محسن مهربان
سایت خبری بروجرد
صفحه نخست         تماس با مدیر         پست الکترونیک        RSS         ATOM
 
 
وزیر راه و شهرسازی:
نصب دوربین ثبت سرعت
در هر 10 کیلومتر راه ها/
صدور گواهینامه سخت شودبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

وزیر راه و شهرسازی می گوید، تا پایان سال 1396 در هر 10 کیلومتر از محورهای شریانی کشور یک دوربین ثبت تخلف سرعت نصب می شود که می تواند میانگین سرعت رانندگان را در راه های کشور نشان دهد.

عباس آخوندی شنبه شب در آیین امضای «تفاهم نامه اجرای سند کنترل و پیشگیری بیماری های غیرواگیر و کاهش سوانح رانندگی» در محل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، افزود: در زمان پیروزی انقلاب اسلامی در مجموع یک میلیون و 500 هزار دستگاه خودرو در کشور وجود داشت اما اکنون به 17 میلیون دستگاه افزایش یافته است.

وزیر راه وشهرسازی علت بخش عمده سوانح رانندگی در کشور را ناشی از تحولات شهرنشینی دانست و گفت: این تحولات سبک زندگی شهروندان را تغییر داده است.وی با یادآوری اینکه در دهه 1330 جمعیت کشور حدود 6 میلیون نفر بود، گفت: با افزایش روند جمعیت در کشور، اکنون بیش از 55 میلیون نفر آنها شهرنشین هستند و استفاده از خودرو و وسایل نقلیه تغییرات زیادی در زندگی شهروندان به وجود آورده است.

آخوندی گفت: آمارها حاکی از آن است که 28 درصد سوانح رانندگی در شهرها و 72 درصد دیگر در جاده ها و راه های روستایی اتفاق می افتاد؛ این نشان می دهد که باید با انجام برنامه های مختلف میزان سوانح رانندگی در شهرها و راه ها کاهش یابد.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: کاهش سوانح رانندگی در کشور نیازمند آموزش های زیاد است و در حوزه شهرنشینی باید به آموزش رانندگان در کشور توجه جدی شود.آخوندی با اشاره به برگزاری نشست های مستمر کمیسیون ایمنی راه ها، افزود: نتیجه نشست های کمیسیون کاهش حوادث رانندگی در راه های کشور و افزایش ایمنی در سطح راه های مواصلاتی بوده که تعداد تلفات رانندگی را در راه ها کاهش داده است.

وزیر راه و شهرسازی بر استفاده از سیستم های هوشمند در راه های کشور تاکید کرد و گفت: پیش از این 240 دستگاه دوربین ثبت تخلف در جاده ها نصب بود اما با امضای قراردادی بیش از یک هزار و 100 دوربین در سطح راه های کشور نصب می شود و تا پایان سال 1396 در هر 10 کیلومتر از محورهای شریانی کشور یک دوربین ثبت تخلف سرعت خواهیم داشت که می توانند میانگین سرعت رانندگان را در راه های کشور نشان دهند.آخوندی خواستار سختگیرانه شدن صدور گواهینامه شد و اظهار داشت: این امر نیازمند به حمایت همه جانبه دولت و مجلس است تا صدور گواهینامه تنها برای رانندگان مسلط صادر شود.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به مبالغ جرایم رانندگی گفت: جرایم راهنمایی و رانندگی جزو اقلام سبد کالای خانوارها نیست بلکه یک مساله بازدارنده در امور رانندگی است.آخوندی در پایان با اشاره به استقبال مردم از سامانه 141 یادآور شد همه رانندگان می توانند با مراجعه به این سامانه از آخرین وضعیت راه های کشور مطلع شوند که تصاویر آن به صورت آنلاین پخش می شود.

به گزارش ایرنا، تفاهم نامه همکاری بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر و عوامل تهدید کننده سلامت شب گذشته بین وزیران راه و شهرسازی و بهداشت و درمان امضا شد.

در پایان این مراسم تفاهم نامه دیگری بین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امضا شد.
نوع مطلب : راه و شهرسازی، اجتماعی، 
برچسب ها : وزیر راه و شهرسازی: نصب دوربین ثبت سرعت در هر 10 کیلومتر راه ها/ صدور گواهینامه سخت شود، عباس آخوندی شنبه شب در آیین امضای «تفاهم نامه اجرای سند کنترل و پیشگیری بیماری های غیرواگیر و کاهش سوانح رانندگی» در محل وزارت بهداشت، افزود: در زمان پیروزی انقلاب اسلامی در مجموع یک میلیون و 500 هزار دستگاه خودرو در کشور وجود داشت اما اکنون به 17 میلیون دستگاه افزایش یافته است، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


کشتی جوانان جهان/دو طلا و یک نقره 
حاصل کار آزادکاران ایران در روز نخستبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

پیمان بیابانی و حسین شهبازی در پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان در فرانسه در وزن های 60 و 96 کیلوگرم مدال طلا گرفتند و احمد بذری در وزن 74 کیلوگرم صاحب مدال نقره شد.

نخستین روز از رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان امروز (شنبه) در شهر ماکون فرانسه آغاز شد.حسین شهبازی نماینده وزن 96 کیلوگرم ایران در رقابت های جوانان جهان در دیدار فینال حریف آلمانی خود را 5 بر یک شکست داد و مدال طلای قهرمانی جهان را به گردن آویخت.

شهبازی در رقابت های این وزن ابتدا «راخیموف» از ازبکستان را 10 بر صفر برد و سپس در مرحله یک هشتم نهایی مقابل «ماندیپ» از هند 7 بر صفر پیروز شد. وی در مرحله یک چهارم نهایی نیز با نتیجه 12 بر صفر «رودزیانوک» از بلاروس را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد.وی در این مرحله ٨ بر ٣ از سد «کوسیف» از روسیه گذشت و فینالیست شد.

در وزن 60 کیلوگرم نیز پیمان بیابانی دارنده مدال طلای آسیا پس از استراحت در دور نخست مقابل استفان از رومانی 11 بر صفر پیروز شد.این آزادکار اهل شهرری درمرحله یک چهارم نهایی مقابل تمورجان عثمان اوخانوف از ازبکستان با نتیجه 11 بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. 

بیابانی در این مرحله برای حضور در دیدار فینال به مصاف خژیک چیمبا از روسیه رفت و با نتیجه 5 بر یک به پیروزی رسید. وی در فینال نیز سلیم کوزان از ترکیه را با نتیجه 3 بر یک شکست داد و صاحب مدال طلا شد.«احمد بذری» نماینده وزن 74 کیلوگرم ایران نیز پس از استراحت در دور نخست در دومین دور مقابل «نیکیتا سوکوف» از روسیه با نتیجه 8 بر 4 صاحب برتری شد و به مرحله یک چهارم نهایی رسید که در این مرحله نیز ١٢ بر ٥ از سد «رابرت موره» از کانادا گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

این آزادکار بهشهری در مرحله نیمه نهایی رقابت های قهرمانی جوانان جهان با نتیجه ١٦ بر ٦«پاسکالو» از مولداوی را شکست داد و به فنیال راه یافت.وی در دیدار فینال اما مقابل جان هال مغلوب شد و مدال نقره گرفت.در وزن 50 کیلوگرم «علیرضا گودرزی» دارنده مدال نقره نوجوانان جهان نیز در نخستین مصاف خود مقابل «راهول» از هند به روی تشک رفت و در حالیکه 6 بر صفر از حریف پیش بود، در پایان با نتیجه 10 بر 8 بازنده شد و از دور رقابت ها حذف شد.
نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها : کشتی جوانان جهان/دو طلا و یک نقره حاصل کار آزادکاران ایران در روز نخست، پیمان بیابانی و حسین شهبازی در پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان در فرانسه در وزن های 60 و 96 کیلوگرم مدال طلا گرفتند و احمد بذری در وزن 74 کیلوگرم صاحب مدال نقره شد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


شنبه 13 شهریور 1395 :: نویسنده : محسن مهربان
700 تعاونی در بروجرد فعالیت دارندبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بروجرد گفت: هم اکنون 700 تعاونی در عرصه های مختلف در این شهرستان ثبت سامانه شده و فعالیت دارند.

کامران فرشید روز شنبه افزود: این تعاونی ها در زمینه های مسکن، حمل و نقل، سهام عدالت، کشاورزی، صنعت، خدماتی، تولیدی ، فرش ، توسعه و عمران، دانش بنیان و آموزشی فعالیت دارند.وی گفت: این تعداد تعاونی در بروجرد زمینه اشتغال حدود پنج هزار و 600 جوینده کار را فراهم کرده است.

فرشید افزود: رهبر فرزانه انقلاب اعلام کردند که بنده به تعاونیها اعتقاد دارم و با توجه به دیدگاه رهبری طرح توسعه تعاونیها همواره مورد توجه بوده است.وی گفت: تعاونی ها درشهرستانها می تواند برند سازی نموده و در توسعه صادرات و رونق اقتصادی با توجه به شعار سال نقش آفرینی کنند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد گفت: نظارت بر فعالیت تعاونی ها می تواند نقش مهمی در رفع مشکلات و توسعه تعاونی ها باشد و در آینده نزدیک با ایجاد تعاونی دهیاران می توان به مشکلات این بخش بیش از گذشته رسیدگی نمود.وی ایجاد تعاونی ' تامین نیاز' برای گروههای شغلی دامداری، دامپروری وصنوف مختلف را یک نیاز دانست و گفت: با تشکیل این تعاونی میتوان مشکلات و نیازهای این بخش را پیگیری کرد.

فرشید افزود: تعاونیها بارویکرد رفع فقر سازماندهی شده و نقش مهمی درتوسعه و رونق اقتصادی جامعه و افراد دارند.وی به نقش موثر و ممتاز رسانه ها در معرفی هر چه بهتر تعاونیها تاکید کرد.

وی ضمن تبریک هفته تعاون افزود: دراین هفته در بروجرد برنامه های مختلفی از جمله غبارروبی گلزار شهدا، دیداربا امام جمعه بروجرد، گردهمایی تعاون گران بروجرد، شرکت درنمازجمعه، و بازدید از تعاونیهای موفق بروجرد برگزار خواهد شد.وی افزود: امروز در نخستین روزهفته تعاون از تعاونی مصرف فرهنگیان بروجرد که جزء تعاونیهای برتر بروجرد و لرستان است بازدید شد.
نوع مطلب : اقتصادی، اداره تعاون، 
برچسب ها : 700 تعاونی در بروجرد فعالیت دارند، کامران فرشید، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بروجرد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


ریزش ساختمان جان 
کارگر بروجردی را گرفت
به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

نادر موسیوند معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بروجرد روز شنبه با اعلام این خبر افزود: این کارگر که حدود 35 سال سن داشت در حین تخریب طبقه دوم یک ساختمان دو طبقه قدیمی در منطقه جهان آباد بروجرد با ریزش آوار و فروریختن دیوارهای طبقه اول دچار حادثه شد.وی اضافه کرد: در پی وقوع حادثه ابتدا اهالی منطقه برای برداشتن آوار و نجات کارگر اقدام می کنند ولی از عهده این کار بر نیامده و بعد از صرف زمان زیادی به آتش نشانی گزارش می دهند.وی اظهار داشت: ماموران آتش نشانی پس از اطلاع و حضور در محل حادثه بلافاصله اقدام به آوار برداری کردند ولی کارگر ساختمانی دچار خفگی شده و جان خود را از دست داده بود.

موسیوند نادیده گرفتن و عدم توجه شهروندان به اصول ایمنی را یادآور شد و افزود: به دلیل سهل انگاری و بی توجهی شهروندان نسبت به اصول ایمنی ، هر روز مواردی از حوادث را شاهد هستیم که به خسارت جانی و مالی می انجامد.

نوع مطلب : حوادث، 
برچسب ها : ریزش ساختمان جان کارگر بروجردی را گرفت، نادر موسیوند، این کارگر که حدود 35 سال سن داشت در حین تخریب طبقه دوم یک ساختمان دو طبقه قدیمی در منطقه جهان آباد بروجرد با ریزش آوار و فروریختن دیوارهای طبقه اول دچار حادثه شد، معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بروجرد، اخبار بروجرد، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


بزرگ‌ داشت موسیقی‌ دان برجسته
و ارمنی‌ تبار لرستانی(بروجردی) در خرم‌آباد

لوریس چكناواریان


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از پایگاه خبری یافته 

آیین زادروز و تجلیل از هنرمند نامی "لوریس چکناواریان" یکم مهرماه به همت انجمن موسیقی لرستان در خرم‌آباد برگزار می‌گردد.

رئیس انجمن موسیقی لرستان در این باره گفت: به مناسبت سال‌روز تولد استاد "لوریس چکناواریان" مراسمی در تالار شهید آوینی مجتمع فرهنگی هنری ارشاد لوریس چكناواریانخرم‌آباد برگزار می‌گردد.وی افزود: این مراسم توسط انجمن موسیقی استان و به منظور پاس‌داشت مقام این هنرمند لرستانی ارمنی‌تبار اجرا می‌گردد.

رییس انجمن موسیقی لرستان با بیان این كه این آیین با حضور مرادخانی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هنرمندان و مسئولین ارشد استان برگزار می‌گردد، افزود: در این مراسم قطعاتی از ساخته‌های استاد توسط نوازندگان ارکستر سمفونیک مرکز موسیقی وزارت ارشاد و به رهبری خودشان برای حضار نواخته می‌شود.عباسیان خاطرنشان كرد: از دیگر برنامه‌های این آیین اجرای موسیقی لری توسط ایرج رحمان‌پور می‌باشد.

لوریس چکناواریان آهنگساز و رهبر ارکستر ملی ارمنستان سال ۱۳۱۶ در بروجرد به دنیا آمد. چنان‌که خود می‌گوید، مادرش از قتل عام ارامنه در ترکیه جان به در برد و پدرش از زندان‌های استالین و هر دو به ایران کوچیدند و در شهرستان بروجرد سکنی گزیدند.

پدرش مدتی حكیم آیت‌الله‌العظمی بروجری بوده است.

لوریس تحصیلات موسیقی خود را از سال ۱۳۳۲ در هنرستان عالی موسیقی آغاز کرد. مدتی بعد به وین عزیمت نموده و تا سال ۱۳۴۰ در فرهنگستان موسیقی این شهر به تحصیل آهنگسازی و رهبری ارکستر اشتغال داشت. سپس به ایران بازگشت و ضمن تدریس در هنرستان عالی موسیقی و ترتیب دادن نمایشگاهی از سازهای ملی در انستیتو گوته تهران، تصدی صداخانه ملی هنرهای زیبای کشور را عهده دار شد.

چکناواریان سال ۱۳۵۱ به رهبری ارکستر اپرای تهران منصوب گردید و در کارنامه کاری‌اش آهنگسازی فیلم هم دیده می‌شود. موسیقی فیلم‌هایی چون  تنگسیر امیر نادری، من ایران را دوست دارم خسرو سینایی، پرتو یک حماسه منوچهر طیاب، بیتا هژیر داریوش و بشارت منجی  نادر طالب‌زاده از جمله آثار چکناوریان در حوزه موسیقی فیلم است.چکناواریان با برخی از خوانندگان هم اجراهایی را رهبری کرد که از جمله آن‌ها می‌توان به اجرایی با شهرام ناظری از مجموعه آثار این خواننده در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی و اجرایی با سیدعبدالحسین مختاباد در تالار وحدت و فرهنگسرای بهمن اشاره کرد. او مدتی هم رهبری  ارکستر مجلسی رودکی را عهده‌دار شد.

چكناواریان بیش از ۷۵ اثر شامل سمفونی، اپرا، موسیقی مجلسی، کنسرتو برای پیانو، ویلن، گیتار، ویولن سل و پیپا، موسیقی باله، آثاری برای گروه کر، یک رکوئیم، و یک اوراتوریو و بیش از ۴۵ موسیقی فیلم ساخته ‌است.از جمله ‌آثار او می‌توان به اپرای پردیس و پریسا،اپرای رستم و سهراب،باله سیمرغ، آهنگ نور و صدا ،توکاتا و فوگ برای ارکستر زهی کنسرتو پیانو، سمفونی پرسپولیس (سال ۱۳۸۴) و پوئم سمفونی کوروش.نكته قابل توجه این كه استاد چكناواریان همواره خود را لرستانی و زاده بروجرد معرفی می‌كند و در استان لرستان چهره محبوبی به شمار می‌رود. وی چندی قبل نیز قول داده قطعه‌ای لری بسازد.
نوع مطلب : هنری، 
برچسب ها : بزرگ‌ داشت موسیقی‌ دان برجسته و ارمنی‌ تبار لرستانی(بروجردی) در خرم‌آباد، آیین زادروز و تجلیل از هنرمند نامی "لوریس چکناواریان" یکم مهرماه به همت انجمن موسیقی لرستان در خرم‌آباد برگزار می‌گردد، لوریس چکناواریان آهنگساز و رهبر ارکستر ملی ارمنستان سال ۱۳۱۶ در بروجرد به دنیا آمد، اخبار بروجرد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


متخصص رادیوتراپی آنکولوژی :
شایع ترین سرطان در ایران پوستی استبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا از انجمن رادیوتراپی آنکولوژی ایران

دکتر 'افسانه مداح' روز پنجشنبه در همایش تازه های تشخیص و درمان سرطان های غیرملانومی پوست، اظهار کرد: تومورهای پوستی به دو دسته ملانومی و غیرملانومی تقسیم بندی می شوند که دسته اول، تومورهای بدخیم و حتی کشنده هستند اما تومورهای غیرملانومی اگر به موقع تشخیص داده شود قابل درمان خواهد بود.وی نور آفتاب و خال های ریشه دار به عنوان عوامل اصلی بروز تومورهای غیرملانومی برشمرد و به افراد مخصوصا کسانی که در نور آفتاب فعالیت می کنند، توصیه کرد هنگام کار از کلاه، دستکش، ضد آفتاب و عینک آفتابی استفاده کنند.

مداح همچنین از افرادی که در قسمت های مختلف بدنشان دارای خال هستند خواست که برای پیشگیری از بروز تومورهای غیرملانومی به این خال ها توجه بسیاری داشته باشند و در صورت مشاهده تغییراتی در رنگ، اندازه و ظاهر آن در سریع تر زمان ممکن به متخصص پوست و مو مراجعه کنند.

متخصص رادیوتراپی آنکولوژی با بیان اینکه تومورهای غیرملانومی پوست در مردان شایع تر از زنان است، اظهار داشت: سرطان پوست، اولین سرطان شایع در بین مردان ایرانی و دومین سرطان شایع در زنان ایرانی به شمار می آید.استادیار دانشگاه علوم پزشکی تهران، توجه به تغییرات پوستی را بسیار ضروری دانست و یادآور شد: مراجعه و دریافت خدمات درمانی به موقع موجب پیشگیری از وخامت بیماری می شود و افراد باید همه بیماری های خود از جمله بیماری های پوستی را جدی بگیرند.به گفته وی، درمان به موقع تومورهای غیرملانومی پوستی علاوه بر بهبود بیماری، موجب حفظ زیبایی ظاهری افراد می شود زیرا در صورت پیشرفت بیماری پزشک ناچار است برای درمان از سایر قسمت های دیگر پیوند پوست انجام دهد و این امر زیبایی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد.

مداح درباره انگیزه برگزاری همایش تازه های تشخیص و درمان سرطان های غیرملانومی پوست نیز گفت: با وجود پیشرفت های مناسب در حوزه درمان و روش های تشخیصی تومورهای غیرملانومی پوست طی چند سال اخیر، در کنگره های تخصصی به این موضوع توجه چندانی نشده بود از همین رو، انجمن رادیوتراپی آنکولوژی ایران تصمیم گرفت تا همایش یک روزه ای را به منظور تشریح و معرفی دستاوردهای تشخیصی و درمانی این بیماری برگزار کند.

این همایش با حضور متخصصان داخلی، پوست و مو، جراحان پلاستیک، رادیوتراپیست ها و پاتولوژیست ها در محل هتل پارسیان اوین درحال برگزاری است.
نوع مطلب : علمی، 
برچسب ها : دکتر 'افسانه مداح' روز پنجشنبه در همایش تازه های تشخیص و درمان سرطان های غیرملانومی پوست، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، متخصص رادیوتراپی آنکولوژی : شایع ترین سرطان در ایران پوستی است، اخبار بروجرد، اخبار علمی با وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


سالروز پاکترین، زلالترین، شادترین 

و مقدس ترین پیوند هستی مبارکباد . . .


روشن‏ترین تلاقی آیینه و آب، در آوازهای روشن 

شهر زمزمه می‏شود و دو بهار، توأمان،در فصلی گم شده 

در تاریخ، از راه می‏رسند و باهم پیوند می‏خورند.

 سالروز ازدواج حضرت علی ع و زهرا س

 بر همگان مبارک باد..

وبلاگ خبری محسن مهربان
نوع مطلب : دینی مذهبی، 
برچسب ها : سالروز پاکترین، زلالترین، شادترین و مقدس ترین پیوند هستی مبارکباد . . .، حلاوت هلهله فرشتگان را لمس می کند و شور کبریایی افلاکیان را برمی انگیزد، سالروز ازدواج حضرت علی ع و زهرا س بر همگان مبارک باد..، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


انتخابات هیات رییسه 
شورای شهر بروجرد برگزار شدبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا 

در این انتخابات محمدرضا معظمی با 8 رای به عنوان رییس شورا و شیخ احمد گودرزی نیز با 7 رای نایب رییس شد.بنابراین گزارش منا شمسه به عنوان منشی اول و پروین صادقی نژاد به عنوان منشی دوم انتخاب شدند.

عباس شمس الدینی نیز به عنوان خزانه دار و منوچهر درویش بیابانی مسوول کمیسیون ماده 100 و کمیسیون تجدید نظر ماده 100 انتخاب شدند.انتخابات شورای شهر بروجرد در روز پنجشنبه به علت حد نصاب نرسیدن اعضای شورا برگزار نشد.

شورای شهر بروجرد 13 عضو دارد.
نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : انتخابات هیات رییسه شورای شهر بروجرد برگزار شد، محمدرضا معظمی با 8 رای به عنوان رییس شورا و شیخ احمد گودرزی نیز با 7 رای نایب رییس شد، اخبار بروجرد، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار سیاسی با وبلاگ خبری محسن مهربان، شورای شهر بروجرد 13 عضو دارد،
لینک های مرتبط :


امام جمعه بروجرد:
سران خائن آل سعود ملت ایران 
را از انجام مناسک حج محروم کردند


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا 

حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی در خطبه های نماز جمعه بروجرد افزود:امسال درکشور همانند سالهای گذشته زنگ کاروانیان حج به گوش نرسید و شورو شوق زائران ایرانی برای اعزام به حج خبری نشد.به گفته وی رژیم فاسد سعودی در پی جنایات سال گذشته حادثه منا و جان باختن تعدای از حاجیان ملت ایران و برخی کشورهای اسلامی را از ادای مناسک حج محروم کرد و به تعبیر قرآن راه خانه خدا را بست.وی اظهار داشت: سران خائن سعودی در سالهای اخیر با انحراف در مسیر اسلام و ایجاد جنگهای نیابتی در منطقه به عامل اجرای سیاستهای آمریکا و صهیونیسنها تبدیل شده اند.

امام جمعه بروجرد افزود: اداره حج باید توسط مجمع جهانی امت اسلامی انجام شود که همه کشورهای اسلامی دراداره آن سهیم باشند.حجت الاسلام والمسلمین ترابی در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به فرا رسیدن ماه ذیحجه و سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و فاطمه (س) گفت: این روز به نام روز ازدواج جوانان نامگذاری شده تا به بررسی مشکلات جوانان در بحث ازدواج پرداخته شود.وی اظهار داشت: مشکل اصلی جوانان در بحث ازدواج موضوع اشتغال و بیکاری است که اگر مشکل بیکاری جوانان حل شود، خود جوانان مشکل مسکن و ازدواج را حل خواهند کرد.وی اضافه کرد: دولت جمهوری اسلامی موظف است در ابتدا برای جوانان شغل ایجاد کند زیرا وقتی جوانان منبع درآمدی برای امرار معاش داشته باشند قطعا برای ازدواج اقدام می کنند.وی با اشاره به اینکه بحران بیکاری جوانان باید با جدیت پیگیری شود افزود: پدران و مادران نیز باید با آسان کردن شرایط ازدواج در امر مهم ازدواج همت گمارند.

حجت الاسلام والمسلیمن ترابی افزود: شرایط ازدواج آسان باید در جامعه ترویج شود زیرا بسیاری از دختران و پسران به خاطر عدم توانایی در تهیه جهیزیه و اقلام و کالاها ازدواج را رها کرده اند.وی اظهار داشت: علما و روحانیون در منبر ها و سخنرانی های خود ازدواج آسان را تبلیغ کنند و درسهای ازدواج حضرت علی (ع) و فاطمه(س) را به مردم بیاموزند.

امام جمعه بروجرد در فراز دیگری از خطبه های نماز جمعه با اشاره به سی و هفتمین سالگرد 17 شهریور در میدان ژاله تهران گفت: حمله رژیم سفاک پهلوی به صفوف مردم که برای پیگیری مطالبات خود در میدان ژاله سابق تهران جمع شده بودند باعث شد تا با خون شهیدان آتش انقلاب برافروخته شود.

حجت الاسلام والمسلمین ترابی افزود: رژیم پهلوی می خواست آتش انقلاب ملت ایران را با ریختن خون مردم خاموش کند ولی برکت خون پاک شهیدان بود که انقلاب به ثمر نشست.وی اظهار داشت: امروز نیز بعد از 37سال از انقلاب ، استکبار برای جلوگیری از پیشرفت ملت ایران توطئه می کند و مقاومت مردم در برابر دشمنان آنان را با شکست روبرو می کند.وی در بخش دیگری با اشاره به حوادث اخیر در کشور سوریه گفت: مهمترین اتفاق این روزها در سوریه تجاوز ارتش ترکیه به خاک سوریه است.وی گفت: دولت ترکیه بیشتر با هدف سرپوش گذاشتن به حوادث داخلی خود به شمال سوریه لشگر کشی کرده و بهانه آنان مقابله با تروریست است که خودشان حامی اصلی آن هستند.وی اظهار داشت: تجاوز آشکار ترکیه به خاک سوریه محکوم است و مبارزه با تروریست توسط ترکیه یک دروغ بزرگ است زیرا همه افکار عمومی جهان می دانند که ترکیه یکی از حامیان اصلی تروریستها می باشد.


حجت الاسلام روح الدین دریکوند رییس شورای هیات های مذهبی کشور نیز در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه بروجرد به مناسبت هفته بانکداری اسلامی افزود: وام های بانکی باید طبق قرارداد با بانک مصرف شوند همه وظیفه بانک است که شرایط را اعلام و وام گیرنده نیز باید به قرارداد عمل کند.
به گفته وی بانک ها باید اسلامی باشند و برخی از علما در بانک ها حضور یابند و عقود اسلامی را در بانک ها ترویج دهند.
وی اضافه کرد: باید تلاش شود تا با عمل به احکام اسلامی از معاملات بانکی که بوی ربا می دهد جلوگیری شود.

حجت الاسلام دریکوند گفت: بانک ها باید تسهیلات خود را با شرایط آسان به مردم ارائه دهند تا همه اقشار بتوانند از تسهیلات بانکی بهره ببرند.
وی افزود: برای تحقق شعار اقدام و عمل در حوزه اقتصاد مقاومتی باید بانک ها شرایط را برای مردم سهل و آسان کنند.

به مناسبت هفته بانکداری اسلامی نمایشگاهی در حاشیه برگزاری نماز جمعه برگزار شد.
نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : امام جمعه بروجرد: سران خائن آل سعود ملت ایران را از انجام مناسک حج محروم کردند، حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی در خطبه های نماز جمعه بروجرد افزود:امسال درکشور همانند سالهای گذشته زنگ کاروانیان حج به گوش نرسید و شورو شوق زائران ایرانی برای اعزام به حج خبری نشد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، اخبار سیاسی،
لینک های مرتبط :


مقدماتی جام جهانی 2018؛
پیروزی شاگردان 
کی روش در وقت های اضافهبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

تیم ملی فوتبال ایران با گل های رضا قوچان نژاد و علیرضا جهانبخش در دقایق 94 و 100 مقابل قطر به پیروزی شیرین 2 بر صفر دست یافت .

تیم ملی فوتبال ایران پنجشنبه شب در نخستین دیدار خود از مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 در حضور بیش از هشتاد هزار تماشاگر میزبان قطر بود و به برتری 2 بر صفر دست یافت. قضاوت این دیدار که از گروه دوم برگزار شد را «کریستیان پررا» از سریلانکا برعهده داشت.کی روش برای این دیدار ترکیب علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، پژمان منتطری، احسان حاج صفی، رامین رضاییان، آندرانیک تیموریان، سعید عزت اللهی، اشکان دژاگه، علیرضا جهانبخش، مهدی طارمی و سردار آزمون را به میدان فرستاد.

در دقیقه 93، اشتباه دروازه بان قطر و پاس او به کریم انصاری فرد سبب شد تا توپ به رضا قوچان نژاد رسیده و این مهاجم گل ارزشمندی را به ثمر برساند.پس از این اتفاق بازیکنان و کادر فنی دو تیم برای دقایقی طولانی درگیر شدند و صحنه های ناپسندی در زمین مسابقه شکل گرفت.جواد نکونام مربی تیم ایران پس از این درگیری توسط داور از نیمکت اخراج شد.

تساوی ایران و قطر در نیمه نخست/اعتراض شدید کی روش به تصمیمات داور

در دقیقه 100، علیرضا جهانبخش با حرکتی انفرادی و ضربه ای تماشایی از پشت محوطه جریمه، گل دوم ایران را به ثمر رساند.در نهایت شاگردان کارلوس کی روش به پیروزی ارزشمند 2 بر صفر رسیده تا گام بلندی برای صعود به جام جهانی روسیه بردارند.

در سایر دیدارهای گروه دوم منطقه آسیا، کره جنوبی با حساب 3 بر 2 از سد چین گذشت و ازبکستان با یک گل بر سوریه غلبه کرد.تیم ملی فوتبال ایران در دومین دیدار خود در مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی، روز 16 شهریورماه میهمان چین است.

**جدول رده بندی گروه دوم پس از پایان دور نخست:

1-ایران/ 3 امتیاز
2-کره جنوبی/ 3 امتیاز
3-ازبکستان/ 3 امتیاز
4-چین / صفرامتیاز
5-سوریه/صفر امتیاز
6-قطر/صفر امتیاز

ترکیب تیم ملی فوتبال ایران اعلام شد

**ترکیب تیم ملی فوتبال ایران:

علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، پژمان منتطری، احسان حاج صفی، رامین رضاییان، آندرانیک تیموریان، سعید عزت اللهی، اشکان دژاگه(وحید امیری)، علیرضا جهانبخش، مهدی طارمی(رضا قوچان نژاد) و سردار آزمون(کریم انصاری فرد).

**ترکیب تیم ملی فوتبال قطر:

امین لکومته، عبدالکریم حسن، پدرو کوریا(محمد موسی)، یاسر عبدالرحمان،لوییز جونیو، بوعلام خوخی، رودریگو تاباتا(اکرم حسن عفیف)، کریم بودیاف، حسن الهیدوس(محمد کاسولا)، سباستین سوریا و علی اسداله تایمن.
نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها : مقدماتی جام جهانی 2018؛ پیروزی شاگردان کی روش در وقت های اضافه، تیم ملی فوتبال ایران پنجشنبه شب در نخستین دیدار خود از مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 در حضور بیش از هشتاد هزار تماشاگر میزبان قطر بود و به برتری 2 بر صفر دست یافت، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، اخبار ورزشی،
لینک های مرتبط :


جلسه انتخاب هیات رئیسه 
شورای شهر بروجرد به حد نصاب نرسیدبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا 

جلسه امروز شورای شهر با حضور معاون سیاسی فرمانداری ویژه بروجرد با هدف برگزاری انتخابات هیات رئیسه تشکیل شده بود.

منا شمسه، پروین صادقی نژاد، عباس شمس الدینی، عزیز شمسیان فر، شیخ احمد گودرزی، محمد رضا معظمی گودرزی و منوچهر درویش بیابانی از اعضای شورای اسلامی شهر بروجرد در جلسه حضور داشتند و موسی نیکوکار، فرزانه کردی، مجتبی مقدسی، اشرف چگنی و ناصر مرادی دیگر اعضای شورای شهر در این جلسه حاضر نشدند.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه بروجرد در این باره گفت: موضوع حاضر نشدن هشت تن از اعضای شورای شهر در جلسه مهم امروز بررسی و اقدامات لازم انجام می شود.

احمد گودرزیان افزود: طبق قانون شوراها فرمانداری می تواند در صورت برگزار نشدن انتخابات به طور موقت و تا زمان رای گیری سرپرستی برای شورای شهر انتخاب کند.وی اظهار کرد: اعضایی که بدون توجیه در جلسه حاضر نشده اند برای آنان غیبت محسوب می شود و طبق قانون شوراها با آنها برخورد می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا به دلیل مشکلات شهرداری بروجرد و پرداخت نشدن چند ماه حقوق کارگران، اختلافاتی بین اعضای شورای شهر به وجود آمده که برخی موافق استیضاح شهردار و برخی مخالف آن هستند.
نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : جلسه انتخاب هیات رئیسه شورای شهر بروجرد به حد نصاب نرسید، جلسه امروز شورای شهر با حضور معاون سیاسی فرمانداری ویژه بروجرد با هدف برگزاری انتخابات هیات رئیسه تشکیل شده بود، معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه بروجرد در این باره گفت: موضوع حاضر نشدن هشت تن از اعضای شورای شهر در جلسه مهم امروز بررسی و اقدامات لازم انجام می شود.، احمد گودرزیان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


پسربچه 11 ساله در 
رودخانه گنجه بروجرد غرق شد


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا از معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی بروجرد

این پسربچه به دلیل آشنا نبودن به فن شنا دررودخانه گنجه غرق شده است.جسد این پسربچه توسط عوامل انتظامی و امدادی از آب خارج و به پزشکی قانونی منتقل شد.در فصل تابستان، شنا کردن در رودخانه ها و نهرها افزایش می یابد که متاسفانه هر سال به دلیل آشنا نبودن به فن شنا تعدادی به کام مرگ می روند.
نوع مطلب : حوادث، 
برچسب ها : پسربچه 11 ساله در رودخانه گنجه بروجرد غرق شد، این پسربچه به دلیل آشنا نبودن به فن شنا دررودخانه گنجه غرق شده است، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، اخبار حوادث با وبلاگ خبری محسن مهربان، خبر بروجرد،
لینک های مرتبط :


همه تجلیل شدند، فقط 

دانش آموز وبلاگ‌نویس برتر استان تجلیل نشد...!!!


 به گزارش سایت فرهاد داودوندی: 

همه ساله مسابقاتی تحت عنوان مسابقات فرهنگی و هنری در سطح مدارس شهر، استان و کشور برگزار می‌شود.امسال خوشبختانه  وبلاگ دوست جوان مان آقای پوریا مهدوی مقدم مقام اول مسابقات وبلاگ‌نویسی را ابتدا در سطح شهر و سپس در سطح استان لرستان کسب کرد.

این دانش آموز بروجردی دو روز قبل(8 شهریور) از سوی آموزش و پرورش جهت دریافت هدایا برای حضور در  مراسمی  دعوت شد.در این مراسم، از حدود صد و چند نفر تجلیل به عمل آمد و همه یک به یک برای دریافت هدیه خود از دست مسئولین حاضر در جلسه به بالای صحنه می‌رفتند.از نکات جالب توجه اینکه از زمین و زمان تجلیل شد بجز نفر اول وبلاگ نویسی دانش آموزان استان!!!

بله! آقا پوریا و سه نفر دیگر تنها کسانی بودند که در بین این صد و چند نفر تجلیل نشده و اصلا انگار وجود خارجی نداشته‌ اند!البته بعد از "مردن سهراب و نوش دارو" با مساعدت معاون پرورشی مدرسه و پس از خروج همه‌ی مدعوین از جلسه، هدیه به دست این دوست جوان مان  رسید. اما چگونه؟؟؟!!!گرفتن هدیه و اینگونه مسائل، هیچ ارزشی ندارد. ارزش یک شخص، به نگه‌داشتن حرمت وی از سوی دیگران مشخص می‌شود. 

همه‌ی دوستان می‌دانند که کار وبلاگ‌نویسی آن هم در بخش خبری، کاری بسیار سخت و وقت‌گیر است. همانگونه که این وبلاگ نویس بروجردی جهت احترام به آموزش و پرورش  در جلسه‌شان حاضر شد و وقت خود را گذاشت، انتظار می رفت مسوولین برگزاری مراسم دقت کافی را داشته باشند تا خاطره خوشی از این مراسم در یاد سه چهار نفری که برتر بودند اما روی سن نرفتند به جای بماند.

متاسفانه در کنار هدیه ای که بعد از مراسم!!! به این وبلاگ نویس بروجردی اهدا شد،  هیچ لوح یا سندی که نشان بدهد این نوجوانان و جوانان در عرصه مسابقات وبلاگ نویسی موفق بوده اند به این دانش آموزان داده نشده است!در واقع از حالا به بعد هر کسی از این دانش آموزان بپرسد مدرک تان برای کسب این موفقیت چیست؟ باید پتوی مسافرتی یک نفره را نشان بدهند و بگویند این هم مدرک!!!

البته این موارد در بروجرد دیگر عادی شده است که برگزاری جلسات بیشتر برای نشان دادن روسای محترم شهر در مقابل دوربین خبرنگاران  است و آنچه زیاد به چشم نمی آید تقدیر و تشکر از اقشار خاصی که مراسم به بهانه آنها برگزار می شود!!!
نوع مطلب : فرهنگی، 
برچسب ها : همه تجلیل شدند، فقط، دانش آموز وبلاگ‌نویس برتر استان تجلیل نشد...!!!، به گزارش سایت فرهاد داودوندی، پوریا مهدوی مقدم، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


کاروان ورزشی پارالمپیک ایران عازم برزیل شدبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

کاروان ورزشی اعزامی ایران به بازی های پارالمپیک 2016 ریو چهارشنبه شب تهران را به قصد ریودوژانیرو محل برگزاری بازی های پارالمپیک در کشور برزیل ترک کرد.

بازی های پارالمپیک 2016 ریو از 17 تا 28 شهریور ماه با حضور بیش از چهار و 500 ورزشکار معلول و ناتوان جسمی از 175 کشور جهان برگزار می شود.

مراسم رسمی بدرقه کاروان ورزشی شهدای منا عصر امروز با حضور شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، معاونان وزارت ورزش و جوانان، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و خانواده ورزشکاران پارالمپیکی در محل فدراسیون جانبازان و معلولین برگزار شد.کاروان 111 نفره ورزشکاران پارالمپیکی ایران که از هفدهم شهریور ماه باز ی های پارالمپیک ریو را پیش رو دارند با مراسم رسمی بدرقه که با طنین ملکوتی لبیک اللهم لک لبیک همراه بود، با حضور مسئولان و خانواده های خود، عازم این سفر شدند. کاروان شهدای منا را 23 زن و 88 مرد ورزشکار تشکیل می‎دهند.

محمود خسروی وفا، رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین در این مراسم ابراز امیدواری کرد که کاروان شهدای منا با افتخارآفرینی و کسب مدال های رنگارنگ شادی را برای مردم به ارمغان آورند.وی گفت: اراده قوی ورزشکاران پارالمپیکی که توانمندی های خود را نشان خواهندداد حاوی پیام مهمی است برای آنها که برغم توانمندی های جسمانی اراده ای برای ورزش ندارند.خسروی وفا گفت: تلاش ها و برنامه ریزی های خوبی برای افتخار آفرینی این کاروان صورت گرفته که ان شاءالله با توکل بر خدا نتیجه بخش خواهند بود.معاونان وزیر ورزش و جوانان، رئیس کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در مراسم بدرقه این کاروان حضور داشتند. 

رئیس کمیته پارالمپیک امروز همچنین در پیامی به وزیر ورزش و جوانان از وی بخاطرحمایت ها و کمک باکاروان ورزشی شهدای منا قدردانی کرد و گفت: انصافا در هیچ دوره ای کاروان پارالمپیک کشور و ورزشکاران جانبازو معلول حمایت نشده بود.

کاروان ورزشی جمهوری اسلامی ایران به بازی های پارالمپیک 2016 ریو با نام «منا» و با شعار «توکل، اراده و افتخار» با ترکیب 111 ورزشکار و در 12 رشته ورزشی در این دوره از بازی ها حضور دارد.یک مقام کمیته ملی پارالمپیک درخصوص نامگذاری کاروان ورزشی ایران به نام «منا» به خبرنگار ایرنا گفت: به دلیل همزمانی بازی های پارالمپیک 2016 ریو با ایام مناسک حج و زنده نگاه داشتن یاد و خاطره جان باختگان حادثه منا در مناسک حج سال گذشته، کاروان ورزشی ایران به نام «منا» نامگذاری شده است.

کاروان ورزشی ایران در بازی های پارالمپیک 2016 ریو در رشته های دوومیدانی، وزنه برداری، تیراندازی با کمان، تیراندازی، جودو، قایقرانی کانو، دوچرخه سواری، شنا، والیبال نشسته آقایان و بانوان، فوتبال هفت نفره و پنج نفره و بسکتبال با ویلچر شرکت می کنند.کم شمارترین رشته ورزشی ایران در بازی های پارالمپیک 2016 ریو در رشته شنا و دوچرخه سواری هر کدام با یک ورزشکار و پرشمارترین ورزشکاران ایران در رشته دوومیدانی با 27 ورزشکار هستند.

دوومیدانی کاران پارالمپیکی ایران، پرافتخارترین تیم ورزشی در هفت دوره حضور ایران در بازی های پارالمپیک است. این تیم در بازی های پارالمپیک 1988 سئول، 92 بارسلون، 96 آتلانتا، 2000 سیدنی، 2004 آتن، 2008 پکن و 2012 لندن حضور داشته است.تیم دوومیدانی پارالمپیکی ایران در پارالمپیک لندن با 16 ورزشکار، پنج طلا، پنج نقره و سه برنز گرفت.
نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها : کاروان ورزشی پارالمپیک ایران عازم برزیل شد، کاروان ورزشی اعزامی ایران به بازی های پارالمپیک 2016 ریو چهارشنبه شب تهران را به قصد ریودوژانیرو محل برگزاری بازی های پارالمپیک در کشور برزیل ترک کرد، محمود خسروی وفا، بازی های پارالمپیک 2016 ریو از 17 تا 28 شهریور ماه با حضور بیش از چهار و 500 ورزشکار معلول و ناتوان جسمی از 175 کشور جهان برگزار می شود.، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


در دیدار مسئولان و متخصصان وزارت دفاع؛
رهبر انقلاب: توان دفاعی و تهاجمی را 
افزایش دهید تا زورگویان احساس تهدید کنندبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

حسینیه امام خمینی(ره) امروز (چهارشنبه) میزبان نمایشگاه دستاوردهای صنعت دفاعی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بود و حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده معظم کل قوا بیش از دو ساعت از فناوریهای پیشرفته، بومی و دانش بنیان که محصول تلاش، ابتکار و دانش محققان و متخصصان داخلی است و اثر مستقیمی بر افزایش توان رزمی نیروهای مسلح دارد، بازدید کردند.

در این نمایشگاه، دستاوردهایی در زمینه طراحی و ساخت انواع سامانه ها و تجهیزات پیشرفته «موشکی»، «راداری» ، «دریایی» ، «اپتیکی» ، «زرهی» ، «پهپاد» و «مراکز ارتباطاتی» به نمایش گذاشته شد.گزارش از توانایی ها و تولیدات سامانه های پدافند موشکی در «بُردهای کوتاه، متوسط و بلند» بخش اول این نمایشگاه بود.

بخش «انواع سونارهای پیشرفته شناورهای سطحی» که به دست متخصصان وزارت دفاع طراحی و ساخته شده است، غرفه دیگری بود که مورد بازدید فرمانده کل قوا قرار گرفت.سامانه های راداری در انواع «مراقبت، کنترل شکاری و کنترل آتش الکترواپتیکی»، قسمت بعدی از نمایشگاه بود. در این بخش، مسئولان وزارت دفاع گزارشی در خصوص بخش راداری سامانه پدافند و تولید داخلِ «باور 373» نیز ارائه کردند. این سامانه قابلیتهای بالاتری نسبت به مشابه خارجی دارد.

«سیستم عامل بومی نیروهای مسلح»، «رایانه امن و ضدبدافزار ملی»، «ارتباطات برد بلند و دیجیتال امن»، «پیشرفتهای ماهواره ای»، «تجهیزات جنگ الکترونیک پیشرفته» و «موشکهای دوش پرتاب»، دستاوردهای دیگری بود که گزارشی از آنها در نمایشگاه به اطلاع رهبر انقلاب اسلامی رسید.در غرفه های دیگر نمایشگاه، دستاوردهای فناورانه متخصصان داخلی در زمینه «افزایش دقت و نقطه زنی موشکهای بالستیک» گزارش شد.


رهبر انقلاب اسلامی سپس در جمع وزیر، مسئولان، محققان و متخصصان وزارت دفاع، افزایش توان «دفاعی و تهاجمی» را حق مسلم و قطعی کشور دانستند و با تأکید بر لزوم ادامه مسیر افزایش توان دفاعی گفتند: در دنیایی که قدرتهای «زورگو، سلطه گر و دارای کمترین جوهره ی اخلاق، وجدان و انسانیت» حاکم هستند، و از تجاوز به کشورها و کشتار انسانهای بی گناه هیچ ابایی ندارند، توسعه صنایع دفاعی و تهاجمی کاملاً طبیعی است، زیرا این قدرتها تا اقتدار کشور را احساس نکنند، امنیت تأمین نخواهد شد.

حضرت آیت الله خامنه ای، بازدید از نمایشگاه دستاوردهای صنعت دفاعی را شیرین و خرسند کننده خواندند و افزودند: علت این خرسندی، علاوه بر دیدن تواناییهای دفاعی که نقش به سزایی در افزایش سطح و ضریب اقتدار کشور دارد، مشاهده نیروهای عالِم، محقق، پژوهشگر، اهل فکر و اقدام، و با ایمان است که بسیار خوشحال کننده و لذت بخش است.
ادامه مطلب


نوع مطلب : نظامی، سیاسی، 
برچسب ها : در دیدار مسئولان و متخصصان وزارت دفاع؛ رهبر انقلاب: توان دفاعی و تهاجمی را افزایش دهید تا زورگویان احساس تهدید کنند، حسینیه امام خمینی(ره) امروز (چهارشنبه) میزبان نمایشگاه دستاوردهای صنعت دفاعی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بود و حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده معظم کل قوا بیش از دو ساعت از فناوریهای پیشرفته، بومی و دانش بنیان که محصول تلاش، ابتکار و دانش محققان و متخصصان داخلی است و اثر مستقیمی بر افزایش توان رزمی نیروهای مسلح دارد، بازدید کردند، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


معاون پشتیبانی شرکت 
شهرک های صنعتی لرستان:
داشتن سند نهایی برای
انجام طرح توسعه درواحدهای
صنعتی بروجرد ضروری استبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا 

بهمن بیرانوند روز چهارشنبه در نشست رفع مشکلات اراضی فاقد سند شهرک صنعتی بروجرد در فرمانداری ویژه این شهرستان افزود: روند واگذاری اراضی شهرک صنعتی شماره یک بروجرد به منابع طبیعی و تجمیع اسناد طبق قوانین ثبتی در چند مرحله انجام شد.وی اظهار کرد: سرمایه گذاران و صنعتگران برای اخذ تسهیلات بانکی، نقل و انتقالات و معامله املاک به سند املاک خود نیاز مبرم دارند لذا وجود قطعات بدون هویت و مالک در بین اراضی تملیک شده شهرک صنعتی بروجرد مانعی برای برخی سرمایه گذاران مستقر در این شهرک است.

معاون پشتیبانی شرکت شهرک های صنعتی لرستان افزود: به منظور رفع مشکلات واحدهای صنعتی بروجرد در مرحله نخست کار شناسایی مالکان واقعی اراضی بدون هویت در شهرک صنعتی در دستور کار قرار گرفت تا نحوه نقل و انتقال اسناد مشخص و زمینه برای دریافت سندهای تفکیکی فراهم شود.وی مساحت کل شهرک صنعتی بروجرد را حدود 56.8 هکتار اعلام کرد و گفت: 6.2 هکتار از این زمین ها اسناد مشاعی دارد.

بیرانوند افزود: هم اکنون حدود سه تا چهار هکتار زمین بلاتکلیف در شهرک صنعتی بروجرد وجود دارد که تاسیسات 2 کارخانه از جمله کارخانه فولاد پاسارگاد نوید در آن ایجاد شده اند و باید هرچه سریعتر رفع تکلیف شوند.وی اظهار کرد: براساس پیگیری های انجام شده خوشبختانه این زمین ها در مسیر متروک رودخانه بالا دست شهرک واقع شده اند که با انجام مکاتبات با امور آب امیدواریم بتوانیم این زمین ها را به نام وزارت نیرو و با تغییر بهره بردار به واحدهای صنعتی واگذار کنیم.

به گفته وی شرکت شهرک های صنعتی تنها در زمان بهره برداری از واحدهای تولیدی و صنعتی سند را به نام مالک انتقال می دهد تا جلوی هرگونه سوء استفاده از واگذاری اراضی و حمایت های دولتی به صنعتگران گرفته شود.وی افزود: در حال حاضر به ازای تمام قطعات واگذار شده در شهرک صنعتی بروجرد به جز ضلع شمالی این شهرک و حدود چهار هکتار بلاتکلیف سند تک برگی وجود دارد که به برخی از مالکان بهره بردار واگذار شده اند و سایر واحدها نیز براساس قانون باید کارخانه خود را به مرحله بهره برداری برسانند تا سند را دریافت کنند.

علی کورانی فر سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد نیز با تاکید بر لزوم رفع مشکل واحدهای صنعتی این شهرستان گفت: روند واگذاری اسناد هر چند کاری زمانبر است ولی باید با همکاری مدیران و شرکت ها این کار انجام شود تا گره از مشکلات صنعتگران و سرمایه گذاران باز شود.

در این نشست برای نحوه واگذاری سند به کارخانه فولاد پاسارگاد نوید واقع در شهرک صنعتی بروجرد تصمیم گیری شد.شهرک صنعتی شماره یک بروجرد با بیش از 60 واحد صنعتی در جاده بروجرد - خرم آباد واقع شده است.
نوع مطلب : صنعت معدن تجارت، تولید، اقتصادی، 
برچسب ها : معاون پشتیبانی شرکت شهرک های صنعتی لرستان: داشتن سند نهایی برای انجام طرح توسعه درواحدهای صنعتی بروجرد ضروری است، بهمن بیرانوند روز چهارشنبه در نشست رفع مشکلات اراضی فاقد سند شهرک صنعتی بروجرد، علی کورانی فر سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد نیز با تاکید بر لزوم رفع مشکل واحدهای صنعتی این شهرستان گفت: روند واگذاری اسناد هر چند کاری زمانبر است ولی باید با همکاری مدیران و شرکت ها این کار انجام شود تا گره از مشکلات صنعتگران و سرمایه گذاران باز شود.، در این نشست برای نحوه واگذاری سند به کارخانه فولاد پاسارگاد نوید واقع در شهرک صنعتی بروجرد تصمیم گیری شد.شهرک صنعتی شماره یک بروجرد با بیش از 60 واحد صنعتی در جاده بروجرد - خرم آباد واقع شده است، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد:
دستگاه های فرهنگی، مردم 
را با اقتصاد مقاومتی آشنا کنندبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا 

علی کورانی فر روز چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی بروجرد در دفتر امام جمعه این شهرستان افزود: اقتصاد مقاومتی فقط صرفه جویی نیست و باید دستگاه های فرهنگی آحاد مردم را با اقدام و عمل در حوزه اقتصاد مقاومتی آشنا کنند.وی با اشاره به کمبود اعتبارت حوزه فرهنگی اظهار کرد: متاسفانه به دلیل تعدد متولیان فرهنگی در کشور موازی کاری های زیادی صورت می گیرد لذا دستگاه های فرهنگی باید با هماهنگی بیشتر در راستای فرهنگ سازی در جامعه گام بردارند.

سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد افزود: اقتصاد مقاومتی باید به گفتمان اغلب مردم و مسئولان تبدیل شود تا به یک فهم مشترک از اقتصاد مقاومتی برسیم.وی گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید به دنبال روش های اثرگذار منطبق با جامعه باشیم تا بتوانیم به اهداف عالی اقتصاد مقاومتی دست پیدا کنیم.

کورانی فر با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی باید به عنوان یک پزشک متخصص عمل کند، اظهار کرد: این شورا با استفاده از نظر کارشناسان و متخصصان اقتصاد مقاومتی باید به خوبی مشکلات را بررسی و برای آنها درمان تجویز کند.
وی افزود: شورای فرهنگ عمومی باید برای تحقق اقتصاد مقاومتی جهت دهنده و ریل گذار باشد.


** اقتصاد مقاومتی باید از ادارات آغاز شود

فرمانده انتظامی بروجرد نیز در این نشست با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی باید از ادارات آغاز شود، گفت: برای موفقیت در سیاست اقتصاد مقاومتی باید مدیران نخبه و خلاق به کار گرفته شوند.

سرهنگ علیرضا دلیری با تاکید بر لزوم تبیین سیاست های اقتصاد مقاومتی به همه آحاد ملت و مسئولان افزود: فرهنگی سازی در زمینه اقتصاد مقاومتی باعث پیشرفت کشور می شود.

** آموزش و پرورش برای تحقق اقتصاد مقاومتی با کمبود اعتبار مواجه است

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش بروجرد نیز گفت: باید برای گنجاندن مسائل مربوط به اقتصاد مقاومتی در کتب درسی و غیر درسی اعتبارات خاصی به آموزش و پرورش تزریق شود. 

شهاب روزبهانی افزود: اصلاح الگوی مصرف که یکی از برنامه های اقتصاد مقاومتی باید از مدرسه به دانش آموزان آموزش داده شود.وی اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی به عنوان یک حرکت ارزشمند باید به منظور کاهش وابستگی به بیگانگان تقویت شود.

شورای فرهنگ عمومی شهرستان بروجرد با هدف ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی و راهکارهای اجرای آن در جامعه در دفتر امام جمعه تشکیل شد.
نوع مطلب : فرهنگی، اقتصادی، 
برچسب ها : سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد: دستگاه های فرهنگی، مردم را با اقتصاد مقاومتی آشنا کنند، علی کورانی فر روز چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی بروجرد در دفتر امام جمعه، شورای فرهنگ عمومی، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


امام جمعه بروجرد:
اقتصاد مقاومتی بایدبه گفتمان
 مردم و مسئولان تبدیل شودبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

امام جمعه بروجرد نامگذاری سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب مبنی بر اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل را یادآور شد و گفت: اقتصاد مقاومتی باید همچون دوران دفاع مقدس به گفتمان و باور تمام مردم و مسئولان تبدیل شود.

حجت الاسلام و المسلمین حسن ترابی روز چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی در دفتر خود افزود: مقوله فرهنگ بحثی زیرساختی است و برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید به این موضوع به صورت ویژه پرداخته شود.وی اظهار کرد: دشمن به ویژه آمریکا فرهنگ استعماری را با هدف ایجاد تغییرات و رسیدن به اهداف خود در کشورهای هدف ترویج می دهد.

امام جمعه بروجرد مهمترین راهکار تحقق شعار سال را ارتقای کیفیت محصولات و داشتن وجدان و انضباط کاری دانست و افزود: در فرهنگ وارداتی اقتصاد مقاومتی جایی ندارد.وی انجام کار فرهنگی را برای تحقق اقتصاد مقاومتی ضروری خواند و گفت: شعار اقتصاد مقاومتی مختص امسال نیست و در سال های آینده نیز باید مدنظر قرار گیرد.

حجت السلام و المسلمین ترابی افزود: دشمن همواره سعی دارد این موضوع را به ملت ما القا کند که ایرانیان نمی توانند تولید داشته باشند و متاسفانه برخی از مسئولان نیز دم از واردات مدیر می زنند.

شصت و یکمین نشست شورای فرهنگ عمومی بروجرد با موضوع راهکارهای فرهنگی تحقق شعار امسال(اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل) برگزار شد.
نوع مطلب : فرهنگی، سیاسی، 
برچسب ها : امام جمعه بروجرد: اقتصاد مقاومتی بایدبه گفتمان مردم و مسئولان تبدیل شود، امام جمعه بروجرد نامگذاری سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب مبنی بر اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل را یادآور شد و گفت: اقتصاد مقاومتی باید همچون دوران دفاع مقدس به گفتمان و باور تمام مردم و مسئولان تبدیل شود، حجت الاسلام و المسلمین حسن ترابی روز چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


فرمانده پلیس راه بروجرد:
سانحه رانندگی در محور 
بروجرد - اراک یک کشته بر جای گذاشتبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

سرگرد کیانوش جودکی چهارشنبه افزود: در این حادثه که منجر به واژگونی کشنده ولوو شد، راننده تریلر کشته و دیگر سرنشین آن مجروح شد.

وی علت حادثه را ناتوانی راننده در کنترل وسیله نقلیه ناشی از خستگی و خواب آلودگی دانست و افزود: مجروح این حادثه توسط اورژانس 115 به بیمارستان چمران بروجرد منتقل شد.به دلیل ترافیک بالا، شیب تند و عرض کم جاده همواره حوادث ناگواری در جاده اراک - بروجرد از سه راهی ملایر تا بروجرد رخ می دهد.
نوع مطلب : حوادث، 
برچسب ها : فرمانده پلیس راه بروجرد: سانحه رانندگی در محور بروجرد - اراک یک کشته بر جای گذاشت، در این حادثه که منجر به واژگونی کشنده ولوو شد، راننده تریلر کشته و دیگر سرنشین آن مجروح شد.، سرگرد کیانوش جودکی، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


سه شنبه 9 شهریور 1395 :: نویسنده : محسن مهربان
دزدگیر هوشمند، اختراع جدید اپلبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از گروه علمی ایرنا از ساینس

شرکت اپل اختراعی را به ثبت رساند که قادر است اطلاعات مربوط به سارق گوشی iPhone از جمله تصویر چهره و اثر انگشت وی را گردآوری و برای مالک ارسال کند.

با وجود اینکه ابزارهایی برای قفل کردن گوشی از راه دور، پاک کردن اطلاعات و ردگیری گوشی های هوشمند عرضه شده است، اپل از مدت ها پیش به دنبال راهکاری برای شناسایی سارقان تلفن هوشمند بوده است.اختراع جدید این شرکت که شباهت زیادی به برنامه Find My iPhone دارد، تمام حسگرهای گوشی به سرقت رفته را به چشم و گوش تبدیل می کند. 

این برنامه، از راه دور فعال می شود و اطلاعات هویتی از جمله تصویر چهره، اثر انگشت، فیلم های ویدویی و صدای هر کاربر غیرمجازی را ذخیره می کند. البته تمام این کارها بدون اطلاع سارق انجام شده و به صورت رمزگذاری شده در فضای خاصی درون گوشی ذخیره می شود. 


با وجود اینکه چنین ابزاری می تواند بسیار مفید باشد، استفاده عملی از آن با چالش های قانونی متعددی همراه است. برای مثال آیا از نظر قانون می توان اطلاعات هویتی فردی را حتی اگر سارق گوشی هوشمند باشد، بدون رضایت او ذخیره کرد؟ آیا تمام این اطلاعات در اختیار کاربر اصلی گوشی قرار می گیرد یا مستقیما برای مقامات ارسال می شود؟
البته واضح است که اپل مانند هر اختراع دیگری فعلا درصدد تملک ایده های جدید در قالب حق ثبت اختراع است و با مقایسه تعداد اختراعات ثبت شده اپل که واقعا مورد استفاده قرار گرفته با اختراعاتی که هرگز به تولید نرسیده اند، احتمال اینکه اختراع جدید این شرکت نیز پا به دنیا واقعی بگذارد، بسیار اندک است.
نوع مطلب : علمی، فناوری، 
برچسب ها : دزدگیر هوشمند، اختراع جدید اپل، شرکت اپل اختراعی را به ثبت رساند که قادر است اطلاعات مربوط به سارق گوشی iPhone از جمله تصویر چهره و اثر انگشت وی را گردآوری و برای مالک ارسال کند، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، اخبار علمی با وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


87 واحد صنعتی بروجرد برای 
دریافت تسهیلات به بانک معرفی شدند


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد گفت: با اعلام بسته اقتصادی حمایتی دولت برای خروج واحدهای صنعتی از رکود، 87 واحد تولیدی صنعتی شهرستان بروجرد برای دریافت تسهیلات بانکی به بانک های عامل معرفی شدند.

محمد رضا علوی زاده روز سه شنبه افزود: این واحدها در زمینه های مختلف مانند سنگبری، مواد غذایی، پوشاک و صنایع فلزی فعالیت دارند.وی اضافه کرد: اغلب این واحدهای صنعتی با مشکل نبود نقدینگی و سرمایه در گردش مواجه اند و به صورت نیمه فعال فعالیت می کردند و برخی از آنها نیز غیر فعال بودند.وی گفت: رقم تسهیلاتی که هر یک از واحدهای از بانکهای عاملی ماند صنعت معدن، رفاه، صادرات و ملت و ملی دریافت می کنند به دلیل مشکلات و نیاز مالی متفاوت است.

علوی زاده با بیان اینکه این تسهیلات در قالب بسته حمایتی و سود و بهره و بازپرداختهای حمایتی ارایه می شود، افزود: تلاش بر این است تا واحدهای صنعتی مشکل دار بتوانند از این تسهیلات برای خروج واحدهای خود از حالت رکود استفاده کنند.وی با اشاره به انتخاب استان لرستان به عنوان یکی از استان های پایلوت اقتصاد مقاومتی در کشور و نگاه ویژه دولت به این منطقه اظهار کرد: به منظور بهره مندی شهرستان بروجرد از طرح های اقتصاد مقاومتی تاکنون 2 نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با حضور استاندار لرستان در بروجرد برگزار شده است.

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد افزود: تمام مشکلات حقوقی، حقیقی و بانکی واحدها با حضور مدیران کل و رئیسان بانک ها بررسی می شوند و تاکنون بیش از 20 واحد تولیدی و صنعتی مشکل دار بروجرد در نشست های یادشده مورد بررسی قرار گرفته و مصوباتی نیز برای رفع این مشکلات تنظیم شده است.وی گفت: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در بروجرد همچنان فعال خواهد بود تا بتوان با رفع مشکلات واحدهای صنعتی و احیای این واحدها، چرخ تولید را در لرستان به حرکت درآورد و شاهد رونق اقتصادی در این استان باشیم.

علوی زاده با اشاره به فعالیت بیش از 450 واحد صنعتی در بروجرد افزود: ظرفیت های تولیدی و صنعتی خوبی در بروجرد وجود دارد که می توان با ارایه تسهیلات و حمایت های دولتی از رکود این واحدها جلوگیری کرد زیرا هر کدام از این واحدها می توانند نقش مهمی در تامین نیاز کشور و تولید ملی داشته باشند.
حدود 35 درصد صنایع استان لرستان در شهرستان بروجرد واقع شده اند.
نوع مطلب : صنعت معدن تجارت، تولید، 
برچسب ها : 87 واحد صنعتی بروجرد برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شدند، سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد گفت: با اعلام بسته اقتصادی حمایتی دولت برای خروج واحدهای صنعتی از رکود، 87 واحد تولیدی صنعتی شهرستان بروجرد برای دریافت تسهیلات بانکی به بانک های عامل معرفی شدند، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان:
اعتیاد باعث کاهش بهره وری 
نیروی انسانی و تولید می شودبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

علی آشتاب ظهر سه شنبه در کارگاه پیشگیری از مصرف موادمخدر ویژه کارفرمایان غرب کشور در هتل زاگرس بروجرد افزود: نبود نیروی کار سالم باعث از بین رفتن تولید رقابتی می شود.وی با تاکید بر لزوم انجام کار کارشناسی و آسیب شناسی برای مبارزه با مواد مخدر گفت: باید با ارایه برنامه های درست و منسجم، نیروی کار را در کارگاه ها و کارخانه ها نسبت به خطر آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد آگاه کنیم زیرا سالم نبودن نیروی کار قیمت تمام شده محصول را بالا می برد و توان رقابتی را پایین می آورد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان در خصوص اجرای طرح کاج در لرستان و برگزاری کارگاه های آموزشی بریا کارگران و کارفرمایان اظهار کرد: برگزاری این کارگاه ها برای ارتقای سطح آگاهی این قشر در پیشگیری و کاهش آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی ضروری است.وی هدف از اجرای این طرح را کاهش حوادث ناشی از کار به ویژه آسیب های اجتماعی در محیط های کارگری دانست و افزود: سالم سازی محیط کار و ایجاد محیط ایمن و سالم برای کارگران از برنامه های مهم اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان می باشند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: اقدامات خوبی برای پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی در بین کارگران استان لرستان با همکاری معاونت اجتماعی نیروی انتظامی، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و امور اجتماعی استانداری انجام شده است.آشتاب افزود: طرح ملی کاج با حضور چهار استان غرب کشور در لرستان اجرا و امروز سومین کارگاه آموزشی آن در هتل زاگرس بروجرد برگزار شده است.

** کاهش میزان تقاضای مواد مخدر هدف اصلی اجرای طرح کاج

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان گفت: طرح کاج(طرح استقرار مداخلات پیشگیری از مصرف مواد مخدر در جامعه کار و تولید) در راستای کاهش تقاضای مواد مخدر در جامعه اجرا شده است.غلامرضا آقا میرزایی افزود :به رغم مبارزه جدی نیروی انتظامی و دستگاه های دیگر امنیتی برای مبارزه با مواد مخدر متاسفانه عرضه این مواد همچنان ادامه دارد.

** نوع رفتار با کارکنان معتاد در تشدید یا ترک اعتیاد آنها تاثیر دارد 

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی لرستان گفت: برخورد با نیروی انسانی که به نوعی دچار اعتیاد شده اند باید بسیار کارشناسانه باشد تا بتوان زمینه ترک اعتیاد آنها را فراهم کرد.

سرهنگ رضا شیراوژن با تاکید بر لزوم پیشگیری از اعتیاد افزود: نوع رفتار با افراد آلوده درمحیط کار می تواند به تشدید و یا ترک اعتیاد آنها کمک کند.وی اظهار کرد: برای ترک اعتیاد کارکنان باید برنامه های آموزشی درست به آنها ارائه شود.

کارگاه یک روزه پیشگیری از مصرف موادمخدر ویژه کارفرمایان غرب کشور با حضور 50 تن از معاونان رفاه اجتماعی ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیران منابع انسانی کارخانجات و بهداشت یاران پنج استان لرستان، همدان، ایلام، کرمانشاه و کردستان در هتل زاگرس بروجرد برگزار شد.

این کارگاه با همکاری شرکت داروسازی زاگرس فارمد پارس(داملران بروجرد) برگزار شده است.
نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها : مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان: اعتیاد باعث کاهش بهره وری نیروی انسانی و تولید می شود، علی آشتاب ظهر سه شنبه در کارگاه پیشگیری از مصرف موادمخدر ویژه کارفرمایان غرب کشور در هتل زاگرس بروجرد، کاهش میزان تقاضای مواد مخدر هدف اصلی اجرای طرح کاج، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی لرستان، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


کارگاه پیشگیری از مصرف موادمخدر ویژه 
کارفرمایان غرب کشور در بروجرد برگزار شدبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

کارگاه آموزشی طرح ملی پیشگیری از مصرف مواد مخدر(طرح کاج) ویژه کارفرمایان و مدیران منابع انسانی واحدهای کارگری و کارفرمایی استان های غرب کشور روز سه شنبه در هتل زاگرس بروجرد برگزار شد.

معاون رفاه اجتماعی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان در این کارگاه آموزشی هدف از اجرای این طرح را بکارگیری موثر روش های پیشگیرانه مصرف مواد مخدر در محیط های کارگری دانست و گفت: تلاش این طرح کاهش 25 درصدی مصرف مواد مخدر در جامعه کار و تولید در پنج سال آینده است.

حمیدرضا درویش پور آموزش و آگاه سازی نسبت به عوارض سوء مصرف مواد مخدر را مهمترین راهبرد در امر پیشگیری از اعتیاد در جامعه کارگری دانست و افزود: پیشگیری به عنوان کم هزینه ترین و تاثیرگذارترین اقدام در راستای جلوگیری از ابتلای افراد به اعتیاد است.وی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری همواره تاکید دارند که نباید در واحدهای اقتصادی ناهنجاری اجتماعی وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه ورود آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی به کارگاه ها منجر به فلج شدن این واحدها می شود، افزود: با پیشگیری و ارایه برنامه های آموزشی و ارتقای سطح آگاهی منابع انسانی می توان از بروز هرگونه مشکل در این زمینه جلوگیری کرد.وی اضافه کرد: مدیران کارگاه ها باید با سرمایه گذاری لازم به مقابله جدی با ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی در کارگاه های خود بپردازند.


درویش پور گفت: برای سالم سازی محیط های کارگری و ارتقای امنیت و سلامت کارگران استان های کشور به 6 قطب تقسیم شده اند که قطب غرب شامل استان های لرستان، همدان، کردستان، ایلام و کرمانشاه می باشد.50 تن از معاونان رفاه اجتماعی و مدیران منابع انسانی کارگاه های بین 50 تا 500 تن پنج استان غرب کشور در این کارگاه، آموزش های لازم را زیر نظر استاد هومان نارنجی ها از اساتید برجسته حوزه آسیب های اجتماعی دانشگاه های تهران فرا گرفتند.

در این کارگاه آموزشی مدیرکل امور اجتماعی استانداری لرستان و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان نیز حضور داشتند.
نوع مطلب : اداره تعاون، اجتماعی، 
برچسب ها : کارگاه پیشگیری از مصرف موادمخدر ویژه کارفرمایان غرب کشور در بروجرد برگزار شد، معاون رفاه اجتماعی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان در این کارگاه آموزشی هدف از اجرای این طرح را بکارگیری موثر روش های پیشگیرانه مصرف مواد مخدر در محیط های کارگری دانست و گفت: تلاش این طرح کاهش 25 درصدی مصرف مواد مخدر در جامعه کار و تولید در پنج سال آینده است، کارگاه آموزشی طرح ملی پیشگیری از مصرف مواد مخدر(طرح کاج) ویژه کارفرمایان و مدیران منابع انسانی واحدهای کارگری و کارفرمایی استان های غرب کشور روز سه شنبه در هتل زاگرس بروجرد برگزار شد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


فرمانده انتظامی بروجرد:
باند سارقان احشام در بروجرد متلاشی شدبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا 

سرهنگ علیرضا دلیری روز سه شنبه افزود: در پی وقوع چندین فقره سرقت احشام در بروجرد پیگیری موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.به گفته وی پلیس آگاهی نیروی انتظامی بروجرد با تحقیقات گسترده در این زمینه و با هماهنگی مقام قضایی ضمن شناسایی سارقان 2 تن از آنها را در پلیس راه شهرستان الشتر دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی بروجرد افزود: این سارقان در بازجویی های اولیه به همدستی 6 سارق دیگر اعتراف کردند.وی اظهار کرد: در مخفیگاه سارقان تعداد 252 راس دام سرقتی کشف و ضبط شد و تاکنون 15 مالباخته شناسایی شده است.

** کشف 228 گرم هروئین و شیشه در بروجرد

سرهنگ دلیری همچنین از کشف 228 گرم هروئین و شیشه در بروجرد خبر داد و گفت: ماموران پلیس پاسگاه شهید گودرزی در پی کسب خبری مبنی بر تهیه و توزیع مواد مخدر توسط فردی در یکی از روستاهای اطراف بروجرد، موضوع را در دستور کار قرار دادند.

دلیری افزود: ماموران با شناسایی محل زندگی فرد مورد نظر و بازجویی از منزل وی مقدار 205 گرم هروئین و 23 گرم شیشه کشف و ضبط کردند.وی اظهار کرد: متهم به همراه مواد مخدر کشف شده به منظور انجام مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شهرستان بروجرد شدند.
نوع مطلب : انتظامی، 
برچسب ها : فرمانده انتظامی بروجرد: باند سارقان احشام در بروجرد متلاشی شد، در پی وقوع چندین فقره سرقت احشام در بروجرد پیگیری موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.به گفته وی پلیس آگاهی نیروی انتظامی بروجرد با تحقیقات گسترده در این زمینه و با هماهنگی مقام قضایی ضمن شناسایی سارقان 2 تن از آنها را در پلیس راه شهرستان الشتر دستگیر کردند، سرهنگ علیرضا دلیری، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


تیم فوتسال انصار قم قهرمان 
مسابقات فوتسال نوجوانان کشور شدبه گزارش وببلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

تیم فوتسال انصار قم عصر سه شنبه با شکست ماهان منجیل گیلان در دیدار نهایی مسابقات قهرمانی فوتسال نوجوانان کشور در بروجرد به مقام قهرمانی دست یافت.

دیدار نهایی مسابقات قهرمانی فوتسال نوجوانان کشور عصر سه شنبه در سالن ورزشی ولایت بروجرد برگزار شد و انصار قم توانست با نتیجه 3 بر صفر تیم ماهان منجیل گیلان را شکست دهد و قهرمان این دوره از مسابقات شود.تیم های ماهان منجیل گیلان، کویر یزد و مقاومت ایلام نیز به ترتیب دوم تا چهارم شدند.

60 تیم از 32 استان کشور با یکهزارو 200 ورزشکار در مسابقات فوتسال نوجوانان کشور در بروجرد به مدت یک هفته با یکدیگر رقابت کردند.چهار تیم نخست این مسابقات راهی لیگ برتر فوتسال نوجوانان کشور شدند.

آیین اختتامیه و اهدای کاپ قهرمانی نیز با حضور جمعی از مسئولان شهرستان بروجرد در سالن ولایت شهرستان بروجرد برگزار شد.
نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها : تیم فوتسال انصار قم قهرمان مسابقات فوتسال نوجوانان کشور شد، تیم فوتسال انصار قم عصر سه شنبه با شکست ماهان منجیل گیلان در دیدار نهایی مسابقات قهرمانی فوتسال نوجوانان کشور در بروجرد به مقام قهرمانی دست یافت، دیدار نهایی مسابقات قهرمانی فوتسال نوجوانان کشور عصر سه شنبه در سالن ورزشی ولایت بروجرد برگزار شد و انصار قم توانست با نتیجه 3 بر صفر تیم ماهان منجیل گیلان را شکست دهد و قهرمان این دوره از مسابقات شود، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 2 )    1   2   
درباره وبلاگ

پروردگارا داده هایت ، نداده هایت و گرفته هایت را شکر می گویم

چون داده هایت نعمت ، نداده هایت حکمت و گرفته هایت امتحان است.

ضمن عرض درود و خوش آمدگویی خدمت شما عزیزان
امیدوارم از مطالب سایت رضایت داشته باشید.
مدیر سایت محسن مهربان

ایمیلmehraban_asa@yahoo.com

سامانه پیام کوتاه 50004000300020

مدیر وبلاگ : محسن مهربان
مطالب اخیر
آرشیو وبلاگ
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :