محسن مهربان
وبلاگ خبری بروجرد
صفحه نخست         تماس با مدیر         پست الکترونیک        RSS         ATOM
 
 
اختصاص 6 هزار و 20 میلیارد
ریال اعتبار عمرانی به لرستانبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا 

امید امیدی شاه آبادی روز یکشنبه در نشست کمیته برنامه ریزی و بودجه شهرستان بروجرد در سالن جلسات فرمانداری ویژه این شهرستان افزود: 70 هزار میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل و بهره برداری طرح های نیمه تمام استان لرستان نیاز است که با توجه به تخصیص 6 هزار و 20 میلیارد ریالی اعتبارات عمرانی استان حداقل 10 سال در صورت جذب 100 درصدی اعتبارات زمان نیاز است.

امیدی شاه آبادی با بیان اینکه 500 هزار میلیارد ریال از 570 هزار میلیارد ریال اعتبارات عمرانی شناور و ملی هستند، گفت: بخش عمده ای از اعتبارات عمرانی قابل پیگیری و جذب اعتبارات ملی شناور می باشند که امیدواریم مدیران توانمند استان لرستان بتوانند سهم بیشتری از این اعتبارات جذب کنند.وی اظهار کرد: پارسال الزاماتی از جمله پرداخت هشت درصد اعتبارات به بنیاد مسکن و 10 درصد به آب روستایی در توزیع اعتبارات وجود داشت که خوشبختانه امسال این الزامات وجود ندارند.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و بودجه استانداری لرستان افزود: امسال 2 موضوع اقتصاد مقاومتی و برنامه محور بودن در کمیته اعتبارات استان لرستان مدنظر است.

سهم اعتبار هریک از ادارات و دستگاه های اجرایی بروجرد در این نشست بیان شد که برخی از مسئولان این شهرستان در خصوص افزایش اعتبارات بحث و تبادل نظر کردند.
نوع مطلب : اقتصادی، 
برچسب ها : اختصاص 6 هزار و 20 میلیارد ریال اعتبار عمرانی به لرستان، مدیرکل دفتر برنامه ریزی و بودجه استانداری لرستان، امید امیدی شاه آبادی روز یکشنبه در نشست کمیته برنامه ریزی و بودجه شهرستان بروجرد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، سهم اعتبار هریک از ادارات و دستگاه های اجرایی بروجرد در این نشست بیان شد که برخی از مسئولان این شهرستان در خصوص افزایش اعتبارات بحث و تبادل نظر کردند،
لینک های مرتبط :


سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد:
300 میلیارد ریال اعتبار عمرانی 
به شهرستان بروجرد اختصاص یافتبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا 

علی کورانی فر روز یکشنبه در نشست کمیته برنامه ریزی و بودجه شهرستان بروجرد در سالن جلسات فرمانداری ویژه این شهرستان افزود: مدیران دستگاه های اجرایی باید تمام تلاش خود را از طریق نمایندگان، مدیران کل و استانداری برای جذب حداکثری اعتبارات خود بکار گیرند.وی اظهار کرد: شهرستان بروجرد در اعتبارات مشترک استان نیز سهم دارد که لازمه جذب این اعتبارات داشتن برنامه و پیگیری از سوی مدیران است.

سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد از افزایش 44 درصدی اعتبارات امسال شهرستان بروجرد نسبت به پارسال خبر داد و افزود: امسال تاکید بر تکمیل طرح های نیمه تمام است و تلاش بر این است که طرح جدیدی تعریف نشود.وی گفت: 570 هزار میلیارد ریال برابر با 27 درصد از اعتبارات کشور مربوط به هزینه های عمرانی است که 500 هزار میلیارد از این رقم در قالب ردیف های ملی می باشد.

کورانی فر افزود: 230 هزار میلیارد ریال از این اعتبارات نیز در ردیف اعتبارات شناور قرار دارد که مدیران می توانند با پیگیری های لازم از این اعتبارات نیز سهم بگیرند.

سهم هریک از ادارات و دستگاه های اجرایی بروجرد در این نشست بیان شد که برخی از مسئولان این شهرستان در خصوص افزایش اعتبارات بحث و تبادل نظر کردند.
نوع مطلب : تولید، اقتصادی، عمرانی، 
برچسب ها : علی کورانی فر روز یکشنبه در نشست کمیته برنامه ریزی و بودجه شهرستان بروجرد، سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد: 300 میلیارد ریال اعتبار عمرانی به شهرستان بروجرد اختصاص یافت، سهم هریک از ادارات و دستگاه های اجرایی بروجرد در این نشست بیان شد که برخی از مسئولان این شهرستان در خصوص افزایش اعتبارات بحث و تبادل نظر کردند.، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


فرمانده بسیج بروجرد:
حمله رژیم صهیونیستی به مسجد
الاقصی ماهیت پلید این رژیم را آشکار کردبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا 

سرهنگ محمد پاپی نژاد عصر یکشنبه در نخستین همایش ائمه جماعات مساجد، خادمین و فرماندهان بسیج حوزه های مقاومت بسیج بروجرد در حسینیه ناحیه مقاومت بسیج این شهرستان افزود: مساجد نقش برجسته ای در جامعه دارند.وی اظهار کرد: همه باید دست در دست هم دهیم تا فضای امنی در مساجد برای جوانان ایجاد کنیم تا این عزیزان از گزند حملات شوم دشمنان مصون بمانند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد با تاکید بر لزوم تبدیل مساجد به محل ترویج فرهنگ و موازین اسلامی افزود: مساجد همواره باید با برگزاری انواع کلاس های دینی و فرهنگی در طول روز باز باشند.

** مسجد پایگاه رشد و پرورش فکری جوانان است

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به اهمیت ویژه مساجد در جمهوری اسلامی ایران گفت: مساجد پایگاه رشد و پرورش فکری جوانان می باشند.حجت الاسلام شمس الله جلیلیان افزود: شان و جایگاه مساجد در آیات متعددی از قرآن کریم نشان داده شده است و پیامبر اسلام(ص)، ائمه اطهار(ع) و بزرگان دین توجه ویژه ای به مساجد دارند.وی هنر روحانیت و نمازگزاران را جذب افراد به مساجد دانست و اظهار کرد: مساجد باید برای جذب جوانان و عموم مردم جذاب و زیبا باشند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان افزود: از ابتدای ظهور اسلام، مساجد محور اصلی دین مبین اسلام و محل شکل گیری دستورات آن بوده اند.وی نماز را مهمترین رکن دین اسلام و از واجبات دانست و گفت: متاسفانه جوانان امروز مساجد را تنها محل عزاداری و برگزاری این مراسم می دانند و از نماز دور شده اند.وی افزود: باید بستر طوری فراهم شود تا جوانان قبل از هر چیزی نماز را مورد توجه قرار دهند که این امر با همکاری ائمه جماعات، فرماندهان بسیج مساجد و نمازگزاران محقق می شود.
نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : فرمانده بسیج بروجرد: حمله رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی ماهیت پلید این رژیم را آشکار کرد، سرهنگ محمد پاپی نژاد عصر یکشنبه در نخستین همایش ائمه جماعات مساجد، خادمین و فرماندهان بسیج حوزه های مقاومت بسیج بروجرد در حسینیه ناحیه مقاومت بسیج، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، اخبار سیاسی،
لینک های مرتبط :


سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد:
ارزش طرح های بانک مرکزی در 
بروجرد بیش از 6 هزار میلیارد ریال استبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد ارزش طرح های بانک مرکزی در استان لرستان را 12 هزار میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: سهم بروجرد از این طرح ها بیش از 6 هزار میلیارد ریال است.

علی کورانی فر روز یکشنبه در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان لرستان در کارخانه زاگرش پوش بروجرد واقع در شهرک صنعتی این شهرستان افزود: سهم بیش از 55 درصدی طرح های بانک مرکزی در بروجرد نشان از توجه ویژه استانداری به بروجرد و ظرفیت بالای این شهرستان است.وی اظهار کرد: مدیران استان لرستان، مدیران واحدهای صنفی، خدماتی و تولیدی و فعالان عرصه های مختلف اعتقاد دارند که استانداری از هیچ تلاشی برای جلوگیری از تعطیلی واحدهای صنعتی استان دریغ نمی کند.

سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد افزود: تلاش بر این است که چرخ واحدهای تعطیل نیز به حرکت در آید و این واحدها در مدار تولید و خدمات رسانی قرار گیرند.وی با گرامیداشت یادو خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: هفته دولت تداعی کننده روزهای پرشور خدمتگزاری دولت به ملت ایران است.

** لزوم ایجاد اورژانس در شهرک صنعتی بروجرد

مدیرعامل شهرک صنعتی بروجرد نیز در این نشست با اشاره به مصوبات نشست قبلی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان لرستان اظهار کرد: با توجه به پیگیری های انجام شده بانک های ملی، ملت و تجارت اقدامات اولیه را برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی بروجرد انجام داده اند.

محمود روزبهانی افزود: برق شهرک صنعتی از یکم شهریورماه برای مرمت و نگهداری به اداره برق بروجرد تحویل داده می شود ولی اداره راه و شهرسازی هنوز نسبت به ایجاد دوربرگردان در ورودی شهرک اقدام نکرده است.وی ایجاد پایگاه بهداشتی درمانی و اورژانس در شهرک صنعتی بروجرد را ضروری خواند و گفت: در سال های گذشته کارگرانی در اثر کار مصدوم شده اند که تا رسیدن به شهر مشکلاتی برای آنها ایجاد شده است.

مدیرعامل شهرک صنعتی بروجرد افزود: وضعیت آسفالت شهرک صنعتی بروجرد خوب نیست و باید بازسازی شود.استاندار، مدیرکل تامین اجتماعی و مدیرکل هماهنگی استانداری لرستان نیز در این نشست حضور داشتند.بازدید از واحدهای صنعتی دارای مشکل از دیگر برنامه های استاندار لرستان می باشد.

حدود 35 درصد صنایع استان لرستان در شهرستان بروجرد واقع شده اند که در جریان تحریم ها و مشکلات اقتصادی کشور تعدادی از این واحدهای صنعتی نیز دچار مشکل شدند.
نوع مطلب : اجتماعی، اقتصادی، 
برچسب ها : سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد: ارزش طرح های بانک مرکزی در بروجرد بیش از 6 هزار میلیارد ریال است، علی کورانی فر روز یکشنبه در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان لرستان در کارخانه زاگرش پوش بروجرد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد،
لینک های مرتبط :


عرضه آب هویج درآبمیوه وبستنی
 فروشی های بروجرد ممنوع شدبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

رئیس مرکز بهداشت بروجرد گفت: با توجه به مشاهده آلودگی میکروبی در بیشتر آب هویج های عرضه شده در آبمیوه و بستنی فروشی های بروجرد تا اطلاع بعدی عرضه این نوشیدنی در این شهرستان ممنوع است.

فریدون گودرزی روز شنبه افزود: ممنوعیت عرضه آب هویج از طریق مرکز بهداشت به مجمع عمومی صنفی و از این مجمع به تمام آبمیوه و بستنی فروشی های بروجرد اعلام شده است.وی اظهار کرد: کارشناسان مرکز بهداشت به صورت مستمر از این واحدهای صنفی بازرسی می کنند اما مردم نیز در صورت مشاهده عرضه آب هویج در سطح شهر مراتب را اعلام کنند تا با واحدهای متخلف برخورد شود.رئیس مرکز بهداشت بروجرد تاکید کرد: آلودگی میکروبی خطرناک است و می تواند باعث بیماری های گوارشی شود.

** کشف و ضبط یک تن مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته در بروجرد

گودرزی همچنین از کشف و ضبط یک تن مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته در بروجرد خبر داد و گفت: این مواد غذایی توسط بازرسان بهداشت محیط بروجرد در عمده فروشی های سطح شهر کشف شدند.وی این مواد غذایی را شامل انواع کیک، کلوچه، ماکارونی و سایر مواد غذایی دانست و افزود: تذکرات لازم به این عمده فروشی ها داده شده است لذا در صورت تکرار به مراجع قضایی معرفی می شوند.
نوع مطلب : بهداشت، 
برچسب ها : عرضه آب هویج درآبمیوه وبستنی فروشی های بروجرد ممنوع شد، فریدون گودرزی، کشف و ضبط یک تن مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته در بروجرد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد:
اقتدار ایران در اربعین 
حسینی به نمایش درمی آیدبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

سرپرست فرمانداری بروجرد ایران را کانون و محور شیعه در جهان دانست و گفت: اقتدار و عظمت جمهوری اسلامی در روز اربعین به رخ جهانیان کشیده می شود.

علی کورانی فر روز شنبه در نشست برنامه ریزی و هماهنگی ستاد اربعین بروجرد در سالن جلسات فرمانداری ویژه این شهرستان افزود: اربعین و محرم به لحاظ عشق، علاقه و ارادت مردم جهان به ابا عبدالله الحسین(ع) همواره از ظرفیت های مهم معنوی برخوردار است و این علاقه باعث اجتماعی میلیونی شیعیان در این روز می شود.وی گفت: دشمنان همواره سعی دارند از راه های مختلف به اقتدار و استقلال کشور ضربه بزنند لذا در حماسه میلیونی شیعیان در اربعین نیز باید برای خنثی کردن این توطئه ها آمادگی کامل داشته باشیم.

سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد افزود: با توجه به قرار گرفتن شهرستان بروجرد در مسیر تردد زایران به سمت کشور عراق به طور متوسط روزانه 10 تا 15 هزار زایر از این شهرستان عبور می کند لذا تمام ظرفیت های شهرستان باید برای استقبال از زایران استفاده شوند.وی تاکید کرد: با ارائه برنامه های تبلیغی، رسانه ای و فرهنگی به زایران باید از وارد شدن ضربه به روابط ایران و عراق جلوگیری و با اتحاد و انسجام در این روابط حریم 2 کشور حفط شوند.

کورانی فر بر تامین امنیت، بهداشت و درمان، تغذیه، اسکان و امداد و نجات زایران تاکید کرد و گفت: باید از ظرفیت تمامی ادارات شهرستان برای تحقق این امر استفاده شود.نماینده سازمان حج و زیارت لرستان نیز در این نشست اربعین را بزرگترین تجمع اسلام دانست و اظهار کرد: اجتماع میلیونی شیعیان در اربعین حسینی جنگ قدرت و ابراز وجود شیعیان به کل جهان است و بسیاری از معادلات دشمن را به هم می زند.

علی محمد کشفی افزود: امسال بنا به حساسیت این موضوع مسئولیت ستاد کشوری به وزیر کشور داده شده است و باید از تمامی ظرفیت ها و امکانات دولتی، خصوصی و مردمی برای نشان دادن این اقتدار استفاده کرد.وی اضافه کرد: امسال سازمان حج و زیارت برای تامین دلار و پارکینگ خودروهای شخصی و رفع مشکلات سال های قبل خدمات بهتری را برای زایران لحاظ کرده است.وی گفت: شهرستان بروجرد از زمان امام حسن مجتبی(ع) به عنوان شاهراه زیارتی نقش آفرینی کرده است و در سفرنامه های مختلف تاریخی نام بروجرد می درخشد.کشفی تاکید کرد: امسال نیز توانایی های شهرستان بروجرد باید به نحو مطلوب نشان داده شوند تا زائران با ورود به شهر از امکانات بهره مند شوند.

اعضای هفت کمیته تغذیه، حمل و نقل، بهداشت و سلامت، اطلاع رسانی، امداد و نجات و اسکان، تنظیف و انرژی در این نشست وظایف خود را پیرامون نحوه استقبال و خدمات دهی به زایران اربعین را بیان کردند.
نوع مطلب : دینی مذهبی، فرهنگی، اجتماعی، 
برچسب ها : سرپرست فرمانداری بروجرد ایران را کانون و محور شیعه در جهان دانست، علی محمد کشفی، علی کورانی فر روز شنبه در نشست برنامه ریزی و هماهنگی ستاد اربعین بروجرد، سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد: اقتدار ایران در اربعین حسینی به نمایش درمی آید، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


پیام روحانی به کیمیا علیزاده:
همه مردم را شاد کردی،
شادی همیشگی را برایت آرزومندمبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا 

رئیس جمهوری در پیامی به کیمیا علیزاده به مناسبت کسب مدال برنز مسابقات تکواندو در المپیک ریو، نوشت: دخترم کیمیا، همه مردم بویژه بانوان ایران زمین را شاد کردی؛ شادی همیشگی را برایت آرزومندم.

این پیام در صفحه حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در توییتر منتشر شده است.

«کیمیا علیزاده» تکواندوکار وزن منهای 57 کیلوگرم بانوان ایران صبح جمعه در رقابت های تکواندو بازی های المپیک 2016 ریو کیمیاگری کرد و به مدال برنز رسید. این مدال او را به نخستین زن تاریخ ورزش ایران تبدیل کرد که موفق به کسب مدال در المپیک شده است.
نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها : پیام روحانی به کیمیا علیزاده: همه مردم را شاد کردی، شادی همیشگی را برایت آرزومندم، «کیمیا علیزاده» تکواندوکار وزن منهای 57 کیلوگرم بانوان ایران صبح جمعه در رقابت های تکواندو بازی های المپیک 2016 ریو کیمیاگری کرد و به مدال برنز رسید، این مدال او را به نخستین زن تاریخ ورزش ایران تبدیل کرد که موفق به کسب مدال در المپیک شده است.، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


سازمان ملل موفقیت کیمیا 
علیزاده در المپیک را تبریک گفت


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

نمایندگی سازمان ملل در ایران ضمن تبریک موفقیت کیمیا علیزاده در المپیک 2016 ریو ، کسب مدال برنز از سوی این تکواندوکار زن کشورمان را خبر خوشایندی در اوایل روز جمعه اعلام کرد.

در پیام تبریک نمایندگی سازمان ملل متحد در ایران که روز جمعه در اختیار ایرنا قرار گرفت ، آمده است: 'کسب مدال برنز از سوی کیمیا علیزاده در ریو 2016 و مهمتر از آن هموار ساختن راه دیگر بانوان برای دنبال کردن رویاهای خود در زمینه ورزش را به وی تبریک می گوییم.'

کیمیا علی زاده این تکواندوکار ایرانی به نخستین ورزشکار زن تاریخ ایران تبدل شد که برای کشورش در المپیک صاحب مدال شده است. دراین پیام تبریک از کیمیا به عنوان منبع الهام بخش یاد شده و در ادامه موفقیت وی را سازمان ملل به همه ایرانیان تبریک گفته است.
نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها : سازمان ملل موفقیت کیمیا علیزاده در المپیک را تبریک گفت، نمایندگی سازمان ملل در ایران ضمن تبریک موفقیت کیمیا علیزاده در المپیک 2016 ریو، کسب مدال برنز از سوی این تکواندوکار زن کشورمان را خبر خوشایندی در اوایل روز جمعه اعلام کرد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


سانحه رانندگی در جاده اشترینان 
بروجرد به مرگ عابر پیاده انجامید


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

سرگرد کیانوش جودکی روز جمعه افزود: در این سانحه رانندگی ابتدا خودروی سمند با تغییر مسیر ناگهانی با یک اتوبوس تصادف کرد و سپس به دلیل ناتوانی راننده در کنترل خودرو به عابر پیاده در کنار جاده برخورد کرد.

جودکی خودروی سمند را مقصر این سانحه رانندگی دانست و اظهار کرد: در این سانحه که در پنج کیلومتری شهر بروجرد رخ داد، عابر پیاده جان خود را از دست داد.فرمانده پلیس راه بروجرد افزود: اتوبوس و خودروی سمند هر 2 از ملایر به سمت بروجرد در حال حرکت بودند.


نوع مطلب : حوادث، 
برچسب ها : سانحه رانندگی در جاده اشترینان بروجرد به مرگ عابر پیاده انجامید، سرگرد کیانوش جودکی، در این سانحه که در پنج کیلومتری شهر بروجرد رخ داد، عابر پیاده جان خود را از دست داد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار حوادث با وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


امام جمعه بروجرد: 
نقد منصفانه دولت باعث 
پیشرفت کشور می شود


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهخربان
به نقل از ایرنا 

حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه بروجرد در مسجد امام خمینی(ره) این شهر افزود: دولتمردان در هفته دولت باید عملکرد یکساله خود را به مردم ارائه دهند.وی با گرامیداشت یادو خاطره شهیدان رجایی و باهنر و 16 هزار شهید دولت گفت: باید نقاط قوت و ضعف دولت شناسایی و بررسی و اشکالات برطرف شوند.

امام جمعه بروجرد با اشاره به 31 مرداد روز جهانی مساجد اظهار کرد: 31 مرداد سال 1348 که مسجد الاقصی توسط صهیونیستها به آتش کشیده شد و در همان روز به دستور رضا خان مردم و روحانیون در مسجد گوهر شاد مشهد به خاک و خون کشیده شدند به نام روز مساجد نامگذاری شده است.وی جایگاه و عملکرد مساجد در جامعه اسلامی را بسیار مهم و سرنوشت ساز خواند و افزود: عملکرد مساجد صرفا عبادی نسیت بلکه این اماکن، محل تعلیم و تربیت، رسیدگی به مشکلات مردم و عامل وحدت و اتحاد مسلمانان می باشند. 

حجت الاسلام والمسلمین ترابی افزود: مساجد باید سیاسی باشند و درست ترین تحلیل های سیاسی روز از این مکان های مقدس به گوش مردم برسند.وی با بیان اینکه دشمنان به دنبال گرفتن روحیه انقلابی از مردم هستند، اظهار کرد: امام جماعت مساجد و نمازگزاران باید با این توطئه دشمنان مقابله کنند.به گفته وی در جامعه اسلامی ایران با کمبود مساجد روبرو هستیم و دولت و ملت باید برای ساخت این اماکن مقدس و جذب جوانان و نوجوانان تلاش کنند.

خطیب جمعه بروجرد در فرازی دیگر از خطبه های نماز جمعه به انتشار فایل صوتی از دفتر مرحوم منتظری و بازتاب گسترده آن در رسانه های بیگانه اشاره کرد و گفت: دفتر منتظری در گذشته به کانون حمایت از منافقین تبدیل شده بود و امام خمینی(ره) در نامه ای به منتظری در ششم فروردین ماه 1368 گفت: بیشتر نامه ها و موضع گیری های شما نشان می دهد که لیبرال ها و منافقین باید در کشور حکومت کنند.

حجت الاسلام والمسلمین ترابی افزود: منافقین 16 هزار تن از مردم کوچه و بازار و مسئولان تاثیرگذار نظام را ترور کردند و در دوران دفاع مقدس زیر چتر صدام با ایران اسلامی جنگیدند.وی اظهار کرد: اعدام تعدادی از این منافقین بعد از عملیات مرصاد باعث شده است که امروز با انتشار فایل صوتی عده ای در داخل و خارج به نظام اتهام زنی کنند.وی افزود: امروز که جریان مقاومت اسلامی در یمن، بحرین، لبنان و عراق به پیروزی نزدیک می شوند دشمن با این توطئه به دنبال زنده کردن منافقین در ایران است.

امام جمعه بروجرد گفت: دستگاه قضایی باید به صورت جدی با عاملان انتشار این فایل صوتی که حرف های منافقین را دیکته می کند، برخورد قانونی کند.
نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : امام جمعه بروجرد: نقد منصفانه دولت باعث پیشرفت کشور می شود، حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه بروجرد، امام جمعه بروجرد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبارسیاسی عبادی با وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


شهردار بروجرد:
30 میلیارد ریال برای اجرای چهار 
طرح عمرانی در بروجرد هزینه شدبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا 

شهردار بروجرد گفت: حدود 30 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای چهار طرح عمرانی شامل ایجاد مسیر دسترسی پارک بیرجندی، بهسازی فاز دوم پارک شهید بهشتی، اجرای لاین شرقی بلوار پیامبر اعظم(ص) و فاز نخست باغ خانواده در بروجرد هزینه شده است.

منوچهر یوسفی روز چهارشنبه افزود: حدود 10 میلیارد ریال از این اعتبار برای ساخت و بهره برداری از مسیر دسترسی پارک بیرجندی، 2 میلیارد و 400 میلیون ریال اعتبار برای بهسازی فاز دوم پارک شهید بهشتی، حدود هشت میلیارد و 500 میلیون ریال برای اجرای لاین شرقی بلوار پیامبراعظم(ص) و 10 میلیارد ریال برای فاز نخست باغ خانواده بروجرد صرف شده است.وی اظهار کرد: تلاش بر این است که چهار طرح یادشده در هفته دولت به بهره برداری برسند تا شهروندان و مسافران بتوانند هرچه سریعتر از این محیط های جدید بهره مند شوند.

شهردار بروجرد با بیان اینکه باغ خانواده (دیده ور) در وسعت 6 هکتار در حال بهسازی و آماده سازی است، گفت: فاز نخست این باغ در هفته دولت بهره برداری می شود.وی افزود: امیدواریم شهروندان و مسافران در ایام باقی مانده فصل تابستان از این محیط طبیعی و زیبا که در غرب کشور نمونه و کم نظیر است، بهره مند شوند.

یوسفی بهسازی معابر، جدول گذاری، ایجاد سکوهای نشستن، نورپردازی و ایجاد آب نما را از اقدامات فاز نخست باغ خانواده اعلام کرد و گفت: برای فازهای بعدی این طرح ایجاد سوئیت اقامتی، مکان استقرار چادرهای مسافرتی، ایستگاه ماهیگیری، تنقلات و مکانی برای برگزاری جشنواره های محلی پیش بینی شده است.وی از آغاز عملیات بهسازی آسفالت بلوار رهبری بروجرد خبر داد و اظهار کرد: این مسیر به دلیل حجم ورود مسافران غرب کشور و همچنین دسترسی محلی به روستاهای اشترینان و شهرک ها از مسیرهای پرتردد بروجرد است که آسفالت آن باید بهسازی شود.

شهردار بروجرد افزود: با توجه به نامناسب بودن زیرسازی این مسیر از ابتدا، آسفالت این مسیر به طور کامل جمع شده و کار بهسازی و زیرسازی آن در حال انجام است.وی اضافه کرد: امید است یک ماه تا 45 روز آینده آسفالت ریزی این مسیر به طور کامل انجام شود.

93 طرح به مناسبت هفته دولت در شهرستان بروجرد به بهره برداری می رسد.
نوع مطلب : عمرانی، 
برچسب ها : شهردار بروجرد: 30 میلیارد ریال برای اجرای چهار طرح عمرانی در بروجرد هزینه شد، منوچهر یوسفی، حدود 30 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای چهار طرح عمرانی شامل ایجاد مسیر دسترسی پارک بیرجندی، بهسازی فاز دوم پارک شهید بهشتی، اجرای لاین شرقی بلوار پیامبر اعظم(ص) و فاز نخست باغ خانواده در بروجرد هزینه شده است.، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


توقیف یک خودرو 
با 30 میلیون ریال خلافی و
کشف چهار کیلوگرم تریاک در بروجرد


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

فرمانده انتظامی بروجرد گفت: در 2 عملیات جداگانه چهار کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک در بروجرد کشف و یک خودروی سواری پژو پارس با 30 میلیون ریال خلافی پرداخت نشده توقیف شد.

فرمانده انتظامی بروجرد روز چهارشنبه با اعلام این خبر به ایرنا گفت: پلیس راهور بروجرد حین گشت زنی جهت برخورد با رانندگان متخلف و حادثه ساز به یک دستگاه خودروی سواری پژو پارس مشکوک شد و آن را توقیف کرد.

سرهنگ علیرضا دلیری افزود: پس از استعلام مشخص شد این خودرو 30 میلیون ریال خلافی پرداخت نشده دارد لذا این خودرو توسط ماموران به پارکینگ منتقل شد. وی تصریح کرد: برابر ماده هشت قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی از تردد خودروهای متخلف با خلافی بیش از 10 میلیون ریال جلوگیری می شود.

** کشف چهار کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک در بروجرد

فرمانده انتظامی بروجرد از کشف چهار کیلوگرم تریاک در این شهرستان خبر داد و گفت: ماموران کلانتری 13 قانی بروجرد حین گشت زنی به یک دستگاه پراید مشکوک و پس ازتعقیب و گریز آن را توقیف کردند. 

سرهنگ علیرضا دلیری افزود: پس از دستگیری سوداگر مرگ و بازرسی از خودروی یادشده، چهار کیلوگرم تریاک جاسازی شده کشف شد.وی اضافه کرد: متهم به همراه مواد کشف شده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی داده شدند.

فرمانده انتظامی بروجرد همچنین گفت: در چهار ماهه نخست امسال 187 سارق دستگیر و 595 فقره انواع سرقت در بروجرد کشف شده است.
نوع مطلب : انتظامی، 
برچسب ها : توقیف یک خودرو با 30 میلیون ریال خلافی و کشف چهار کیلوگرم تریاک در بروجرد، فرمانده انتظامی بروجرد، کشف چهار کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک در بروجرد، سرهنگ علیرضا دلیری، در 2 عملیات جداگانه چهار کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک در بروجرد کشف و یک خودروی سواری پژو پارس با 30 میلیون ریال خلافی پرداخت نشده توقیف شد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


همایش گرامیداشت روز 

آزادگان در سالن ولایت بروجرد 

به روایت تصویر.....

دو عکس از تصاویر بالا از آقای مهزیاری
نوع مطلب : ایثار وشهادت، دفاع مقدس، 
برچسب ها : همایش گرامیداشت روز آزادگان در سالن ولایت بروجرد به روایت تصویر.....، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، محسن مهربان، گرامیداشت 26 مردادماه سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی،
لینک های مرتبط :


امام جمعه بروجرد:
آزادگان جانانه از ارزش های
 ملی و اسلامی دفاع کردند


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

حجت الاسلام و المسلمین حسن ترابی عصر سه شنبه در همایش گرامیداشت روز آزادگان در سالن ولایت بروجرد افزود: آزادگان در راه حفاظت از کیان جمهوری اسلامی در میدان های نبرد حق علیه باطل حضور یافتند و برای کشور افتخار آفریدند.وی اظهار کرد: آزادگان در دوران اسارت با تحمل شکنجه های روحی و جسمی صبوری کردند و شجاعت و ایستادگی خود را به جهانیان نشان دادند.

امام جمعه بروجرد افزود: حجت الاسلام ابوترابی فرد در دوران اسارت هدایت اسیران را برعهده داشت و کارنامه خوبی از رشادت های خود برجای گذاشت.وی با بیان اینکه مردم ایران با حماسه مقاومت آزادگان به جهانیان فخر می فروشند، گفت: آزادگان در عرصه خون و شرف ملت ایران حاضر شدند و به اسارت دشمن درآمدند ولی در دوران اسارت نیز مبارزه با دشمن را به گونه ای دیگر ادامه دادند تا ملت ایران سربلند و سرفراز شوند.

حجت الاسلام و المسلمین ترابی افزود: آزادگان، رزمندگان و شهدا حق حیات بر گردن ملت ایران دارند زیرا سایه جنگ را از ایران دور کردند.وی پیروزی ملت ایران بر دشمن بعثی را پیروزی بر کفر جهانی دانست و اظهار کرد: در جنگ نابرابر هشت ساله تمام کفر جهانی در برابر ایمان رزمندگان ایران صف آرایی کردند اما ملت ایران با تمام توان به مقابله با آنها پرداخت.

امام جمعه بروجرد با بیان اینکه پیروزی ملت ایران پس از جنگ به مراتب بیشتر از خود جنگ بود، افزود: رژیم بعث عراق بعد از جنگ سقوط کرد و بسیاری از افرادی که به ناحق در زندان های این رژیم بودند، آزاد شدند.وی گفت: شهدا، جانبازان و آزادگان به ملت ایران درس عزت دادند و اکنون نظام جمهوری اسلامی از اقتدار همه جانبه برخوردار است و هیچ کشوری جرات تجاوز به خاک ایران را ندارد.


حجت الاسلام و المسلمین ترابی تلاش و شجاعت رزمندگان در دوران دفاع مقدس را دلیل آمدن آمریکا پای میز مذاکره عنوان و اظهار کرد: آزادگان بعد از دوران اسارت نیز راه را به نسل های سوم و چهارم انقلاب اسلامی نشان می دهند.وی افزود: هرجا نسیم آزادگی و صبوری در خدمت به مردم ایران می آید ناشی از عزم آزادگان است لذا دولت باید از آزادگان و فرزندان آنها در بدنه اجرایی کشور استفاده کند تا آهنگ خدمتگزاری به ملت تسریع یابد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان نیز در این همایش با گرامیداشت یادو خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد: امید است ادامه دهنده راه شهدا و آزادگان باشیم.مراد روشنی وجود رهبر معظم انقلاب اسلامی را مایه برکت برای کشور خواند و افزود: مردم، دولت و خدمتگزاران نظام در سایه هدایت های رهبری راه را ادامه می دهند.وی گفت: امید است همه آزادگان در عرصه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه گام بردارند و به بیان تاریخ دفاع مقدس برای نسل های جدید بپردازند.

خاطره گویی یکی از آزادگان بروجرد، اجرای مارش و نمایش طنز از دیگر بخش های این همایش بود.شهرستان بروجرد 238 آزاده تقدیم میهن اسلامی کرده است که پنج تن از آنها در اردوگاه های عراق شهید شدند و 22 تن از آنها دعوت حق را لبیک گفته اند.

تصاویر از آقای مهزیاری
نوع مطلب : ایثار وشهادت، دفاع مقدس، 
برچسب ها : امام جمعه بروجرد: آزادگان جانانه از ارزش های ملی و اسلامی دفاع کردند، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخباربروجرد، خاطره گویی یکی از آزادگان بروجرد، اجرای مارش و نمایش طنز از دیگر بخش های این همایش بود.شهرستان بروجرد 238 آزاده تقدیم میهن اسلامی کرده است که پنج تن از آنها در اردوگاه های عراق شهید شدند و 22 تن از آنها دعوت حق را لبیک گفته اند، حجت الاسلام و المسلمین ترابی،
لینک های مرتبط :


مدیرکل بنیاد شهید لرستان:
آزادگان عزت و سرافرازی 
را برای ایران به ارمغان آوردندبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

مراد روشنی روز سه شنبه در مراسم گرامیداشت سالروز ورود غرور آفرین آزادگان هشت سال دفاع مقدس به مهین اسلامی با بیان اینکه در هشت سال دفاع مقدس ارتباط عمیق و معنایی بین ولایت فقیه و رزمندگان اسلام وجود داشت افزود: آزادگان با شجاعت، دلیری، ایمان و سلحشوری در کنار شهدا با دشمن جنگیدند.وی اضافه کرد: اسارت رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس توام با اخلاص و مقاومت بود و در واقع اسرای ما مسیری را رفتند که اسرای عاشورا آن را طی کردند.

روشنی اضافه کرد: اگر چه اسرای هشت سال جنگ تحمیلی در اسارت گاه های رژیم بعث عراق سخت ترین شکنجه ها را تحمل کردند، اما این آزادگان ما بودند که با مقاوت و ایستادگی در جهاد اکبر پیروز شدند و دشمن را شکست دادند.وی بیان کرد: اگر امروز جبهه مقاومت فریاد آزادی سر می دهد به خاطر ایستادگی و مقاومت شهدا و آزادگان ما در هشت سال دفاع مقدس بوده است.

مدیرکل بنیاد شهید لرستان همچنین گفت: ضروری است که رزمندگان و آزادگان هشت سال دفاع مقدس به بیان خاطرات خود برای نسل جوان بپردازند.

در این مراسم نفرات برتر مسابقات ورزشی که به مناسبت گرامیداشت سالروز بازگشت غرور آفرین آزادگان به کشورمان برگزار شد مورد تجلیل قرار گرفتند.
نوع مطلب : ایثار وشهادت، دفاع مقدس، 
برچسب ها : مدیرکل بنیاد شهید لرستان: آزادگان عزت و سرافرازی را برای ایران به ارمغان آوردند، مراد روشنی روز سه شنبه در مراسم گرامیداشت سالروز ورود غرور آفرین آزادگان هشت سال دفاع مقدس به مهین اسلامی با بیان اینکه در هشت سال دفاع مقدس ارتباط عمیق و معنایی بین ولایت فقیه و رزمندگان اسلام وجود داشت، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


روابط عمومی شهرداری بروجرد:
در مراسمی از آزادگان سرافراز 
شهرداری بروجرد تجلیل به عمل آمد


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از روابط عمومی شهرداری بروجرد

داود گودرزی مسوول روابط عمومی شهرداری بروجرد افزود:امروز سه شنبه به مناسبت 26 مرداد سال 1369 سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی ایران شهرداری بروجرد در مراسمی با حضور شهردار و رییس شورای شهر بروجرد و منا شمسه از اعضای شورای شهر بروجرد در شهرداری شهرستان بروجرد از آزادگان سرافراز شهرداری بروجرد تجلیل و تقدیر بعمل آمد.
روز 26 مرداد 1369 ایران اسلامى شاهد بازگشت آزادگان سرافرازى بود که پس از تحمل سالهاى اسارت خود در اردوگاههاى عراق، پاى به میهن اسلامى گذاشتند و به آغوش خانواده‏هاى خود بازگشتند. 

۲۶ مرداد، سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامى

‏ را به مردانى از قبیله غیرت و حماسه‏ تبریک 

عرض کرده و این روزرا گرامی میدارم

وبلاگ خبری محسن مهربان

نوع مطلب : ایثار وشهادت، دفاع مقدس، 
برچسب ها : روابط عمومی شهرداری بروجرد: در مراسمی از آزادگان سرافراز شهرداری بروجرد تجلیل به عمل آمد، داود گودرزی مسوول روابط عمومی شهرداری بروجرد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، به مناسبت 26 مرداد سال 1369 سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی ایران شهرداری بروجرد، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


نبود تناسب اندام به 
اندازه سیگار کشنده استبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل ازایرنا از مدیکال اکسپرس

این مطالعه با بررسی وضعیت سلامت و شیوه زندگی شرکت کنندگان به مدت 50 سال نشان می دهد وضعیت فیزیکی نامتناسب به اندازه سیگار کشنده است. در این مطالعه محققان با بررسی شاخصی به نام VO2 max، میزان تناسب اندام شرکت کنندگان را بررسی کردند. شاخص VO2 max نشان دهنده نحوه استفاده بدن از اکسیژن و پمپاژ کردن خون و به عبارت دیگر، ظرفیت حداکثر هوازی است. 

مطالعات نشان می دهد پیشینه ژنتیکی نقش کوچکی در شاخص VO2 max دارد و این فاکتور بیشتر تحت تاثیر شیوه زندگی است. عدم تحرک و اضافه وزن سبب کاهش VO2 max می شود، در حالی که تمرینات ورزشی ظرفیت هوازی حداکثر را افزایش می دهد. 

این مطالعه نشان می دهد کاهش VO2 max با کاهش طول عمر مرتبط است. سیگار یکی از مهمترین عواملی است که سبب کاهش ظرفیت هوازی حداکثر می شود. مطالعات محققان سوئدی نشان می دهد عدم تناسب اندام نیز یکی از عوامل کاهش دهنده ظرفیت هوازی حداکثر است که با کاهش طول عمر رابطه مستقیم دارد. این مطالعه نشان می دهد کاهش VO2 max از فشار خون و کلسترول هم خطرناک تر است.

محققان بر این باورند که با یک دوره کوتاه فعالیت بدنی و افزایش ظرفیت هوازی می توان این شاخص را افزایش داد و از کاهش طول عمر جلوگیری کرد. برای شروع، روزی 20 دقیقه فعالیت بدنی شامل دوچرخه سواری، پیاده روی، دویدن آهسته و شنا مناسب است و باید شدت و مدت تمرینات به مرور زمان افزایش یابد.
نوع مطلب : علمی، سلامت، 
برچسب ها : نبود تناسب اندام به اندازه سیگار کشنده است، کاهش VO2 max با کاهش طول عمر مرتبط است. سیگار یکی از مهمترین عواملی است که سبب کاهش ظرفیت هوازی حداکثر می شود، کاهش VO2 max از فشار خون و کلسترول هم خطرناک تر است، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، اخبار علمی وسلامت با وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


المپیک ریو"2016
حذف نمایندگان کشتی فرنگی و 
شکست تیم ملی والیبال مقابل روسیه


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان 
به نقل از ایرنا

نمایندگان ایران در دهمین روز از سی و یکمین دوره بازی های المپیک 2016 ریودوژانیرو نتوانستند به مدالی دست پیدا کنند تا با همان دو طلا و یک برنز در بیست و ششم جدول توزیع مدال ها قرار گیرد.

نمایندگان ورزشی ایران در دهمین روز بازی های المپیک ریو در رشته های کشتی فرنگی، والیبال و وزنه برداری به مصاف حریفان رفتند.پیش از این کاروان ورزشی ایران سه مدال کسب کرد که کیانوش رستمی و سهراب مردای در وزنه برداری طلایی و سعید عبدولی در کشتی فرنگی برنزی شدند. 

نتایج ورزشکاران ایرانی در این سه رشته به شرح زیر است:

در رقابت های کشتی فرنگی حبیب الله اخلاقی در وزن 85 کیلوگرم در رده هفتم و بشیر باباجانزاده در رده دهم قرار گرفتند.محمدرضا براری رقابت های 105 کیلوگرم وزنه برداری با مجموع 406 کیلوگرم ششم شد. 


** والیبال ایران – روسیه

تیم ملی والیبال ایران در پنجمین و آخرین مسابقه خود در دور مقدماتی مسابقات والیبال مردان المپیک حریف روسیه قهرمان المپیک 2012 لندن نشد و به رتبه چهارمی گروه خود در دور مقدماتی اکتفا کرد. ملی پوشان والیبال ایران روز چهارشنبه در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف ایتالیا می رود.

کاروان ایران با 64 ورزشکار در 14 رشته ورزشی شامل کشتی (آزاد و فرنگی)، وزنه برداری، جودو، تیراندازی (تفنگ و کمان)، والیبال، تکواندو، بوکس، دوومیدانی، شمشیر بازی، قایقرانی، تنیس روی میز، دوچرخه سواری و شنا در این دوره از رقابت ها حضور دارد.


نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها : وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار ورزشی با وبلاگ خبری محسن مهربان، در رقابت های کشتی فرنگی حبیب الله اخلاقی در وزن 85 کیلوگرم در رده هفتم و بشیر باباجانزاده در رده دهم قرار گرفتند.محمدرضا براری رقابت های 105 کیلوگرم وزنه برداری با مجموع 406 کیلوگرم ششم شد، پیش از این کاروان ورزشی ایران سه مدال کسب کرد که کیانوش رستمی و سهراب مردای در وزنه برداری طلایی و سعید عبدولی در کشتی فرنگی برنزی شدند، المپیک ریو"2016 حذف نمایندگان کشتی فرنگی و شکست تیم ملی والیبال مقابل روسیه،
لینک های مرتبط :


فرمانده انتظامی بروجرد :
10 کیلوگرم مواد مخدر از نوع 
شیشه در بروجرد کشف و ضبط شدبه گزارش وبلاگ خبری محسن 
به نقل از ایرنا 

سرهنگ علیرضا دلیری روز دوشنبه افزود: با کسب خبر از فعالیت افرادی در زمینه خرید و فروش مواد مخدر از نوع شیشه موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.به گفته وی ماموران مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی بروجرد با هماهنگی مقام قضایی در یک عملیات غافلگیرانه 2 قاچاقچی را در منزل آنها دستگیر کردند و آنها را به همراه مواد کشف شده تحویل مقامات قضایی دادند.

فرمانده انتظامی بروجرد افزود: در چهار ماهه نخست امسال 187 سارق دستگیر و 595 فقره انواع سرقت در بروجرد کشف شده است.وی گفت: شهروندان بروجردی هنگام مسافرت یا ترک منزل خود هیچ یادداشتی روی درب منزل خود نگذارند زیرا این کار باعث سرقت منزل توسط سارقان می شود.
نوع مطلب : اجتماعی، انتظامی، 
برچسب ها : فرمانده انتظامی بروجرد : 10 کیلوگرم مواد مخدر از نوع شیشه در بروجرد کشف و ضبط شد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، سرهنگ علیرضا دلیری، هشدار فرمانده انتظامی بروجرد :، شهروندان بروجردی هنگام مسافرت یا ترک منزل خود هیچ یادداشتی روی درب منزل خود نگذارند زیرا این کار باعث سرقت منزل توسط سارقان می شود، اخبار انتظامی و قضایی با وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد:
93 طرح در هفته دولت در
بروجرد بهره برداری می شودبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا 

علی کورانی فر روز دوشنبه در نشست هماهنگی برنامه های هفته دولت در سالن جلسات فرمانداری ویژه بروجرد افزود: این طرح ها مربوط به ادارات جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، بخشداری های مرکزی و اشترینان، اداره ورزش و جوانان، شبکه بهداشت و درمان و شهرداری می باشند که 24 طرح از آنها با هزینه ای افزون بر 800 میلیارد ریال به صورت نمادین در هفته دولت بهره برداری می شود.وی با تاکید بر اینکه طرح های هفته دولت باید مورد رضایت مردم باشند، اظهار کرد: هفته دولت فرصت مناسبی برای بیان عملکرد دولت به مردم است بنابراین باید با بهره برداری از طرح های خوب و موثر، احساس رضایت را در مردم ایجاد کرد.

سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد افزود: طرح هایی که در سال های قبل بهره برداری شده اند نباید دوباره بهره برداری شوند زیرا این کار اثر منفی بر افکار عمومی خواهد گذاشت.وی گفت: برنامه های هفته دولت فقط به بهره برداری از طرح ها با حضور مسئولان اختصاص نیابد و در این هفته با در نظر گرفتن برنامه های جانبی زمینه مشارکت مردم فراهم شود تا روحیه نشاط و شادابی در جامعه افزایش یابد.کورانی فر بر لزوم استفاده از ظرفیت رسانه های شهرستان بروجرد برای معرفی دستاوردهای دولت و برنامه های این هفته تاکید کرد.

در ادامه این نشست، ادارات بروجرد برنامه ها و طرح های عمرانی دستگاه های خود را بیان کردند.مقرر شد سایتی به منظور معرفی طرح های عمرانی شهرستان بروجرد توسط شهرداری طراحی شود تا عموم مردم در جریان این فعالیت ها قرار گیرند. 

تصاویر خبر فوق از بهروز شجاعی
نوع مطلب : اقتصادی، 
برچسب ها : سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد: 93 طرح در هفته دولت در بروجرد بهره برداری می شود، علی کورانی فر روز دوشنبه در نشست هماهنگی برنامه های هفته دولت در سالن جلسات فرمانداری ویژه بروجرد، طرح هایی که در سال های قبل بهره برداری شده اند نباید دوباره بهره برداری شوند زیرا این کار اثر منفی بر افکار عمومی خواهد گذاشت، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


پایتخت میزبان آئین هفته فرهنگی 
 و اقتصادی استان لرستان استبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

آیین افتتاحیه هفته فرهنگی و اقتصادی استان لرستان عصر امروز با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، هوشنگ بازوند استاندار لرستان و جمعی از مدیران ارشد کشوری، استانی و لرستانی های مقیم تهران در سالن همایش های بوستان گفتگو برگزار شد. 

استاندار لرستان در این مراسم گفت: این استان بهشت سرمایه گذاری و سرزمینی بی نظیر برای جلب نظر فعالان اقتصادی کشور است.هوشنگ بازوند افزود: با توجه به ظرفیت بالای اقتصادی استان لرستان در سال اقتصاد مقاومتی، برنامه ریزی زیادی انجام شد که در روزهای 25 تا 29 مردادماه پایتخت کشور میزبان هفته فرهنگی و اقتصادی لرستان شود. وی با اشاره به برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی و اقتصادی در تهران گفت: برپایی همایش فرهنگی، اقتصادی و برپایی نمایشگاه توانمندی های دستگاه های دولتی استان لرستان از جمله برنامه های مهم در این هفته است. 

استاندار لرستان با بیان اینکه تلاش خواهیم کرد آئین های سنتی - محلی این استان را در پایتخت به مردم معرفی کنیم خاطرنشان کرد: علاوه بر مسائل اقتصادی به جاذبه های گردشگری و فرهنگی لرستان نیز توجه خواهد شد. بازوند تصریح کرد: در این هفته، 300 تا 400 سرمایه گذار برای معرفی جاذبه های استان لرستان در قالب 70 غرفه نمایشگاهی پتانسیل های این استان را معرفی خواهند کرد. 

در این هفته لرستانی ها با برپایی غرفه های متنوع فرهنگی و اقتصادی، ظرفیت های مناسب خود را به پایتخت نشینان ارائه می کنند. نمایشگاه توانمندی های اقتصادی و فرهنگی استان لرستان با برگزاری آیین های سنتی و محلی تا روز جمعه در مجموعه نمایشگاهی بوستان گفتگو تهران ادامه دارد. علاقه مندان می توانند از ساعت 17 تا 23 از برنامه های متنوع هفته فرهنگی اقتصادی استان لرستان در بوستان گفتگو واقع در بزرگراه شهید چمران دیدن کنند.
نوع مطلب : فرهنگی، اقتصادی، 
برچسب ها : پایتخت میزبان آئین هفته فرهنگی و اقتصادی استان لرستان است، هوشنگ بازوند، در این هفته لرستانی ها با برپایی غرفه های متنوع فرهنگی و اقتصادی، ظرفیت های مناسب خود را به پایتخت نشینان ارائه می کنند. نمایشگاه توانمندی های اقتصادی و فرهنگی استان لرستان با برگزاری آیین های سنتی و محلی تا روز جمعه در مجموعه نمایشگاهی بوستان گفتگو تهران ادامه دارد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد:

سپاه و بسیج اقدامات قابل توجهی 
در بحث اقتصاد مقاومتی انجام داده اندبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

علی کورانی فر روز یکشنبه در گردهمایی مجمع بسیج شهرستان بروجرد در تالار اجتماعات فرمانداری ویژه این شهرستان افزود: سپاه و بسیج در بحث اقتصاد مقاومتی پیش قدم هستند.وی با تاکید بر لزوم به روز بودن اطلاعات مدیران دستگاه های اجرایی برای ایجاد رفاه در جامعه گفت: همه دولت ها، دولت نظام هستند لذا همه قشرهای جامعه باید در راستای رفع مشکلات به دولت کمک کنند.

سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد اشتغال جوانان را از مشکلات جوانان ایران اسلامی دانست و افزود: همه مدیران باید برای بهبود اشتغال جوانان تلاش کنند.وی با اشاره به وجود ظرفیت های فراوان در استان لرستان و بروجرد اظهار کرد: با کار گروهی می توانیم از ظرفیت های موجود در استان لرستان و شهرستان بروجرد بهره مند شویم.

کورانی فر افزود: مدیران دستگاه های اجرایی از فرصت خدمتگزاری استفاده و با تلاش و کوشش فراوان کارها را پیش برند.وی با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی در موضوع حجاب و عفاف گفت: جوانان برای رعایت حجاب و عفاف در جامعه باید تشویق شوند.سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد مشورت کردن را از سیره و سنت پیامبر اسلام دانست و اظهار کرد: افراد دارای نیت خیر و تخصص باید برای مشورت انتخاب شوند.

** هدف مجمع بسیج بروجرد کمک به مسئولان است


فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد گفت: هدف مجمع بسیج شهرستان بروجرد کمک به مسئولان و بیان ضعف ها و کاستی ها و توانمندی ها است.سرهنگ محمد پاپی نژاد روز یکشنبه در مجمع بسیج بروجرد در تالار اجتماعات فرمانداری ویژه این شهرستان افزود: مجمع بسیج به عنوان یک مجمع مشورتی از میان افراد نخبه و اقشار مختلف مردم تشکیل شده است.به گفته وی مجمع بسیج دارای کارگروه های متعددی است که به صورت تخصصی به آسیب شناسی معضلات اجتماعی در جامعه و ادارات می پردازد.وی اظهار کرد: تلاش های مسئولان نظام و دولت برکسی پوشیده نیست ولی در برخی موارد ضعف هایی وجود دارد که مجمع بسیج با شناسایی و معرفی آنها به مسئولان در راستای رفع آنها کمک می کند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد افزود: مجمع بسیج هرگز در راستای نادیده گرفتن تلاش های ادارات و نهاها اقدامی نکرده بلکه در تلاش است در سایه همدلی و همفکری نقاط ضعف شناسایی شوند.

** مجمع بسیج خلاهای موجود در جامعه را شناسایی می کند


رئیس مجمع بسیج بروجرد نیز در این گردهمایی گفت: امروز ایران اسلامی به برکت خون شهدا، انقلاب و مقام معظم رهبری با اقتدار در جهان می درخشد و به چهار علم بزرگ جهان دست یافته است.محمد ابراهیم بیاتی کار مجمع بسیج را شناسایی خلاهای موجود در جامعه دانست و افزود: کار مجمع بسیج دخالت در هیچ نهادی نیست و فقط با بررسی مسائل و مشکلات راهکار ارائه می دهد.وی اظهار کرد: فعالیت بسیج بر اساس شرایط زمانی تغییر می کند و در زمانی کار نظامی و زمانی دیگر کار فرهنگی و سازندگی انجام می دهد.

رئیس مجمع بسیج بروجرد افزود: امروز بزرگترین تلاش دشمن ایجاد بی تفاوتی در جامعه و آحاد مردم است و باید تلاش کنیم که نارضایتی مردم از سهل انگاری و کم کاری مسئولان از بین برود.

به گزارش خبرنگار ایرنا در مجمع بسیج بروجرد کارشناسان مجمع در مورد آسیب شناسی مساجد و افزایش طلاق و کاهش ازدواج در شهرستان بروجرد راهکارهایی را ارائه دادند.
نوع مطلب : اقتصادی، فرهنگی، 
برچسب ها : سپاه و بسیج اقدامات قابل توجهی در بحث اقتصاد مقاومتی انجام داده اند، سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد، کورانی فر، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، روز یکشنبه در گردهمایی مجمع بسیج شهرستان بروجرد در تالار اجتماعات فرمانداری ویژه،
لینک های مرتبط :


صعود تاریخی تفتیان به
نیمه نهایی دوی 100 متر المپیک


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل ازایرنا

حسن تفتیان در دور مقدماتی المپیک 2016 ریو با زمان 10 ثانیه و 17 صدم ثانیه درجایگاه سوم گروه خود قرار گرفت و با پایان رقابت های مرحله مقدماتی، وی برای نخستین بار در تاریخ دوومیدانی ایران به نیمه نهایی المپیک رسید.از هر گروه دو دونده راهی نیمه نهایی شدند و تفتیان به عنوان بهترین نفر سوم موفق به صعود شد.

رضا قاسمی دیگر نماینده ایران در 100 متر بود که با حدنصاب 10 ثانیه و 47 صدم ثانیه عملکرد ضعیفی داشت و در گروهش هفتم شد.رقابت های نیمه نهایی وفینال دوی 100 متر المپیک، دوشنبه برگزارمی شود.
نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها : صعود تاریخی تفتیان به نیمه نهایی دوی 100 متر المپیک، حسن تفتیان در دور مقدماتی المپیک 2016 ریو با زمان 10 ثانیه و 17 صدم ثانیه درجایگاه سوم گروه خود قرار گرفت و با پایان رقابت های مرحله مقدماتی، وی برای نخستین بار در تاریخ دوومیدانی ایران به نیمه نهایی المپیک رسید، رضا قاسمی، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


ریو 2016
سروقامتان والیبال ایران
در جمع هشت تیم برتر المپیکبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

چهارمین روز مسابقات والیبال مردان المپیک امروز (شنبه) با 6 دیدار در ورزشگاه ماراکانا شهر ریودوژانیرو پیگیری خواهد شد که در نخستین مسابقه تیم های ملی والیبال ایران و مصر به مصاف یکدیگر رفتند.ملی پوشان والیبال ایران در این مسابقه که نهمین رویارویی دو تیم در تاریخ والیبال محسوب می شود، در سه ست متوالی و با امتیازهای 28 بر 26، 25 بر 22 و 25 بر 16 به پیروزی رسیدند تا با کسب دو برد و هفت امتیاز از چهار مسابقه، صعود خود را به مرحله یک چهارم نهایی المپیک و جمع هشت تیم برتر این رقابت ها قبل از پایان دور مقدماتی مسجل کنند.

تیم ملی والیبال مصر نیز که پنجمین حضور المپیکی خود را تجربه می کند و در ریو با پیروزی بر کوبا به اولین برد تاریخ حضورش در المپیک دست یافته است، با پذیرش این شکست از صعود به مرحله بعدی بسیار ناامید شد.در پایان روز سوم مسابقات والیبال مردان المپیک (پنج شنبه 21 مردادماه) تیم ملی والیبال لهستان به عنوان نخستین تیم صعودش به مرحله یک چهارم نهایی قطعی شده بود و امروز در آغاز روز چهارم والیبال مردان، سروقامتان والیبال ایران به عنوان دومین تیم صعودشان به مرحله بعد قطعی شد تا 10 تیم باقی مانده برای 6 سهمیه دیگر در دیدارهای آینده تلاش کنند.شهرام محمودی، میلاد عبادی پور، فرهاد قائمی، سید محمد موسوی، سعید معروف، عادل غلامی و مهدی مرندی ترکیب آغازین تیم ملی والیبال ایران برابر مصر بودند.

ملی پوشان والیبال که عضوی از کاروان امام رضا (ع) ایران محسوب می شوند، در شب تولد امام هشتم در سالن والیبال مسابقات در ریودوژانیرو جشن ولادت امام رضا (ع) و صعود خود به مرحله یک چهارم المپیک را بر پا کردند.
نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها : ریو 2016 سروقامتان والیبال ایران در جمع هشت تیم برتر المپیک، چهارمین روز مسابقات والیبال مردان المپیک امروز (شنبه) با 6 دیدار در ورزشگاه ماراکانا شهر ریودوژانیرو پیگیری خواهد شد که در نخستین مسابقه تیم های ملی والیبال ایران و مصر به مصاف یکدیگر رفتند.ملی پوشان والیبال ایران در این مسابقه که نهمین رویارویی دو تیم در تاریخ والیبال محسوب می شود، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار ورزشی با وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


به مناسبت فرا رسیدن سالروز میلاد 
امام رضا(ع) و دهه کرامت صورت گرفت؛
موافقت رهبر معظم انقلاب با عفو 
یا تخفیف مجازات تعدادی از محکومانبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

به مناسبت فرا رسیدن سالروز میلاد با سعادت حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (علیه السلام) و دهه کرامت، رهبر معظم انقلاب اسلامی با پیشنهاد عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات هفتصد و پنج نفر از محکومانِ محاکم عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیروهای مسلح و سازمان تعزیرات حکومتی موافقت کردند.

آیت الله آملی لاریجانی -رئیس قوه ی قضائیه- در نامه ای به رهبر معظم انقلاب اسلامی پیشنهاد عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات هفتصد و پنج نفر از محکومانی را که در کمیسیون مرکزی عفو و بخشودگی قوه ی قضائیه واجد شرایط لازم تشخیص داده شده اند، ارائه کرد که این پیشنهاد مورد موافقت حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی قرار گرفت.
نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : سالروز میلاد با سعادت حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (علیه السلام) و دهه کرامت، رهبر معظم انقلاب اسلامی، به مناسبت فرا رسیدن سالروز میلاد با سعادت حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (علیه السلام) و دهه کرامت، اخبار بروجرد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، آیت الله آملی لاریجانی -رئیس قوه ی قضائیه،
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 2 )    1   2   
درباره وبلاگ

پروردگارا داده هایت ، نداده هایت و گرفته هایت را شکر می گویم

چون داده هایت نعمت ، نداده هایت حکمت و گرفته هایت امتحان است.

ضمن عرض درود و خوش آمدگویی خدمت شما عزیزان
امیدوارم از مطالب وبلاگ رضایت داشته باشید.
مدیروبلاگ محسن مهربان
ایمیلmehraban_asa@yahoo.com

سامانه پیام کوتاه 50004000300020

مدیر وبلاگ : محسن مهربان
مطالب اخیر
آرشیو وبلاگ
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :