محسن مهربان
وبلاگ خبری بروجرد
صفحه نخست         تماس با مدیر         پست الکترونیک        RSS         ATOM
 
 
رئیس جهاد کشاورزی بروجرد:
180 تن برنج و شکر بین 
هیات های مذهبی بروجرد توزیع شدبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

رضا امینی روز چهارشنبه با اشاره به توزیع کالاهای طرح تنظیم بازار ویژه محرم و صفر افزود: در این طرح قیمت هر کیلوگرم برنج 28 هزار و 550ریال تعیین شده است.وی قیمت هر کیلوگرم شکر در طرح تنظیم بازار ویژه محرم و صفر را نیز 25هزارو 300ریال و قیمت هر کیلوگرم مرغ را 51 هزار ریال اعلام کرد.

امینی اظهار کرد: به منظور تامین مرغ مورد نیاز هیات های مذهبی در ایام محرم به میزان مورد نیاز مرغ منجمد وجود دارد و هیچگونه کمبودی در این راستا با توجه به افزایش قیمت مرغ گرم دیده نمی شود.وی با اشاره به این که کالاها بین تمام هیات های مذهبی دارای کد توزیع می شود، بیان کرد: بر اساس مصوبه هیات دولت وزارت جهاد کشاورزی مکلف به تامین اقلام اساسی مورد نیاز هیات های مذهبی در ایام محرم و صفر شده است.

به گفته وی اولویت توزیع برنج و شکر به نرخ دولتی با هیات های مذهبی است و در صورت موجود بودن این کالاها بین دیگر شهروندان که نذری داشته باشند توزیع خواهد شد.
نوع مطلب : کشاورزی، 
برچسب ها : رئیس جهاد کشاورزی بروجرد: 180 تن برنج و شکر بین هیات های مذهبی بروجرد توزیع شد، اولویت توزیع برنج و شکر به نرخ دولتی با هیات های مذهبی است و در صورت موجود بودن این کالاها بین دیگر شهروندان که نذری داشته باشند توزیع خواهد شد، رضا امینی، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


رئیس سازمان برنامه و بودجه استانداری لرستان:
ثبت نام نفوس و مسکن به 
روزهای پایانی موکول نشودبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا 

علی ‎هادی چگنی ظهر چهارشنبه در همایش سراسری مدیران مقاطع تحصیلی در بروجرد با تاکید بر لزوم همکاری مردم با ماموران سرشماری افزود: از آغاز ثبت نام اینترنتی طرح سرشماری نفوس و مسکن بروجرد تاکنون 27.3 درصد شهروندان در این طرح ثبت نام کرده اند که با توجه به جمعیت 121 هزار خانواری این شهرستان، توصیه می شود مردم ثبت نام را به روزهای پایانی موکول نکنند.وی با بیان اینکه اطلاعات خانوارها در سرشماری نفوس و مسکن کاملا محرمانه باقی می ماند، گفت: ثبت نام در این طرح و ارائه آمار خانوار با قطع یارانه افراد مرتبط نیست که نپرسیدن میزان درآمد خانوارها در سرشماری نفوس و مسکن خود گواهی بر این نکته است.

چگنی با تاکید بر ضرروت ارائه آمار و اطلاعات دقیق جمعیتی در برنامه ‎ریزی‎ های کلان کشوری، گفت: در دست داشتن اطلاعات دقیق و جامع علاوه بر ارائه برنامه ‎ریزی های درست و اجرای دقیق آنها در سطح کلان کشوری، در برنامه ‎ریزی ‎های استانی و بخش خصوصی نیز کاربرد دارد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استانداری لرستان درخصوص مزایای ثبت نام اینترنتی طرح سرشماری نفوس و مسکن 95 گفت: کاهش هزینه ‎ها، ارائه یک تا 2 گیگ اینترنت رایگان و اهدای یکهزار جایزه به قید قرعه به ثبت نام کنندگان از جمله این مزایا می باشند.


معاون استاندار و فرماندار ویژه بروجرد نیز در این نشست گفت: سرشماری عمومی نفوس و مسکن و اطلاعات دریافتی از مردم هیچ ارتباطی با یارانه ها ندارد و این اطلاعات در اختیار هیچ سازمان، دستگاه یا افرادی قرار نمی گیرد. 

علی کورانی فر افزود: مطابق ماده هفت قانون مرکز آمار ایران تمامی اطلاعات جمع آوری شده در اجرای این طرح محرمانه است و این اطلاعات هیچ دخالتی در وضعیت یارانه ها ندارد. وی با اشاره به اهمیت اجرای سرشماری به روش اینترنتی گفت: هم اکنون در همه کشورهای پیشرفته دنیا، سرشماری و جمع آوری آمار و اطلاعات به روش اینترنتی انجام می شود. 

کورانی فر از همه شهروندان بروجردی خواست با ثبت نام اینترنتی و دریافت کد رهگیری با ماموران سرشماری در مراجعه حضوری به در منازل کمک کنند. وی گفت: هدف کلی سرشماری عمومی نفوس و مسکن، جمع آوری داده ها و اطلاعات پایه ای در حوزه های مختلف برای برنامه ریزان، سیاستگذاران، دولتمردان، پژوهشگران و سایر کاربران است.

به گزارش خبرنگار ایرنا شهرداری اشترینان بروجرد به منظور تسریع در امر سرشماری نفوس و مسکن اینترنتی یک سایت جدید را راه اندازی کرد.
نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها : رئیس سازمان برنامه و بودجه استانداری لرستان: ثبت نام نفوس و مسکن به روزهای پایانی موکول نشود، علی ‎هادی چگنی ظهر چهارشنبه در همایش سراسری مدیران مقاطع تحصیلی در بروجرد با تاکید بر لزوم همکاری مردم با ماموران سرشماری، علی کورانی فر، معاون استاندار و فرماندار ویژه بروجرد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


امام جمعه بروجرد:
انقلاب اسلامی ایران
بر گرفته از مکتب عاشورا استبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

امام جمعه بروجرد گفت: ملت ایران از مکتب عاشورا بهترین بهره را برد و با الهام گرفتن از نهضت امام حسین (ع) توانست انقلاب اسلامی و نهضت دینی امام (ره) را به پیروزی برساند.

حجت الاسلام حسن ترابی روز چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی بروجرد افزود: ملت ایران در سایه مکتب عاشورا توانست رژیم طاغوت را در این کشور از بین برده و نظام سیاسی مبتنی بر دین اسلام را در کشور اهل البیت استقرار بخشد و در برابر توطئه های رنگارنگ دشمن ایستادگی نماید.وی با بیان این که علت شسکت ناپذیر بودن ملت ایران در برپایی مراسم های معنوی و سوگواری و عزاداری ها است ،اظهار کرد: دشمن تلاش می کند تا از تاثیر گذاری اینگونه مجالس معنوی در کشور ما بکاهد و ماهیت معنوی نهضت عاشورا را کمرنگ کند.

امام جمعه بروجرد به هجمه های دشمن برای آسیب رساندن به اعتقادات مردم اشاره کرد و گفت: باید اینگونه آسیب ها را در شهر بروجرد شناسایی کرده و نقاط ضعف را در این زمینه مرتفع کنیم.وی از فعالیت 550 هیات مذهبی در شهرستان بروجرد خبر داد و گفت: خوشبختانه با کارهای فرهنگی و تبلیغی انجام شده این هیات ها در ابتدای آغاز مراسم عزاداری اقدام به برپایی نماز جماعت می کنند.

امام جمعه بروجرد به پیشینه افتخار آمیز دینی شهرستان بروجرد اشاره کردو گفت: به رغم تلاشهای انجام شده ، خلا تجمع واحد هیاتهای مذهبی برای عزاداری در شهرستان وجود دارد و این در حالیست که همه شهرهای کشور در یک مکان و زمان خاصی به صورت با شکوه و گسترده به عزاداری می پردازند که امیدواریم هیاتهای مذهبی شهرستان بروجرد نیز به این سمت و سو حرکت کنند و شکوه عزاداری اهل البیت(ع) را در این شهر به نمایش گذارند.
نوع مطلب : اجتماعی، فرهنگی، 
برچسب ها : امام جمعه بروجرد: انقلاب اسلامی ایران بر گرفته از مکتب عاشورا است، امام جمعه بروجرد گفت: ملت ایران از مکتب عاشورا بهترین بهره را برد و با الهام گرفتن از نهضت امام حسین (ع) توانست انقلاب اسلامی و نهضت دینی امام (ره) را به پیروزی برساند، حجت الاسلام حسن ترابی روز چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی بروجرد افزود: ملت ایران در سایه مکتب عاشورا توانست رژیم طاغوت را در این کشور از بین برده و نظام سیاسی مبتنی بر دین اسلام را در کشور اهل البیت استقرار بخشد و در برابر توطئه های رنگارنگ دشمن ایستادگی نماید، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس:
سیاست ایران، سوریه و روسیه 
در مبارزه با تروریسم دائمی است/استفاده ‌
آمریکا از فرصت آتش‌بس ‌برای‌ تجدید قوای‌ تروریست‌هابه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت

علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره احتمال قطع تماس روسیه و آمریکا در خصوص سوریه، اظهار داشت: موضع‌گیری‌ها و عملکرد آمریکایی‌ها در سوریه نشان دهنده حمایت آشکار این کشور از گروه‌های تروریستی است.وی افزود: اقداماتی که دولت سوریه انجام می‌دهد به همراه سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران و روسیه در حمایت از این اقدامات، مقابله با گروه های تروریستی است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: آمریکا باید بداند این سیاست ها  دائمی و غیر قابل تغییر است.وی با بیان اینکه آتش بس وسیله آمریکا برای تجدید قوای تروریست ها در سوریه است، بیان کرد: این موضوع تجربه چند بار انجام شده است و در هر آتش بسی که صورت گرفته عملا گروه‌های تروریستی از آن سوء استفاده کرده اند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در آتش بس اخیر هم نیروهای آمریکایی در چند دقیقه نیروهای ارتش سوریه را بمباران نمودند، گفت: این موضوع نشان دهنده حمایت آشکار آمریکایی‌ها از گروه‌های تروریستی و مخالفت آن‌ها با نیروهای ضد تروریستی ارتش سوریه است.
نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: سیاست ایران، سوریه و روسیه در مبارزه با تروریسم دائمی است/استفاده ‌ آمریکا از فرصت آتش‌بس ‌برای‌ تجدید قوای‌ تروریست‌ها، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار سیاسی با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


رئیس اداره تعاون، کار و 
رفاه اجتماعی بروجرد عنوان کرد
بازگشت به کار 40 کارگر کارخانجات 
نساجی بروجرد/ تعدیل تعداد بیشتری
از نیروهای کارخانجات نساجی بروجرد صحت نداردبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل ازفارس

کامران فرشید افزود: از مجموع 483 کارگر تعدیل شده کارخانجات نساجی این شهرستان در فروردین ماه سال جاری در روزهای اخیر و بر اساس نیاز کارخانه 40 نیرو به کار خود بازگشته‎اند.وی عنوان کرد: کارخانجات نساجی بروجرد به منظور بهسازی و خرید تجیهزات جدید نیازمند دریافت تسهیلات 50 میلیارد تومانی است که در صورت دریافت این تسهیلات همه نیروهای تعدیل شده به کار خود باز خواهند گشت.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد با اشاره به تلاش استاندار لرستان و نمایندگان این شهرستان به منظور تسریع در اعطاء تسهیلات 50 میلیارد تومانی به کارخانجات نساجی ادامه داد: تسریع در پرداخت این تسهیلات در کنار تلاش مسؤولان ارشد استانی و شهرستانی نیازمند تأمین ضمانت‎های لازم بانکی از سوی کارفرما این کارخانه است.

فرشید بر ضرورت همکاری بیش از پیش بانک‎ها در اعطاء تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان بروجرد از جمله کارخانجات نساجی این شهرستان تأکید و خاطرنشان کرد: بخشی از روند اعطاء تسهیلات به کارخانجات نساجی این شهرستان از سوی بانک‎ها انجام شده است که با پیگیری‎های مسؤول ارشد استانی، مابقی روند کار نیز انجام می‎شود.
وی افزود: ایرادات و سختگیری‎های بانک‎ها و کوتاهی کارفرما کارخانجات نساجی بروجرد در تهیه وثیقه‎ها و ضمانت‎های لازم دلیل به طول انجامیدن 6 ماهه پرداخت تسهیلات 50 میلیارد تومانی به این کارخانجات است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد تصریح کرد: بانک‎های عامل این شهرستان باید برای بهبود فضای کسب و کار و بازگشت به کار نیروهای تعدیل شده کارخانه‎ها از جمله کارخانجات نساجی این شهرستان همکاری لازم را داشته باشند.وی با اشاره به پرداخت به موقع حقوق نیروهای کارخانجات نساجی بروجرد عنوان کرد: با توجه به ادامه تولید در این کارخانه مشکلی برای فروش تولیدات آن وجود ندارد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد تهدید کارفرمای کارخانجات نساجی این شهرستان در تعدیل تعداد دیگری از کارگران کارخانه را تنها یک شایعه خواند و خاطرنشان کرد: در حال حاضر 640 کارگر در این کارخانه فعالیت دارند و یکی از برنامه‎های اولویت‎دار این اداره حفظ نیروی کار واحدهای تولیدی و کارخانجات این شهرستان است.
نوع مطلب : اداره تعاون، اجتماعی، 
برچسب ها : رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد عنوان کرد بازگشت به کار 40 کارگر کارخانجات نساجی بروجرد/ تعدیل تعداد بیشتری از نیروهای کارخانجات نساجی بروجرد صحت ندارد، کامران فرشید، تهدید کارفرمای کارخانجات نساجی این شهرستان در تعدیل تعداد دیگری از کارگران کارخانه را تنها یک شایعه خواند، کار و رفاه اجتماعی بروجرد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان :
پایین بودن ثبت‌نام اینترنتی طرح 
سرشماری نفوس و مسکن در لرستانبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از مهر

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان از پایین بودن ثبت نام اینترنتی طرح سرشماری نفوس و مسکن در این استان نسبت به میانگین کشوری خبر داد.

سید حسین نورالدینی ظهر سه شنبه در جلسه هم اندیشی اجرای سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵ با بیان اینکه طرح سرشماری از اهمیت بالایی برخوردار است، اظهار داشت: سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵ هشتمین سرشماری کشوری است.وی با اشاره به اینکه طرح سرشماری بزرگترین رویداد ملی هر کشور است، گفت: سرشماری معمولا در مقاطع زمانی ۱۰ ساله و اخیرا در کشور ایران در مقاطع پنج ساله انجام می شود.

معاون آمار و اطلاعات برنامه و بودجه لرستان بیان داشت: آمار و اطلاعاتی که در این سرشماری جمع آوری می شود مبنای برنامه ریزی، تصمیم گیری و سیاست گذاری مدیران ارشد استان خواهد بود.نورالدینی با بیان اینکه طرح سرشماری آینه امروز  و چشم انداز فردا است، افزود: سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۹۵ به دو روش اینترنتی و حضوری انجام می شود.وی با تاکید بر اینکه مردم ثبت نام خود را ر طرح سرشماری نفوس و مسکن به روزهای آخر ثبت نام اینترنتی موکول نکنند، عنوان کرد: طی روزهای آخر ثبت نام اینترنتی در سایت مرکز آمار ایران ترافیک وجود دارد.

معاون آمار و اطلاعات برنامه و بودجه لرستان با بیان اینکه در استان لرستان تا ۱۲ مهر ماه ۱۸ هزار و ۴۸۸ خانوار به صورت اینترنتی در طرح سرشماری نفوس و مسکن ثبت نام کرده اند، افزود: ۳.۳ درصد خانوارهای استان لرستان در طرح سرشماری اینترنتی ثبت نام کرده اند این در حالی است که در کشور ثبت نام اینترنتی ۴.۶ درصد بوده است.

نورالدینی در ادامه با اشاره به اینکه شهرستان پلدختر در بحث ثبت نام اینترنتی در طرح سرشماری نفوس و مسکن با ۵.۱۲ درصد شهرستان اول استان است، تصریح کرد: خرم آباد با ۴.۴ درصد جایگاه دوم، شهرستان ازنا با ۳.۳ درصد جایگاه سوم، شهرستان رومشکان  با ۳.۶ درصد جایگاه چهارم، شهرستان ازنا با ۳.۳ درصد جایگاه پنجم، شهرستان سلسله با ۳.۲ درصد جایگاه ششم را دارد.

وی گفت: همچنین شهرستان الیگودرز با ۳.۱ درصد جایگاه هفتم در استان، شهرستان دورود با ۲.۷ درصد جایگاه هشتم، شهرستان کوهدشت با ۲.۷ درصد جایگاه نهم، شهرستان بروجرد با ۲.۵ درصد جایگاه دهم، شهرستان دلفان با ۲.۲۸ درصد جایگاه یازدهم و شهرستان دوره چگنی با ۱.۵۹ درصد جایگاه دوازدهم بحث ثبت نام اینترنتی طرح سرشماری نفوس و مسکن را دارد.
نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها : معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان از پایین بودن ثبت نام اینترنتی طرح سرشماری نفوس و مسکن در این استان نسبت به میانگین کشوری خبر داد.، سید حسین نورالدینی ظهر سه شنبه در جلسه هم اندیشی اجرای سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵ با بیان اینکه طرح سرشماری از اهمیت بالایی برخوردار است، آمار و اطلاعاتی که در این سرشماری جمع آوری می شود مبنای برنامه ریزی، تصمیم گیری و سیاست گذاری مدیران ارشد استان خواهد بود، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


فرمانداربروجرد: 
پرونده مسکن مهر بروجرد 
هرچه سریعتر بسته شودبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

معاون استاندار لرستان و فرماندار ویژه بروجرد با اظهار تاسف از تاخیر چند ساله در اجرای طرح مسکن مهر گفت: پرونده این طرح باید هرچه سریعتر در شهرستان بروجرد بسته شود.

علی کورانی فر رو سه شنبه در نشست شورای مسکن بروجرد در فرمانداری ویژه این شهرستان افزود: تاخیر چند ساله در اجرای این طرح مشکلاتی برای تعاونی ها و متقاضیان ایجاد کرده است.وی اظهار کرد: باید تکلیف پیاده روها، محوطه سازی، زمین ها و سایر مسایلی که باعث تاخیر چند ساله تکمیل این طرح شده است، روشن شود.

فرماندار ویژه بروجرد با تاکید بر لزوم تامین امنیت مسکن مهر این شهر توسط نیروی انتظامی افزود: شهرداری باید هر چه سریعتر نسبت به تحویل این طرح برای اجرای طرح های خدمات شهری و فضای سبز اقدام کند.

معاون اداره مسکن و شهرسازی بروجرد با ارایه گزارشی از پیشرفت فیزیکی طرح مسکن مهر این شهرستان گفت: از مجموع 6هزار و 424 واحد مسکن مهر در بروجرد تاکنون پنج هزار و 600 واحد به متقاضیان تحویل داده شده است. احمد پارسا روند فعالیت چهار تعاونی توحید، توانا، هیات های مذهبی و آزادشهر را کند خواند و افزود: طرح مسکن مهر از نظر محوطه سازی 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.وی اظهار کرد: نقشه محوطه سازی مسکن مهر به شهرداری تحویل داده شد ولی شهرداری رقم بسیار بالا و غیرقابل مذاکره ای اعلام کرد که تامین آن امکانپذیر نبود و قرار شد مسکن و شهرسازی ادامه کار را دنبال کند.وی افزود: در بحث پیاده روسازی مشکل وجود دارد زیرا پیمانکار مدعی است که ساخت پیاده رو در نقشه وجود نداشته است.وی اضافه کرد: در بحث کاربری ها نیز زمین به ادارات برای اجرای طرح ها واگذار شده است ولی فقط آموزش و پرورش و اداره ورزش و جوانان طرح های خود را آغاز کرده اند.

شهاب ممدوحی معاون عمران شهرداری بروجرد نیز در این نشست گفت: برای اجرای طرح های خدمات شهری مانند ایجاد فضای سبز، زیرسازی، آسفالت و دفع آبهای سطحی در مسکن مهر 60 میلیارد ریال برآورد هزینه شده است.

در این نشست مشکلات مسکن مهر توحید بروجرد در خصوص تعیین تکلیف اعضای منصرف شده، اخذ آورده و سهم اعضا مورد بررسی قرار گرفت.
نوع مطلب : مسکن، عمرانی، 
برچسب ها : فرمانداربروجرد: پرونده مسکن مهر بروجرد هرچه سریعتر بسته شود، معاون استاندار لرستان و فرماندار ویژه بروجرد با اظهار تاسف از تاخیر چند ساله در اجرای طرح مسکن مهر گفت: پرونده این طرح باید هرچه سریعتر در شهرستان بروجرد بسته شود.، علی کورانی فر رو سه شنبه در نشست شورای مسکن بروجرد در فرمانداری ویژه این شهرستان افزود: تاخیر چند ساله در اجرای این طرح مشکلاتی برای تعاونی ها و متقاضیان ایجاد کرده است، معاون اداره مسکن و شهرسازی بروجرد شهاب ممدوحی، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


مسابقات تیراندازی در بروجرد برگزار شد
به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا از روابط عمومی اداره ورزش و جوانان بروجرد

به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و نیروی انتظامی، یک دوره مسابقه تیراندازی در میدان تیر پادگان مهندسی بروجرد برگزار شد.

در این مسابقات تیمهای مرکز آموزش شهدای مهندسی، گروه 24 بعثت، جانبازان بنیاد شهید، تیم آزادگان شهرستان بروجرد، گروه 411 مهندسی رزمی، ناحیه مقاومت بسیج سپاه، کانون جهاد و شهادت، کمیته اهداف پروازی TRP ، باشگاه تیراندازی شهید صیاد شیرازی و مدیریت توزیع برق بروجرد شرکت کردند.

در پایان تیم مرکز آموزش شهدای مهندسی با 385 امتیاز، گروه 411 مهندسی رزمی با 275 امتیاز، تیم گروه 24 بعثت سپاه با 179 امتیاز به ترتیب اول تا سوم شدند.در نتیجه انفرادی نیز محمد لک از تیم گروه 411 مهندسی رزمی، حسن مراد کلهر از تیم مرکز آموزش شهدای مهندسی، محسن سپهوند از تیم مرکز آموزش شهدای مهندسی برتر شدند.سروان محسن خسروی، سروان پاسدار عباس اردشیری و سروان مهرداد اسدالهی داوری این مسابقات را بر عهده داشتند.
***

به همین مناسبت نیز یک دوره مسابقات چندجانبه پاورلیفتینگ تک پرس و ددلیفت با حضور بیش از 50 ورزشکار از شهرهای بروجرد، اراک، قروه، ملایر، جوکار، همدان و گلپایگان به میزبانی بروجرد در سالن تختی این شهرستان برگزار شد.در پایان تیم بروجرد به مقام قهرمانی دست یافت و دو تیم ملایر و گلپایگان به ترتیب دوم و سوم شدند.به نفرات برتر حکم،مدال و جوایز اهداء گردید.
نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها : مسابقات تیراندازی در بروجرد برگزار شد، به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و نیروی انتظامی، یک دوره مسابقه تیراندازی در میدان تیر پادگان مهندسی بروجرد برگزار شد، در پایان تیم مرکز آموزش شهدای مهندسی با 385 امتیاز، گروه 411 مهندسی رزمی با 275 امتیاز، تیم گروه 24 بعثت سپاه با 179 امتیاز به ترتیب اول تا سوم شدند، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


رزمایش اقتدار نیروی 
انتظامی در بروجرد برگزار شد


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا 

فرمانده انتظامی بروجرد گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته نیروی انتظامی، رزمایش اقتدار نیروی انتظامی روز دوشنبه در بروجرد برگزار شد.

سرهنگ علیرضا دلیری افزود: این رزمایش با هدف نمایش اقتدار نیروی انتظامی و تامین نظم و امنیت با حضور یگان های عملیات نیروی انتظامی برگزار شد.وی اظهار کرد: رزمایش اقتدار نیروی انتظامی با حضور یگان های انتظامی، گشت زنی و عملیات پلیس در سطح شهر بروجرد برگزار شد.

سرهنگ دلیری افزود: این رزمایش برای ارتقای سطح امنیت، اعتماد و آرامش در میان شهروندان و ایجاد وحشت برای مجرمان و مخلان نظم و امنیت عمومی اجرا شد.
نوع مطلب : اجتماعی، انتظامی، 
برچسب ها : رزمایش اقتدار نیروی انتظامی در بروجرد برگزار شد، فرمانده انتظامی بروجرد، سرهنگ علیرضا دلیری، این رزمایش برای ارتقای سطح امنیت، اعتماد و آرامش در میان شهروندان و ایجاد وحشت برای مجرمان و مخلان نظم و امنیت عمومی اجرا شد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


امام جمعه بروجرد:
ملت ایران با فرهنگ عاشورایی در 
برابر توطئه های دشمنان ایستادگی کردبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا 

حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی عصر یکشنبه در گردهمایی هیاتهای مذهبی شهرستان بروجرد افزود: ملت عاشورایی ایران با الهام گرفتن از نهضت کربلا 37 سال قبل نهضت امام(ره) را به پیروزی رساند و نظام سیاسی دینی مبنی بر ولایت فقیه را استقرار بخشید.وی با اشاره به این که قدرتهای استکباری امروز ملت ما را به سلاح ایثار و شهادت برگرفته از قیام امام حسین(ع) مجهز می دانند گفت: دشمن می داند تا زمانی شور و عشق محرم وجود دارد ایران شکست ناپذیر است.امام جمعه بروجرد افزود: دشمن سعی دارد مجالس عزاداری ما را با آغشته نمودن به مطالب سست و خرافات بی محتوا و به انحراف بکشاند.

حجت الاسلام والمسلمین ترابی اظهار داشت: امام(ره) فرمود مجالس عزاداری باید به شکل سنتی برگزار شود تا از انحرافات جلوگیری شود.وی با اشاره به اینکه در این ایام جوانان و نوجوانان زیادی در مساجد و تکایا اجتماع می کنند اضافه کرد: این بهترین فرصت برای آشنا کردن جوانان و نوجوانان با دین و فرهنگ اسلام و قرآن است زیرا دشمن سرمایه گذاری زیادی برای جدایی جوانان از اسلام کرده است. وی اظهار داشت: ما نوکری در خانه اهل البیت را با هیچ چیزی عوض نمی کنیم .امام جمعه بروجرد همچنین گفت: هیاتهای مذهبی از مداحان مومن و مقبول و کارشناسان دینی و روحانیون در هیاتها استفاده کنند.

حجت الاسلام والمسلمین ترابی افزود: جوانان و نوجوانان باید در ایام محرم با معارف ناب اسلامی آشنا شوند.وی اظهار داشت: امام حسین(ع) برای نماز و احیای دین خدا به شهادت رسیده و به همین منطور باید در برنامه هیات ها از نماز جماعت غافل نشویم.وی اضافه کرد: اگر می خواهیم درر راستای اهداف امام حسین(ع) حرکت کنیم باید نماز جماعت را در راس همه امور قرار دهیم.امام جمعه بروجرد با اشاره به برگزاری باشکوه نماز ظهر عاشورا گفت: برگزاری نماز ظهر عاشورا تیر ضربه سهمگینی بر پیکر دشمنان است و باید با شکوه خاصی برگزار شود.

رییس اداره تبلیغات اسلامی بروجرد نیز گفت: محرم امسال 300 مبلغ و مبلغه در شهرستان بروجرد حضور دارند.حجت الاسلام صادق جعفر پور افزود: 550هیات مذهبی کد دار نیز در شهرستان بروجرد فعالیت دارند.وی اضافه کرد: مداحان و مسوولان هیات های مذهبی، مسوولیت بزرگی برای تبلیغ دین اسلام و معرفی امام حسین(ع) دارند که باید به آن عمل کنند.
نوع مطلب : فرهنگی، سیاسی، دینی مذهبی، 
برچسب ها : امام جمعه بروجرد: ملت ایران با فرهنگ عاشورایی در برابر توطئه های دشمنان ایستادگی کرد، حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی عصر یکشنبه در گردهمایی هیاتهای مذهبی شهرستان بروجرد افزود: ملت عاشورایی ایران با الهام گرفتن از نهضت کربلا 37 سال قبل نهضت امام(ره) را به پیروزی رساند و نظام سیاسی دینی مبنی بر ولایت فقیه را استقرار بخشید، خطیب جمعه بروجرد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


شناگر بروجردی نایب قهرمان 
مسابقات جانبازارن و معلولین کشور شدبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره ورزش وجوانان بروجرد

احمد حمزه لو ورزشکار بروجردی در مسابقات شنای جانبازان و معلولین قهرمانی کشور عنوان دوم ماده 400 متر آزاد را کسب کرد.این مسابقات به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس در مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد.

در این رقابت ها بیش از 100 ورزشکار شرکت کرده بودند که تیم تهران با 13 مدال در جایگاه اول ایستاد.
نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها : شناگر بروجردی نایب قهرمان مسابقات جانبازارن و معلولین کشور شد، احمد حمزه لو ورزشکار بروجردی در مسابقات شنای جانبازان و معلولین قهرمانی کشور عنوان دوم ماده 400 متر آزاد را کسب کرد.این مسابقات به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس در مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد، در این رقابت ها بیش از 100 ورزشکار شرکت کرده بودند که تیم تهران با 13 مدال در جایگاه اول ایستاد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


امام جمعه بروجرد:
امنیت حاکم برجامعه ثمره خون 
شهدا و تلاش نیروهای نظامی استبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی روز یکشنبه در دیدار با فرمانده و پرسنل نیروی انتظامی شهرستان بروجرد بر ضرورت همکاری همه دستگاه‎های اجرایی و ارگان‎ها با نیروهای انتظامی تاکید کر و افزود با وجودی که نیروی انتظامی مسؤول تامین و حفظ امنیت اجتماعی در کشور است اما این مهم در گرو همکاری همه نهادها و ارگان‎ها با این نیرو است.

امام جمعه بروجرد اضافه کرد: هفته نیروی انتظامی فرصت مناسبی برای توجه بیش از پیش به خدمات و اقدامات این نیرو و توجه به ضروریات مورد نیاز آنها برای انجام وظایف سازمانی است.
به گفته وی نیروی انتظامی سازمانی چند بعدی است که اقدامات و فعالیت‎های آن در جهات مختلف در جامعه اثرگذار است و کثرت و تنوع وظایف محوله ، افزایش توقعات از این نیرو را به دنبال داشته است.

حجت الاسلام ترابی تاکید کرد:نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران اکنون برقراری و حفظ امنیت مرزها، امنیت داخلی، مقابله با جرائم مشهود و رسیدگی به بسیاری از امور اجرایی دستگاه قضایی را عهده‎دار است.

در این دیدار که جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی و فرماندار بروجرد حضور داشتند ، فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد گزارشی از عملکرد و فعالیت این نهاد در یک سال گذشته ارایه کرد.

نوع مطلب : انتظامی، 
برچسب ها : امام جمعه بروجرد: امنیت حاکم برجامعه ثمره خون شهدا و تلاش نیروهای نظامی است، حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی روز یکشنبه در دیدار با فرمانده و پرسنل نیروی انتظامی شهرستان بروجرد بر ضرورت همکاری همه دستگاه‎های اجرایی و ارگان‎ها با نیروهای انتظامی تاکید کر و افزود با وجودی که نیروی انتظامی مسؤول تامین و حفظ امنیت اجتماعی در کشور است اما این مهم در گرو همکاری همه نهادها و ارگان‎ها با این نیرو است، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


طرح فلوراید تراپی در
مدارس ابتدایی بروجرد آغاز شدبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

مسئول واحد سلامت بهداشت دهان و دندان بروجرد گفت: مرحله اول طرح فلوراید تراپی دانش آموزان مقطع ابتدایی بروجرد از امروز 10مهر آغاز شد .

فریدون دهکردی روز شنبه افزود: در اجرای این طرح در مرحله اول دانش آموزان ابتدایی، پیش دبستانی و کودکان سه تا 6 سال روستاها تحت پوشش قرار می گیرند.وی گفت: در اجرای این طرح حدود 40 هزار دانش آموز تحت پوشش قرار خواهند گرفت.وی افزود: طرح فلوراید تراپی دانش آموزان ابتدایی در شهرستان بروجرد از سال 91 هر ساله با آغاز سال تحصیلی اجرا و نقش مهمی در ارتقا سلامت دهان و دندان دانش آموزان داشته است.وی با اشاره به این که از فلوراید تراپی به عنوان واکسن پوسیدگی نام برده می شود گفت: فلوراید تراپی تا 75 درصد از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند.

مسئول واحد سلامت بهداشت دهان و دهان بروجرد تصریح کرد: فلوراید تراپی باید هر 6 ماه یکبار انجام شود تا تاثیر مثبتی داشته باشد و به همین دلیل این طرح در بین دانش اموزان ابتدایی، مراکز پیش دبستانی و کودکان روستاها دو بار در سال انجام می شود.به گفته وی در اجرای این طرح 100 نفر از نیروهای بهداشت مدارس فعالیت دارند.وی اضافه کرد: مرحله دوم این طرح فروردین و اردیبشهت سال آینده اجرا خواهد شد.
نوع مطلب : بهداشت، 
برچسب ها : طرح فلوراید تراپی در مدارس ابتدایی بروجرد آغاز شد، مسئول واحد سلامت بهداشت دهان و دهان بروجرد، فریدون دهکردی، فلوراید تراپی به عنوان واکسن پوسیدگی نام برده می شود گفت: فلوراید تراپی تا 75 درصد از پوسیدگی دندان جلوگیری می، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


فرماندار ویژه بروجرد از سرای
سالمندان این شهرستان بازدید کردبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا 

علی کورانی فر عصر شنبه در این بازدید ضمن تکریم از سالمندان بروجرد گفت: در دین مبین اسلام به تکریم و حفظ حرمت سالمندان و ارج ‏نهادن به آنها به عنوان گنجینه های ارزشمند و ستون هر خانواده تاکید فراوان شده است.وی با اهدای شاخه های گل به مادران سالمند سرای سالمندان برکتی بروجررد افزود: سالمندان برکت هر خانه هستند و رعایت حرمت، حقوق و احترام آنها و بهره گیری از تجارب آنها وظیفه همه ما است.وی اظهار کرد: همه افراد به ویژه جوانان باید تکریم از سالمندان را مورد توجه جدی قرار دهند و با رعایت ادب و حق ‏شناسی همواره از این قشر به خاطر ایثار، گذشت ، دلسوزی و زحماتی که در طول عمر تحمل کرده اند قدر دانی کنند.

فرماندار ویژه بروجرد افزود: تواضع در برابر والدین و احترام و اطاعت از آنان، کمترین حقی است که والدین بر گردن فرزندان خود دارند.وی با اشاره به نقش خیرین در اداره مرکز سالمندان بروجرد افزود: مشارکت در امور خیر اجری اخروی دارد.کورانی فر به توسعه خانه سالمندان برکتی بروجرد که هم اکنون 30 سالمند در آن وجود دارد، تاکید کرد و گفت: فرمانداری آماده هرگونه حمایت برای توسعه این مرکز در کنار خیرین و بهزیستی است. 

رئیس اداره بهزیستی بروجرد گفت: ارتقای سلامت سالمندان در 2 سرای سالمندان بروجرد همواره مورد توجه است لذا سالمندان به صورت هفتگی توسط پزشک و کادر درمان معاینه و از خدمات مختلف مانند حمایت های مددکار و فیزیوتراپی بهره مند می شوند. 

کرم رضا پیردایه افزود: ارتقای سلامت روحی و روانی سالمندان در کنار سلامت جسمی آنها تا حد امکان در مراکز نگهداری از سالمندان انجام می شود اما افزایش سلامت روحی و پر شدن خلاهای عاطفی آنها بیشتر در گرو سرکشی فرزندان و خانواده های آنها است. وی اظهار کرد: سرای سالمندان خیریه حضرت فاطمه زهرا(س) بروجرد هم اکنون با 30 تن ظرفیت فعالیت دارد و مرکز ویژه براداران با ظرفیت اسمی 100 تن دارای 15 سالمند است.

پیردایه افزود: هزینه نگهداری هر سالمند در این مراکز ماهانه حدود 6 میلیون ریال است که هزینه 19 تن از سوی سازمان بهزیستی و هزینه مابقی از سوی خانواده این افراد و حمایت های خیرین تامین می شود.وی گفت: در آینده نزدیک طرح توسعه سرای سالمندان برکتی بروجرد در دستور کار قرار خواهد گرفت.
نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها : فرماندار ویژه بروجرد از سرای سالمندان این شهرستان بازدید کرد، علی کورانی فر عصر شنبه در این بازدید ضمن تکریم از سالمندان بروجرد گفت: در دین مبین اسلام به تکریم و حفظ حرمت سالمندان و ارج ‏نهادن به آنها به عنوان گنجینه های ارزشمند و ستون هر خانواده تاکید فراوان شده است، رئیس اداره بهزیستی بروجرد، کرم رضا پیردایه، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


بارش نخستین باران پاییزی در بروجردبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

رئیس اداره هواشناسی بروجرد شنبه شب گفت: بارندگی به صورت رگبار پراکنده و حدود 2 میلیمتر است.

بهروز یاراحمدی با بیان اینکه این بارندگی ها فصلی و طبیعی می باشند، افزود: طبق پیش بینی ها باران های موثر از نیمه دوم آبان ماه آغاز می شوند.وی برای 24 ساعت آینده بروجرد تندباد، رگبار باران و کاهش دمای هوا را پیش بینی کرد.

نوع مطلب : هواشناسی، 
برچسب ها : بارش نخستین باران پاییزی در بروجرد، رئیس اداره هواشناسی بروجرد، بهروز یاراحمدی با بیان اینکه این بارندگی ها فصلی و طبیعی می باشند، افزود: طبق پیش بینی ها باران های موثر از نیمه دوم آبان ماه آغاز می شوند.وی برای 24 ساعت آینده بروجرد تندباد، رگبار باران و کاهش دمای هوا را پیش بینی کرد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


امام جمعه بروجرد:
امنیت بستر ساز هر نوع تحول و 
توسعه و اساس همه موفقیت ها استبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی روز شنبه در آیین صبحگاه مشترک نیروهای مسلح بروجرد در ستاد فرماندهی انتظامی این شهرستان افزود: مهمترین وظیفه نیروی انتظامی تامین امنیت اجتماعی است و نیروی انتظامی در کشور در راستای برقراری امنیت بسیار موفق است.وی اظهار داشت: یکی از پایه های امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران تامین امنیت انتظامی است که این مهم بر عهده نیروی انتظامی است.وی افزود: تلاش نیروهای انتظامی شهرستان بروجرد در دوسال اخیر باعث کاهش 80 درصدی قتل شده و در 6 ماهه نخست سال جاری 19 درصد آمار سرقت نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته و یکی از افتخارات مهم نیروی انتظامی در سال اخیر کشف 98 درصدی جرایم در سطح شهرستان بروجرد است .

حجت الاسلام ترابی افزود: پلیس امین مردم است و باید این امانت داری را به بهترین نحو ممکن در خود حفظ کنند تا اعتماد مردم را بیش از بیش جلب کنند و با کمک این سرمایه ارتباط عمومی بتوانند در حفظ وتامین امنیت داخلی موفق باشند.

امام جمعه بروجرد عملکرد نیروی انتظامی بروجرد در برقراری امنیت را خوب ارزیابی کرد و گفت: در سال های اخیر شاهد رشد و شکوفایی استعدادهای فراوان در نیروی انتظامی بوده ایم. وی افزود: نیروی انتظامی به تنهایی نمی تواند امنیت را در جامعه برقرار کند لذا دستگاه های مرتبط باید به کمک این نیرو بشتابند.

فرمانده انتظامی بروجرد گفت: پلیس فتا نیروی انتظامی بروجرد با وجود نوپا بودن سرآمد است.و دریک سال اخیر شاهد کشف 98 درصدی جرائم در حوزه پلیس فتا بوده ایم .سرهنگ علیرضا دلیری افزود: در مدت بیش از یک ساله تشکیل پلیس فتا بروجرد 6 گروه هکر خارج از کشور و پنج هکر در حوزه شهرستان بروجرد شناسایی و 200 برداشت غیر مجاز اینترنتی کشف و متخلفان تحویل مراجع قضایی شده‎اند.وی با اشاره به کشف 46 مورد کلاهبرداری اینترنتی تاکید کرد: همچنین با اقدامات پلیسی، پلیس فتا نیروی انتظامی شهرستان بروجرد 72 سایت فروشنده اطلاعات خصوصی مشترکین تلفن همراه شناسایی شده است.


فرمانده انتظامی بروجرد از کشف یکهزار و 100 کیلوگرم انواع مواد مخدر صنعتی و سنتی در مدت سه ساله اخیر در در این شهرستان خبر داد و افزود: در این مدت 59 باند مواد مخدر نیز در این شهرستان متلاشی و منهدم شده است.

سرهنگ دلیری کاهش 61 درصدی کیف‎قاپی، کاهش 88 درصدی آمار وقوع قتل، کاهش 60 درصدی وقوع و کشف 98 درصدی سرقت‎ها بخش‎های دیگری از آمار سه ساله اخیر خدمات نیروی انتظامی در شهرستان بروجرد خواند.وی تاکید کرد: در هفته نیروی انتظامی برنامه‎های متعددی از جمله همایش پیاده‎روی، عیادت از خانواده‎های شهدا، تجلیل از فعالان آموزش همگانی و اهداء خون توسط کارکنان نیروی انتظامی برگزار می شود.سرهنگ دلیری افزود: برگزاری مسابقات کتابخوانی و ورزش‎های رزمی، نشست فرماندهان کلانتری‎ها با معتمدان محلات، برگزاری همایش همیاران پلیس، بازدید دانش‎آموزان از کلانتری‎ها و ویزیت رایگان بیماران از دیگر برنامکه های این هفته است.

سرهنگ دلیری برگزاری گفتمان پیرامون اعتیاد و جرائم سایبری غبار روبی و عطر افشانی قبور مطهر شهدا، حضور در مدارس، توزیع لوح‎های فشرده با موضوع امنیت و نظم اجتماعی در بین شهروندان، تشکیل اتاق فکر و برگزاری میزگردهای علمی بخش دیگری از برنامه‎های هفته نیروی انتظامی در شهرستان بروجرد می باشد.

همزمان با گرامیداشت هفته ناجا ، صبح امروز مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح نیروی انتظامی بروجرد با حضور امام جمعه، معاون استاندار و فرماندار بروجرد ، فرماندهان و مسئولان نظامی و انتظامی در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی پروجرد برگزار شد .
نوع مطلب : اجتماعی، انتظامی، 
برچسب ها : حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی روز شنبه در آیین صبحگاه مشترک نیروهای مسلح بروجرد در ستاد فرماندهی انتظامی، حجت الاسلام ترابی، امام جمعه بروجرد: امنیت بستر ساز هر نوع تحول و توسعه و اساس همه موفقیت ها است، فرمانده انتظامی بروجرد از کشف یکهزار و 100 کیلوگرم انواع مواد مخدر صنعتی و سنتی در مدت سه ساله اخیر در در این شهرستان خبر داد و افزود: در این مدت 59 باند مواد مخدر نیز در این شهرستان متلاشی و منهدم شده است، سرهنگ علیرضا دلیری، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


بادبادک ها در بروجرد به پرواز درآمدندبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا 

به مناسبت روز همبستگی و همدردی با کودکان و نوجوانان فلسطین، جشنواره پرواز بادبادک ها جمعه در جاده روستای ونایی بروجرد برگزار شد.

در این جشنواره بیش از صد تن از مردم بروجرد شرکت کردند و با به پرواز درآوردن بادبادک های خود، روز کودک را به کودکان مظلوم فلسطین، یمن و سوریه تبریک گفتند.به کودکانی که بهترین بادبادک ها را از نظر ساخت و طراحی، شکل و ابعاد، بالاترین ارتفاع پرواز و طول زمان پرواز داشتند، جایزه داده شد.

مسئول هیات ورزش های همگانی بروجرد گفت: این جشنواره با هدف گرامیداشت روز جهانی کودک و روز همبستگی با کودکان مظلوم فلسطین، یمن و سوریه برگزار شد.غلامعباس خردمند در گفت و گو با ایرنا افزود: توسعه ورزش همگانی، انجام تفریح سالم و افزایش روحیه همکاری گروهی بین خانواده ها از دیگر اهدف این جشنواره است.

به گفته وی این جشنواره از سوی هیات ورزش های همگانی با همکاری دفتر امام جمعه، فرمانداری، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، هلال احمر، آموزش و پرورش، شهرداری، نیروی انتظامی و دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد برگزار شد.
نوع مطلب : اجتماعی، ورزشی، فرهنگی، 
برچسب ها : بادبادک ها در بروجرد به پرواز درآمدند، به مناسبت روز همبستگی و همدردی با کودکان و نوجوانان فلسطین، جشنواره پرواز بادبادک ها جمعه در جاده روستای ونایی بروجرد برگزار شد، مسئول هیات ورزش های همگانی بروجرد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


استاندار لرستان از روند ساخت 
بیمارستان آیت الله بروجردی(ره) بازدیدکرد


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

استاندار لرستان عصر جمعه از طرح بیمارستان آیت الله بروجردی(ره) و چند طرح عمرانی نیمه تمام بروجرد بازدید کرد.

هوشنگ بازوند روز جمعه در جریان بازدید از طرح بیمارستان آیت الله بروجردی(ره) به خبرنگار ایرنا گفت: این بیمارستان 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و 20 درصد باقیمانده تا پایان امسال تکمیل می شود.وی افزود: بیمارستان آیت الله بروجردی(ره) تا پایان امسال تکمیل و راه اندازی می شود.

استاندار لرستان در بازدید از پل تاریخی قلعه حاتم بروجرد نیز گفت: این پل ارزش تاریخی زیادی دارد و به عنوان یک سایت گردشگری استان و بروجرد معرفی می شود.به گفته وی پل تاریخی قلعه حاتم بروجرد می تواند در جذب گردشگر موثر باشد و سرمایه های خوبی را با این محل سرازیر کند.

استاندار لرستان همچنین از پل رو گذر رودکی بروجرد بازدید کرد و دستور لازم برای اتمام این طرح را داد.وی اظهار کرد: 60 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل پل رو گذر رودکی نیاز است که شهرداری و پیمانکار، اقدامات لازم را در این زمینه انجام خواهند داد.بازوند همچنین از طرح تجاری دیپلمات و هتل آپارتمان در حال ساخت بروجرد بازدید کرد.

در جریان بازدید استاندار لرستان از طرح های عمرانی بروجرد و پل تاریخی قلعه حاتم، مدیرکل میراث فرهنگی لرستان و فرماندار ویژه بروجرد و برخی از مسئولان حضور داشتند.

نوع مطلب : عمرانی، 
برچسب ها : استاندار لرستان از روند ساخت بیمارستان آیت الله بروجردی(ره) بازدیدکرد، هوشنگ بازوند روز جمعه در جریان بازدید از طرح بیمارستان آیت الله بروجردی(ره) به خبرنگار ایرنا گفت: این بیمارستان 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و 20 درصد باقیمانده تا پایان امسال تکمیل می شود.وی افزود: بیمارستان آیت الله بروجردی(ره) تا پایان امسال تکمیل و راه اندازی می شود، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


امام جمعه بروجرد:
بالاترین معروف مقابله و 
ایستادگی در برابر استکبار استبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

امام جمعه بروجرد گفت: بالاترین معروف مقابله و ایستادگی در برابر استکبار است و بی تفاوتی به امر به معروف و نهی از منکر نیز سبب بروز مشکلاتی در جامعه می شود.

حجت الاسلام و المسلمین حسن ترابی در خطبه های این هفته نماز جمعه بروجرد با اشاره به فرا رسیدن هفته امر به معروف و نهی از منکر افزود: هفته اول محرم به نام هفته امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده که استکبار ستیزی بالاترین معروف عاشورا است.وی اضافه کرد: هدف امام حسین(ع) برای برداشتن موانع تحقق اسلام ناب ، چیزی جز ظلم ستیزی در زمان خود نبود و امام(ره) انقلاب را با الهام گرفتن از این بعد عاشورا بنا نهاد و بعد از امام(ره) رهبر معظم انقلاب در این مسیر حرکت و این راه را ادامه دادند.

امام جمعه بروجرد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم گفت: پرچم های عزاداری فضای عاشورایی در همه جا ایجاد کرده و این مدرسه بزرگ انسان سازی بار دیگر آغوش خود را به روی دلباختگان آزادی و آزادگی می گشاید.

حجت الاسلام ترابی اضافه کرد: در ایام محرم حسینیه ها،مساجد و تکایا مملو از جمعیت عزاداران می شود و این ایام فرصتی برای آشنا نمودن جوانان با معرفت دینی و ارزش های اسلامی است.وی افزود: این ایام فرصتی است تا فلسفه قیام عاشورا تبیین شود و اگر بخواهیم مقابل آمریکا و دشمنان بایستیم باید درس ایستادگی را از امام حسین(ع) یاد بگیریم.وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه به سرشماری نفوس و مسکن اشاره کرد و افزود: داده های آماری و اطلاعات جمعیتی در برنامه ریزی های کلان کشور بسیار موثر است و مشارکت فعال مردم در این برنامه یک وظیفه ملی محسوب می شود.

حجت الاسلام ترابی تصریح کرد: در دست داشتن اطلاعات دقیق کشور باعث اولویت بندی در کارها می شود و هیچ برنامه ریزی صحیحی بدون اطلاعات میسر نیست.خطیب جمعه بروجرد ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی نیز گفت: امنیت بستر ساز هر نوع تحول و توسعه است و اساس همه موفقیت ها امنیت است.

امام جمعه بروجرد افزود: مهمترین وظیفه نیروی انتظامی تامین امنیت اجتماعی است و نیروی انتظامی در کشور در راستای برقراری امنیت بسیار موفق است.وی به سخنان اخیر رهبرمعظم انقلاب در راستای جلوگیری از دو قطبی کردن در کشور نیز اشاره کرد و افزود: رهبری فرمودند دشمن منتظر اختلاف است تا سو استفاده کند و ضربه خود را بزند و این نشان می دهد که رهبری آگاهانه تصمیم گیری می کنند.
نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : امام جمعه بروجرد: بالاترین معروف مقابله و ایستادگی در برابر استکبار است، امام جمعه بروجرد گفت: بالاترین معروف مقابله و ایستادگی در برابر استکبار است و بی تفاوتی به امر به معروف و نهی از منکر نیز سبب بروز مشکلاتی در جامعه می شود، حجت الاسلام و المسلمین حسن ترابی، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


رییس مرکز آمار ایران:
ثبت نام 618 هزارو 317 
خانوار در سرشماری اینترنتی
به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

«امیدعلی پارسا»رییس مرکز آمار ایران:براساس اطلاعات سامانه سرشماری اینترنتی تا ساعت 6 بامداد امروز (جمعه) 618 هزار و 317 خانوار اقدام به ثبت نام و دریافت کد رهگیری کردند.آمار یاد شده دو میلیون و 66 هزارو 551 نفر را در برمی گیرد.

برپایه این اطلاعات، همچنان شهروندان استان های سمنان، کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر، خراسان جنوبی، کردستان و آذربایجان شرقی بیشترین مشارکت را در ثبت نام اینترنتی داشته اند.استان های کرمانشاه، همدان، گلستان، قزوین، لرستان، خوزستان و البرز نیز در انتهای فهرست قرار دارند.به گزارش ایرنا، رییس مرکز آمار ایران صبح امروز از مردم دعوت کرد تا با توجه به روزهای تعطیل آخر هفته با ثبت نام در سامانه سرشماری اینترنتی میزان مشارکت را افزایش دهند.

معاون مرکز آمار ایران پنجم مهرماه در دیدار اعضای ستاد سرشماری سال ٩٥ با رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: چنانچه بتوانیم ٣٥ تا ٤٠ درصد مشارکت مردمی در سرشماری اینترنتی را داشته باشیم به جمع کشورهای با توسعه بالا در زمینه آمار خواهیم رسید.براساس برنامه ریزی صورت گرفته، یکهزار نفر از افرادی که در سرشماری در قالب اینترنتی مشارکت کنند، با انجام قرعه کشی از جایزه 10میلیون ریالی برخوردار می شوند.شامگاه چهارشنبه نخستین مرحله قرعه کشی بین خانوارهای ثبت نام شده در سرشماری اینترنتی انجام شد و 50 خانوار از شهرهای مختلف کشور برنده جایزه 10 میلیون ریالی شدند.

همچنین ٥٠٠ جایزه ١٠ میلیون ریالی برای مدیران مدارسی در نظر گرفته شده که بتوانند خانوارهای دانش آموزان را به پرکردن اینترنتی سرشماری تشویق کنند.همه خانوارهایی که به شکل اینترنتی اطلاعات آماری خود را تکمیل کنند، از یک گیگابایت اینترنت رایگان بهره مند می شوند.سرشماری اینترنتی از سوم تا 24 مهرماه جاری ادامه دارد.

پس از پایان سرشماری اینترنتی، کدی به فردی که اطلاعات را وارد سامانه کرده داده می شود که خانوار باید در حفظ این کد کوشا باشد؛ زمانی که مامور سرشماری به درب منازل مراجعه می کند، با دادن کد به مامور، دیگر نیازی به سرشماری حضوری نخواهند داشت.قرار است از بیست و پنجم مهرماه تا بیست و پنجم آبان ماه امسال سرشماری حضوری صورت گیرد و سه روز احتمالا برای غایبان در نظر گرفته می شود.خانوارها می توانند در مدت تعیین شده اطلاعات خود را از طریق سامانه اینترنتی www.sarshomari95.ir وارد کنند. 

رییس مرکز آمار ایران پیش از این ضریب نفوذ اینترنت را در کشور 45 درصد اعلام کرده بود.براساس پیش بینی صورت گرفته، نتایج اولیه سرشماری امسال یکم تا پانزدهم دی ماه و نتایج تفصیلی آن مردادماه 1396 منتشر خواهد شد. همچنین میزان سرشماری اینترنتی تا ساعت 18 شب گذشته (پنجشنبه) 573 هزار و 988 خانوار شامل یک میلیون و 918 هزار و 107 نفر بوده است.

هفتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن در روزهای دوم تا بیست و دوم آبان ماه سال 1390 با بسیج حدود 114 هزار نفر مامور آمارگیر و نیروهای ستادی و پشتیبانی آموزش دیده در 31 استان، یک هزار و 139 شهر و 96 هزار و 549 آبادی کشور انجام شد.
نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها : رییس مرکز آمار ایران: ثبت نام 618 هزارو 317 خانوار در سرشماری اینترنتی، «امیدعلی پارسا»رییس مرکز آمار ایران:براساس اطلاعات سامانه سرشماری اینترنتی تا ساعت 6 بامداد امروز (جمعه) 618 هزار و 317 خانوار اقدام به ثبت نام و دریافت کد رهگیری کردند.آمار یاد شده دو میلیون و 66 هزارو 551 نفر را در برمی گیرد، هفتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن در روزهای دوم تا بیست و دوم آبان ماه سال 1390 با بسیج حدود 114 هزار نفر مامور آمارگیر و نیروهای ستادی و پشتیبانی آموزش دیده در 31 استان، یک هزار و 139 شهر و 96 هزار و 549 آبادی کشور انجام شد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


فرمانده انتظامی بروجرد:
امسال 300 کیلوگرم 
موادمخدر در بروجرد کشف شد


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

سرهنگ علیرضا دلیری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران به مناسبت آغاز هفته نیروی انتظامی افزود: در 6 ماهه نخست امسال 62 طرح ارتقا امنیت اجتماعی در این شهرستان اجرا شده و در این راستا 33 نفر به عنوان قاچاقچی دستگیر شده اند.وی اظهارکرد: در راستای مبارزه با مواد مخدر امسال یکهزارو 136 نفر معتاد دستگیر و تحویل کمپ های ترک اعتیاد شده اند که جمع آوری معتادان در کاهش جرائم بسیار مهم بوده است.به گفته وی امسال دو لابراتوار تهیه مواد مخدر شیشه نیز در بروجرد کشف شد.

فرمانده انتظامی بروجرد با اشاره به اینکه در 6 ماهه نخست امسال تعداد 49 هزار و 163 تماس با فوریتهای پلیسی 110 انجام شده است گفت: از این تعداد 23 هزار و 475 مورد عملیاتی شده است.سرهنگ دلیری همچنین گفت: با توجه به گسترش فضای مجازی 98 درصد جرائم اتفاق افتاده در فضای مجازی کشف شده است.وی افزود: در این راستا 6 هکر خارجی، 72 سایت مشترکین تلفن، 200 کلاهبردار اینترنتی و 26 مورد هتک حرمت افراد در فضازی مجازی شناسایی و با عامیلین آنها برخورد شده است.

سرهنگ دلیری با اشاره به کاهش پنج درصدی آمار سرقت در شهرستان بروجرد در 6 ماهه امسال اظهار داشت: امسال شاهد کاهش 25 درصدی سرقت خودرو و 32 درصدی سرقت موتور سیکلت در این شهرستان بوده ایم.وی با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی افزود: از مهمترین برنامه های این هفته برگزاری صبحگاه مشترک نیرو های مسلح در ستاد فرماندهی انتظامی بروجرد، دیدار با امام جمعه و غبارروبی گلزار شهدا می باشد.وی برگزاری همایش های علمی و میزگردهای پلیسی و برگزاری مسابقات ورزشی و فرهنگی و هنری از دیگر برنامه ها این هفته عنوان کرد.

هفته نیروی انتظامی از 9 تا 15 مهر می باشد.
نوع مطلب : اجتماعی، انتظامی، 
برچسب ها : فرمانده انتظامی بروجرد: امسال 300 کیلوگرم موادمخدر در بروجرد کشف شد، سرهنگ علیرضا دلیری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران به مناسبت آغاز هفته نیروی انتظامی افزود: در 6 ماهه نخست امسال 62 طرح ارتقا امنیت اجتماعی در این شهرستان اجرا شده و در این راستا 33 نفر به عنوان قاچاقچی دستگیر شده اند، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


معاون فرماندار بروجرد:
مبارزه با قاچاق کالا 
حمایت از تولیدات داخلی استبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا 

احمد گودرزیان روز پنجشنبه در کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز این شهرستان افزود:در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و بازرسی از واحدهای تجاری باید شان و آبروی بازرایان حفظ شود.وی اظهار کرد:طرح مبارزه با قاچاق کالا به طور جدی در دستور کار قرار دارد لذا بازاریان و اصناف در خرید اجناس خود دقت کنند و از خرید کالاهای قاچاق که مجوز رسمی ندارند خودداری کنند.


رییس تعزیرات حکومتی بروجرد نیز در این جلسه گفت: استفاده از کالاهای قاچاق موجب می شود تا واحدهای صنعتی داخلی توان تولید و رقابت را از دست بدهند و در نتیجه واحدهای تولیدی تعطیل شده و کارگران بیکار شوند.

کیومرث حسن پور افزود: بیکاری زمینه ساز بسیاری از جرایم در جامعه است و زمانی که یک واحد صنعتی به دلیل نبود بازار فروش تعطیل می شود تعداد بیکاران افزایش یافته در نتیجه طلاق، اعتیاد و بسیاری از جرایم دیگر در جامعه رواج می باید.

به گفته وی با اجرای طرح برخورد با قاچاق لوازم خانگی که همزمان با سراسر کشور از سوم مهر ماه در بروجرد نیز آغاز شده ، ابتدا به صاحبان عرضه کالاهای خارجی بدون هویت و نیز بدون برگه گمرک تذکرداده می شود و در مرحله بعد طبق ماده 18 متخلفین موظف به پرداخت جریمه نقدی به حساب خزانه و در مرحله دوم موظف به پرداخت 2 برابر قیمت کالا می شوند.وی همچنین گفت: در مرحله نهایی ، متخلف علاوه بر جریمه نقدی 6برابر قیمت کالا و نصب پلاکارد بر سر درب مغازه و تعطیلی محل کسب به مدت 6ماه محکوم خواهد شد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت نیز گفت: مبارزه با قاچاق کالا یک بحث ملی است و باید اجرایی شود.محمدرضا علوی افزود:امسال 300 مورد بازرسی از واحدهای صنفی شهرستان انجام شده و 29 پرونده تخلف به ارزش 117 میلیون 940 هزار ریال در این ارتباط تشکیل شده است.


نوع مطلب : انتظامی، قضایی، اجتماعی، 
برچسب ها : معاون فرماندار بروجرد: مبارزه با قاچاق کالا حمایت از تولیدات داخلی است، احمد گودرزیان روز پنجشنبه در کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز این شهرستان افزود:در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و بازرسی از واحدهای تجاری باید شان و آبروی بازرایان حفظ شود، رییس تعزیرات حکومتی بروجرد، کیومرث حسن پور، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :
درباره وبلاگ

پروردگارا داده هایت ، نداده هایت و گرفته هایت را شکر می گویم

چون داده هایت نعمت ، نداده هایت حکمت و گرفته هایت امتحان است.

ضمن عرض درود و خوش آمدگویی خدمت شما عزیزان
امیدوارم از مطالب وبلاگ رضایت داشته باشید.
مدیروبلاگ محسن مهربان
ایمیلmehraban_asa@yahoo.com

سامانه پیام کوتاه 50004000300020

مدیر وبلاگ : محسن مهربان
مطالب اخیر
آرشیو وبلاگ
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :