محسن مهربان
سایت خبری بروجرد
صفحه نخست         تماس با مدیر         پست الکترونیک        RSS         ATOM
 
 
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد :
رسانه ها اطلاعات و اخبار 
شفافی به زایران اربعین ارایه دهندبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد گفت: رسانه ها در خصوص چگونگی ثبت نام زایرن اربعین حسینی، مسیر راه از ایران تا عراق، امکانات رفاهی و نحوه جمع آوری نذورات مردمی اطلاع رسانی کنند.

رضا ترابی گودرزی روز چهارشنبه در جلسه کمیته اطلاع رسانی اربعین حسینی که در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد برگزار شد، افزود: با توجه به قرار گرفتن شهرستان بروجرد در مسیر تردد زایران به سمت کشور عراق باید ساسیر کمیته های استقبال از زایران حسینی نیز با رسانه ها همکاری لازم را داشته باشند تا بتوان اخباری به روز را به زایران ارایه داد.وی تاکید کرد: امسال نیز با همکاری رسانه ها ، توانایی های بروجرد در استقبال از زایران باید به نحو مطلوب نشان داده شوند تا زائران حسینی که در مدت زمان کوتاهی مهمان بروجرد هستند با مشکلی مواجه نشوند.

ترابی افزود: خبرگزاری ها و صدا و سیما به لحاظ سرعت عمل در انعکاس اخبار، بدون شک از منابع معتبر اطلاع رسانی موثق و مطمئن محسوب می شوند که باید در این ایام نیز توانمندی های خود را نشان دهند.

نوع مطلب : فرهنگی، 
برچسب ها : رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد : رسانه ها اطلاعات و اخبار شفافی به زایران اربعین ارایه دهند، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد گفت: رسانه ها در خصوص چگونگی ثبت نام زایرن اربعین حسینی، مسیر راه از ایران تا عراق، امکانات رفاهی و نحوه جمع آوری نذورات مردمی اطلاع رسانی کنند، رضا ترابی گودرزی روز چهارشنبه در جلسه کمیته اطلاع رسانی اربعین حسینی که در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد برگزار شد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


سالن ورزش باستانی
بروجرد به بهره برداری رسیدبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

در گرامیدشت هفته تربیت بدنی و ورزش، سالن ورزشی باستانی بروجرد روز پنجشنبه با حضور جمعی از مسوولان استان لرستان به بهره برداری رسید.

رییس اداره ورزش و جوانان بروجرد گفت: عملیات اجرایی ساخت سالن باستانی شهرستان از سال 91 آغاز شده بود.محمود ترابی افزود: این سالن ورزشی با زیربنای 322 مترمربع در مجموعه ورزشی ولایت بروجرد و با اعتباری معادل پنج میلیارد ریال با نظارت دفتر فنی اداره کل ورزش و جوانان لرستان احداث شده است.

ترابی اضافه کرد: هم اکنون یک زورخانه نیز در پارک وحدت بروجرد متعلق به شهرداری وجود دارد که با افتتاح این پروژه ، تعداد سالن های باستانی شهرستان به 2 واحد رسید و ورزشکاران این رشته می توانند از فضای مناسب ورزشی استفاده کنند.


در این آیین استاندار لرستان، مدیرکل ورزش و جوانان و نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند.
نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها : در گرامیدشت هفته تربیت بدنی و ورزش، سالن ورزشی باستانی بروجرد روز پنجشنبه با حضور جمعی از مسوولان استان لرستان به بهره برداری رسید، سالن ورزش باستانی بروجرد به بهره برداری رسید، رییس اداره ورزش و جوانان بروجرد، محمود ترابی، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


استاندار لرستان:
روند ساخت بیمارستان
آیت الله بروجردی راضی کننده نیستبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

استاندار لرستان گفت: روند ساخت بیمارستان آیت الله بروجردی که از سال 85 آغاز شده ، با توجه به نیاز ضروری مردم شهرستان بروجرد ، راضی کننده نیست.

هوشنگ بازوند روز پنجشنبه در جریان بازدید از بیمارستان آیت الله بروجردی(ره) افزود: با توجه به پیگیری ها و ارایه گزارش به رییس جمهور قرار بوده این بیمارستان با توجه به نیاز مردم شهرستان در بهمن ماه امسال به بهره برداری برسد که متاسفانه عملیات ساخت آن به کندی انجام می شود.

استاندار اضافه کرد: کار ساخت پروژه های مختلف استان لرستان به صورت شبانه روزی انجام می شود اما در بروجرد کار ساخت و تکمیل 20 درصد باقیمانده این بیمارستان به کندی صورت می گیرد.به گفته وی اگر روند تکمیل این طرح به این شکل پیش رود امسال شاهد بهره برداری از این بیمارستان نخواهیم بود.بازوند تصریح کرد: باید تلاش شود با سرعت بخشیدن در کار تا پایان امسال بیمارستان آیت الله بروجردی به بهره برداری برسد.

فرماندار بروجرد نیز در این بازدید گفت: تسریع در بهره برداری از بیمارستان آیت الله بروجردی یکی از مطالبات جدی مردم بوده و اگر این طرح امسال به بهره برداری نرسد خسارت معنوی برای دولت به همراه خواهد داشت.وی اظهار کرد: این بیمارستان یکی از بیمارستان های پیشرفته کشور می باشد که چهار بخش تخصصی داخلی، جراحی، زنان و زایمان و کودکان دارد. 


به گفته وی بیمارستان آیت الله بروجردی (ره) شامل 6 اتاق عمل مجهز ، 20 تخت اورژانس و 11 تخت دیالیز و بخش تصویربرداری رادیولوژی و سونوگرافی می باشد.
نوع مطلب : بهداشت، عمرانی، 
برچسب ها : استاندار لرستان: روند ساخت بیمارستان آیت الله بروجردی راضی کننده نیست، هوشنگ بازوند روز پنجشنبه در جریان بازدید از بیمارستان آیت الله بروجردی(ره) افزود: با توجه به پیگیری ها و ارایه گزارش به رییس جمهور قرار بوده این بیمارستان با توجه به نیاز مردم شهرستان در بهمن ماه امسال به بهره برداری برسد که متاسفانه عملیات ساخت آن به کندی انجام می شود، فرماندار ویژه بروجرد کورانی فر، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد:
بازگشت به کار کارگران نساجی 
بروجرد در گرو پرداخت تسهیلات بانکی استبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

کامران فرشید سه شنبه افزود: اقدام به موقع مدیران بانک ملی استان لرستان در پرداخت تسهیلات به نساجی بروجرد باعث خواهد شد که 450 کارگر اخراج شده این شرکت بازگشت به کار شوند.

به گفته وی نساجی بروجرد با مشکل کمبود سرمایه در گردش دست و پنجه نرم می کند و اگر بانک ملی در پرداخت تسهیلات به این شرکت موانع موجود را کم کند کارگران نیز بازگشت به کار خواهند شد.وی اظهار داشت: مدیران بانک ملی باید برای رفع مشکل کارگران نساجی و بازگشت به کار دوباره این کارگران پرونده تسهیلات نساجی را با نظر مثبت ارزیابی و به کارگروه ارسال کنند تا مشکل سرمایه در گردش این واحد بزرگ صنعت نساجی کشور رفع شود.

فرشید افزود: در ابتدای سال 1395 تعداد 483 کارگر نساجی بروجرد به دلیل نبود سرمایه در گردش و رکود اقتصادی بازار از کار اخراج شدند که تاکنون فقط 53 نفر از این کارگران بازگشت به کار شده اند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد گفت: مدیران کارخانجات نساجی بروجرد قول مساعد داده اند در صورت دریافت تسهیلات همه کارگران اخراج شده را بازگشت به کار کنند و نساجی بروجرد با ظرفیت کامل تولید خود را ادامه دهد.وی اظهار داشت: کارخانجات نساجی بروجرد یکی از بزرگترین تولید کننده گان نخ و پارچه در کشور است که بیش از یکهزار نفر کارگر در آن مشغول به کار بوده اند.وی اضافه کرد: نساجی بروجرد هم اکنون به صورت نیمه فعال و با کمتر از 50 درصد ظرفیت فعالیت می کند.

فرشید از مدیران بانک ملی استان لرستان و شهرستان بروجرد خواست تا هرچه سریعتر به پرداخت تسهیلات نساجی بروجرد اقدام و به بازگشت به کار کارگران اخراجی کمک کنند.

کارخانجات نساجی بروجرد به عنوان یکی از قطب های بزرگ تولید پارچه و نخ در کشور با بیش از یکهزار کارگر فعالیت داشته که از ابتدای امسال به علت رکود اقتصادی بازار به صورت نیمه فعال درآمده است.
نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها : رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد: بازگشت به کار کارگران نساجی بروجرد در گرو پرداخت تسهیلات بانکی است، اقدام به موقع مدیران بانک ملی استان لرستان در پرداخت تسهیلات به نساجی بروجرد باعث خواهد شد که 450 کارگر اخراج شده این شرکت بازگشت به کار شوند، کارخانجات نساجی بروجرد به عنوان یکی از قطب های بزرگ تولید پارچه و نخ در کشور با بیش از یکهزار کارگر فعالیت داشته که از ابتدای امسال به علت رکود اقتصادی بازار به صورت نیمه فعال درآمده است، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


امام جمعه بروجرد:
کیفیت تولیدات داخلی باید ارتفا یابدبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

امام جمعه بروجرد گفت: اگر بخواهیم در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، اقتصاد کشور را مقاوم کنیم تا در برابر فشارها و تحریمهای دشمن ایستادگی کند، باید به دنبال ارتقا کیفیت و کیفی سازی تولیدات داخلی کشور باشیم.

حجت الاسلام حسن ترابی روز سه شنبه در دیدار با مدیرکل استاندارد لرستان افزود: متاسفانه انگیزه کافی برای ورود نهادهای فرهنگی به این حوزه وجود ندارد و سازمان ملی استاندارد باید با تخصیص بخشی از اعتبارات در راستای توسعه و ترویج فرهنگ استاندارد در جامعه گام بردارد.وی اضافه کرد: با توجه به اینکه افراد سودجو به دنبال سود آنی و زود هنگام هستند و به تعهدات خود عمل نمی کنند سازمان استاندارد باید جلساتی توجیهی با اصناف و تولید کنندگان در راستای استانداردسازی محصولات تولیدی داشته باشند.

امام جمعه بروجرد افزود: مردم نیز باید به دنبال کالاهای داخلی استاندارد و با کیفیت باشند که در صورت تحقق این امر، تولید کنندگان نیز به استاندارد سازی و کیفی سازی محصولات خود اهمیت می دهند و اعتماد مردم نیز به کالای داخلی و استاندارد و کیفیت جلب می شود.

مدیرکل استاندارد لرستان نیز با ارایه گزارشی از عملکرد این سازمان در سال جاری افزود: یکی از طرح هایی که اخیرا در لرستان آغاز شده ، استانداردسازی آسانسورهای دستگاههای اجرایی است.

مرضیه قنبریان افزود: 18 دستکاه آسانسور مربوط به دستگاههای اجرایی در خرم آباد مورد بررسی قرار گرفت که همه آنها مشکل و نواقصی داشتند که در حال رفع آن می باشند.وی افزود: شهرستان بروجرد در میان شهرهای استان لرستان، رتبه نخست را در زمینه استاندارد سازی وسایل بازی داشته و هم کنون 95 درصد وسایل شهربازیهای بروجرد استاندارد است.

در ادامه رییس اداره استاندارد بروجرد نیز گزارشی از عملکرد سه ساله این اداره را بیان کرد.
نوع مطلب :
برچسب ها : امام جمعه بروجرد: کیفیت تولیدات داخلی باید ارتفا یابد، مرضیه قنبریان، مدیرکل استاندارد لرستان نیز با ارایه گزارشی از عملکرد این سازمان در سال جاری افزود: یکی از طرح هایی که اخیرا در لرستان آغاز شده، استانداردسازی آسانسورهای دستگاههای اجرایی است، حجت الاسلام حسن ترابی روز سه شنبه در دیدار با مدیرکل استاندارد لرستان افزود: متاسفانه انگیزه کافی برای ورود نهادهای فرهنگی به این حوزه وجود ندارد و سازمان ملی استاندارد باید با تخصیص بخشی از اعتبارات در راستای توسعه و ترویج فرهنگ استاندارد در جامعه گام بردارد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


معاون استاندار و فرماندار ویژه بروجرد:
41هزار خانوار بروجردی در
سرشماری اینترنتی ثبت نام کردندبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

علی کورانی فر روز سه شنبه افزود: مشارکت مردم بروجرد در این طرح با توجه به میانگین کشوری که 32درصد است هم اکنون 39 درصد بوده و این آمار در استان لرستان حدود 44 درصد است. وی اضهار کرد: هر شهروند بروجردی نقش مهمی در اعتلا و توسعه این شهر دارد و انتظار می رود مردم در فرصت باقیمانده با ثبت نام اینترنتی و یا همکاری با ماموران سرشماری در راستای توسعه و پیشرفت بروجرد گام بردارند.

فرماندار بروجرد با اشاره به مزایای سرشماری نفوس و مسکن به شیوه اینترنتی افزود: یکی از جهت گیریهای دولت یازدهم بحث دولت الکترونیک است که مردم جز برای تفریح نباید از خانه خارج شوند و باتوجه به جهت گیری دولت سرشماری اینترنتی موجب صرفه جویی در وقت و سرعت درکار سرشماری می شود. 

کورانی فر افزود: در سرشماری اینترنتی مردم در کمترین زمان اطلاعات درست را از داخل منزل ثبت می کند و ضریب خطای آن پایین است.وی تاکید کرد: سرشماری عمومی نفوس و مسکن کاملترین ، موثرترین ، کارآمدترین و قدیمی ترین شیوه جمع آوری اطلاعات درکشور است. وی تصریح کرد: هر کشور برای توسعه ، پیشرفت و برنامه ریزی دقیق و جامع نیاز به داشتن آمار جمعیت ، نفوس و مسکن دارد و سرشماری پایه ای برای برنامه ریزی دقیق، متناسب با شرایط و واقعیات است. 

به گفته وی سرشماری حضوری نفوس و مسکن از 28 مهرماه با کمک حدود 100 آمارگیر به شیوه سنتی با مراجعه به درب منازل آغاز خواهد شد و هیچ هزینه ای از مردم در این راستا اخذ نخواهد شد. وی تاکیدکرد: افرادی که در ثبت نام اینترنتی به اشتباه مواردی را ثبت نموده اند از 28 مهر ماه به مدت دو روز فرصت دارند موارد اشتباه را ویرایش کنند. 
نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها : معاون استاندار و فرماندار ویژه بروجرد: 41هزار خانوار بروجردی در سرشماری اینترنتی ثبت نام کردند، علی کورانی، سرشماری حضوری نفوس و مسکن از 28 مهرماه با کمک حدود 100 آمارگیر به شیوه سنتی با مراجعه به درب منازل آغاز خواهد شد و هیچ هزینه ای از مردم در این راستا اخذ نخواهد شد. وی تاکیدکرد: افرادی که در ثبت نام اینترنتی به اشتباه مواردی را ثبت نموده اند از 28 مهر ماه به مدت دو روز فرصت دارند موارد اشتباه را ویرایش کنند، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


علاءالدین بروجردی:
امنیت حاكم بر کشور، مرهون تلاش جهادی 
دستگاه های امنیتی و نیروی انتظامی است

Image result for ‫علاءالدین بروجردی‬‎


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از پایگاه خبری پلیس

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بروجرد گفت: امروز علیرغم اینكه ناامنی منطقه را فرا گرفته بحمداله به بركت تلاش جهادگونه نیروی انتظامی و دستگاه های امنیتی، کشور در بهترین شرایط امنیتی قرار دارد.

 دکتر "علاءالدین بروجردی " در حاشیه دیدار با امام جمعه شهرستان بروجرد در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: نیروی انتظامی با همدلی و هماهنگی در کنار سایر نیروهای مسلح، نظم و امنیت را به عنوان مهم ترین اصل برای بقاء و پیشرفت بشر، برقرار کرده است.وی یکی از شاخص های مهم سلامت جامعه را امنیت عنوان کرد و افزود: اگر امنیت نباشد، سلامت و صحت نیز وجود ندارد؛ در سایه امنیت، پیشرفت و توسعه معنا پیدا می کند اما در صورت نبود آن، هر مقدار بودجه و اعتبار که برای پیشرفت جامعه صرف شود، نتیجه نخواهد داد .

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:امروز علیرغم اینكه ناامنی منطقه را فرا گرفته بحمداله به بركت تلاش جهادگونه نیروی انتظامی و دستگاه های امنیتی، کشور در بهترین شرایط امنیتی قرار دارد.بروجردی تصریح کرد: تلاش شبانه روزی و طاقت فرسای پلیس ، موجب شده تا مردم احساس امنیت کنند و با آرامش خاطر به انجام امور بپردازند و قطعاً مردم و سایر دستگاه ها نیز قدردان زحمات پلیس هستند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: در پرتو این امنیت و آرامش مطلوب، جوانان کشور قله های افتخار را در زمینه های مختلف علمی، فناوری، فرهنگی، ورزشی و اجتماعی به دست آوردند.بروجردی در پایان ضمن ابراز رضایت از امنیت مطلوب استان لرستان، گفت: نیروی انتظامی با تلاش و کار جهادی، دستاوردها و موفقیت های زیادی را به دست آورده است. 

نوع مطلب : انتظامی، سیاسی، اجتماعی، 
برچسب ها : علاءالدین بروجردی: امنیت حاكم بر کشور، مرهون تلاش جهادی دستگاه های امنیتی و نیروی انتظامی است، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بروجرد گفت: امروز علیرغم اینكه ناامنی منطقه را فرا گرفته بحمداله به بركت تلاش جهادگونه نیروی انتظامی و دستگاه های امنیتی، کشور در بهترین شرایط امنیتی قرار دارد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


رئیس مرکز مدیریت بیماریهای 
واگیر وزارت بهداشت هشدار داد
خطر گسترش سل در بین 
معتادان، زندانیان، حاشیه
نشینان و مبتلایان به ویروس ایدز

Image result for ‫رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی‬‎

به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ایران متعهد شد تا سال 2030 حدود 80 درصد موارد بروز سل را کاهش دهد اما این بیماری در بین معتادان، زندانیان،فقرا،حاشیه نشینان و مبتلایان ایدز و هپاتیت کنترل نشده است.

محمد مهدی گویا روز دوشنبه در نشست خبری وزارت بهداشت،افزود: بر خلاف انتظار سازمان های بین المللی بیماری سل در دنیا نه تنها کنترل نشده است بلکه به یک مشکل پیچیده تبدیل شده و سل مقاوم به درمان نیز در حال گسترش است.وی ادامه داد: مطالعات سال 2015 نشان داد، برآوردهای قبلی درباره کنترل سل نادرست است و وضعیت این بیماری در دنیا رو به بدتر شدن است، قرار بود دنیا تکلیف چهار بیماری سل، مالاریا،ایدز و بیماری های گرمسیری را روشن کند و به این معضلات پایان دهد اما در مورد سل این هدف محقق نشد.

گویا گفت: یکی از اهداف جهانی این است که تا سال 2030 حدود 80 درصد موارد ابتلا به سل کاملا درمان و کم شوند و کاهش 90 درصدی مرگ ناشی از سال را شاهد باشیم، بنابراین بایدهر سال حداقل 5 درصد از موارد این یبماری کم شود، در حالی که اکنون سالی 1.5 درصد از موارد سل در ایران کم می شود.وی افزود: آمارها نشان می دهد از برنامه کاهش سل عقب هستیم،بنابراین باید تمام تلاشها، اقدامات، امکانات تشخیصی و درمانی برای این بیماری در کشور افزایش یابد، در غیر این صورت وضعیت بدتر می شود.

گویا گفت: اکنون باید سل را در بین افرادی که از خدمات بهداشتی محروم بوده اند،مثل معتادان، حاشیه نشینان، زندانیان و مبتلایان به ویروس ایدز جست و جو کنیم و اگر امروز این کار را نکنیم فردا دیر است.وی ادامه داد: اگر صبر کنیم تا سرفه و خلط خونی در بین این افراد پیدا شود و بعد بخواهیم آنها را درمان کنیم،؛خیلی دیر است،باید امکانات تشحیصی و غربالگری سل در کشور گسترش پیدا کند.

**تشخیص و درمان سل در ایران رایگان است

وی گفت: تمام خدمات تشخیص و درمان سل در کشور رایگان است، اما هنوز برخی افراد از این موضوع اطلاع ندارند و به بخش خصوصی می روند و متحمل هزینه های بسیار سنگینی برای تشخیص و درمان سل می شوند.رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت ادامه داد: باید امکانات تشخیص یک ساعته سل را در اقصی نقاط کشور در بخش دولتی فراهم کنیم و باید تمام مردم در دورترین نقاط کشور به درمان را رایگان دسترسی داشته باشند، زیرا هزینه درمان این بیماری به خصوص سل مقاوم به درمان کمرشکن است و کمتر کسی از پس آن بر می آید.وی گفت: هر یک فرد مسلول اگر به موقع تحت درمان قرار نگیرد، هر سال می تواند 12 نفر را مبتلا کند اما اگر تحت درمان قرار گیرد بعد از دو هفته دیگر ناقل نخواهد بود.

شکلک های محدثه
ادامه مطلب


نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها : رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت هشدار داد خطر گسترش سل در بین معتادان، زندانیان، حاشیه نشینان و مبتلایان به ویروس ایدز، محمد مهدی گویا، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


دوشنبه 26 مهر 1395 :: نویسنده : محسن مهربان
خوش درمان ترین سرطان هابه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل ازایرنا

مطالعات نشان می دهد سرطان سینه، تیروئید، پروستات، ملانوم و هوچکین ازخوش درمان ترین سرطان ها هستند.

رمز موفقیت در درمان انواع سرطان، تشخیص و درمان به موقع است. شانس بقای بیمار در مراحل اولیه و قبل از متاستاز بیماری بسیار بالاست، از این میان، رشد سلول های سرطانی در سرطان های سینه، تیروئید، دهانه رحم، پروستات، ملانوم و هوچکین، آهسته تر است و درمان با موفقیت بیشتری صورت می گیرد.

-سرطان سینه

یکی از خوش درمان ترین انواع سرطان، سرطان سینه است. مطالعات محققان بنیاد ملی سرطان آمریکا نشان می دهد اگر اندازه تومور کوچکتر از دو سانتی متر باشد، کاملا درمان می شود و شانس بقای بیمار 100 درصد است.

-سرطان پروستات

روند رشد سلول های سرطان پروستات بسیار آهسته است و گاهی برخی از سلول های سرطانی اصلا رشد نمی کنند. بر اساس مقاله ای که در سال 2016 در نشریه New England Journal of Medicine منتشر شد، طول عمر بیماران مبتلا به سرطان پروستات که تحت درمان قرار گرفته اند، به اندازه مردان سالم است.

-شایع ترین نوع سرطان پوست (ملانوم)

درمان سرطان پوست در مراحل اولیه بسیار ساده است. البته باید به علایم سرطان توجه داشت و به محض مشاهده در مراحل اولیه به پزشک مراجعه کرد. لکه های رنگی و بافت های عجیب پوست در ناحیه پوست سر و بین انگشتان باید جدی گرفته شود.

-سرطان تیروئید (بسته به نوع بافت)

معمولا رشد سلول های سرطانی در غده تیروئید بسیار آهسته است و پزشک پس از تشخیص، غده تیروئید را خارج می کند و بیمار باید به جای هورمون های تیروئید، دارو مصرف کند.

-هوچکین

هوچکین سرطان مربوط به غدد لنفاوی است و معمولا پاسخ خوبی به درمان می دهد. شانس بقای بیماران مبتلا به هوچکین 90 تا 95 درصد است. 

-سرطان دهانه رحم

سرطان دهانه رحم به دلیل پیشرفت روش های تشخیص و درمان، یکی از درمان پذیر ترین انواع سرطان است. تست ساده پاپ اسمیر به راحتی می تواند سلول های غیر طبیعی را بسیار قبل از سرطانی شدن آنان تشخیص دهد. از طرفی در صورت سرطانی شدن سلول ها در دهانه رحم، روند رشد آنان بسیار آهسته است و در صورت تشخیص در مراحل اولیه، به راحتی درمان می شوند. نرخ بقای بیماران مبتلا به سرطان دهانه رحم بسیار بالاست

-سرطان بیضه

بر اساس مقاله ای که در سال 2014 میلادی در نشریه Clinical Oncology منتشر شد، برخی از بزرگترین دستاوردهای دانش پزشکی در دهه اخیر، در زمینه درمان سرطان بیضه بوده است. در صورت تشخیص زودهنگام و عمل جراحی و درمان، شانس بقای بیمار مبتلا به سرطان بیضه تا 98 درصد است.
نوع مطلب : علمی، 
برچسب ها : خوش درمان ترین سرطان ها، مطالعات نشان می دهد سرطان سینه، تیروئید، پروستات، ملانوم و هوچکین ازخوش درمان ترین سرطان ها هستند، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان،
لینک های مرتبط :


مدیر آموزش و پرورش بروجرد:
پژوهش سرای دانش آموزی 
بروجرد رتبه برترکشور راکسب کردبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

مدیر آموزش و پرورش بروجرد گفت: پژوهش سرای دانش آموزی این شهرستان رتبه اول استان لرستان و رتبه برتر کشوری در زمینه برگزاری نمایشگاه دستاوردهای خوارزمی را کسب کرد.

جمشید ابوالفتحی روز دوشنبه افزود: در دومین نمایشگاه دستاوردهای خوارزمی دانش آموزان سراسر کشور که در دانشگاه شهید رجایی تهران برگزار شد، غرفه مربوط به پژوهش سرای دانش آموزی استان لرستان پربیننده ترین غرفه معرفی شد.به گفته وی طرح های ارائه شده در غرفه استان لرستان در این دوره از نمایشگاه شامل 2 طرح از درود، یک طرح از خرم آباد و هشت طرح از بروجرد بود.وی افزود: پژوهش سرای جابربن حیان بروجرد تاکنون توانسته در زمینه شناسایی و جهت دهی استعدادهای دانش آموزان گام های موثری بردارد. 

ابوالفتحی،بررسی ایده ها و اختراعات دانش آموزان توسط پژوهش سرای جابربن حیان را یادآور شد و افزود: تمام دانش آموزان و افراد دارای ایده می توانند با مراجعه به پژوهش سرا نسبت به ثبت اختراع خود اقدام کنند.
نوع مطلب : فرهنگی، 
برچسب ها : مدیر آموزش و پرورش بروجرد: پژوهش سرای دانش آموزی بروجرد رتبه برترکشور راکسب کرد، مدیر آموزش و پرورش بروجرد گفت: پژوهش سرای دانش آموزی این شهرستان رتبه اول استان لرستان و رتبه برتر کشوری در زمینه برگزاری نمایشگاه دستاوردهای خوارزمی را کسب کرد، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، خبر بروجرد،
لینک های مرتبط :


فرمانده انتظامی بروجرد:
خودروی سواری سمندبا 40میلیون
 ریال خلافی در بروجرد توقیف شدبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

سرهنگ علیرضا دلیری دوشنبه افزود: در راستای برخورد با رانندگان متخلف و حادثه ساز، ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی بروجرد در حین گشت زنی در سطح شهر به خوردروی سواری سمند مظنون شده و آن را متوقف کردند.دلیری گفت: برابر ماده هشت قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، از تردد خودروهای متخلف با خلافی بیش از 10 میلیون ریال جلوگیری و در صورت مشاهده توقیف خواهند شد.

سرهنگ دلیری با اشاره به دستگیری یک سارق اینترنتی گفت: در پی مراجعه یک شهروند بروجردی به پلیس فتا فرماندهی انتظامی بروجرد مبنی بر برداشت مبلغ 30 میلیون ریال از حساب بانکیش موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.وی اظهار داشت: با بررسی های به عمل آمده مشخص شد این مبلغ به صورت غیر مجاز و به صورت خرید شارژ تلفن همراه از حساب مالباخته خارج شده است که پس از تحقیقات تخصصی در نهایت فرد متخلف شناسایی و دستگیر شد.
نوع مطلب : اجتماعی، انتظامی، 
برچسب ها : فرمانده انتظامی بروجرد: خودروی سواری سمندبا 40میلیون ریال خلافی در بروجرد توقیف شد، سرهنگ علیرضا دلیری، در راستای برخورد با رانندگان متخلف و حادثه ساز، ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی بروجرد در حین گشت زنی در سطح شهر به خوردروی سواری سمند مظنون شده و آن را متوقف کردند، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


رییس اداره استاندارد:
تجهیزات بازی در مهدهای 
کودک بروجرد استاندارد نیستندبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

رییس اداره استاندارد شهرستان بروجرد وسایل بازی در مهدهای کودک را مشمول استاندارد اجباری اعلام کرد وگفت: تجهیزات بازی مورد استفاده در مهدهای کودک این شهرستان استاندارد نیستند.

عنایت شرفی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگاران با بیان این که رسانه ها نقش مهمی در ترویج فرهنگ استاندارد و ایمنی در جامعه دارند. افزود: رسانه ها به ویژه خبرگزاری ها با انتشار اخبار و گزارشاتی در حوزه استاندارد می توانند در ایجاد جامعه ای سالم و پویا ایفای نقش کنند.وی ضمن ارایه گزارشی از فعالیتهای اداره استاندارد شهرستان در سه سال گذشته افزود: هم اکنون 108واحد تولیدی و صنعتی شهرستان بروجرد تحت پوشش استاندارد قرار گرفته که در مجموع 118 پروانه کاربرد علامت استاندارد برای این واحدها صادر شده است.

شرفی افزود: در سه ساله اخیر و با شکل گرفتن اداره استاندارد در بروجرد، یک هزار و 100 مورد بازدید از آزمایشگاهها و واحدهای تولیدی انجام شده که 203مورد آن مربوط به به شش ماهه نخست سال جاری است.وی تعداد نمونه برداریهای انجام شده در مدت یاد شده را یک هزار و 146 مورد ذکر کرد و افزود: از این تعداد 100 مورد نمونه برداری مربوط به نیمه اول سال جاری است .

رییس اداره استاندارد بروجرد افزود: در قالب طرج اجرای هماهنگ استاندارد (طاها) در بروجرد نیز در سه سال گذشته پنج هزار و815 مورد بازرسی انجام شده که یک هزار و 447 مورد آن مربوط به به نیمه نخست سال جاری است و منجر به 87 مورد توقیف کالا، 138 مورد تذکر و اخطار، سه مورد پلمپ خط تولید شده است.

شرفی به رشد 55 درصدی صدور گواهی ایمنی آسانسور در بروجرد اشاره کرد و گفت: در سه سال گذشته 72 مورد گواهینامه ایمنی آسانسور در بروجرد صادر شده که 40 مورد آن مربوط به شش ماهه نخست امسال بوده و نشان از گرایش مردم به سمت و سوی ایمنی و توجه به استانداردها دارد.وی به بررسی عیار طلا در بازار طلا فروشان بروجرد اشاره کرد و گفت: در سه سال گذشته 240 مورد بازرسی و 316 مورد آزمون از بازار طلافروشان بروجرد انجام شده که به ترتیب 31 مورد بازرسی و 31 موردآزمون آن در نیمه اول سال جاری انجام شده است.وی کنترل و تنظیم نمودن (کالیبراسیون) ترازوها را نیازمند مشارکت اصناف دانست و افزد: در شهرستان بروجرد بیش از سه هزار ترازو وجود دارد که تنها یک هزار و 174 مورد آن تنظیم شده و دقیق بوده که با برچسب ویژه نیز مشخص شده اند.وی افزود: متاسفانه اغلب دستگاههای پخت نان در بروجرد با اینکه مشمول استاندارد اجباری هستند، ولی فاقد استاندارد می باشند که این روند در کیفیت پخت نان تاثیر مهمی دارد.

رییس اداره استاندارد بروجرد به ضرورت استاندارد در مصالح ساختمانی تاکید کرد و گفت: کمیته استاندارد سازی مصالح ساختمانی طی چند سال اخیر در بروجرد فعال شده و تعداد واحدهای تولید مصالح ساختمانی دارای پروانه استاندارد از هفت مورد به 30 مورد رسیده است .

شرفی اضافه کرد: با توجه به قرار گرفتن شهرستان بروجرد بر خط زلزله، استاندارد و با کیفیت بودن مصالح ساختمانی بسیار اهمیت دارد و به شهرداریها و سازمان نظام مهمندسی نیز تاکید شده که در پروژه های عمرانی از مصالح ساختمانی دارای استاندارد استفاده نمایند .وی افزود: هم اکنون 41 واحد تولید مصالح ساختمانی در بروجرد وجود دارد که 30 واحد آن دارای استاندارد هستند و 11 واحد باقی مانده که بیشتر در زمینه تولید بلوکهای سقفی پلی استایرن، بتنهای آماده وشن و ماسه فعالی دارد به مراجع قضایی معرفی می شوند.وی از فعالیت سه ازمایشگاه همکار استاندارد در بروجرد خبر داد و گفت: برای رسیدن به حد مطلوب در حوزه استاندارد سازی کالاها و خدمات هم رسانه ها باید برای ترویج فرهنگ استاندارد و ایمنی تلاش بیشتری نمایند و هم تعداد آزمایشگاههای بخش خصوصی و نیروهای انسانی متخصص افزایش یابد.
نوع مطلب :
برچسب ها : رییس اداره استاندارد: تجهیزات بازی در مهدهای کودک بروجرد استاندارد نیستند، رییس اداره استاندارد شهرستان بروجرد وسایل بازی در مهدهای کودک را مشمول استاندارد اجباری اعلام کرد وگفت: تجهیزات بازی مورد استفاده در مهدهای کودک این شهرستان استاندارد نیستند، عنایت شرفی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگاران با بیان این که رسانه ها نقش مهمی در ترویج فرهنگ استاندارد و ایمنی در جامعه دارند، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


شرایط حضور در راهپیمایی اربعین
برای مشمولان غیرغایب اعلام شدبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا از پایگاه خبری پلیس

سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام کرد: مشمولان غیرغایبی که قصد حضور در راهپیمایی اربعین حسینی را دارند باید طبق ضوابط و با پرداخت وثیقه معین ، مجوز خروج را از سازمان وظیفه عمومی دریافت کنند.

سازمان وظیفه عمومی ناجا در اطلاعیه ای افزود: ثبت درخواست خروج از کشور مشمولان ساکن استان تهران برای سفرهای زیارتی و سیاحتی به صورت اینترنتی است و مشمولان سایر استان ها نیز با مراجعه حضوری به معاونت وظیفه عمومی مرکز استان می توانند برای اخذ مجوز خروج از کشور اقدام کنند.

تمام مشمولان غیرغایب استان تهران و متقاضی خروج از کشور برای سفرهای زیارتی و سیاحتی، باید با در دست داشتن برگ آماده به خدمت بدون غیبت و کد سخا به سایت خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) به نشانی www.epolice.ir مراجعه و در خواست خود را ثبت کنند، مراحل بعدی اقدام به صورت پیامک به اطلاع متقاضی می رسد.

همچنین دانشجویان دانشگاه های استان تهران با داشتن معافیت تحصیلی نیز باید برای خروج از کشور به شیوه بالا اقدام کنند.برای این دسته از افراد، 48 ساعت پس از پرداخت اینترنتی وثیقه تعیین شده، پیامکی از سوی این سازمان ارسال می شود ، همچنین متقاضیان می توانند مراتب صدور مجوز خروج از کشور خود را ضمن استعلام از سامانه پیامک سازمان به شماره 110206010 از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) یا در صورت داشتن گذرنامه از طریق اداره گذرنامه نیز پیگیری کنند.

مشمولان غیر غایبی که قصد حضور در راهپیمایی اربعین حسینی (ع) را دارند نیز باید طبق ضوابط و با پرداخت وثیقه معین شده، مجوز خروج را از این سازمان دریافت کنند، بدیهی است در زمان حاضر هیچگونه فرآیند دیگری برای این افراد در نظر گرفته نشده است.همچنین میزان وثیقه برای سفرهای زیارتی 30 میلیون ریال و سفرهای سیاحتی 150میلیون ریال است.
نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها : شرایط حضور در راهپیمایی اربعین برای مشمولان غیرغایب اعلام شد، سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام کرد: مشمولان غیرغایبی که قصد حضور در راهپیمایی اربعین حسینی را دارند باید طبق ضوابط و با پرداخت وثیقه معین، مجوز خروج را از سازمان وظیفه عمومی دریافت کنند، سایت خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) به نشانی www.epolice.ir، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


استقبال مردمی در روزهای پایانی؛
بیش از 6.2 میلیون خانوار در
سرشماری اینترنتی شرکت کردندبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

رئیس مرکز آمار ایران گفت: شمار ثبت نام کنندگان در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن تا ساعت 6 صبح امروز (یکشنبه) به 6 میلیون و 210هزار خانوار رسید که 21 میلیون نفر جمعیت کشور را در بر می گیرد.

«امیدعلی پارسا» امروز (یکشنبه) از افرادی که هنوز به طور اینترنتی در هشتمین دوره سرشماری نفوس و مسکن ثبت نام نکرده اند، خواست هرچه زودتر برای این امر اقدام کنند. مهلت ثبت نام اینترنتی تا بیست و هفتم مهرماه تمدید شده است و پس از آن سرشماری حضوری از بیست و هشتم مهرماه به مدت یک ماه در سراسر کشور آغاز می شود. پارسا ادامه داد: همچنان استان های سمنان، بوشهر، خراسان جنوبی، یزد، کردستان و سیستان و بلوچستان از هدف تعیین شده فراتر رفته اند. 

به گزارش ایرنا، چنانچه 35 درصد مردم در سرشماری اینترنتی مشارکت کنند، جمهوری اسلامی ایران در شمار کشورهای توسعه یافته به لحاظ آماری قرار می گیرد. وی توضیح داد: تا روز گذشته 20.5 درصد خانوارهای ایرانی و 21.5 درصد جمعیت کشور در سرشماری اینترنتی شرکت کرده اند.بنابراین مرکز آمار ایران ثبت نام اینترنتی هشت میلیون و 881 هزار خانوار را هدف گذاری کرده و سهم هر استان نیز تعیین شده است. 

رئیس مرکز آمار ایران یادآوری کرد یک هزار نفر از افرادی که در سرشماری اینترنتی مشارکت کنند، با قرعه کشی از جایزه 10 میلیون ریالی برخوردار می شوند. وی افزود: ششمین مرحله قرعه کشی برای جایزه 10 میلیون ریالی امروز برگزار می شود و به یکصد نفر از خانوارهای انتخاب شده، از طریق پیامک 300000 اطلاع رسانی می شود. 

500 جایزه ١٠ میلیون ریالی نیز برای مدیران مدارسی در نظر گرفته شده است که بتوانند خانوارهای دانش آموزان را به پرکردن اینترنتی سرشماری تشویق کنند. همه خانوارهایی که به شکل اینترنتی اطلاعات آماری خود را تکمیل کنند، از 2 گیگابایت اینترنت رایگان بهره مند می شوند. 

سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن قرار بود تا بیست و چهارم مهرماه ادامه داشته باشد که این مهلت دیروز برای سه روز تمدید شد.بر اساس برنامه ریزی مرکز آمار ایران، از بیست و هشتم مهر تا بیست و هشتم آبان ماه هشتمین دوره سرشماری عمومی نفوس و مسکن به روش حضوری با استفاده از تبلت انجام می شود. مرکز آمار ایران اعلام کرده است خانوارها پس از ثبت نام در سامانه اینترنتی، کد دریافتی را حفظ و هنگام مراجعه مامور سرشماری به در منزل آن را ارایه کنند تا دیگر به سرشماری حضوری نیازی نداشته باشند. 

خانوارها می توانند در مدت تعیین شده اطلاعات خود را از طریق سامانه اینترنتی www.sarshomari95.ir ثبت کنند. بر اساس پیش بینی انجام شده، نتایج اولیه سرشماری امسال یکم تا پانزدهم دی ماه و نتایج تفصیلی آن مرداد سال 1396 منتشر می شود. 
نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها : استقبال مردمی در روزهای پایانی؛ بیش از 6.2 میلیون خانوار در سرشماری اینترنتی شرکت کردند، رئیس مرکز آمار ایران گفت: شمار ثبت نام کنندگان در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن تا ساعت 6 صبح امروز (یکشنبه) به 6 میلیون و 210هزار خانوار رسید که 21 میلیون نفر جمعیت کشور را در بر می گیرد، امیدعلی پارسا، سامانه اینترنتی www.sarshomari95.ir، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


رئیس اداره بهزیستی بروجرد:
684 نابینا و کم بینا در
شهرستان بروجرد وجود دارد


به گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا  

کرم رضا پیردایه روز یکشنبه افزود: از این تعداد روشندل بروجردی 80 تن روشندل مطلق و مابقی کم بینا هستند.وی اضافه کرد: از مجموع روشندلان تحت پوشش این نهاد حمایتی 159 نفر مستمری بگیر و دارای پرونده و مابقی پرونده آنها پشت نوبت می باشد.وی تاکید کرد: مجموع روشندلان بروجرد از خدمات مختلف کمک هزینه مسکن، دارو و درمان، استفاده از وسایل توانبخشی مانند عصای سفید، ساعت گویا، کاغذ بریل وفلش برخوردار هستند.به گفته وی بسیاری از این افراد دارای توانایی های بالقوه ای هستند که سعی شده با ارائه لوازم و وسایل های مختلف در جهت استعداد یابی این افراد تلاش شود.

رییس بهزیستی بروجرد با اشاره به استعدادهای مختلف روشندلان در زمینه های مختلف اظهار داشت: تعداد زیادی از روشندلان تا مقطع دکتری ادامه تحصیل داده اند.وی اشتغال را مهمترین مشکل افراد نابینا برشمرد و گفت: برای حل این مشکل وام های خود اشتغالی و مشاغل خانگی با سود چهار درصد دراختیار روشندلان قرار داده می شود.

پیردایه مهمترین مشکل روشندلان بروجرد را معابر سازی عنوان کرد و گفت: اقداماتی در این راستا درسطح شهر صورت گرفته اما این اقدامات با سازماندهی شده و اصولی باشد.وی گفت: با هماهنگی هیات نابینایان استان تهران کتابخانه دیجیتالی با همه تجهیزات جانبی در محل کتابخانه علامه شهیدی بروجرد راه اندازی شده و هم اکنون حدود 30 تن از روشندلان عضو این کتابخانه هستند.

پیردایه مجموع معلولان این نهاد حمایتی را 6هزار تن عنوان کرد و گفت: از این تعداد 684تن روشندل هستند.
نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها : رئیس اداره بهزیستی بروجرد: 684 نابینا و کم بینا در شهرستان بروجرد وجود دارد، کرم رضا پیردایه، پیردایه مجموع معلولان این نهاد حمایتی را 6هزار تن عنوان کرد و گفت: از این تعداد 684تن روشندل هستند، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، خبربروجرد،
لینک های مرتبط :


مراسم عزاداری دهه دوم محرم

در بیت امام جمعه محترم شهرستان بروجرد 

به روایت تصویر
.
.
.
.


مراسم عزاداری و سوگواری دهه دوم محرم از پنجشنبه 22مهر لغایت 30 مهر95 با سخنرانی حجة الاسلام و المسلمین حاج آقا عدالت (ازقم) در بیت امام جمعه محترم بروجرد واقع در خیابان آیت ا.... کاشانی  به مدت 9 روز از ساعت 16 برقرار است.

تصاویر از مهندس مهزیاری 
نوع مطلب : دینی مذهبی، 
برچسب ها : مراسم عزاداری دهه دوم محرم در بیت امام جمعه محترم شهرستان بروجرد به روایت تصویر، امام جمعه بروجرد، عزاداری دهه دوم محرم، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد، حجة الاسلام حسن ترابی،
لینک های مرتبط :


رئیس اداره هواشناسی بروجرد: 
پدیده گردو غبار آسمان بروجرد را فرا می گیردبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا

بهروز یاراحمدی روز شنبه افزود: گرد و غبار از استانهای جنوبی وارد لرستان شده که پیش بینی می شود تا دو روز آینده نیز در شهرستان بروجرد حاکم باشد.وی حداقل و حداکثر دمای هوای امروز بروجرد را به ترتیب 10 و 25 درجه اعلام کرد و افزود: هم اکنون دمای هوا در بروجرد 22درجه سانتیگراد بالای صفر است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت یک درجه افزایش نشان می دهد.وی اظهار داشت: پیش بینی می شود آسمان بروجرد امروز صاف و همراه با وزش باد و گرد و غبار باشد و به مراتب بر غلظت گرد و غبار افزوده شود.

یاراحمدی با اشاره به بارندگی های پاییزی در بروجرد گفت: بارندگیهای ماه مهر و کمتر از 10 میلیمتر و پراکنده چندان برای امر کشاورزی موثر نیست و بارندگیهای مهر ماه سال جاری نیز کمتر دو میلیمتر بود و پیش بینی می شود بارندگیهای موثر از نیمه دوم آبان ماه در بروجرد آغاز شود.وی اظهار داشت: با فرارسیدن فصل سرما پدیده وارونگی هوا را نیز شاهد خواهیم بود که توده ای از هوای سرد منطقه را فرا گرفته و مانع جریان طبیعی هوا می شود .

یاراحمدی افزود: با ایجاد پدیده وارونگی هوا ، آلودگی ناشی از دود کارخانه ها و وسایل نقلیه موتوری فضای شهر را در بر می گیرد که برای بیماران قلبی و کودکان مضر است و مقابله با آن نیازمند مشارکت عموم مردم در استفاده از وسایل نقلیه عمومی است.
نوع مطلب : هواشناسی، 
برچسب ها : رئیس اداره هواشناسی بروجرد: پدیده گردو غبار آسمان بروجرد را فرا می گیرد، بهروز یاراحمدی، یاراحمدی افزود: با ایجاد پدیده وارونگی هوا، آلودگی ناشی از دود کارخانه ها و وسایل نقلیه موتوری فضای شهر را در بر می گیرد که برای بیماران قلبی و کودکان مضر است و مقابله با آن نیازمند مشارکت عموم مردم در استفاده از وسایل نقلیه عمومی است، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :


امام جمعه بروجرد:
مجامع بین المللی حقوق بشر در 
مقابل جنایات آل سعود سکوت کرده اندبه گزارش وبلاگ خبری محسن مهربان
به نقل از ایرنا 

حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی در خطبه های نماز جمعه این هفته بروجرد افزود: آل سعود در یمن با همکاری و حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی و سکوت مجامع بین المللی جنایت فجیعی را مرتکب شده است.وی اظهار کرد: سازمان های بین المللی حقوق بشر به سادگی از کنار جنایات آل سعود می گذرند و کشته شدن 900نفر از مردم یمن در یک مراسم عزاداری را را نمی بینند.

امام جمعه بروجرد با اشاره به حمایت همه جانبه آمریکا از آل سعود در جنگ با یمن گفت: جبهه پیروز این نبرد نابرابر مقاومت اسلامی مردم یمن است و این را افکار عمومی جهان به خوبی می دانند.خطیب جمعه بروجرد در فراز دیگری از خطبه های نماز جمعه بروجرد با اشاره به سالروز شهادت امام سجاد(ع) گفت: بعد از واقعه کربلا اهل البیت امام حسین (ع) به همراهی امام سجاد(ع) و حضرت زینب (س) وجدانهای خفته را بیدار کردند و پیام خون شهدای کربلا را به جهانیان رساندند.

حجت الاسلام والمسلمین ترابی با اشاره به اینکه خون شهدای کربلا را افشاگری های امام سجاد(ع) و حضرت زینب (س) زنده کرد افزود: اگر حادثه عاشورا زنده و تاثیر گذار است نشانه روشنگری های امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) است.وی اظهار کرد: امروز نیز ما وظیفه داریم یاد شهدای کربلا را زنده نگه داریم و همچون امام سجاد (ع) و حضرت زینب(س) نگذاریم خون شهیدان پایمال شود.

امام جمعه بروجرد در پایان سخنانش از برگزاری آیین های محرم و تاسوعا و عاشورای حسینی و همچنین برگزاری باشکوه نماز ظهر عاشورا در بروجرد تقدیر و تشکر کرد.
نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : امام جمعه بروجرد: مجامع بین المللی حقوق بشر در مقابل جنایات آل سعود سکوت کرده اند، امام جمعه بروجرد در پایان سخنانش از برگزاری آیین های محرم و تاسوعا و عاشورای حسینی و همچنین برگزاری باشکوه نماز ظهر عاشورا در بروجرد تقدیر و تشکر کرد، حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی، اخبار بروجرد با وبلاگ خبری محسن مهربان، وبلاگ خبری محسن مهربان، اخبار بروجرد،
لینک های مرتبط :
درباره وبلاگ

پروردگارا داده هایت ، نداده هایت و گرفته هایت را شکر می گویم

چون داده هایت نعمت ، نداده هایت حکمت و گرفته هایت امتحان است.

ضمن عرض درود و خوش آمدگویی خدمت شما عزیزان
امیدوارم از مطالب سایت رضایت داشته باشید.
مدیر سایت محسن مهربان

ایمیلmehraban_asa@yahoo.com

سامانه پیام کوتاه 50004000300020

مدیر وبلاگ : محسن مهربان
مطالب اخیر
آرشیو وبلاگ
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :