تبلیغات
سایت خبری بروجرد - مطالب هفته اول شهریور 1395
 
محسن مهربان
سایت خبری بروجرد
صفحه نخست         تماس با مدیر         پست الکترونیک        RSS         ATOM
 
 
ادای احترام به مقام شامخ 

شهدا و بهره برداری از طرح مسکن مهرلرستان

و عملیات اجرایی طرح تولیدسرنگ آماده تزریق 

درکارخانه اکسیر با حضور وزیر دادگستری

 درشهرستان بروجرد و بهره برداری فاز نخست 

پارک خانواده (دیده ور)این شهرستان 

به روایت تصویر
.
.
.ادامه مطلب


نوع مطلب : اقتصادی، 
برچسب ها : ادای احترام به مقام شامخ شهدا و بهره برداری از طرح مسکن مهرلرستان و عملیات اجرایی طرح تولیدسرنگ آماده تزریق درکارخانه اکسیر با حضور وزیر دادگستری درشهرستان بروجرد و بهره برداری فاز نخست پارک خانواده (دیده ور)این شهرستان به روایت تصویر، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، درششمین روز از هفته دولت با حضور وزیر دادگستری،
لینک های مرتبط :


فاز نخست پارک خانواده 
بروجرد به بهره برداری رسیدبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

به مناسبت گرامیداشت هفته دولت، فاز نخست پارک خانواده (دیده ور) بروجرد روز یکشنبه در آیینی با حضور جمعی از مسئولان این شهرستان به بهره برداری رسید.

شهردار بروجرد در این آیین وسعت باغ خانواده (دیده ور) را 6 هکتار اعلام کرد و گفت: باغ دیده ور یک باغ قدیمی است که شهرداری با تملک و تغییر در مبلمان آن به پارک تبدیل و برای استفاده عموم شهروندان آماده کرده است.

منوچهر یوسفی افزود: کار بهسازی معابر، جدول گذاری، ایجاد سکوهای نشستن، نورپردازی و ایجاد آب نما با اعتباری معادل 45 میلیارد ریال در فاز نخست این پارک انجام شده است.وی اظهار کرد: امید است شهروندان و مسافران در ایام باقی مانده از فصل تابستان از این محیط طبیعی و زیبا که درغرب کشور نمونه و کم نظیر است، بهره مند شوند.

شهردار بروجرد افزود: برای فازهای بعدی این طرح نیز ایجاد سوئیت اقامتی، مکان استقرار چادرهای مسافرتی، ایستگاه ماهی گیری، فروشگاه تنقلات و مکانی برای برگزاری جشنواره های محلی پیش بینی شده است.به گفته وی عصر امروز نیز با همکاری سازمان های مردم نهاد و با هدف حمایت از امور خیریه و ترویج فرهنگ کمک به نیازمندان، جشنوازه غذاهای سنتی در این مکان برگزار می شود.

نوع مطلب : خدمات، عمرانی، 
برچسب ها : فاز نخست پارک خانواده بروجرد به بهره برداری رسید، شهردار بروجرد در این آیین وسعت باغ خانواده (دیده ور) را 6 هکتار اعلام کرد و گفت: باغ دیده ور یک باغ قدیمی است که شهرداری با تملک و تغییر در مبلمان آن به پارک تبدیل و برای استفاده عموم شهروندان آماده کرده است.، به مناسبت گرامیداشت هفته دولت، فاز نخست پارک خانواده (دیده ور) بروجرد روز یکشنبه در آیینی با حضور جمعی از مسئولان این شهرستان به بهره برداری رسید، منوچهر یوسفی، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


با حضور وزیر دادگستری
26 قلم داروی انسانی جدید با حضور
وزیر دادگستری در بروجرد رونمایی شد/
عملیات اجرایی طرح تولید سرنگ
آماده تزریق در بروجرد آغاز شد


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

مدیر داخلی شرکت داروسازی اکسیر بروجرد در آیین رونمایی از این داروها گفت: این داروها در قالب آمپول، ویال، سرنگ، قرص، کارتریچ و کپسول تولید و علاوه بر تامین نیاز دارویی کشور به خارج از کشور نیز صادر می شوند.

جواد محمدی تبار با بیان اینکه 9 قلم از این داروها انحصاری شرکت داروسازی اکسیر می باشند، اظهار کرد: این داروها شامل آمپول(تایلوفن) استامینوفن 6.7 میلی لیتری با ظرفیت تولید سالانه سه میلیون و 409 هزار و 350 عدد، ویال دورو(متیل پردنیزولون استات 40 میلی گرم) با ظرفیت یک میلیون و 350 هزار عدد، کارتریج دنتا کائین 200( آرتیکائین - اپی نفرین) 1.8 میلی لیتری با ظرفیت یک میلیون و 399 هزار و 500 عدد و ویال تیکو پلانین 400 میلی گرم با ظرفیت تولید سالانه 15 هزار عدد می باشند.

محمدی تبار افزود: ویال لووفلوکساسین 500 میلی گرمی با ظرفیت 60 هزار و 776 عدد، کارتریج لنسولین ان(انسولین ان.پی.اچ) با ظرفیت 28 هزار عدد، کارتریج لنسولین آر(انسولین رگولار) با ظرفیت 18 هزار و 500 عدد، کارتریج لنسولین 30/70( انسولین 30/70) با ظرفیت 14 هزار و ویال تیکوپلانین 200میلی گرم با ظرفیت سه هزار عدد از دیگر داروهای انحصاری شرکت داروسازی اکسیر بروجرد می باشد.


مدیر داخلی شرکت داروسازی اکسیر بروجرد گفت: شرکت داروسازی اکسیر سایر داروها را نیز به منظور تامین نیاز دارویی کشور با کیفیت بالا تولید می کند.وی سایر تولیدات شرکت داروسازی اکسیر بروجرد را سرنگ پرشده انوکسیر 4000 واحد و 6000 واحد، قرص زیر زبانی بوپرنورفین 2 میلی گرم، قرص متادون پنج، 20 و40، قرص ویتامین ث جوشان در تیوپ 20 عددی و قرص ویریبیت 300 میلی گرم(تنوفوویر دیسو پروکسیل فومارات) عنوان کرد و افزود: قرص رزوواستاتین 10، 20 و 40 میلی گرم، قرص روکشدار لووفلوکساسین 500 میلی گرم، کپسول اپرپیتانت 80 و 125 میلی گرم، قرص کلسیم جوشان تیوپ 10 عددی، کپسول آیروسانل(انتدیک کوتدفروس گلایسین سولفات)، ویال یونستا(زوئدرونیک اسید) چهار میلی گرم در پنج میلی لیتر و کپسول بریلسکا 110 میلی گرم از دیگر داروهای تولیدی اکسیر می باشند.وی اضافه کرد: کارخانه داروسازی اکسیر بروجرد از جمله واحدهای موفق شهرستان بروجرد است که جایگاه مهمی در صنعت تولید داروی انسانی کشور دارد و تاکنون چندین گواهینامه کیفیت برای تولیدات خود اخذ نموده است. 

محمدی تبار به تولیدات سال گذشته شرکت داروسازی اکسیر بروجرد اشاره کرد و افزود: پارسال 750 میلیون عدد داروی جامد مانند قرص، کپسول و سوسپانسیون، 84 میلیون عدد داروی استریل، 12 میلیون عدد داروی مایع و 30 میلیون عدد سفالوسپورین (انواع آنتی بیوتیک) تولید و به بازار عرضه شده است. 

محمدی تبار گفت: این کارخانه پارسال حدود پنج میلیون دلار صادرات داشت که عمده این صادرات به کشورهای لبنان، اوگاندا، لیبی، سوریه، سومالی، عراق، اوکراین، یمن، تاجیکستان، افغانستان، آذربایجان، ارمنستان و ازبکستان صورت گرفته است. وی تولیدات جدید را راهبرد شرکت داروسازی اکسیر در سال های اخیر دانست و افزود: در سال های 1392، 1393 و 1394 به ترتیب پنج، 11 و 19 محصول جدید در این کارخانه تولید شده است که 6 محصول از 19 محصول جدید تولید شده در سال گذشته از جمله انسولین محصول انحصاری شرکت داروسازی اکسیر می باشند. 

مدیر داخلی کارخانه داروسازی اکسیر بروجرد با بیان اینکه این کارخانه تنها تولید کننده انسولین در کشور است، اظهار کرد: کارخانه داروسازی اکسیر بروجرد در مجموع 10 درصد نیاز دارویی کشور را برطرف می کند. 


مدیر داخلی شرکت داروسازی اکسیر بروجرد در عملیات آغاز طرح تولید سرنگ آماده تزریق گفت: سرمایه گذاری انجام شده برای تولید این نوع سرنگ 78 میلیارد ریال می باشد.
جواد محمدی افزود: واحد تولید سرنگ آماده تزریق در مساحت 330 مترمربع احداث می شود.
وی اظهار کرد: طبق برنامه ریزی انجام شده قرار است در سال اول 180 میلیارد ریال تولید داشته باشیم البته افق تولید شرکت داروسازی اکسیر برای این نوع سرنگ 500 میلیارد ریال در سال های آینده است.

شرکت داروسازی اکسیر در سال 1363 در زمینی به وسعت 36 هکتار با زیربنای بیش از 60 هزار مترمربع تاسیس و در سال 1373 با راه اندازی کارخانه در شهرستان بروجرد واقع در استان لرستان به بهره برداری رسید. این شرکت با بهره برداری از تکنولوژی جدید و دانش روز، ارائه خدمات موثر به جامعه پزشکی و بیماران و استمرار آن نقش موثری در نظام سلامت دارد.

نوع مطلب : صنعت معدن تجارت، تولید، 
برچسب ها : مدیر داخلی شرکت داروسازی اکسیر بروجرد در آیین رونمایی از این داروها گفت: این داروها در قالب آمپول، کارتریچ و کپسول تولید و علاوه بر تامین نیاز دارویی کشور به خارج از کشور نیز صادر می شوند.، جواد محمدی تبار با بیان اینکه 9 قلم از این داروها انحصاری شرکت داروسازی اکسیر می باشند، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، با حضور وزیر دادگستری 26 قلم داروی انسانی جدید با حضور وزیر دادگستری در بروجرد رونمایی شد/ عملیات اجرایی طرح تولید سرنگ آماده تزریق در بروجرد آغاز شد،
لینک های مرتبط :


خانه سلامت روستای
 قلعه نو فلک الدین بروجرد بهره 
برداری شد/14 طرح برق رسانی
 در بروجرد به بهره برداری رسیدبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: یک میلیارد و 500 میلیون ریال برای ساخت خانه سلامت قلعه نو فلک الدین هزینه شده است.

محسن صیرفی افزود: این خانه سلامت در مساحت 400 متر مربع و زیربنای 104 مترمربع ساخته شده است. وی اظهار کرد: خدمات بهداشتی و درمانی، واکسیناسیون، مراقبت های دوران بارداری و خدمات بهداشت حرفه ای در خانه سلامت روستای قلعه نو فلک الدین به روستاییان ارائه می شود.


رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: سال آینده نیز 2 خانه سلامت در روستاهای شهرستان بروجرد احداث می شود.


همچنین 14 طرح برق رسانی روز شنبه به مناسبت هفته دولت با حضور جمعی از مسئولان در شهرستان بروجرد به بهره برداری رسید.مدیر شرکت توزیع برق بروجرد در آیین بهره برداری از طرح برق رسانی روستای سبز آباد گفت: برای تکمیل این طرح های برق رسانی در مجموع 18 میلیارد و 750 میلیون ریال هزینه شده است.

محمدعلی خسروی اظهار کرد: امروز طرح برق رسانی روستای سبزآباد به نمایندگی از 14 طرح به بهره برداری رسیده است.
وی اظهار کرد: روستای سبز آباد سال ها خالی از سکنه بود اما با توجه به مهاجرت معکوس و بازگشت 11 خانوار کار برق رسانی به این روستا انجام شد.

مدیر شرکت توزیع برق بروجرد افزود: برای برق رسانی به روستای سبزآباد، 200 متر شبکه فشار ضعیف و یک دستگاه پست هوایی با 620 میلیون ریال اعتبار کار گذاشته شد.
وی تعداد مشترکین برق صنعتی و خانگی بروجرد را بیش از 141 هزار مشترک عنوان کرد.

خسروی یکی دیگر از طرح های مهم برق رسانی بروجرد را بهره برداری از 30 کیلومتر خطوط کابل خود نگهدار اعلام کرد و گفت: طرح بعثت از اواخر سال 1390 در سطح یک هزار کیلومتر از خطوط کابلی بروجرد آغاز شده است.
وی افزود: هر سال حدود 250 کیلومتر از این طرح انجام شده است و تا اواخر شهریورماه 26 کیلومتر باقیمانده نیز به پایان می رسد.

مدیر شرکت توزیع برق بروجرد نصب چراغ روشنایی به طول700 متر در بلوار مخابرات و شهرک غرب را از دیگر طرح های این شرکت دانست و گفت: احداث خطوط هوایی، پست هوایی، روشنایی معابر شهری و روستایی از دیگر طرح های برق رسانی شهرستانب روجرد می باشند.
وی افزود: بهره برداری از فاز یک روشنایی معابر جاده کمربندی بروجرد به طول چهار کیلومتر و ادامه طرح بعثت از دیگر طرح های شرکت توزیع برق بروجرد می باشند.

خسروی با گرامیداشت هفته دولت اظهار کرد: هفته دولت فرصت مغتنمی است تا مردم در جریان خدمات ارزنده نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت تدبیر و امید قرار گیرند.

91 طرح مختلف به مناسبت هفته دولت در شهرستان بروجرد به بهره برداری می رسد.

نوع مطلب : توزیع برق، عمرانی، 
برچسب ها : خانه سلامت روستای قلعه نو فلک الدین بروجرد بهره برداری شد/14 طرح برق رسانی در بروجرد به بهره برداری رسید، 91 طرح مختلف به مناسبت هفته دولت در شهرستان بروجرد به بهره برداری می رسد.، مدیر شرکت توزیع برق بروجرد، رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


بروجرد قهرمان مسابقات 
کشتی آزاد جوانان لرستان شدبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا از روابط عمومی اداره ورزش و جوانان بروجرد

مسابقات کشتی آزاد جوانان قهرمانی استان لرستان روزهای پنجشنبه و جمعه (چهارم و پنجم شهریورماه) با حضور تیم هایی از تمامی شهرستان های لرستان به میزبانی الیگودرز برگزار شد.در این مسابقات تیم کشتی آزاد جوانان بروجرد به مقام قهرمانی دست یافت و تیم های دورود و الیگودرز به ترتیب دوم و سوم شدند.

نتایج ورزشکاران بروجرد در این مسابقات به شرح زیر می باشد.

احمد شعبان در وزن 50 کیلوگرم مقام دوم و ایمان رشنو و رضا پاپی در وزن 55 کیلوگرم مقام های دوم و سوم را کسب کردند.در وزن 60 کیلوگرم علیرضا رحمانی مقدم مقام اول و ستار عزیزی و اشکان کوشکی به صورت مشترک سوم شدند.در وزن 66 کیلوگرم محمدرضا مقدسی مقام سوم و علیرضا روزبهانی مقام پنجم را کسب کردند.در وزن 74 کیلوگرم حسین همتیان مقام دوم و در وزن 86 کیلوگرم امیرمهدی بوریایی مقام سوم را کسب کردند.امیر فرهادی در وزن 96 کیلوگرم پنجم شد و علی یاراحمدی در وزن 120 کیلوگرم مقام اول را کسب کرد.

محسن مرادی و مهدی خجسته مربیان تیم بروجرد و ولی کوشکی سرپرست تیم بروجرد بودند.
نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها : بروجرد قهرمان مسابقات کشتی آزاد جوانان لرستان شد، مسابقات کشتی آزاد جوانان قهرمانی استان لرستان روزهای پنجشنبه و جمعه (چهارم و پنجم شهریورماه) با حضور تیم هایی از تمامی شهرستان های لرستان به میزبانی الیگودرز برگزار شد.در این مسابقات تیم کشتی آزاد جوانان بروجرد به مقام قهرمانی دست یافت و تیم های دورود و الیگودرز به ترتیب دوم و سوم شدند، اخبار بروجرد، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، محسن مرادی و مهدی خجسته مربیان تیم بروجرد و ولی کوشکی سرپرست تیم بروجرد بودند،
لینک های مرتبط :


فرمانده انتظامی بروجرد:
سارقان مسلح طلافروشی
 در  بروجرد دستگیر شدند

نتیجه تصویری برای علیرضا دلیری

به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

سرهنگ علیرضا دلیری روز شنبه افزود: ماموران نیروی انتظامی بروجرد پس از وقوع سرقت مسلحانه، شناسایی سارقان را در دستور کار قرار دادند و توانستند 2 سارق مسلح را در اسرع وقت شناسایی و آنها را دستگیر کردند.وی با بیان اینکه سارقان به جرم خود اعتراف کرده اند، اظهار کرد: ماموران نیروی انتظامی 2 قبضه سلاح کلت، یک قبضه کلاشینکف و یک دستگاه خودرو از سارقان کشف کردند.

فرمانده انتظامی بروجرد افزود: این سارقان برای انجام مراحل قانونی و محاکمه به مراجع قضایی تحویل داده شدند.پنجشنبه شب 2 سارق مسلح با صورت های پوشیده به یک طلافروشی در چهار راه حافظ بروجرد حمله کردند ولی به دلیل به صدا درآمدن آژیر خطر مغازه و حضور به موقع ماموران پلیس این سرقت مسلحانه ناکام ماند و سارقان از صحنه جرم فرار کردند.

نوع مطلب : انتظامی، حوادث، 
برچسب ها : فرمانده انتظامی بروجرد: سارقان مسلح طلافروشی در بروجرد دستگیر شدند، سرهنگ علیرضا دلیری، ماموران نیروی انتظامی بروجرد پس از وقوع سرقت مسلحانه، شناسایی سارقان را در دستور کار قرار دادند و توانستند 2 سارق مسلح را در اسرع وقت شناسایی و آنها را دستگیر کردند، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد:
از هیچ تلاشی برای حل مشکلات 
شهرداری بروجرد دریغ نمی شود


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل ایرنا

علی کورانی فر روز شنبه در جمع کارگران شهرداری بروجرد در فرمانداری ویژه این شهرستان افزود: پرداخت نشدن 6 ماه حقوق کارگران شهرداری توجیهی ندارد.وی اظهار کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر بروجرد حق ندارند هیچ یک از کارگران خدمات شهری را اخراج کنند و اگر قرار است تعدیل نیرویی در شهرداری صورت گیرد باید کارکنان مازاد اداری لغو قرارداد شوند.

سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد افزود: تمام مسئولان به ویژه شورای اسلامی شهر بروجرد وظیفه دارند مشکل کارگران شهرداری را برطرف کنند.وی با بیان اینکه هیچ یک از شهرداری های استان لرستان مشکل حقوق معوقه ندارند، گفت: شهرداری بروجرد با مدیریت درست می تواند این مشکل را برطرف کند.

کورانی فر افزود: انقلاب اسلامی متعلق به همه مردم و کارگران است زیرا این قشر همواره پشتیبان نظام و یاری گر انقلاب اسلامی بوده اند.وی پرداخت به موقع حقوق را حق کارگران دانست و اظهار کرد: برای رفع این مشکل چند تن از کارگران، رئیس شورای شهر، شهردار و نماینده فرمانداری بروجرد باید در نشستی فوری مشکل پرداخت حقوق کارگران را بررسی و حل کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد نیز در جمع کارگران قول داد تا پایان شهریورماه امسال حقوق معوقه کارگران را پرداخت کند.عباس شمس الدینی رکود اقتصادی را عامل اصلی کاهش درآمدهای شهرداری دانست و افزود: شهرداری بروجرد با مشکلات زیادی روبرو است.


به گزارش خبرنگار ایرنا کارگران شهرداری بروجرد روز شنبه با حضور در شهرداری و فرمانداری ویژه بروجرد خواستار پرداخت 6 ماه حقوق معوقه خود شدند.شهرداری بروجرد نزدیک به یکهزار و 700 نیرو دارد که برخی از مسئولان جذب مازاد بر نیاز نیرو را دلیل اصلی مشکلات این نهاد در دوره های گذشته می دانند.

نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها : کارگران شهرداری بروجرد روز شنبه با حضور در شهرداری و فرمانداری ویژه بروجرد خواستار پرداخت 6 ماه حقوق معوقه خود شدند.شهرداری بروجرد نزدیک به یکهزار و 700 نیرو دارد که برخی از مسئولان جذب مازاد بر نیاز نیرو را دلیل اصلی مشکلات این نهاد در دوره های گذشته می دانند، سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد: از هیچ تلاشی برای حل مشکلات شهرداری بروجرد دریغ نمی شود، علی کورانی فر روز شنبه در جمع کارگران شهرداری بروجرد در فرمانداری ویژه این شهرستان افزود: پرداخت نشدن 6 ماه حقوق کارگران شهرداری توجیهی ندارد، اخبار بروجرد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


رییس جمهوری درگذشت 
داوود رشیدی را تسلیت گفتبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

رییس جمهوری در پیامی با تسلیت درگذشت داوود رشیدی، تاکید کرد: این کارگردان و بازیگر خلاق سینما، تئاتر و تلویزیون، نقش ارزشمندی در اعتلای فرهنگ و هنر این مرز و بوم داشت و طی یک عمر فعالیت هنری با خلق آثاری ممتاز و پُرشکوه، در تاریخ هنر کشور ماندگار شد.

به گزارش روز جمعه پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، متن پیام حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و انا الیه راجعون

درگذشت هنرمند پیشکسوت و مردمی، مرحوم داوود رشیدی موجب تأثر و تألم گردید.این کارگردان و بازیگر خلاق سینما، تئاتر و تلویزیون، نقش ارزشمندی در اعتلای فرهنگ و هنر این مرز و بوم داشت و طی یک عمر فعالیت هنری با خلق آثاری ممتاز و پر شکوه، در تاریخ هنر کشور ماندگار شد.

امیدوارم هنرمندان جوان کشورمان، آداب هنروری و پشتکار ایشان را سرمشق خود قرار داده و خلاقانه در مسیر اصالت های فرهنگی گام بردارند.اینجانب درگذشت این هنرمند محبوب را به خانواده محترم رشیدی، اصحاب تئاتر و سینما و همه علاقمندان به هنر تسلیت می گویم و از درگاه ایزد منان برای ایشان رحمت الهی و برای عموم بازماندگان، صبر و سلامتی مسئلت دارم.

حسن روحانی

رییس جمهوری اسلامی ایران

داوود رشیدی صبح امروز بر اثر ایست قلبی در 86 سالگی دارفانی را وداع گفت. پیکر وی با حضور خانواده و هنرمندان از منزل به بهشت زهرا منتقل شد.طبق هماهنگی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مراسم تشیع این هنرمند ساعت 9 صبح یکشنبه - هفتم شهریورماه - از مقابل تالار وحدت به طرف قطعه هنرمندان است.
نوع مطلب : هنری، فرهنگی، 
برچسب ها : رییس جمهوری درگذشت داوود رشیدی را تسلیت گفت، رییس جمهوری در پیامی با تسلیت درگذشت داوود رشیدی، تاکید کرد: این کارگردان و بازیگر خلاق سینما، نقش ارزشمندی در اعتلای فرهنگ و هنر این مرز و بوم داشت و طی یک عمر فعالیت هنری با خلق آثاری ممتاز و پُرشکوه، در تاریخ هنر کشور ماندگار شد، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


 جلسه مجمع الذاکرین شهرستان بروجرد
 
با حضور امام جمعه شهرستان بروجرد

 و ذاکرین اهل بیت (ع) در هیئت 

بنت الرسول (س) برگزار شد

به روایت تصویر

.
.
.تصاویر فوق از مهندس مهزیاری وسایت فرهاد داودوندی
نوع مطلب : دینی مذهبی، 
برچسب ها : جلسه مجمع الذاکرین شهرستان بروجرد با حضور امام جمعه شهرستان بروجرد و ذاکرین اهل بیت (ع) به روایت تصویر، اخبار بروجرد، حجت االسلام حسن ترابی، حاج مسعود پیرهادی، وبلاگ خبری محسن مهربان، اهل بیت (ع)، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


لرستان در مسیر توسعه 
و پیشرفت قرار گرفته استبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

علی کورانی فر روز جمعه در سخنان پیش از خطبه ای نماز جمعه بروجرد در مصلی امام خمینی (ره) این شهرستان با اشاره به آغاز هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر افزود: این د و شهیدجایگاهی جز خدمت گذاری برای خودشان قایل نبودند و ساده زیستی ، تواضع و با مردم بودن که برگرفته از آموزه های دینی است ، جزو خصوصیات این دو شهید است. وی به عملکرد دولت اشاره کرد و گفت: افزایش رشد اقتصادی از منفی 6.8 به مثبت 4.4، کاهش نرخ تورم از 35 به 9 درصد، پیشی گرفتن صادرات از واردات، اولویت دادن به تولیدات ملی و عزم جدی برای تحقق اقتصاد مقاومتی از اقدامات دولت تدبیر و امید می باشند. 

کورانی فر افزود: اجرای طرح تحول سلامت که در کشور اجرا شده که علاوه بر تجهیز فضاهای درمانی ، پرداخت سهم بیمار از 70 درصد به کمتر از 30 درصد رسیده از دیگر عملکرد دولت است. 
بگفته وی اقتصاد مقاومتی مهمترین مقوله در کشور است و باید هر آنچه در داخل کشور داریم را به بهترین روش استفاده بهینه نماییم و بر داشته های خود اتکا کنیم تا نیازی به دیگر کشورها نداشته باشیم. وی افزود: اقتصاد مقاومتی یک تحول بنیادی و جابجایی بزرک است و استان لرستان نیز از حیث آمادگی و اقداماتی که در سطح استان و مدیریت ارشد استان انجام شده ، مسئولان کشوری وهیات دولت را به این مهم رسانده که لرستان در کنار استانهای بزرگ نقش مهمی در توسعه اقتصادی دارد و می تواند الگویی برای دیگر استانها باشد. وی اضافه کرد: در لرستان ظرفیت ها و امکانات موجود ولی بدون استفاده، در اولویت توجه و فعال سازی قرار گرفته و ضمن فعالیت دوباره آنها، زمینه را برای میل و استقبال سرمایه گذاری فراهم کرده است. 

کورانی فر ارزش طرح های بانک مرکزی در استان لرستان را 12 هزار میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: سهم بروجرد از این طرح ها بیش از 6 هزار میلیارد ریال است که نشان دهنده ظرفیت های بالای شهرستان است. وی افزایش 44 درصد اعتبارات عمرانی شهرستان را در سال جاری یادآور شد و افزود: افزایش این رقم نیز نشان از توجه ویژه استاندار لرستان به پتانسیلهای بروجرد دارد. 

سرپرست فرمانداری بروجرد به طرحهای هفته دولت در بروجرد اشاره کرد و گفت: در این هفته 91 طرح عمرانی و خدماتی در این شهرستان به بهره برداری می رسد که 63 فرصت شغلی مستقیم و 2 هزار و 400 فرصت شغلی موقت را در شهرستان ایجاد نموده است. بگفته وی یکهزار و 270 میلیارد ریال برای اجرای این طرح ها هزینه شده است. 
وی در ادامه به مسئولان تاکید کرد تا در دوره مسئولیت خود با با خدمت رسانی به مردم ، عملکرد خوبی را در کارنامه کاری خود به جا بگذارند و در جهت جذب سرماه گذاری و رونق اقتصادی و پیشرفت کشور تلاش نمایند. 

تصویر فوق از مهندس بهروز شجاعی
نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : لرستان در مسیر توسعه و پیشرفت قرار گرفته است، علی کورانی فر روز جمعه در سخنان پیش از خطبه ای نماز جمعه بروجرد در مصلی امام خمینی (ره) این شهرستان با اشاره به آغاز هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، اخبار بروجرد، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، سرپرست فرمانداری بروجرد،
لینک های مرتبط :


امام جمعه بروجرد:
جمهوری اسلامی بزرگترین 
قربانی تروریسم در جهان است


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی در خطبه های این هفته نماز جمعه بروجرد در مصلی امام خمینی (ره) این شهرستان با اشاره به هشتم شهریور ماه روز مبارزه با تروریسم و سالروز شهادت رئیس جمهور شهید ونخست وزیر شهید رجایی و باهنر افزود: تروریستم سالها ست بر امنیت جهانی سایه افکنده و یک معضل بزرگی است که برخی ملتها بیش از همه آن را تجربه کردند.وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی با بیش از 17 هزار شهید سند زنده ای از اقدامات پشت پرده مدعیان دروغین حقوق بشر در طول 37 سال گذشته است. 

به گفته وی جمهوری اسلامی ایران بزرگترین قربانی تروریسم در جهان است واین حققیت است که آمریکا بسیاری از گروههای تروریستی را در دنیا ایجاد کرده و با ترور و تروریسم اهداف سلطه طلبانه خود را پیش می برد.وی افزود: آمریکایی ها که از تروریستم دولتی اسراییل حمایت می کند و گروههای تکفیری ترورسیتی مثل طالبان و القاعده و داعش راایجاد کرده و به جان مردم انداخته و مردم افغانستان و عراق و سوریه و لبنان و فلسطین و یمن و لیبی را به خاک خون کشیده، خود را مدافع و مبارزه انحصاری تروریسم معرفی و جمهورری اسلامی را متهم به حمایت از ترورریسم می کند.

حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی  اضافه کرد: تروریست ها امروز در دامن غرب و آمریکا پرورش می یابند و توسط سرویس های جاسوسی سیا و موساد هدایت می شوند و منافقین با آن همه جنایتی که در حق ملت ایران کردند را در کشور خود پناه داده و ورشکستگان سیاسی دنیا را جمع کرده تا انها را حیاتی دوباره بدهد .وی در بخش دیگری از سخنان خود به هفته دولت اشاره کردو گفت: هفته دولت فرصت خوبی است برای اینکه مردم در جریان خدمات دولت قرار بگیرند و دولت و دولتمردان کارنامه یکساله خودشان را به مردم که هدف همه برنامه های هستند بیان کنند.

وی اضافه کرد: رهبر انقلاب اسلامی در روز چهارشنبه گذشته در دیدار با ریاست جمهوری و هیات دولت ضمن قدردانی از زحمات دولت یازدهم نکات مهمی را در غالب سرفصلهای هفتگانه در زمینه اقتصاد مقاومتی و سیاست خارجی، و علم و فناوری، امنیت و فرهنگ و برنامه ششم و فضای مجازی به عنوان اولویتهای اصلی کشور و نقشه راه دولت یازدهم در سال پیش رو بیان فرمودند.

خطیب جمعه بروجرد اظهار داشت: ایشان ضمن اشاره به گذشت سریع سه سال از عمر دولت یازدهم فرمودند که دولت بایدبا برنامه ریزی و جدیت بستر را برای کار و تلاش در یکسال باقی مانده فراهم کند و از حواشی دور باشد و در این مدت باقی مانده دولتمردان سرگرم مباحث انتخاباتی نشوند و تا اخرین روز کاری برای کار و تلاش و حل مشکلات برنامه داشته باشند و بهترین تبلیغ برای دولت در راس کار ، اقدام و عمل است.

امام جمعه بروجرد افزود: دولتی که فعلا در راس کار است نیازی به تبلیغ ندارد و مردم در پایان چهار ساله به عملکرد دولت رای مثبت یا منفی خواهند داد.وی اضافه کرد: یکی از گلایه های مقام معظم رهبری به دولت ، کاهش شتاب حرکت رشد علمی در سالهای اخیر بود که بر شتاب آن و اختصاص بودجه برای کارهای پژوهشی در دانشگاههای نیز تاکید نمودند.وی افزود: امنیت از دیگر سرفصل های بیانات مقام معظم رهبری در این دیدار بود که خوشبختانه کشور ما دارای ثبات و امنیت است و ضریب امینت در کشور ما بالاست ولی باید برای امنیت سرماه گذاری ویژه کنیم زیرا آمریکا و صهیونسیت ها و عربستان در صدد نا امن کردن کشور ما هستند .

امام جمعه بروجرد به مغفول بودن فرهنگ اشاره کرد و گفت: مقوله فرهنگ به ویژه فرهنگ دینی همواره در دولت های گذشته مورد غفلت بوده و رهبر معظم انقلاب نیز در این باره تذکر دادند که در فرهنگ طرفدار آزاد اندیشی هستیم ونباید شاهد ولنگاری باشیم.

امام جمعه بروجرد در بخش دیگری از سخنان خود به قراردادهای نفتی ایران با کشورهای خارجی اشاره کرد و گفت: وزارت نفت در قراردادهای اخیر خود ایرادات و اشکالات فراوانی دارد که به ضرر منافع ملی است و ناقض حاکیمت ملی ما است. وی افزود: یکی از اشکالات این قرار دادها این است که بر اساس آن بهره برداری از تاسیسات و مخازن نفت را به مدت 25 تا 30 سال به خارجی ها داده و داوری نیز وجود نداشته و اگر مشکلی ایجاد شود در مجامع بین المللی بررسی شود.

امام جمعه بروجرد افزود: بر اساس قراردادهایی که بناست منعقد شود بدنه صنعت نفت به مرور زمان از نیروهای متخصص داخلی تخلیه و آخر کار چند شرکت خصوصی با مدیریت خارجیها ایجاد می شود و این قراردادها خیانت به ملت و کشور و نظام است.وی تاکید کرد: این قراردادها کشور ما را به وضعیت قبل از ملی شدن صنعت نفت بر می گرداند.وی افزود: مجلس باید با قدرت و قاطعیت جلوی این خیانت را بگیرد .
نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : امام جمعه بروجرد: جمهوری اسلامی بزرگترین قربانی تروریسم در جهان است، حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی در خطبه های این هفته نماز جمعه بروجرد در مصلی امام خمینی (ره) این شهرستان با اشاره به هشتم شهریور ماه روز مبارزه با تروریسم و سالروز شهادت رئیس جمهور شهید ونخست وزیر شهید رجایی و باهنر، خطیب جمعه بروجرد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


رئیس اداره حفاظت محیط زیست:
ضرورت تجهیز سنگبری‌های 
بروجرد به دستگاه سنگ‌کوب

استانها/ سنگبری

به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایسنا

مصطفی مصطفی‌وند افزود: تجهیز سنگبری‌ها به دستگاه سنگ‌کوب و تبدیل آنها به سنگ مصنوعی باعث می‌شود تا هم از آب کمتری برای رسوب ضایعات استفاده شود و هم حجم لجن تولیدی به مراتب کمتر شود.وی اظهار کرد: نخاله‌ها و لجن سنگبری‌ها درحاشیه رودخانه‌ها و جاده‌های روستایی صورت می‌گیرد که این امرباعث آلودگی هوا و آب، ازبین رفتن حاصلخیزی خاک کشاورزی و نازیبایی مناظر می‌شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بروجرد تصریح کرد: مکانی درمنطقه سراب زارم بروجرد برای تخلیه لجن سنگبری‌ها درنظرگرفته شده است ولی اهالی این روستا مانع انجام کار می‌شوند.مصطفی‌وند اضافه کرد: قرار شده است در این راستا گروه کارشناسی تشکیل شود و مکانی برای دفن لجن سنگبری‌ها جانمایی شود.
نوع مطلب : محیط زیست، 
برچسب ها : رئیس اداره حفاظت محیط زیست: ضرورت تجهیز سنگبری‌های بروجرد به دستگاه سنگ‌کوب، مصطفی مصطفی‌وند، تجهیز سنگبری‌ها به دستگاه سنگ‌کوب و تبدیل آنها به سنگ مصنوعی باعث می‌شود تا هم از آب کمتری برای رسوب ضایعات استفاده شود و هم حجم لجن تولیدی به مراتب کمتر شود، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


کریستیانو رونالدو بهترین
بازیکن سال فوتبال اروپا شدبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

طی مراسمی در شهر موناکو بهترین بازیکن سال اروپا از بین رونالدو، گرت بیل مهاجم اهل ولز رئال مادرید و آنتون گریژمان مهاجم فرانسوی اتلتیکومادرید انتخاب شد.درنهایت با رای کارشناسان، رونالدو بالاتر از دو رقیب دیگر خود قرار گرفت و توپ طلای اروپا درفصل 2016/2015 را از آن خود کرد.

رونالدو توانست همراه با رئال مادرید برای یازدهمین مرتبه فاتح لیگ قهرمانان باشگاه های اروپا شود و برای کهکشانی ها در مسابقات مختلف 35 گل به ثمر برساند.همچنین ستاره فوتبال جهان همراه با تیم ملی پرتغال برای نخستین بار به قهرمانی جام ملت های اروپا رسید. 

رونالدو کاپیتان تیم ملی پرتغال بود و نقش مهمی در قهرمانی تیمش در این رویداد بزرگ داشت و همین امر سبب شد تا شانس اول کسب عنوان بهترین بازیکن اروپا و جهان شود.
نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها : کریستیانو رونالدو بهترین بازیکن سال فوتبال اروپا شد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، رونالدو توانست همراه با رئال مادرید برای یازدهمین مرتبه فاتح لیگ قهرمانان باشگاه های اروپا شود و برای کهکشانی ها در مسابقات مختلف 35 گل به ثمر برساند،
لینک های مرتبط :


جمعه 5 شهریور 1395 :: نویسنده : محسن مهربان
داود رشیدی درگذشتبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا 

لیلی رشیدی فرزند این هنرمند ضمن تایید این خبر گفت: داود رشیدی امروز پنجم شهریور ماه در منزل به دلیل ایست قلبی درگذشت.داوود رشیدی زاده 25 تیر 1312 در تهران و بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون است. وی دارای نشان درجه یک فرهنگ و هنر است.

از جمله نمایش هایی که اجرا کرده می توان به «در انتظار گودو»، «ریچارد سوم»، «پیروزی در شیکاگو»، «منهای دو»، «آقای اشمیت کیه؟ » و ... اشاره کرد. از جمله فیلم های سینمایی که در آنها بازی کرده می توان به آثاری چون «کمال الملک»،«ملاقات با طوطی»،«زمهریر» و ... نام برد.او در مجموعه های تلویزیونی گوناگونی مانند «ولایت عشق»، «هزار دستان»، «آوای فاخته»، «عطر گل یاس» و ... نیز بازی کرده است.

این هنرمند در سال های اخیر از بیماری آلزایمر رنج می برد.
نوع مطلب : هنری، 
برچسب ها : داود رشیدی درگذشت، لیلی رشیدی فرزند این هنرمند ضمن تایید این خبر گفت: داود رشیدی امروز پنجم شهریور ماه در منزل به دلیل ایست قلبی درگذشت.داوود رشیدی زاده 25 تیر 1312 در تهران و بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون است. وی دارای نشان درجه یک فرهنگ و هنر است، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


سرقت مسلحانه در بروجرد ناکام ماندبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

فرمانده نیروی انتظامی بروجرد با اعلام این خبر به ایرنا گفت: امشب 2 سارق مسلح نقاب دار به یک طلافروشی در چهار راه حافظ بروجرد حمله کردند که فروشنده پس از دیدن سارقان آژیر خطر طلافروشی را به صدا در آورد.

سرهنگ علیرضا دلیری افزود: سارقان پس از به صدا درآمدن آژیر خطر پا به فرار گذاشتند البته گشت نیروی انتظامی بلافاصله پس از شنیدن آژیر خطر خود را به محل جرم رساند که سارقان با دیدن آنها خودروی خود را رها کردند و یکی از آنها با موتورسیکلت و دیگری با یک خودرو که گویا از قبل با آنها هماهنگ بودند توانستند از صحنه جرم دور شوند.
وی اظهار کرد: خوشبختانه این سرقت ناکام ماند و سارقان نتوانستند از طلافروشی سرقت کنند و در جریان این سرقت تیراندازی صورت نگرفت و به کسی آسیبی نرسید.

فرمانده انتظامی بروجرد با اظهار تاسف از نقص فنی دوربین مداربسته طلافروشی از تمام طلافروشی ها خواست دوربین های خود را به صورت مستمر بررسی و نواقص احتمالی آنها را برطرف کنند.وی با بیان اینکه یک کلت کمری و تعدادی کلید منزل و خودرو در خودروی به جا مانده از سارقان کشف شده است، افزود: ماموران انتظامی، مالک این خودرو را شناسایی کرده اند و در حال بازجویی از وی می باشند.

سرهنگ دلیری گفت: قطعا مالک این خودرو یا در سرقت مسلحانه نقش داشته یا خودروی خود را در اختیار سارقان قرار داده است لذا به زودی در اعتراف این فرد موضوع روشن و مجرمان شناسایی و دستگیر می شوند. 

نوع مطلب : انتظامی، 
برچسب ها : سرقت مسلحانه در بروجرد ناکام ماند، فرمانده نیروی انتظامی بروجرد با اعلام این خبر به ایرنا گفت: امشب 2 سارق مسلح نقاب دار به یک طلافروشی در چهار راه حافظ بروجرد حمله کردند که فروشنده پس از دیدن سارقان آژیر خطر طلافروشی را به صدا در آورد، سرهنگ علیرضا دلیری، اخبار بروجرد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


فوتبال ساحلی ایران بر بام آسیا ایستاد


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فدراسیون فوتبال

تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان در دیدار پایانی خود از سری رقابت های جام قاره ای آسیا در کشور چین از ساعت 13:15 روز - پنجشنبه (4 شهریور) به مصاف تیم ملی عمان رفت و در نهایت این دیدار با نتیجه 6 بر سه به سود ملی پوشان کشورمان به پایان رسید.در این دیدار برای تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان امیرحسین اکبری (4) سیدعلی ناظم(یک گل) پیمان حسینی (یک گل) گلزنی کردند.

شاگردان محمدحسین میرشمسی در این رقابت ها که با حضور هشت تیم برتر آسیا برگزار شد در نخستین دیدار خود به مصاف تیم ملی بحرین رفتند و با ارائه یک بازی یک طرفه با نتیجه 10 بر یک پیروز مسابقه شدند.ملی پوشان در دومین بازی خود مقابل تیم ملی ژاپن حریف سنتی خود در قاره آسیا قرار گرفتند و موفق شدند با ارائه یک بازی خوب 5 بر یک حریف قدرتمند خود را شکست دهند.

تیم ملی فوتبال ساحلی امروز در بازی فینال مقابل تیم ملی عمان که عنوان قهرمانی آسیا در سال 2015 را داشت در یک بازی حساب شده بار دیگر قدرت خود را به رخ حریفان آسیایی خود کشید و قهرمانی دیگری را در کارنامه خود ثبت کرد.همچنین به دنبال قهرمانی تیم ملی فوتبال ساحلی در مسابقات جام قاره ای آسیا، دو بازیکن ملی پوش توانستند عناوین انفرادی این رقابت ها را نیز کسب کنند.

براساس اعلام مسئولان برگزاری مسابقات، «پیمان حسینی» دروازه بان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران به عنوان بهترین دروازه بان رقابت ها و «امیرحسین اکبری» ملی پوش کشورمان به عنوان آقای گل مسابقات انتخاب شدند. نخستین دوره از رقابت های فوتبال ساحلی 2016 قاره آسیا با حضور ایران، ژاپن، عمان، لبنان، تایلند، بحرین، ویتنام و چین در شهر اردوس چین از دوم تا چهارم شهریور ماه برگزار شد.

مدیر سازمان تیم های ملی فدراسیون فوتبال در پی کسب عنوان قهرمانی تیم ملی فوتبال ساحلی در جام قاره ای آسیا، فوتبال ساحلی را یک جریان زاینده در ورزش کشور عنوان کرد. 

«محمدرضا ساکت» گفت: نمایش خوب و کسب مقام قهرمانی تیم ملی نشان از بهره وری عالی فوتبال ساحلی کشور و به خصوص تیم ملی فوتبال ساحلی دارد. وی افزود: فوتبال ساحلی کشورمان مانند یک جریان زاینده در ورزش کشور در حال طی کردن مسیر درستی است. به طوری که این رشته نوظهور در سطح آسیا و بین الملل هم بسیار مورد توجه قرار گرفته است. 

مدیر سازمان تیم های ملی فدراسیون فوتبال گفت: ایران از ظرفیت های خوبی برای توسعه این رشته دارد و علاقه مندی جوانان و استعدادهای آنها به توسعه این رشته کمک می کند. 
نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها : فوتبال ساحلی ایران بر بام آسیا ایستاد، تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان در دیدار پایانی خود از سری رقابت های جام قاره ای آسیا در کشور چین از ساعت 13:15 روز - پنجشنبه (4 شهریور) به مصاف تیم ملی عمان رفت و در نهایت این دیدار با نتیجه 6 بر سه به سود ملی پوشان کشورمان به پایان رسید، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


مدیر حج وزیارت لرستان:
یادواره شهدای منا در لرستان برگزار می شود


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا 

محمد خسروی روز پنجشنبه در جلسه بزرگداشت شهدای فاجعه منا اظهار کرد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر زنده نگه داشتن زوایای فاجعه منا در جهان ونشان دادن عمق این فاجعه ، ستادی در سازمان حج و زیارت برای برگزاری هرچه بهتر بزرگداشت این ایام مشخص شده است.وی با اشاره به برگزاری یادواره شهدای منا در سطح ملی عنوان کرد: این حادثه در سایه بی تدبیری و بی کفایتی آل سعود در برگزاری این فریضه واجب ودر امن ترین نقطه جهان رقم خورد.

مدیر حج وزیارت لرستان گفت: از 13 تا 22 شهریورماه برنامه های مختلفی از جمله دیدار مسئولان با خانواده های این فاجعه و همچنین دیدار با ائمه جمعه شهرستان ها و کنگره های شهرستانی ها برگزار می شود. 

مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان لرستان نیز دراین جلسه گفت:کمیته های این ستاد هرچه سریعتر تشکیل وبرنامه های مشخص شده توسط ستاد کشوری پیگیری شود.مراد روشنی اضافه کرد: باید از فضای مجازی ورسانه ای برای نمایش زوایا وحقایق این فاجعه هر چه بیشتر استفاده شود.
نوع مطلب : حج و زیارت، 
برچسب ها : مدیر حج وزیارت لرستان: یادواره شهدای منا در لرستان برگزار می شود، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، محمد خسروی روز پنجشنبه در جلسه بزرگداشت شهدای فاجعه منا، مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان لرستان،
لینک های مرتبط :


رئیس اداره تعاون، کار
و 
رفاه اجتماعی بروجرد: 
واحدهای مسکن مهر توحید
بروجردتا پایان امسال واگذار می شوندبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد گفت: مشکلات شرکت تعاونی مسکن مهر توحید بروجرد با پیگیری فرماندار رفع و واحدهای مسکونی این شرکت تا پایان امسال به متقاضیان واگذار می شوند.

کامران فرشید روز پنجشنبه افزود: تعاونی مسکن توحید بروجرد 240 واحد مسکن مهر را زیر پوشش دارد که 120 واحد از این تعداد به متقاضیان واگذار شده است.وی اظهار کرد: 120 واحد باقی مانده به دلیل تخلفات انجام شده از جمله برداشت غیرقانونی توسط کارکنان و اعضای هیات مدیره سابق، آماده نکردن واحدهای مسکونی، نصب نشدن آسانسور و ایجاد نکردن فضای عمومی بلاتکلیف باقی مانده و پرونده قضایی برای این تعاونی تشکیل شده است. وی افزود: با پیگیری فرماندار بروجرد و برگزاری جلسات متعدد، یک تن به عنوان نماینده مجمع ادارات معرفی شده است تا بر روند کاری پرونده مسکن مهر تعاونی توحید بروجرد و اعضای هیات مدیره جدید این تعاونی نظارت کند.

فرشید گفت: پرونده این تخلف مالی توسط دادستانی در حال رسیدگی است تا حق متقاضیان این تعاونی گرفته شود.وی افزود: امید است تا پایان سال جاری مشکلات افراد تحت پوشش تعاونی توحید برطرف شوند.وی مجموع تعاونی های مسکن مهر بروجرد را 29 تعاونی عنوان کرد و گفت: تاکنون پنج هزار واحد مسکونی از مجموع 6 هزار و 200 واحد مسکن مهر بروجرد به متقاضیان واگذار شده است.
نوع مطلب : اداره تعاون، مسکن، 
برچسب ها : رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد: واحدهای مسکن مهر توحید بروجردتا پایان امسال واگذار می شوند، کامران فرشید، مجموع تعاونی های مسکن مهر بروجرد را 29 تعاونی عنوان کرد و گفت: تاکنون پنج هزار واحد مسکونی از مجموع 6 هزار و 200 واحد مسکن مهر بروجرد به متقاضیان واگذار شده است، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


سه طرح صنعتی در
بروجرد به بهره برداری رسید


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان 
به نقل از ایرنا 

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد در آیین بهره برداری از این طرح ها گفت: این طرح ها شامل تولید حلوا ارده در شهرک صنعتی، کارخانه برش انواع سنگ در کیلومتر هشت جاده خرم آباد و کارخانه تولید سقف پلاستیکی و محصولات بتنی در بلوار امام خمینی(ره) بروجرد می باشند.

محمدرضا علوی زاده افزود: مجموع اعتبار هزینه شده برای این سه طرح 12 میلیارد و 364 میلیون ریال می باشد.وی اظهار کرد: با راه اندازی و بهره برداری از این واحدها زمینه اشتغال 15 تن از جویندگان کار در شهرستان بروجرد فراهم شده است.

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد گفت: کارخانه تولید بتن سیال با اعتباری معادل 6 میلیارد و 500 میلیون ریال از دیگر طرح های آماده افتتاح در هفته دولت است که در روزهای آینده بهره برداری می شود.

علوی زاده با اشاره به فعالیت بیش از 450 واحد تولیدی و صنعتی در شهرستان بروجرد افزود: سرمایه در گردش و نبود بازار فروش از مهمترین مشکلات واحدهای صنعتی است که امسال با نگاه ویژه دولت و انتخاب استان لرستان به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی، حرکت های خوبی برای رفع مشکلات انجام شده است.وی گفت: تاکنون 2 نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بروجرد با حضور استاندار لرستان برگزار شده است و امیدواریم به زودی شاهد حرکت دوباره چرخ تولید در واحدهای نیمه تعطیل شهرستان باشیم.

در این آیین جمعی از مسئولان شهرستان بروجرد حضور داشتند.

نوع مطلب : صنعت معدن تجارت، تولید، 
برچسب ها : سه طرح صنعتی در بروجرد به بهره برداری رسید، سرپرست اداره صنعت، محمدرضا علوی زاده، در آیین بهره برداری از این طرح ها گفت: این طرح ها شامل تولید حلوا ارده در شهرک صنعتی، کارخانه برش انواع سنگ در کیلومتر هشت جاده خرم آباد و کارخانه تولید سقف پلاستیکی و محصولات بتنی در بلوار امام خمینی(ره) بروجرد می باشند، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


ایران به رتبه دوم درصد فارغ 
التحصیلان مهندسی دنیا دست یافت


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد - تهران

 بنا بر 'نمایه نوآوری جهانی 2016' ، ایران در میان 128 کشور موفق به کسب رتبه دوم درصد فارغ التحصیلان حوزه علوم و مهندسی شد.دستیابی به رتبه چهارم در تحصیلات دانشگاهی، رتبه 26 در خلق دانش، رتبه 31 درصد کل ثبت نام در دانشگاه، رتبه 41 در زیرساخت عمومی، رتبه 48 در سرمایه انسانی و پژوهشی و همچنین رتبه 51 در نرخ کارآمدی نوآوری از دیگر توفیقات جمهوری اسلامی ایران در حوزه نوآوری جهانی سال 2016 گزارش شده است.

نمایه نوآوری جهانی 2016 که اخیرا با همکاری دانشگاه کورنل، دانشگاه اقتصاد اینسید و سازمان جهانی مالکیت معنوی ارائه شده است، عملکرد نوآورانه 128 کشور و اقتصاد سراسر جهان را براساس 82 شاخص رتبه بندی می کند.'فرانسیس گوری' مدیرکل سازمان جهانی مالکیت معنوی معتقد است سرمایه گذاری بر نوآوری یکی از ضرورت های رشد اقتصادی طولانی مدت جوامع به شمار می آید.

آخرین آمارهای ارائه شده در زمینه شاخص های جهانی نوآوری نشان می دهد که از سال ۲۰۱۵ تا کنون ایران از جایگاه یکصد و ششم با ارتقای ۲۸ رتبه ای به جایگاه ۷۸ صعود کرده است.
نوع مطلب : علمی، 
برچسب ها : ایران به رتبه دوم درصد فارغ التحصیلان مهندسی دنیا دست یافت، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، آخرین آمارهای ارائه شده در زمینه شاخص های جهانی نوآوری نشان می دهد که از سال ۲۰۱۵ تا کنون ایران از جایگاه یکصد و ششم با ارتقای ۲۸ رتبه ای به جایگاه ۷۸ صعود کرده است، بنا بر 'نمایه نوآوری جهانی 2016'، ایران در میان 128 کشور موفق به کسب رتبه دوم درصد فارغ التحصیلان حوزه علوم و مهندسی شد،
لینک های مرتبط :


چگونه اینترنت حافظه
انسان را تصرف می کندبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا از ساینس دیلی

محققان دانشگاه کالیفرنیا با همکاری محققان دانشگاه های سانتاکروز و ایلینویز دریافتند پس از هربار استفاده از اینترنت به عنوان یک ابزار کمک حافظه، میزان اتکای کاربر به چنین ابزارهایی افزایش می یابد و به عبارت دیگر وی تخلیه شناختی می شود.

اغلب تصور می شود حافظه مفهومی است که صرفا در مغز انسان روی می دهد؛ اما در واقع این مفهوم به عوامل خارجی نیز بستگی دارد. محققان در یک آزمایش پرسش های چالش برانگیزی را برای دو گروه داوطلب مطرح کردند و از گروه اول خواستند تنها با اتکا به قدرت حافظه و گروه دوم با کمک جستجو در گوگل، به سوالات پاسخ دهند. سپس سوالات ساده تری مطرح شد و به تمام داوطلبان حق انتخاب استفاده از گوگل یا حافظه داده شد تا میزان اتکای آن ها به کامپیوتر و تلفن همراه سنجیده شود. 

در این آزمایش مشخص شد داوطلبانی که در مرحله اول از اینترنت استفاده کردند، در مقایسه با اعضای گروه دیگر، بیشتر به سراغ اینترنت می روند و البته این بار سرعت مراجعه آن ها به اینترنت نیز بیشتر است. به عبارت دیگر مدت زمان بسیار کمتری را برای یادآوری و استفاده از حافظه خود صرف می کنند. در واقع 30 درصد از این افراد حتی پاسخ یک سوال را با استفاده از حافظه خود به دست نیاوردند و به طور کامل به اینترنت تکیه کردند.

این تحقیقات نشان می دهد هربار که کاربران برای پشتیبانی و کمک به حافظه خود از اینترنت استفاده می کنند، بیش از پیش به این ابزار اتکا می کنند و با فراهم شدن امکان دسترسی بیشتر به انواع اطلاعات از طریق گوشی تلفن هوشمند، میزان وابستگی کاربران به این ابزار نیز افزایش می یابد.

بنابر این می توان گفت اتکای روزافزون به اینترنت و دسترسی ساده به منابع گسترده آنلاین، فرآیندهای ذهنی ما را در حل مشکلات، یادآوری اطلاعات و یادگیری تحت تاثیر قرار داده است.گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Memory منتشر شده است.
نوع مطلب : علمی، 
برچسب ها : چگونه اینترنت حافظه انسان را تصرف می کند، محققان دانشگاه کالیفرنیا با همکاری محققان دانشگاه های سانتاکروز و ایلینویز دریافتند پس از هربار استفاده از اینترنت به عنوان یک ابزار کمک حافظه، میزان اتکای کاربر به چنین ابزارهایی افزایش می یابد و به عبارت دیگر وی تخلیه شناختی می شود، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


سومین همایش اتحادیه مطبوعات محلی
استانهای کشور در اصفهان برگزار  شد+تصویربه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل ایرنا

این همایش پنجشنبه 28 مرداد با حضور 350 نفر از مدیران مسئول و سردبیران نشریات محلی از 31 استان کشور به میزبانی شهرداری اصفهان برگزار شد.

همایش اتحادیه مطبوعات محلی استان های کشور در راستای فعالیت های رسانه ای و تعامل شهرداری اصفهان با رسانه های مختلف در سطح ملی و محلی و با هدف ایجاد انسجام و همدلی در بین مطبوعات محلی استان های کشور و آشنایی آنها به رفتار صنفی و انتقال اینگونه ‏تجربیات برگزار شد.


مدیران و مسئولان رسانه های محلی در سومین همایش بزرگ مطبوعات محلی استان های کشور، با امضای بیانیه ای با عنوان طرح 'حمایت از خرید کالای ایرانی' حمایت و پیروی خود را از منویات مقام معظم رهبری در زمینه اجرای اقتصاد مقاومتی اعلام و بر لزوم خرید و استفاده از کالاهای ایرانی در راستای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی تاکید کردند.اعضای اتحادیه مطبوعات محلی استانهای کشور در پایان این همایش از مکان های تاریخی، جاذبه های توریستی و پروژه های عمرانی بزرگ شهر اصفهان نیز بازدید خواهند کرد.


مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران در این همایش گفت:وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تلاش می کند تا یارانه های مطبوعاتی واقعی تر بدست مطبوعات برسد.سعید الفتی افزود:این وزارتخانه برنامه های خوبی در زمینه اختصاص یارانه واقعی به مطبوعات دارد.الفتی با ابلاغ سلام ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مطبوعات محلی، گفت: این وزارتخانه توجه ویژه ای به تقویت رسانه های محلی و بویژه مطبوعاتی که در نقاط دور افتاده کشور بصورت جهادی فعالیت می کنند، دارد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان نیز گفت: اسلام به دنبال راوی و خبرنگار عادل، متدین، بی غرض و بی آلایش است که هدفش تنها خدمت رساندن به جامعه اسلامی باشد و اخبار را به درستی تحویل دهد.آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد با تاکید بر اینکه هر خبری نباید در جامعه منتشر شود، گفت: خبر اگر درست هم باشد باید انتشارش به نفع جامعه باشد.


شهردار اصفهان نیز در سومین همایش اتحادیه مطبوعات محلی استانهای سراسر کشور، گفت: باتوجه به ارتباط نزدیک با جامعه و بررسی موضوعات جزیی جامعه ، نقش مطبوعات و رسانه های محلی در آگاهی بخشی به مردم از مطبوعات سراسری موثر تر است. 

مهدی جمالی نژاد اظهارکرد: باید برای برون رفت روزنامه های محلی از چالش مسائل مالی چاره ای اندیشیده شود.وی با اشاره به اهمیت ایجاد انگیزه در خبرنگاران و رسانه ها، گفت: شهرداری اصفهان هم باید در آینده از عرصه فعالیت در مطبوعات خارج شود و فقط از مطبوعات فعال در شهر پشتیبانی و حمایت کند. 


هشت روزنامه محلی و 350 نشریه شامل هفته نامه، دو هفته نامه، ماهنامه و فصلنامه در استان اصفهان از وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی مجوز فعالیت دارند. 

عذرخواهی بابت تاخیر در انتشار خبر فوق....
نوع مطلب : فرهنگی، 
برچسب ها : سومین همایش اتحادیه مطبوعات محلی استانهای کشور در اصفهان برگزار شد، این همایش یک روزه صبح پنجشنبه 28 مرداد با حضور 350 نفر از مدیران مسئول و سردبیران نشریات محلی از 31 استان کشور به میزبانی شهرداری اصفهان برگزار شد، مدیران و مسئولان رسانه های محلی در سومین همایش بزرگ مطبوعات محلی استان های کشور، با امضای بیانیه ای با عنوان طرح 'حمایت از خرید کالای ایرانی' حمایت و پیروی خود را از منویات مقام معظم رهبری در زمینه اجرای اقتصاد مقاومتی اعلام و بر لزوم خرید و استفاده از کالاهای ایرانی در راستای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی تاکید کردند، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 3 شهریور 1395 :: نویسنده : محسن مهربان
سه طرح عمرانی در 
بروجرد بهره برداری شدبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

سه طرح عمرانی شامل آسفالت سه راهی نهاوند- اشترینان، ساختمان دهیاری روستای چهار بره و ساختمان کمیته امداد امام خمینی(ره) اشترینان در آیینی با حضور مسئولان شهرستان بروجرد به بهره برداری رسید.

معاون اداره راه و شهر سازی بروجرد در آیین بهره برداری از طرح سه راهی نهاوند - اشترینان گفت: زیرسازی و آسفالت حدود چهار کیلومتر از مسیر اشترینان تا سه راهی نهاوند و یک و نیم کیلومتر از سه راهی نهاوند تا روستای دهریز با 120 میلیارد ریال اعتبار انجام شده است.


احمد پارسا افزود: 15 کیلومتر از محور ملایر - اشترینان در محدوده استان لرستان همچنان دوخطه است که برای چهارخطه کردن آن 150 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.وی اضافه کرد: به محض جذب این اعتبار عملیات چهارخطه این مسیر آغاز می شود.** بهره برداری از ساختمان کمیته امداد اشترینان بروجرد

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) بروجرد نیز در آیین بهره برداری از ساختمان کمیته امداد اشترینان گفت: یکی از خیران شهرستان بروجرد زمینی به کمیته امداد اهدا کرده بود که این زمین را با یک ساختمان با مساحت 300 مترمربع در 2 طبقه معاوضه کردیم.

علی معظمی گودرزی افزود: این ساختمان به کمیته امداد اشترینان اختصاص یافته و برای تجهیز آن 100 میلیون ریال هزینه شده است.وی اظهار کرد: چهار هزار تن در قالب یکهزار و 750 خانوار در شهر و روستاهای بخش اشترینان زیرپوشش کمیته امداد هستند که همواره برای پرداخت کمک به آنها مشکل داشتیم.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) بروجرد افزود: با راه اندازی اداره کمیته امداد اشترینان مشکل رفت و آمد مددجویان به بروجرد برطرف می شود.وی گفت: پنج تن از کارکنان کمیته امداد بروجرد در کمیته امداد اشترینان مشغول به کار شده اند.

معظمی گودرزی اعتبارات اشتغال و خودکفایی امسال کمیته امداد بروجرد را سه میلیارد و 400 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: یک میلیارد ریال از این اعتبارات را به بانک اشترینان داده ایم.وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون 40 تن از مددجویان وام خوداشتغالی گرفته اند و 41 تن در شرف گرفتن وام هستند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) بروجرد اظهار کرد: 100 پرونده پرداخت وام در کمیته امداد امام خمینی(ره) بروجرد به بانک معرفی می شوند.وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون 119 کنتور به صورت رایگان برای مددجویان نصب و برای ساخت پنج واحد مسکن روستایی در مجموع 425 میلیون ریال پرداخت شده است.


** بهره برداری از ساختمان دهیاری روستای چهار بره بروجرد

بخشدار اشترینان بروجرد در آیین بهره برداری از ساختمان دهیاری روستای چهار بره گفت: این ساختمان در مساحت حدود 80 مترمربع با اعتبار 800 میلیون ریال از محل اعتبارات دهیاری ها احداث شده است.

محسن یعقوبی فر افزود: 30 روستا از مجموع 41 روستای بخش اشترینان بروجرد دارای دهیاری هستند.وی اظهار کرد: امسال 12 میلیارد ریال برای اجرای 15 طرح عمرانی و خدماتی شامل احداث هشت دهیاری، آسفالت، جدول گذاری معابر و بهسازی پل ها در بخش اشترینان هزینه شده است.


بخشدار اشترینان بروجرد افزود: علاوه بر طرح های یاد شده، بخشداری اشترینان در بهسازی و اجرای طرح های عمرانی سایر دستگاه ها در روستاهای چهاربره، شب ماه، جوجه حیدر، ملمیجان و گلچهران نیز مشارکت داشته است.وی گفت: طرح جمع آوری مکانیزه زباله های بخش اشترینان با هشت میلیارد ریال اعتبار از دیگر طرح های انجام شده توسط بخشداری می باشد که همزمان با هفته دولت آغاز شده است.

یعقوبی فر افزود: با اجرای این طرح، زباله های تولیدی تمام روستاها و شهر اشترینان به صورت بهداشتی جمع آوری و دفن می شوند.


91 طرح مختلف در شهرستان بروجرد در هفته دولت به بهره برداری می رسد.
نوع مطلب : عمرانی، 
برچسب ها : سه طرح عمرانی در بروجرد بهره برداری شد، سه طرح عمرانی شامل آسفالت سه راهی نهاوند- اشترینان، ساختمان دهیاری روستای چهار بره و ساختمان کمیته امداد امام خمینی(ره) اشترینان در آیینی با حضور مسئولان شهرستان بروجرد به بهره برداری رسید، معاون اداره راه و شهر سازی بروجرد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


امام جمعه بروجرد:
اقتصاد مقاومتی باید به 
گفتمان غالب مردم تبدیل شودبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

امام جمعه بروجرد نامگذاری امسال رهبر معظم انقلاب مبنی بر اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل را یادآور شد و گفت: اقتصاد مقاومتی باید به گفتمان غالب مردم تبدیل شود.

حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی روز سه شنبه در دیدار مسئولان شهرستان بروجرد در دفتر خود افزود: هفته دولت فرصت مناسبی برای ارائه کارنامه یکساله دولتمردان به مردم و ارزیابی عملکرد دولت است.وی اضافه کرد: اگر مردم از خدمات دولت و دولتمردان مطلع شوند نسبت به آینده امید بیشتری پیدا می کنند و در راه پشتیبانی از نظام با دلگرمی بیشتری حاضر می شوند.

امام جمعه بروجرد گفت: بهترین ارزیاب عملکرد دولت مردم هستند زیرا ارزیابی های گروه های سیاسی معمولا با سیاه نمایی یا سفید نمایی همراه است.وی افزود: رفتار غیرمنصفانه علیه دولت در هر زمانی ناپسند است و اگر قرار است عملکرد دولت مورد قضاوت قرار گیرد باید با کمال انصاف این کار انجام شود.

حجت الاسلام و المسلمین ترابی توجه به نظرات، توصیه ها و تذکرات رهبر معظم انقلاب اسلامی را برای همه مردم و مسئولان ضروری خواند و اظهار کرد: داشتن روحیه مردمی از توصیه های اصلی مقام معظم رهبری به مسئولان است.وی سفرهای استانی هیات دولت را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: تاکنون چندین وزیر دولت یازدهم در شهرستان بروجرد حضور یافته اند ولی متاسفانه این حضور بسیار کوتاه بوده است و نتوانسته دردی از مردم دوا کند.

امام جمعه بروجرد با تاکید بر اینکه پست های مدیریتی نباید پلی برای چپاول کشور باشند، گفت: مدیران باید ساده زیست باشند تا مردم نسبت به نظام اعتماد پیدا کنند.وی افزود: ارائه آمار واقعی فعالیت ها از دیگر توصیه های مقام معظم رهبری به مسئولان است زیرا مردم واقعیت ها را در زندگی خود به وضوح مشاهده می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین ترابی اعتماد مردم را بزرگترین سرمایه نظام دانست و اظهار کرد: نباید اقدام مسئولان به ایجاد خلل در این سرمایه منجر شود.وی با تاکید بر اینکه مسئولان نباید از دشمن غافل شوند، گفت: مسئولان باید بدانند که آمریکا دشمن ملت ایران است و از دشمن چیزی جز دشمنی انتظار نمی رود.

امام جمعه بروجرد کاهش نرخ تورم، حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، بهبود اشتغال و توجه به فرهنگ را از دغدغه های مقام معظم رهبری برشمرد و افزود: در حوزه اقتصاد مقاومتی باید گام های مفیدی برداشت و نباید در انتظار بیرون از کشور ماند.وی اضافه کرد: باید تکیه ما بر ظرفیت ها و توان داخلی باشد البته هنوز نتوانسته ایم اقتصاد مقاومتی را به باور مردم برسانیم.

حجت الاسلام و المسلمین ترابی گفت: متاسفانه همواره تنگ نظری هایی برای جلوگیری از توسعه شهرستان بروجرد و اراده هایی برای عقب نگه داشتن این شهرستان وجود داشته است که باید با دلسوزی و اتحاد مسئولان این موانع از سر راه توسعه و پیشرفت شهرستان برداشته شوند.
نوع مطلب : اقتصادی، سیاسی، 
برچسب ها : امام جمعه بروجرد: اقتصاد مقاومتی باید به گفتمان غالب مردم تبدیل شود، حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی روز سه شنبه در دیدار مسئولان شهرستان بروجرد، بهترین ارزیاب عملکرد دولت مردم هستند زیرا ارزیابی های گروه های سیاسی معمولا با سیاه نمایی یا سفید نمایی همراه است، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد:
ایجاد  2463  فرصت شغلی با 
اجرای طرح های هفته دولت در بروجردبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد گفت: با بهره برداری از 91 طرح هفته دولت در شهرستان بروجرد، 63 فرصت شغلی مستقیم و 2 هزار و 400 فرصت شغلی غیرمستقیم در این شهرستان ایجاد می شود.

علی کورانی فر روز سه شنبه در دیدار مسئولان ادارات بروجرد با امام جمعه این شهرستان در دفتر وی افزود: یکهزار و 270 میلیارد ریال برای اجرای این طرح ها هزینه شده است.وی ارزش طرح های بانک مرکزی در استان لرستان را 12 هزار میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: سهم بروجرد از این طرح ها بیش از 6 هزار میلیارد ریال است.

سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد با اشاره به پرونده امیرمنصور آریا اظهار کرد: در سفری که آیت الله جوادی آملی به استان لرستان داشت و با توجه به نگاه ویژه وی به استان، طرح صنایع غذایی گهر دورود به بهره برداری رسید و در حال حاضر مانعی برای ادامه فعالیت شهرک سیلیکون متال بروجرد وجود ندارد.وی با گرامیداشت یادو خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: منش و رفتار این شهیدان باید چراغ راه ما در جریان خدمتگزاری باشد.

سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد به دستاوردهای دولت تدبیر و امید در حوزه اقتصادی اشاره کرد و افزود: افزایش رشد اقتصادی از منفی 6.8 به مثبت 4.4، کاهش نرخ تورم از 35 به 9 درصد، پیشی گرفتن صادرات از واردات، اولویت دادن به تولیدات ملی و عزم جدی برای تحقق اقتصاد مقاومتی از اقدامات دولت تدبیر و امید می باشند.وی اظهار کرد: بیماران قبل از اجرای طرح تحول سلامت 70 درصد از هزینه های درمان را پرداخت می کردند که با اجرای این طرح این میزان به کمتر از 30 درصد رسیده است.

کورانی فر تنها راه نجات کشور را اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: اقتصاد کشور باید در مقابل تمامی تکانه های داخلی و خارجی مقاوم سازی شود.وی افزود: در کشور ما سنگ به صورت خام صادر و پس از فرآوری و تبدیل به انواع سنگ های تزئینی با 15 برابر قیمت دوباره به کشور باز می گردد که باید اقدامات لازم برای فرآوری آن در داخل کشور صورت گیرد.

سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد اضافه کرد: تبدیل نفت خام به سایر کالاها در داخل کشور باعث افزایش ارزش این ماده ارزشمند می شود.وی گفت: ایران دومین ذخایر گاز و سومین ذخایر نفت جهان را دارد و از نظر معادن نیز رتبه خوبی را به خود اختصاص داده است.

کورانی فر افزود: متاسفانه به رغم پیشرفت های علمی فراوان، فقط انباردار حوزه علمی هستیم درحالیکه باید این علم و فناوری به ثروت و کالا تبدیل شوند.وی در خصوص وضعیت اعتبارات کشور اظهار کرد: اعتبارات کشور از 150 هزار میلیارد ریال در سال گذشته به 570 هزار میلیارد ریال رسیده است.وی افزود: بعد از انتخاب هوشنگ بازوند به عنوان استاندار لرستان با توجه به شناختی که وی از ظرفیت های استان داشت بسیاری از واحدهای صنعتی تعطیل احیا شدند و زمینه برای حضور بخش خصوصی، داخلی و خارجی در استان لرستان فراهم شده است.

کورانی فر تحرک و اقدام و عمل را دلیل اصلی انتخاب استان لرستان به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی در کشور دانست و گفت: استان لرستان ظرفیت نقش آفرینی در کنار استان های بزرگ کشور را دارد.
نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها : سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد: ایجاد 2463 فرصت شغلی با اجرای طرح های هفته دولت در بروجرد، علی کورانی فر، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، علی کورانی فر روز سه شنبه در دیدار مسئولان ادارات بروجرد با امام جمعه این شهرستان در دفتر وی افزود: یکهزار و 270 میلیارد ریال برای اجرای این طرح ها هزینه شده است.وی ارزش طرح های بانک مرکزی در استان لرستان را 12 هزار میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: سهم بروجرد از این طرح ها بیش از 6 هزار میلیارد ریال است،
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 2 )    1   2   
درباره وبلاگ

پروردگارا داده هایت ، نداده هایت و گرفته هایت را شکر می گویم

چون داده هایت نعمت ، نداده هایت حکمت و گرفته هایت امتحان است.

ضمن عرض درود و خوش آمدگویی خدمت شما عزیزان
امیدوارم از مطالب سایت رضایت داشته باشید.
مدیر سایت محسن مهربان

ایمیلmehraban_asa@yahoo.com

سامانه پیام کوتاه 50004000300020

مدیر وبلاگ : محسن مهربان
مطالب اخیر
آرشیو وبلاگ
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :