چه زودتر بهبود پیدا کند. 

نوع مطلب : حوادث، 
برچسب ها : علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد دربیمارستان بستری شد، عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار حوادث، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 2 )    1   2   
درباره وبلاگ

پروردگارا داده هایت ، نداده هایت و گرفته هایت را شکر می گویم

چون داده هایت نعمت ، نداده هایت حکمت و گرفته هایت امتحان است.

ضمن عرض درود و خوش آمدگویی خدمت شما عزیزان
امیدوارم از مطالب سایت رضایت داشته باشید.
مدیر سایت محسن مهربان

ایمیلmehraban_asa@yahoo.com

سامانه پیام کوتاه 50004000300020

مدیر وبلاگ : محسن مهربان
مطالب اخیر
آرشیو وبلاگ
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :